CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikokui

Artis Bergelar Datuk Disiasat? Artis terlibat dengan MFACE

lawaklah korang, so confirm yg dimaksudkan adalah Iman?

aldinaa replied at 31-5-2017 10:00 PM
Wow, memang camni la ek? If yg ori anugerah mestilah dlm majlis. Takkan la tak de sapa yg tolong amb ...

entohnye.tapi iols ada gambar photographer rasmi amek masa tengku mahkota kalung kan kat balairung seri tu. tapi kat istana abu bakar pekan nun, bukan kat KL.

bambimo replied at 1-6-2017 09:08 PM
ayah meols dpt pingat PJK je dgn sultan..alhamdulillah dpt masuk istana..siap ada photographer lg to ...

betul betul.

tapi sekarang tengku mahkota yang kalung since sultan dah tak sihat. tapi kat dalam istana pekan. pekan ok bandar diraja, bukan key ell

senahsanasini replied at 1-6-2017 01:28 PM
ape IG dato ackiok dgn datin tinted eyh?

emyliadac ig heols share sama bini
cam nabila & johan gak bini yg aupdate ig

cuma skg nabila ada ig sendiri juga x bape aktif la
nama ig kopi_k

JUMAAT, 2 JUN 2017 @ 12:48 AMAC Mizal nafi ada kaitan Mface ClubOleh Farihad Shalla Mahmud

farihad@bh.com.my

[size=0.8em]Pengacara, Datuk AC Mizal. - Foto NSTP/Nurul Shafina Jemenon

KUALA LUMPUR: Pengacara terkenal, Datuk AC Mizal menafikan mempunyai kaitan dengan skim piramid Mface Club yang dilumpuhkan oleh Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan (KPDNNKK) bersama lima syarikat lain, pada Isnin lalu.
AC Mizal atau nama sebenarnya Mizal Zaini, 45, berkata, beliau sudah meletakkan jawatan sebagai Pengerusi Jaringan Sosial Mface dua tahun lalu, selepas menyedari ada perkara yang tidak kena di sebalik penubuhan laman sosial itu.
"Saya hanya dilantik sebagai pengerusi kepada jaringan sosial, yang ketika itu namanya Mface. Pada awal pelantikan, semuanya berjalan lancar. Lama-kelamaan saya dapati ada perkara tak kena terutama dari segi pengurusan dan soal wang.
"Enggan terbabit, saya pun meletakkan jawatan dua tahun lalu dan Februari lalu saya ada muat naik sebuah video di laman Instagram menyatakan yang saya tidak lagi terbabit dengan Mface dan memberi amaran supaya mereka tidak lagi menggunakan nama saya dalam apa juga urusan perniagaan mereka, " katanya kepada BH.
AC turut menghantar video yang dimuat naik di laman Instagram miliknya pada 6 Februari itu sebagai bukti.
Ditanya apakah reaksinya tatkala membaca berita mengenai pembekuan skim piramid itu, pelakon yang terkenal dengan watak Inspektor Mazlan dalam drama bersiri Gerak Khas itu berkata, beliau tidak terkejut kerana sudah dapat mengagak perkara berkenaan pasti berlaku.
Dalam operasi berkenaan, KPDNKK dengan kerjasama Bank Negara Malaysia (BNM), Polis Diraja Malaysia (PDRM), Suruhanjaya Syarikat Malaysia (SSM), CyberSecurity Malaysia (CSM) dan Pejabat Peguam Negara membekukan 91 akaun bank bernilai RM177 juta milik skim piramid yang bertapak di Pulau Pinang dan Kuala Lumpur atas kesalahan mengikut Seksyen 4(1) Akta Pencegahan Pengubahan Wang Haram, Pencegahan Pembiayaan Keganasan dan Hasil daripada Aktiviti Haram 2001.

AC dah bersuara di IG

emyliadacSyukur Alhamdulillah , terima kasih @beritaharian & @bobofahad atas berita yg di keluarkan hari ini , amat2 saya hargai, Terimakasih banyak2, https://www.bharian.com.my/node/288829?m=1 , utk bloggers diluar sana tak payah la membuat cerita & headline yg mengaibkan Saya, tak payah la nk menarik Followers utk baca cerita yg direka2 , sebelum menulis dapatkan Bukti dulu, Jangan Main Fitnah & Menuduh !!!! Jangan Aibkan Saya dan Keluarga Saya, Kenapa Taukey Cina tu kena korang tak nak besarkan cerita dia, Kenapa Saya plak dibabitkan!!! Yang Kaya , Yang Untung Dia, Yang jadi mangsa Saya..Bulan Ramadhan ni tulis la yg baik2, tanpa usul periksa , terus tuduh dan keluar Headline yg bole mempengaruhi pembaca, yg pembaca pun bukan mainla seronok komen dan kutuk saya!! Tak payah la puasa klu dok sibuk mengutuk & komen benda yg tak betul!! Kalau Saya ada 177 juta , saya dah tak jadi artis dah "BAIK SAYA TIDUR DGN DUIT TU " korang klu Taukey Cina tu korang tak citer , tak kutuk !! Klu fitnah pasal aku , bukan main korang , inilah org Melayu , yg menjatuhkan bangsanya sendiri!! TULISLA PASAL TAUKEY CINA TU , KENAPA NAK TULIS PASAL SAYA!! SEMUA NI BISNESS DIA BUKAN BISNESS SAYA, !! DIA YG KENA SERBU , KENAPA CERITA SAYA PULAK YANG NAIK!!!!! https://www.bharian.com.my/node/288829?m=1 , "Dari dulu sampai sekarang dah BERPULUH PULUH TAHUN Menjadi Artis , TAK HABIS HABIS MEMFITNAH & MEMBURUKKAN SAYA!! Nnti bila Aku dah takde baru nk kenang , TAK PAYAH

Follow Us

emyliadacJANGAN GUNA NAMA SAYA DALAM URUSAN PERNIAGAAN MFC UNTUK MENARIK ORANG MEMBELI SAHAM MFC!SAYA TIDAK PERNAH TERLIBAT DAN TIDAK TAHU PERJALANAN URUSAN MFC!Saya hanya DILANTIK sbg CHAIRMAN MFACE SOCIAL NETWORK!ramai org menggunakan nama saya untuk mencari pembeli dan ini ada lah satu SKIM PENIPUAN MENGGUNAKAN NAMA SAYA!BERHENTI menggunakan nama saya untuk skim MFC ini!SAYA TELAH MEMBUAT LAPORAN POLIS dan saya akan mengambil tindakan kpd mereka yang menggunakan nama saya untuk SKIM MFC ini.KEPADA MEREKA YANG MEMBUAT PERNIAGAAN SKIM MFC YANG MENGGUNAKAN NAMA SAYA UNTUK MENIPU ORANG RAMAI,saya akan ambil tindakan polis!#mface #mfc #mbi, PADA BLOGGERS & WARTAWAN JANGAN MAIN TULIS TANPA USUL PERIKSA, JANGAN PERDAYAKAN PEMBACA DENGAN TAJUK2 BERITA ANDA , SAYA AKAN AMBIK TINDAKAN UNDANG2 KEPADA KENYATAAN YANG TAK BERASAS DAN BERUNSUR FITNAH YANG BOLEH MENJEJASKAN NAMA DAN KARIER SAYA!!

ada sape penah dgr Riclist Club
MLM jugak kah?

ALDRIN replied at 1-6-2017 08:06 PM
Dah lama dah online radio tu bungkus. Kalau tak salah August/September last year lagik. Dah gaji s ...

penat la adik ipar dok maki hamun org konon fitnah ackiok
x bayar gaji pekerja  sekali betul dah mmg kaki kencing laki bini

mixed replied at 2-6-2017 01:39 PM
emyliadac ig heols share sama bini
cam nabila & johan gak bini yg aupdate ig

tq chuolsss

ni thread salah bod ke???
patut masuk thread lawak
aku ketawa sakit perut wey
baca comments2 korng pasal DATO DR sorng ni
tak bole hadam pics dia weyyyy
ROFL

drivethru replied at 31-5-2017 10:53 PM
Kesian dia ni. Mesti soltan suruh dayang istina sangkutkan pingat kat pagar. Pastu datang ambil send ...

adehhh... keras perut aku gelak... dikala bulan pose ni... pakej paling murah sangkut kat pagar.. hahaha

Edited by pakis_hutan at 2-6-2017 06:16 PM

Hmm, artist mane pulop

terpaku replied at 2-6-2017 11:08 AM
kerani yang jadi mc ke yang bawak scroll?

Lain kot tp nampk sama  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Gosip ni bukan pasal dato dr paduka ayahanda boy iman la tapi heshe cameo sahaja dalam thread ini. Overshadow watak asal plak

toxicated replied at 2-6-2017 08:55 PM
Lain kot tp nampk sama

Yg pakai baju putih lengan berlipat tgh duduk tu...tu Vice Chancellor International University itu  kah?? Santai2 je mcm majlis konvo Tadika Perpaduan Tamil cawangan Renggam jer..

Sah2 bogus PHD nih....       

ALDRIN replied at 2-6-2017 09:41 PM
Yg pakai baju putih lengan berlipat tgh duduk tu...tu Vice Chancellor International University itu ...

Cer uols check acik yenna yg sama ke yg dkt majlis dengan nassier wahab dekat hard rock tu  

KILL_NANCY replied at 1-6-2017 12:55 PM
korg ni tah pape tah OT.kesian tt penat bukak thread pasal penyelewengan mface ni.haish

ta ...

gini gambo konvo Phd...eh...gambor konvo tadika anak aku lagi cun....lantai mcm dewan SJKC jer...biar bnau

Kalau tengok kat fb comments diorg ckp tu standard la after 5 years high ups tinggalkan skim sbb dh kaut untung pun. Lepas dah reda nanti diorang buat la yang baru pulak. Betul ke

aldinaa replied at 3-6-2017 05:34 AM
Kalau tengok kat fb comments diorg ckp tu standard la after 5 years high ups tinggalkan skim sbb dh  ...

Yela..mmg gtu la kekdahnya. Yg atas2 tu dah kaut untung pastu cabot...yg kesian org bawah2. Btw takde sapa2 ke ada info psl dato2 palsu ggwfx tu...dato zaimi & dato dino...skim dorg pun dlm list bnm ni jugak