CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Deidra

Thread Luahan [V 9] - STRICT REMINDER NO QUOTE & REPLY

Close [Copy link]
what the heck nak transfer duit masuk fund lain
kena tax 7 ratus dollar lebih... banyak gila,
boleh beli trampoline macam idaman hati dah tu...

so kansellah nak tutup akaun...

Anak aku jumpa seorg makcik bwg.  Her reaction, Ni la salah satu contoh 'wisdom doesn't come with age'.  Balik rumah dia peluk aku n kata dia bersyukur dilahirkan dlm keluarga ni.  Aku mls nk tanya byk tp yg aku tahu dia kena bwg sbb rupa.  Been there haha.  Doakan yg baik2 je la, nak.  Kita bukan boleh puaskan hati semua org.  

I really miss you....
really.... really miss you.....
subhanallah.....

Aku tumpang bangga dgn kwn anak aku seorg ni.  Course yg dipilih tu mmg sesuai sgt dgn dia.  Dari high school lg aku dh kata dia patut ambil course tu walaupun parents dia tk setuju.  Sekarang satu msia kenal dia sbb kebolehannya tu.  Semoga dia menjadi anak yg solehah kpd kedua org tuanya.

Frust sungguh . Dah lah kurang pandai, malas pulak tu. Cikgu dah sampai rumah, dia pergi tidur. Harap dia cepat lah berubah.

Adoi rasa nyesal sungguh order label ngn satu kedai ni, sebelum ni 2 kali aku order ngn kedai lain servis ok pantas. Malah dorang penah tersilap print sampai aku dpt free 800 pcs ok.
Masalahnya dorang dah tanak design label baru cuma nk guna template sedia ade dgn sedikit penambahan. So aku terpaksa cari kedai lain utk sticker baru yg aku nk ni.
Sedihnya progress mcm slow la, kalo kedai sblm ni lps je aku transfer duit nnt designer dorang akn wassep aku n diskus pasal label tp kedai yg ni dah masuk 2 hari xde pun designer dorang contact aku.
Amboi masa aku lum transfer duit tu kemain lg dia ckp dorang akn design lepas aku bank in dan akn siap dlm masa sehari dua.
Masalahnya design pun tak nmpk batang hidung dah bilanya nk print.
Dah mcm pengemis aku ni menanya.. rasa nk cancel order je geramnya dahlah mahal tu pun aku order 500 pcs je sbb mahal.

Follow Us
Adoi rasa nyesal sungguh order label ngn satu kedai ni, sebelum ni 2 kali aku order ngn kedai lain servis ok pantas. Malah dorang penah tersilap print sampai aku dpt free 800 pcs ok.
Masalahnya dorang dah tanak design label baru cuma nk guna template sedia ade dgn sedikit penambahan. So aku terpaksa cari kedai lain utk sticker baru yg aku nk ni.
Sedihnya progress mcm slow la, kalo kedai sblm ni lps je aku transfer duit nnt designer dorang akn wassep aku n diskus pasal label tp kedai yg ni dah masuk 2 hari xde pun designer dorang contact aku.
Amboi masa aku lum transfer duit tu kemain lg dia ckp dorang akn design lepas aku bank in dan akn siap dlm masa sehari dua.
Masalahnya design pun tak nmpk batang hidung dah bilanya nk print.
Dah mcm pengemis aku ni menanya.. rasa nk cancel order je geramnya dahlah mahal tu pun aku order 500 pcs je sbb mahal.

It's raining unicorns n rainbows!  Alhamdulillah.  Mana2 yg negatif tu, timbul lmbt pulak la ye?  Takyah timbul pun takpa.  Tp let's be realistic la kan haha.  Okay.  Over n out.   

Edited by Genkidesuka at 30-4-2018 08:23 AM

Sabtu depan, Insya Allah anak2 naik pentas kt sekolah depa.  Sbbkn kena byr, of course ada mkn2.  Last yr nasi tomato kali tk silap aku.  Ni husband baru inform, "Dh habis event situ, Insya Allah kita pi sekolah sebelah, mkn nasi minyak adik FA pulak."  

Kalo aku pakai baju purple hari tu, mesti rupa Barney the Dinosaur.

P.S.:  PIBG bg2 nasi Arab.  Aku n the kids tk pi pun wedding kt sekolah sebelah.  Suami pi sorang.  Itu pun not before dia balik n took a nap.  

Laaaamaaaaa btul aku tak masuk forum cari. Dh bersawang brtahun jgk laa... Punca.. malas nak masuk sini. Bukak fb je sng. Geng lama dah takde kott...ehh bila plk aku ada geng sini.. pling utama..aku lupa paswod.
Acik kamar nk carik geng membawang kt sini plak lh..

Haisshh.. buat malu la I nak bagi tau makcik X hari tu.
Berubah sikit muka dia bila I bagi tau anak sedara dia yang selalu berlagak orang have-have, yang sesekali balik kampung tak nak keluar bilik bersosial dengan makcik pakcik pencen dan saudara duduk kampung tu...
Akhirnya beranak kat hospital kerajaan.

I told u ya...
Nak berlagak dengan sedara mara, biar beralasan!

Sakit hati baca kan?  Tp lantakkan aje la dorg tu.  Bila hati dah hitam, mcm tu la.  Kita takyah buang masa melayan.  Andai ditakdirkan dorang mcm tu sampai hujung nyawa, dah mati baru dorg tahu akibatnya.  Masa tu dah terlambat la.   Kalau di dunia sekelumit iman pun takde, jd bahan bakar la jwbnya.  Time tu, malaikat yg jaga neraka tanya, "Takde ke Nabi atau Rasul yg ingatkan kamu?"  Dorang jwb dgn penuh penyesalan, "Ada tp kami ejek2 dia."  Pfft, sesal kemudian tiada gunanya.

Wahai yang membolak-balikkan hati, tetapkanlah hatiku di atas agamaMu dan di atas ketaatan kepadaMu.

Kepada yang berkenaan janganlah sia2kan kepercayaan yang telah diberi dan persahabatan yang telah terbina.

Jangan rosakkan harga persahabatan dengan sikap terburu-buru. Hormati seorang wanita.

Mood: merajuk

hmmm .. silent treatment is the answer for now... cakap apa yang perlu sahaja ... kurangkan dosa walaupun dalam hati ni menbuak2 nak lepaskan geram/marah ..

Waiting for next tournament..kul 4 petang karang. selalunya aku jela yang dulu-dulu siapkan task sebabnya sini jer yang siang, lain negara waktu dorang berdengkur keroh-keroh

Kalo aku tukar folder name tu kpd DosaChat, boleh?   Astaghfirullahal'azim.   Aku mampu doa je la.

Dulu2 masa aku muda... ada girl minta gmbr... ingatkan nk kwn... rupanya ada udang dlm hokkaido ramen.   

Come on la...
Bukan taraf junior pun, patutnya takde masalah.
Gaji nak banyak, pangkat nak naik tapi baru dibagi tugasan sikit, riuhnya nak ada pembimbing(?)

Dulu i ada bos yang semua dia nak buat
Tapi tak boleh buat sendiri, ke sana ke mari heret i jadi back up singer dia...
Kemudian, yang di sebut2 hanya nama dia (boss tu) je...
Sedang yang tukang back up dia dlm meeting orang lain (I la) langsung tak diendah.
Untung la I tak jadi boss macam tu.... i boss yang bagi peluang staff handle project sendiri...
Bila cemerlang biar nama mereka yang jadi sebutan..
Itu peluang okay... gunakan!

Nak berkawan?
Akak tak berminat la.
Bukan sombong...

Dah masuk 4 series ni,
Dah ada anak remaja pun...
Kalau masih lagi sembang kisah ala2 remaja, cinta cintun, ex BF bagai...
Lupakan la...

Kesunyian dan kurang kasih sayang ke awak?

Sbbkn kita org pernah pi situ last yr, aku rekemen kt anak aku buat model tu je la sbb zmn tu architecture buildingnya simple.  Mlm td dia pun buatla n benda tu siap pukul 1 pg.  Pg td aku suruh alih model tu dari atas ironing board sbb takut terjatuh.  Yg dia ni nk cepat, dia pi letak model tu atas katil akaknya.  Akaknya nk solat subuh. So before that nk betulkn ikatan rmbut. Sbbkn tk pakai spek, dia pun letak je la sejadah n telekung atas katil, elokkk atas model adiknya.  Maka tumbang le tiang2 tu beserta atap2nya.  Akaknya kekal la dok, Sorry sorry, sis rabun.  Awat letak atas katillllll?   Yg kecik tu membebel sikit n terus pi repair apa yg patut.  Dia pun tau akak dia tk sengaja n salah dia jugak letak atas katil tu.  Alhamdulillah boleh repair.  Pastu about 7am, aku pun hntr dia ke sekolah.  Sebelum masuk kereta aku tanya bw glue ke tak?  Dia kata, Bawakkkkkkkk.  Aku tgk model tu dh nyendeng semcm je tu pasal la aku tanya. Tgh hari td ambil dia.  Katanya the exhibition was ok n so was the model.  Alhamdulillah.  

Pukul 11 mlm semalam layan dukun. Konon nak feel lah..nan hadonye. Jalan cerita slow ya rabbi. Sempat aku sudahkan tiga tasks sambil2 tu. betapanyaaa laa