CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

Review Album Simetri 2017 & Favorite song

dauswq replied at 13-5-2017 02:59 PM
lagu2 slow siti ni aku senang terpikat bila dh dgr byk kali
mcm sekian lama, sakti..

tu la aku pun perasan macam tu jugak...utk lebum lately siti ni..lagu2 slow die slow sket dpt attention...

tapi aku pulak..mmg suke lagu2 siti yang sweet2.. mmg cepat dapat attention aku sebab aku rasa macam suare siti ni kalau nyanyi lagu sweet mmg jadi sweet.. macam lagu Wanita dulu..lagu tu la first aku paling suka..

dauswq replied at 13-5-2017 10:59 PM
lagu2 slow siti ni aku senang terpikat bila dh dgr byk kali
mcm sekian lama, sakti..

Lagu kau takdirku so far ramai yg kata suke.. tapi ada jugak org yg tak suke langsung.

As for me suka dan tak suke. Suka sgt part intro.. the low note is haunting. Part verse pun i like feel like lagu lama2 ct, misha omar.. tapi tak berapa suka as a whole song. Maybe macam pelik sikit sbb jarang ada lagu yg genre macam tu.

Tapi pada i la..i can feel it yg i akan betul2 suka juga nanti.. lagu ni maybe satu pencetus aras baru muzik kot. Its not a typical ballad song tapi gabungan balad n remix atau techno macam tulah.. dan lagu ni macam ada special yg susah nak ungkap.. susah utk mengatakan lagu ini tak bagus. Macam lagu ni lagu yg dibuat utk nyanyi dalam suasana gelap misalnya utk mulakan konsert etc.

Hopefully lagu ni akhirnya memikat hati ramai.

Ni review iols untuk album simetrisiti ni. Iols x tau nak komen teknikal, so iols just rankingkan ikut kegemaran iols dan markah untuk setiap lagu.

3 lagu yg iols vote ialah (ranking 1-3) :

1.        Segala Perasaan 4.8/5 – lagu ni mmg layak jadi single pertama album ni. Iols paling suka lagu ni dalam album ni. Mybe dah mesra di telinga iols sbb dah dgr dlu banyak kali sebelom beli album ni.susah nak nyanyi live lagu  ni/ tp vocal siti mmg superb kat lagu ni.

2.        Kau Takdirku 4.6/5 – ni lagu kedua paling iols suka. Sentuhan mohariz ada macam sentuhan arwah tok nan abu hassan. Sedap la lagu ni. Tambahan pulak lirik kak chah mmg tiada tandingan. Lagu dan lirik mmg menusuk kalbu. Low notes tok ti utk lagu ni mmg mencabar. Kalo live ni msti susah nak nyanyi. Iols harap tok ti push lagu ni sbg salah satu single lps ni. Rugi la kalo lagu sedap ni tak di push kat radio.

3.        Kisah Ku Inginkan 4.5/5 – lagu ni sedap sbb kombinasi suara merdu tok ti dan suara jantan judika. Walaupon dari segi komposisi lagu iols rasa Dirgahayu (duet FT) dgn Muara Hati (duet Hafiz) lebih baik dan lebih mencabar vocal tok ti.tp iols suka melodi lagu ni. Paduan suara yg sepadan.

Lagu2 lain :

4.        Bersandar Cinta 4.2/5 – okestra membuat kan lagu ni nampak mahal.iols pasti tok ti akan push lagu ni sbg next single walaupon iols mengharapkan tok ti akan jadikan lagu mohariz sbg single kedua. Dgr melodi lagu dgn vocal tok ti sambil dialunkan dgn okestra memang menenangkan jiwa. Sedap didengar. Intro lagu ni mcm lagu Salahkah (Rossa/Hafiz)

5.        Manis Terindah 4.1/5 – melodi best. Lenggok tok ti utk lagu ni mencantikkan lagi lagu ni.

6.        Penghiburku 4.0/5 – lagu ciptaan tok ti ni boleh tahan juga  melodi nya. Tapi entah kenapa tiap kali dgr lagu ni iols akan teringatkan lagu Shape Of You (Ed Sheran). Macam bersamaan jek melodinya. Tp okla, dapat menangkap rasa iols.

7.        Ikrar Cinta 4.0/5 – Okla…boleh layan la lagu ni. Melodi boleh tahan je la.

8.        Tak Perlu Ragu 3.9/5 – Biasa2 je. Filler je kot dalam album ni.

9.        Aku Bukan Malaikat 3.8/5 – tak tau nape tok ti pilih lagu ni sbb rasa macam ada dah penyanyi indon yg dah nyanyi lagu ni. Dalam 300 lagu tu,x de ke lagu baru yg sedap utk dimasukkan dalam album? Lagu ni bagi iols biasa2 je. Xde apa istimewa sangat.

10.        Hiasi Duniaku 3.6/5 – lagu filler sahaja. Trek yg iols slalu skip bile dgr album ni. Mybe ada lagu yg lebh best dari lagu ni kot, tp tok ti tetap pilih lagu macam ni.

Keseluruhannya iols berpuas hati la dgn album ni sbb ada lebih 5 lagu yg iols suka. Hanya ada satu dua je yg iols x berapa suka. Mybe tokti akan sapu bersih next AIM.

Ok ni turn iol plak bg review. Review ni iols wat time dlm flite dr KK ke KL smalam.... smbl dengar SimetriSiti ni. utk jd kan review iol ni cam samntaiu2 skit i akn bg review sebagai seorang pendengar yg xder music background sgt. di tambah plak dengan mode tokti yg iiols fantasikan berdasarkan setiap lagu2 dlm ni.

Bersandar Cinta
Permulaan dan opening album yang tepat n terbaik. Orkestra yang di ketengahkan memang membuatkan sesiapa sahaja akan excited dengan SimetriSiti ni. Lagu yang di iringi orkestra terbaik pernah tokti hasilkan. Memang masa review kt ig tokti n aubrey sangat no no tp bila dengar full version dalam album terus berubah 300%. Lagu ni sangat santai tapi vokal tokti mmg tahap maksima la. Mesej lagu ni sgt2 ditujukan kepaa peminat sesaper gak yang jd tulang blakang dia selama 21 tahun. Aku sangat tertarik penggunaan ayat2 cam irama, bait, gemalai.

Mode tokti - tokti sedang perform di Royal Albert Hall di iringi orkestra RAH cam konsert RAH dulu.
5/5

Aku Penghiburmu
Percubaan tokti yg baik utk compose yang sangat santai. Minat irama jazz tp a bit kureng kt lirik. Part hey hey hey (version rancak) tu cam lagu Karma Faizal Tahir yg mn tokti gak jd backup vokal dia. Rap Joe Flizzo memula ssh nk hadam psl xder berkait lgsg ngan lirik tokti. Tp yg menarik part rap Joe - satu majlis berlainan meja. Cam nk relate ngan yg dulu tokti ngan Too Phat sgt dlm Dunia Kita Berbeza tp lama2 pas dorang bekerjasama ada byk gak yg positif antara tokti n Too Phat n now Joe.

Mode tokti - pakai sweater n baju besar cam Joe n perform dpn Sitizoners (aku xjoin psl xmnat lgsg ngan Sitizoners yg lebih kuah dr sudu tu) kt majlis reunion Sitizoners 2017 nnti.
4/5

Ikrar Cinta
Saper Amirah Ali ni? Tak kenal tp dia compose kagu ni sangat2 sedap!!!!!! One of my faborite gak. Again simple hnya ada petikan gitar di permulaan + lirik yg memdayu2 n indah. Aku sgt suka vokal tokti bila nk abis kn setiap rangkap tu dia gunakan suara angin. Lembut n merdu n ada vibrato. Lagu ni complete la psl start ngan slow n dia kembangkan dengan menaik yg x mendadak. Vokal tokti on boleh atas n bawah dlm 1 rangkap. Mmg tangkap cintan siot lagu ni. Bg aku lagu ni ptt di letakkan di track 10 sebab lagu ni cam complete kn SimetriSiti.

Mode tokti - main gitar depan tok K utk anniversary dorang Ogos ni smbl tok K bek berjambak2 bunga rose smbl suapkn tokti mgam strawberry celup coklat pas tokti abis nyanyi.
5/5

Segala Perasaan
Cam aku penah komen sebelum ni lagu ni sgt dramatik n berperingkat2. Lagu ni kalo di pentaskan sgt menarik. Lagu ni kena dengar byk2 kali cam ms memula itunes kluar tu. Mmg kna hadam 20x utk dpt catch up keseluruhan lagu. Lirik sgt Indonesia sbb dh komposer n penulis lirik pn Indonesian. Adakah lagu ni killer song? Ssh nk predict psl lagu ni nk popular kt bbnu n bkn peminat tokti agk ssh. Psl lagu ni bkn ikut trend skrang. Lagu ni mungkin trbaik tp utk popular cam ssh. Smpi skrang xdgr laie lagu ni di putarkan kt mana2 radio. Atau aku salah timing dgt radio? Heheheh

Mode tokti - tokti nyanyi n hummi g kagu ni smbl baring atas dada sasa tok K.
4.5/5

Aku Bukan Malaikat
Dengar je 1st rangkap tu dh tau tu lagu Opick. Lagu ni sgt slowwwww n memula aku dpt rskan lagu ni ptt msk dlm album kerohanian tokti version 2. Cam xsesuai dengan mode album ni. Bukan aku ckp lagu no xsdap tp ikut konsep SimetriSiti cam xkena ngan lagu ni. Ssh nk xplain. Vokal tokti yg smooth sgt2 sesuai ngan lagu sbb sore tokti sgt soft. Byk bermain dengan pernafasan yg merdu. Drum lagu ni sgt kuat la.. alangkah baiknya kalo bunyi gitar di utamakan pal bila aku dgr lagu ni pki earphone aku sgt terbuai ngan bunyi gitar yg bunyi sayup2 tu.

Mode tokti - perform kt majlis berbuka puasa anjuran Yayasan Nur Jiwa bulan ramadhan ni.
4/5

Manis Terindah
Again gitar memainkan peranan dlm membuatkan lagu2 dlm berbunyi santai. Lirik dia catchy la wei.. pndai Ad Samad bernain ngan ayat2 dlm lagu ni. 2nd verse bila dh terlebih rancak tokti tetiba ubag cara nyanyian. Backup vokal sgt comel tp akan laie comel tokti gunakan koir kanak2 n jelaskan suara koir tu.
Mode tokti - tokti nyanyi lagu mi smbl main buaian kt Lombok yg kt laut tu smbl di pakai kalungan bunga kt kepala tu smbl di saksi kn demgan bulan yg mengambang n berlatar belakang kn laut.
4.5/5

Kisah Ku Inginkan
To be honest aku xpernah mnat Judika n x excited dengan suara Junika. Dan x excited bila tokti announce Junika ine of her duet partner. Utk lagu ni suara Judika sangat lain dr yg pernah dengar n Judika cam sgt pemalas utk nyanyi lagu ni especially ms permulaan lagu. Rentak lagu ni not bad actually n mainan vokal tokti mmg memgalahkan voka Junika. Personally lagu ni cam sambungan Segala Perasaan la in term of melodi tp di lemankan compare to SP. Minat perlawanan vokal tokti n Judika pd rangkap terakhir lagu ni cam sesi berbalas duet.

Mode tokti - tgh wat latihan performance APM 2017/18 smbl karang ucapan kemenangan kategori kolaborasi antara negara2 APM tp kalah utk lagu Dirgahayu utk Penyanyi Duo/Berkumpulan di APM gak.
4.5/5

Tak Perlu Ragu
Another santai lagu from tokti, ke Indonesia an lagu ni sgt obvious. Lagu ni sesuai utk jd OST filem romantik komedi Indonesia. Part uuuuuu tu merdunya. Dengar lagu ni mmg sgt nyenyak tdo aku weh. Rentak dia2 yg sweet2 sgt tu sgt sesuai ngan filem Indonesia. Plg favorite dengan part lirik "Alu tercipta layak. Agai Jawa, Temani Adam di dunia". Kompom tok K tersenyum simpul bila tokti nyanyi live lagu ni.

Mode tokti - aku nk throwback time tokti wat VC Debaran Cinta dengan Nicholas Saputra n geng 3R. Mayb leh wat filem berdasarkan lagu ni yg mana ia adalah sambungan VC Debaran Cinta tu. Tokti yg konon nya Hawa akhirnya berjumpa sekali lagi dengan Adam di Indonesia n berkahwin n geng 3R jd pengapit tokti n Nicholas Saputra bwk skuter smbl tokti duk blakang.
5/5

Kau Takdirku
Another my favorite song from this album. Fall in love dengan lagu ni ms preview. Teruji btul vokal n nafas tokti dlm lagu ni. Se low2 part smpi ke high2 part. Mmg nmpk la struggle la tokti nyanyi lagu ni. Tak xtau la baper kali tokti rekod lagu ni nk dpt kn hasil n feel camni. Agak bunyi leman skit tp sentuhan moden skit. Lirik jgn ckp la kan. Saper plak penulis lirik dia. Part Mencintaimu diriki dengan setia" tu dh la part tinggi n slow dlm satu baris. Perhhhhhh Moharis mmg sj uji vokal n nafas tokti dlm keadaan maksima. Agak kurang berkenan ngan satu bunyi pelik dlm lagu ni bila part ooooooo yg panjang tu.

Mode tokti - nyanyi live lagu ni ms konsert yg akan dtg n bila part nk abis tu tokti hempas kn mic stand utk rs dramatik lagu ni last2 senyum kepuasan.
5/5

Hiasi Duniaku
Lagu sgt BBNU. Mmg sj tokti pilih lagu ciptaan komposer muda utk tarik perhatian peminat muda. Agk ssh nk puaskn ati peminat2 kertu sbb lagu ni terlalu muda. Percubaan yg baik utk Sid Mursid n mayb dia leh encourage org2 muda utk support SimetriSiti ni sbb circle of friends dia agak menarik cam Alicia AsNTM.

Mode tokti - tokti tgh main basikal ngan fafau smbl myanyi lagu ni dlm taman yg cantik n yg menghijau cam dlm VC Seindah Biasa. Bila smpi ke puncak manaw bukit tokti habis kn lagu ni dengan Yeah!!!!
4/5

So ni top 4iol utk album SemetriSiti ni
1. Bersandar Cinta
2. Kau Takdirku
3. ikrar Cinta
4. Tak Perlu Ragu

Bg iol ni album yg sgt menarik. Pas kt dihidangkan ngan muzik baru n urban dlm Fragmenr, tokti menggunakan formula Transkripsi. Tak tau la maybe Transkripsi jauh meninggalkan album2 lain tp album ni ada magic dia. vokal dlm Fragment sgt relax, tp dlm SimetriSiti ni vokal tokti santai tp powerful. iols dpt rskan kalo ada konsert atau showcase byk lagu yg akan tokti nyanyi dlm high pitch. kompom abg bee suka la tu kalo byk lagu jerit. n iols suka suara tokti yg ada vibrato dlm setiap pemgakhiran baris lagu. obvious leh dgr dlm lagu Perasaan. Vibrato yg sgt2 merdu n xder nk lebih2...

graxier06 replied at 15-5-2017 11:18 AM
Ok ni turn iol plak bg review. Review ni iols wat time dlm flite dr KK ke KL smalam.... smbl dengar  ...

suka sgt album ni byk jerit2...tp sedih CT tergelincir segala perasaan mlm tadi....aku suka la CT jerit  malam tadi....kecuali part terkucil...

tu lah byk no high notes kan dah tergelincir ...

siti bukan muda lagi nak lagu jerit2...

wat lagu takyah jerit2 sgt pun ok.. cam lagu2 lama dia.. jerat percintaan, aku cinta padamu etc. asalkan melodi sedap

tapi untuk album ni banyak lagu2 sedap.

lagu yg saya slalu skip hiasi duniaku dgn aku bukan malaikat

Follow Us
harisbee replied at 15-5-2017 04:22 PM
suka sgt album ni byk jerit2...tp sedih CT tergelincir segala perasaan mlm tadi....aku suka la CT  ...

part transition dr bridge to chorus tu agak cepat
sesiapa pun leh terkucil, dont worry lah

btw aku lagik prefer tok ti nyanyi bersandar cinta lagi

Omg lagu segala perasaan tu sgt buat i rasa emosi sgt.. hari tu i nyanyi sampai rasa sebak.. pulak dah

Terus rasa lagu tu sgt best

eddysheddy replied at 16-5-2017 01:16 AM
Omg lagu segala perasaan tu sgt buat i rasa emosi sgt.. hari tu i nyanyi sampai rasa sebak.. pulak d ...

betul2... lagu ni beremosi..

dgn lirik2 dia

dauswq replied at 15-5-2017 05:16 PM
part transition dr bridge to chorus tu agak cepat
sesiapa pun leh terkucil, dont worry lah

CT nak buat mcm bridge lebih indah tu....melawannnn disekelilingmu...Ct boleh je patutnya lagu segala perasaan...sebab part lain semua sedap...CT salah tekan katanya..vokal pun leh tekan ker?salah teknik lew tu ....suka sgt dgn lagu segala perasaan

badai replied at 15-5-2017 04:40 PM
tu lah byk no high notes kan dah tergelincir ...

siti bukan muda lagi nak lagu jerit2...

memula x suka aku bukan malaikat....tp sekang suka pulak...terutama chorus dia yg ada bunyi nafas CT yg mensyahdukan lagu...x mcm nafas dayang..yg mcm lirik je dlm lagu tu

Hiasi duniamu pun dah suka dah sekang...sebagaimana lagu Bersandar cinta opening CT dedicate lagu utk semua org...Hiasi duniaku CT closing dgn bagitau bawalah lagu2 dia ke mana saja kita pergi...simetri sgt

harisbee replied at 16-5-2017 01:43 AM
memula x suka aku bukan malaikat....tp sekang suka pulak...terutama chorus dia yg ada bunyi nafas  ...

Aku Bukan Malaikat iols nye least fav sekrang... tak sure la sebab maybe lagu ni je kot yang lari dari tema cinta cintun dalam Simetri

iols nye top tetap Manis Terindah.. tapi la ni.. lagu Segala PErasaan macam terlalu best pulak...

Haha sayang korang semua.. dah memasing sgt suka lagu segala perasaan pulak

Btw betul ke malam ni ct ada kat meletop? Harap ct nyanyi lagu segala perasaan kali ni lebih baik.

Ye ke... jam berapa rancangan meletop???

Ct bawak feel dia sekali dlm lagu tu... tu yg best sgt

aku kurang suka dengan intro segala perasaan , tetapi masuk chorus memang goosebump

setakat ni lagu yg elok dr awl sehingga akhir bersandar cinta cuma dari segi melodinya agak cliche sket compared dgn segala perasaan yg penuh dramatik  di chorus..

tinggal aku dan kak @sixret tak bagi review lagi.

aikkk mane kak sixret ni, tengah mencari cd kah?

aku sgt suka intro segala perasaan...

bila la agknya tokti nk wat komnsert kn utk album ni..psl rsnya setiap album tokti bru kluar mesti akn ada konsert...startting dr Lentera Timur - Konsert Lentera Timur n Fragmen - Konsert Unplugged.

Kalo ada konsert utk SS ni iols akan excited utk dgr Bersandar Cinta dan di iringi oleh grup orkestra yg terbaik...

harisbee replied at 16-5-2017 01:22 PM
aku sgt suka intro segala perasaan...

Kita sama