CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
gaji dah masuk
bonus lum masuk
baju raya belum beli
tunggu ilham dulu
dalam duk tunggu ilham ramai pulak memberi baju raya terima kasih Allah

Baju raya belum siap lagi oi..  Baru semalam bagi ukuran dekat tailor.

Bonus bila bonus? Kalau dapat hujung bulan ni. sujud syukur iols..

thn ni raya ala kadar shj...

bru 15hb..gaji dh tinggal sen jer...bju raya ank2 lom bli lg

xper...syukur apa yg ada...

Mulai hari ni aku dah mula stop pakai heels. Pagi tadi keluar dari uber aku sempat singgah kedai sebelah bawah ofis ni, beli kasut murah je UGG Eversheepskins ke hape nama, $77. Selesa sbb lembut je. Aku tunggu tok laki balik baru la nak beli apa lagi yg patut.

Pagi2 dia dah fly. Aku keje naik uber sbb kepala aku pening nak drive sendiri. Seminggu wooooo kene tinggal. Sure malam ni aku mati kutu, habisla keturunan kat Malaysia aku call nanti nak borak habiskan masa malam sblm tido

Edited by Siti_Mustaqim at 15-6-2017 12:40 PM

Wahai diariku..
Semalam pegi klinik, cek bp..first time tinggi..150/90..terus aku panik. Selalu normal. Panik sampai aku beli bp monitor. Malam cek tinggi. Bgn tidur pon tinggi.
Matik la cam nih..dah la trauma dengan kes mak dan abg abg aku..Selama ni medical check up ok..Cuma koles la 5.9.

Panik..terus aku blend epal ngan celery. Harap turun laa..ke sebab ahad lepas tidur berderaian air mata sampai sakit kepala gaduh (gaduh mulut) ngan laki. Aishhh..harap sementara.

Takde perasaan nak raya. Apa pon tak prepare. Cume order kuih beskut dua botol. sibuk hal mak ngan abg aku sakit. Pk kan ramai org org tua dah takde..makcik pokcik...
Anak-anak la..tup tup aku bp ada tinggi. Biarlah...raya tetap raya. Ia akan berlalu...apa yg adalah.

Follow Us
Malasnye nk keluar

sakit gigi....

akhirnya aku pegang jua status tu, Allah lebih tau apa yg terbaik utk hambaNya.. semoga aku kuat utk menghadapi hari2 mendatang.. setakat ni dipermudahkan lah..walau kdg tu terkenang juga .. cuma masih tak pasti dgn persoalan yg bermain di fikiran  ni, masih adakah kebahagiaan utk aku?

ops....sengaja aku bagi kau keje sbb kau suka beno buat magic. ada masa kau rasa nk hilang, ko hilang je lama2. kdg2 1,2 jam. klu aku bg ko keje, mungkin ko nk duduk setempat kot? okey la tu... x de la bila org tanya maka ko, aku boleh kata ko ada w/pun ko sedang mencari ilham di dalam mimpi nan indah....

Subhanallah! Hari ini rasa dahaga sehaus-hausnya! Sangat-sangat dahaga. I mampu minum satu tempayan air!!!   Bertabahlah ada sejam lebih lagi!

syukur alhamdulillah....segala nya telah di  permudahkan.  

Berjujuk-jujuk airmata aku beratur turun tgk pic tpp peluk anak arwah mejar yazmi.pilu tgk anak tu menangis,hiba dgn sifat penyayang seorang bakal ratu diraja..

Al-fatihah utk kedua-dua arwah

Aku asyik bebel ke anak.   asalnye aku beli lg kerongsang tetibe anak aku ckp. Aku ni sebiji mcm kawan baik dia suke bazir duit aikkk aku baru beli 2 je pun.  Aku tanye kawan baik dia knp. Katenya dia ade dua je kawan plg baik plg rapat. .dua2 tu duk X jauh dari area rumah aku katenye. Sorang anak pilot Sorang anak doktor.  Suke bazir duit beli bukan2. Terus aku twist bebel ke anak aku yg dia kurang study. Duk hentam.aku pasal bazir aku hentam dia pasal study kerongsang aku beli tu rm10 je sb aku baik dgn penjual tu sb aku beli barang lain dia bgle harge rm10 setelah aku rayu manis mulut

paling tak suka dgn org yg suka mengungkit dan cepat nak marah ni, tak reti bawa bersabar ke? bila dah puas marah2 lepas tu menyesal..mintak dijauhkan lah lagi dgn org panas baran ni dlm hidup aku.. dah serik.. ada sorg yg ni dlm baran2 pun dia punya syg tu lain mcm pulak.. klu syg, syg betul.. tak tau lah nak ckp mcm mana hei.. kita lari dia makin kejar plk..  lantak lah situ..

Hari ini aku cuti. The next 3 days....nak settle semua kueh raya. Tart, makmur & chocolate chip. Hari Ahad buat kek lapis. Baju raya semua dah settle.

sabtu ni mmg operasi mengemas apa yg patut..ahad baru la aku sempat nak cari baju raya.. harap2 jumpalah yg berkenan..utk pakai pagi raya tu je .. lepas tu berbuka kat luar lah klu tak sempat blk ..kasut raya pun klu ada yg ok cari lah sepasang..tak nak membazir.. sbb lepas ni banyak nak pakai duit.. mudah mudahan Allah murahkan rezeki aku..

Aku ada baaanyakkkk keje ... melambak ...

Tapi satu pon aku x rasa nak buat ... can I blame this morning sickness ??????

Aku betul2 x rasa nak buat apa pon ... aku nak baring je kalau boleh ...

Haih ....

Edited by sebu1 at 16-6-2017 09:48 AM

Geli aku bace dah tue2 pun ckp pasal jantan.yele single:zz

dalam kebun ada rerama
dalam kebun ada daun pandan
dalam FD ada banyak drama
gigil jari tak sabar tunggu abih ramadhan