CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
Pi pasar octagon kt kb aritu, suami belikan aku limau bali.  Alhamdulillah.  Sungguhpun dia tk mkn, dia belikan juga utk aku.  Kalo aku nmpk citrus maxima kt giant pun aku beli. Aku je yg gemar mkn buah ni.  Anak perempuan aku yg bongsu selalu heran kalo tgk aku mkn buah tu.

Kat rumah ni ibu sorg je yg boleh mkn grapefruits n pomelo. Tak pahit ke?

Ehhh pahit2 masam manis, sedap apa.  Korang tk mkn tkpa. More for me.

Ok now ibunya dah sakit perut.  Astaghfirullahal'azim.  Org tamak selalu rugi.  

dah rasa malas nya nak bekerja..rasa nak duk rumah pulak lah..Tunggu je sampai hujung tahun nie sebelum kami semua dipindahkan ketempat lain. Tak faham Syarikat nie dah elok2 tempat strategik nak juga pindah tempat lain

Emak kawan aku kena scam. Binary option trading. 100K lesap just like that.
Bapa nya meninggal belum setahun. Duit hasil sepanjang umur habis begitu saja with just a promise
" I can make your life better"

Ada kah itu duit tak berkat? Ada kah ini karma??

My friend's mum bukan pompuan jahat. seumur hidup nya setia dgn suami yg garang, jaga suami hingga his last breath....
ape dosa dia that God just took her money like that.
She lost her husband last year.
Now anak2 semua marah dia.... kesian aku tengok dia.

anak kedua dan satu2nya anak perempuan setakat ni,sambut birthday ke 6 tahun arini.tadi scroll gambar terbayang balik masa bersalinkan dia.kena c-sect sebab masa tu air ketuban kurang dan baby songsang.lepas keluar dari bilik pembedahan tu rasa sejukkkkk betul..selamat harijadi sayang

Edited by sarahmirza at 6-9-2017 02:45 PM

Masih relevan lagi ke Tribunal Pengguna?
I pernah email sekali, tak ada tindakan apa2 lagi the seller dah kelam kabut respon bagi option nak ambil voucher atau beri mereka masa utk transfer semula RM yang I dah bayar kepada mereka tapi barang tak sampai.

Kali ini, angkara TM. Beriya berpuluh kali call pujuk tukar dari streamyx ke unifi. I dah installed unifi sejak mid ogos hari tu sampai hari ini call. Minggu lepas i cakap dah tukar, 2 hari lepas i cakap lagi dah tukar & delete my hp no dari senarai potential customer dan hari ini, I maki telemarketer tu, eh berapa kali nak call? I dah lama tukar ke unifi!

Secara kebetulan, hari ini dapat email dari TM lagi. Bil streamyx tetap di charge full walaupun servis cuma sampai 18/8. Konon2 nak nampak yang bil tu tak perlu bayar full, boleh pulak di catat "caj tertunggak" jumlah bayaran bulanan biasa dan "caj semasa"'pulak jadi negatif sebab dia tolak cagaran. So, jadilah jumlah kena bayar RM32 sahaja. Ehh, ingat I bodoh ke apa?

Bila call 100, yang menjawab pun bodoh2 alang juga. Itu polisi kami, saya fail komplen puan ini, puan call semula 100 untuk update komplen ini bla3x.

Yang menyakitkan hati, unifi dah start charge bil sejak 18/8 iaitu dari hari pertama installed. I dah bayar full pun bil unifi tu. Kalau unifi tak charge lagi, takde la i nak marah okay.

Servis takde tapi bayaran full?

Dah lama tak sebut... kebabian apakah ini?

Jangan sampai aku dengar you suruh hubby ai carik keje kat mesia ye

Follow Us
Setiap yg berlaku ada hikmahnya.  Dulu aku selalu pikir apasal Allah tak jadikan aku rupa Roseyatimah ka, rupa Mariam Menado ka, Elizabeth Taylor ka.  Pernah juga pikir, awatlah aku tak dilahirkan dlm keluarga kaya-raya ka, keluarga diraja ka.   La ni aku phm la kenapa.  Allah tahu apa yg terbaik utk aku.   Allah bagi rezeki utk semua cukup.  Kalau terlebih harta tu utk sedekah ke jlnNya.  Kalau ditarik balik harta tu pun ada sbbnya.  Manalah tahu, harta tu esok2 buat kita lupa kpd Dia ka apa.  Meh kita sama2 baca peringatan2 Allah dlm hadis qudsi di sini.  

Bab hati ni memang susah..bak kata omputih..you dont search or find..u just fall..just like that..samada ia pandang pertama dari mata terus ke hati..atau ia bermula dari hati yang kesian terus ke mata..kihkihkih..
mana2 lah..memang sesuatu yg indah utk jatuh cinta walau bukan utk memiliki..bak bait2 lagu..rindu itu adalah anugerah dari Allah..bagi aku cukupla mendoakan dia bahagia dan sihat selalu bersama org yg tersayang..cinta tak semestinya bersatu..sekian luahan jiwang dr aku..

sajat ni jantan ke betina?

Nmpk nestea punya soalan, teringat pd suami aku yg confused sajat dgn safiey ilyas or something.  He thought mereka org yg sama.  Agaknya sbb nama dua2 mula dgn huruf S.  Melopong mulutnya bila anak aku explained dlm kereta otw ke kampung hari tu.  Dlm kereta masa tu tgh borak about people and penyakit dlm masyarakat dewasa ini and how technology disalahguna.  

Anyway, aku bw balik camera hari tu so menembak je la kerjanya.  Pagi kat chalet tu, nmpk la scenery ala2 cathy horvath punya lukisan kat seberang sungai.  Seronok le aku menembak.  Tak dinafikan la, aku teragak dgn D5.  Pentax K1 or Leica ka.  Tetapi, perasaan itu cepat2 dibunuh dgn pertanyaan kpd diri sendiri, "Kau pun hidup tak lama, lagi mahu tambah hutang ka?"

I suka komen forumer kat atas ni, pumpkingirl. Terkena pada batang hidung i. Jatuh cinta pandang pertama, terus menuju jauh ke dalam hati. Tapi tu la, cinta tak semestinya memiliki. So i kena kuatkan hati untuk move on. I sentiasa doakan u bahagia dengan keluarga dan semoga u lebih bahagia bekerja di tempat baru. I doakan yang terbaik untuk u.

haih... baru aku niat nak buat baik .. dia dah bakor aku ...

heee geram betul la .. rasa nak tumbuk je ...

aku ni sejak tanah ni jd milik aku, aku tanam segala pokok yg aku suka makan buahnya..bila dah jd rumah banyak pokok-pokok aku yg musnah sbb memberi laluan pd rumah..pokok tu semua aku beli yg baka baik-baik supaya hasilnya elok.

Pertama kali kuinin ni berbuah, dah le berbuah di luar musim, banyak kali ni, lebih dari 10 tu kira banyaklah kan? Biasalah pokok-pokok rendang berbuah ni mesti akan berjuntai masuk tanah sebelah, hujung dapur jah pun. Setiap hari aku akan pusing satu rumah check buah yg makin membesar. Pagi ni....buah yg besar-besar sebelah sana tak ada

Semalam hujan lebat dgn ribut, aku terus cari kalau-kalau gugur sebelah sana, tak ada. Nampak tangkai yg dah direntap sbb buah semua muda lagi.

Tak pasti kenapa perlu ambik buah yg muda tu? Ambik tapi tak minta? Mcm mana tu. Rasa sedih sgt..tanam hangpa besar tak payah beli, menumpang aja tanah tok nenek tinggal, haram tak tanam apa-apapun...mcm mana hidup nak berkat?

sabarlah duhai hati.. hujan takkan selamanya turun.. pasti berhenti jugak nanti..org yg sabar takkan dikecewakan Allah..

insyaALLAH semua nya Dia telah tentu kan....

x sasal tulis cmtu...xthu nk tulis apa...tulis la sket2....kalo x..x gerak credit...

kecewanya rasa ...

rasa mcm nak tamatkan .... hmmm

asal hari khamis, mesti mak dia bagitau kat grop sekolah,anak dia demam, 2 minggu sebelum tu, nak cuti sekolah, pun demam, asyik demam je...maklum dah hari khamis..mesti dah malas nak ke sekolah kan..tu je senang alasan..demam..dalam sebulan aku kira ada 2/3 kali tak dtg sekolah.alasan utama demam..tiap bulan demam..kena la pi  check ke apa..ni maknya pun sama naik,kuat auta..aiya(pernah terkantoi) tu sebab aku susah nak percaya...

lepas hari besok, aku boleh "merdeka". pastu rehat 2 minggu. pastu datang lagi 2 minggu hell.

ooohh aku dah tak bolehla keje pressure sgt mcm ini. bila laa dapat behenti keje nie?

tak penah2 aku terpikir nak pencen awal sebegini. teruk la tahun ini punya pressure.

Edited by singlemum_4 at 8-9-2017 08:11 AM

kejap nya masa berlalu ye..bulan depan dah tiba masa nya..suspen pun ada   cuma berharap semua nya Allah permudahkan dengan lancar. Jangan ada masalah sudahlah...akan bertambah lagi ahli keluarga baru
siapapun dia selamat datang ke dunia baru family kita..lepas ni cinon dah ada geng baru ye