CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 112206|Reply: 470

nak tau cerita seram korang semasa bangku sekolah

alop...kat cnie aku nak citer berkongsi skit pasal skool lamer aku lue..skool aku lue sebenarnya tempat zaman peperangan jepun lue...aku ingat lagi malam nak merdeka tue..lebih kurang kul 3 pagi aku terdengar bunyi org dok kawad..aku pon intai laa ikut tingkap and nampak satu pasukan tentera jepun dok berkawad...dah laa semuanya tengkorak..siap pakai uniform lagi... mlm tue aku langsung takleh tido:geram:...

lagi satu aku ingat lagi...ada senior aku penah citer dia nampak sorang junior kena pancung ngan tentera jepun..masa tue junior tue tgh tdo...dia nampak ngan sendiri kepala dak tue tercabut:kant:...apa lagi dia terus cabut laa masuk dlm bilik:geram:...esoknya dia p tanya dak tue and dak tue bg tau dia terasa sakit gak kat leher dia....

iyuri_ryuichi This user has been deleted
giler seram ahh...

skool yuri pon ader stori pasal antu jepun nih. sebijik cam citer u.
skool u katner ek?

misteri..

aku ni tak dok asrama.. tapi aku ada r dengar citer2 dari kengkawan aku yang dok asrama...

kat skola lama lama aku... dengar citernyer.. ada budak gugurkan anak dalam tandas.. lepas dia gugurkan anak tuh, dia mati sebab pendarahan.. lepas kejadian tuh, memang banyak gile bunyi bunyian yang mengganggu penghuni asrama tuh.. memang ramai giler orang histeria.. akhirnya, semua penghuni asrama perempuan tu dipindahkan ke asrama lelaki, dan bebudak lelaki plak pindah kat asrama yang berhantu tuh..

kat skola lama aku plak.. ni citer lama sebelum aku masuk skola la...asrama kan selalunye katil dua tingkat... zaman tu, skola tu punya asrama pkai kipas siling tu... pastu, ada satu malam tuh.. perempuan yang katil bawah ni panjat katil kawan dia yang kat atas.. dia duduk atas katil tuh... pastu member yang katil dia dinaiki ni rasa macam ada cecair memercik kat muka dia.. kawan dia tu still duduk lagi...
dia pun amek r lampu suluh-gelap! dia suluh kat kawan dia tuh,dah takder kepala.... darah memancut2.. yang kat muka dia pun darah... dia apa lagi... menjerit pastu terus pengsan..
bile dia terjaga.. dia kat dorm lain.. dia pun pegi tengok dorm dia.. memang darah penuh satu bilik...

ceritanya lagi, kepala yang terpenggal tuh.. masuk dalam locker yang tak tertutup... sampai time aku skola.. ada lagi bebudak asrama yang gatal tangan bukak locker tuh.. kadang2 'bertuah' boleh nampak kepala tuh..
lepas insiden tuh., pihak skola tukau semua kipas siling kepada kipas meja yang di skru kat dinding...

seram aku..

nixzanna This user has been deleted
Dulu masa aku sekolah rendah, aku suka memain pat padang yg hujung sekali. Oleh kerana padang skolah aku nih besar so kira bestlah.... dikeliling pulak rumah banglo serba mewah. Cuma ada satu rumah yg menjadi perhatianku kerana dari kecik umur aku 7 tahun sampai ke 13 tahun aku dapati rumah ini sering kesepian dan barang barang di dalam rumah tu ditutup dengan kain putih. Aku nampak ketika sibuk nak tangkap anak katak(tadpoles) yg kebetulan dekat rumah itu. Satu hari itu aku dan 3 orang teman teman aku pun pi join venture. 2 orang teman aku nih pelajar dari indonesia oleh kerana dia orang minat nak venture, aku pun apa lagi join in. Mula mula kita gunting wire pagar yg dikeliling padang untuk memasuki rumah itu. Tak silap hari itu jam 4 petang, so selalunya rumah tu tak ada penghuni time gini pasal kita orang dah survey dulu sebelum plan. Aku nih penakut penakut juga tapi tetap beranikan diri pasal aku suka mystery cam gini....

[ Last edited by nixzanna on 3-5-2004 at 02:49 PM ]

Bila jejak pat rumah tu kita orang cuba nak masuk tapi terkunci... so apa lagi cuba kopek tingkap tingkap yg lain mana tahu terbuka lak. Cuba punya cuba sekali satu tingkap tu berjaya ditembusi... huh apa lagi panjat dan masuk ler ke dalam. Makkk oiiii besarnya rumah... tapi yang aku pelik kenapa rumah nih diselubungi kain putih. Mungkin aku rasa dia tak nak barang barang rumah ni berabuk... nak di pendekkan cerita ada terdapat aku terlihat satu penjuru pintu masuk.  Tak tahu kenapa ingin sangat aku masuk bilik ini so aku suruh kekawan aku ikut. Nasib baik pintu ni tak berkunci... bila aku buka jer pintu nih : terperanjat aku.... Ko nak tahu apa yg aku nampak?

Botol yg merupakan seakan akan pasu(lebih kurang cam gambar pat atas) tersusun rapi di rak rak dlm bailik tersebut. Punyalah banyak, dari situ aku pun dan seram sejuk, apatah lagi bila kawan aku buka salah satu pasu tersebut yg berisi abu. barulah kita sedar pasu pasu tersebut di dalamnya diisi abu mayat. Selalunya orang orang cina suka simpan benda gini. Di rak pasu tersebut ada ukir nama seseorang. Aku apa lagi cam nak cabbbuuuuttttt:kant:.... Kita orang pun keluar ler tak nak tunggu lelama takut pulak abu yg empunya diri yg kita orang buka tu mengamuk. Aku dengar sejak dari hari itu ada kekawan aku yg jatuh sakit termasuk aku kena demam panas. Fuhhh... nasib baik demam jer tapi kekadang tu teringat ingat pulak abu tu... Aku pun tak tahu apa dah jadi dengan rumah tu sekarang....

Follow Us
tak nak

Originally posted by AnBulisia at 3-5-2004 14:45:
tak nak

Apa yang tak nak:stp:

Originally posted by iyuri_ryuichi at 2-5-2004 10:48 PM:
giler seram ahh...

skool yuri pon ader stori pasal antu jepun nih. sebijik cam citer u.
skool u katner ek?

kat trg...sek men sains dungun...trg..

LoneWolf This user has been deleted
grUdgE-frEak, is that story's true?

Originally posted by LoneWolf at 15-5-2004 01:53:
grUdgE-frEak, is that story's true?

yang pasal budak bunuh diri dalam tandas tu betol...
yang citer pasal kepala terpenggal tuh, aku tak pasti plak..
tapi, mungkin ada kebenarannye...
kalo tak, takkan la skola aku tu yer yer nak tuko kipas siling jadi kipas dinding...
ntah la...

Aku pun bekas budak sek asrama penuh kat raub tu, sape tau?? hehe dah lah kiri kanan hutan..... antara cite yg meremangkan bulu roma aku masa kat sekolah dulu.(sampai skrg menulis ni pun meremang).. cite lembaga yg melompat2 dari katil ke katil....  pastu bila bende tu stop dia mula kira dari satu katil ke satu katil.... mcm ni....

katil satu... dah tido....
katil dua.... dah tido...
katil tiga... dah tido...
..... dah tido...
katil 12.... tak bileh tido ke??....

pastu dia terus mengilai..... hilang...
yg cite kat aku tu.... org katil 12 tulah.....

Ris pulak pernah melalui pengalaman hampir sekelas kena histeria semasa di tingkatan 2, nasib baik ris tak kena............. punyalah takut jugak time tu, tapi ris kuatkan semangat .............. hampir seminggu jugak lah kejadian tu......... student perempuan tiba-tiba aje menjerit-jerit........... bila dia orang sedar, dia orang cerita nampak satu lembaga yang mempunyai lidah yang panjang, lidah lembaga tu nak membelit dia orang, sebab tu dia orang menjerit-jerit sekuat-kuatnya................. Sampai cikgu panggil bomoh............. bomoh tu cerita tapak sekolah tu keras...............

Masa Ris kat asrama pulak, ada berlaku perkara yang menyeramkan. Di mana bila maghrib ada sorang roomate yang tiba-tiba je nak lari ke bukit yang berdekatan ngan asrama tu, dia kata ada orang panggil............. punyalah bersusah payah kita orang pegang dia............ hari-hari berlaku macam tu, bila maghrib je mula dia buat perangai, sampai warden suruh kita orang mengaji beramai-ramai untuk mengelakkan dia lari ke bukit tersebut...........

Dan kita orang mulalan diserang ketakutan, sampai kalu nak gi toilet pun macam buat satu rombongan...... memang tak pegi sorang-sorang........ pernah dia pengsan tengah malam...........hinggalah warden tengah-tengah malam tu la gi cari tok bomoh......... memang menakutkan malam tu, kita orang semua tak tidur hingga pagi...........................

time kat hostel dulu, byk jugak citer seram..salah satunya kes my younger sis... dia satu dorm ngan budak yg selalu histeria.. so budak tu memang type lemah semangat.. satu hari tu time nak masuk maghrib, adik eva nie baru lepas ambik wudu' tegur la budak tu dia nak gi ke mana, budak tu tak toleh kanan tak toleh kiri.. terus jatuh berguling kat tangga... adik heran arr tengok.. dia terus mintak tolong kat org supaya tolong angkat budak yg lemah semangat tu..

tetiba.. budak tu bangun.. seolah2 takder apa2 dan meluruskan tangannya sebijik mcm citer hantu cina... dan matanya tak berkelip memandang adik eva... pastu kecoh ar bila budak tu nak ngamok dan menyerang  my sis... nasib baik ada org lain tolong pegang dia tangan dia..kalau tak sure adik dah kena cekik!. Time tu jugak ustazah kena panggil utk pulihkan budak tu.. Bila dia sedar, rupanya budak tu memang kena rasuk... katanya ada org panggil dia kat tandas tadik.. so.. dia tak tau la apa jadik lepas tu.. tau2 dia ada kat bilik...

mk This user has been deleted
Originally posted by exDEVGRU at 15-5-2004 11:20 AM:
Aku pun bekas budak sek asrama penuh kat raub tu, sape tau?? hehe dah lah kiri kanan hutan..... antara cite yg meremangkan bulu roma aku masa kat sekolah dulu.(sampai skrg menulis ni pun meremang). ...

mampus aku kat situ kalau aku kena::aku memang penakut

ReN_nUkE This user has been deleted
cerita seram aku pulak time skolah bermuler  biler ader satu van putih ngn rombongannyer datang ker skool aku..punyerler seram sampai nak ponteng skool pun ader..rombongan tu tak lain tak bukan ialah rombongan doktor gigi dgn nurse2nyer..seram beb..

-sori wat lawak bodo sket-

Originally posted by exDEVGRU at 15-5-2004 03:20 AM:
Aku pun bekas budak sek asrama penuh kat raub tu, sape tau?? hehe dah lah kiri kanan hutan..... antara cite yg meremangkan bulu roma aku masa kat sekolah dulu.(sampai skrg menulis ni pun meremang). ...

hantu tu ada sense of humor...:lol

Originally posted by ReN_nUkE at 20-5-2004 01:31 AM:
cerita seram aku pulak time skolah bermuler  biler ader satu van putih ngn rombongannyer datang ker skool aku..punyerler seram sampai nak ponteng skool pun ader..rombongan tu tak lain tak bukan ial ...

Banyak kali mengalami pengalaman seram ni.............. ada classmate ris yang pengsan-pengsan jugak........... ada yang lari balik rumah pong adalollol

citer pasal histeria nie...G3N[X] igt ada sorang senior G3N[X] mengamuk sbb xde org nak gunting rambut dia..dia mengamuk sampai sprinter negeri pon takleh kejar dia...kesian kat dia..