CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12660|Reply: 90

Veterinar Serbu Rumah Aliff Syukri Sebab Dera Dodi, Biar Betul?

Alamak! Terkejut Datuk Aliff Syukri bila diserbu dua agensi penguatkuasa selepas ada orang mendakwa dia mendera kucing peliharaannya, Dodi di rumahnya, semalam.

Memetik Sinar Harian, operasi sekitar jam 10 pagi itu disertai kira-kira 15 anggota Jabatan Perkhidmatan Veterinar Malaysia (DVS) dan Jabatan Perhilitan (Perhilitan) Selangor.

Jurucakap penguat kuasa veterinar berkata operasi itu mengambil masa lebih kurang satu jam untuk melakukan pemeriksaan fizikal dan tempat peliharaan Dodi.

“Kami melakukan operasi ini setelah menerima puluhan aduan orang awam. Setelah diperiksa, kami dapati Datuk Aliff tidak melakukan sebarang penderaan terhadap kucingnya.

“Malah, Datuk Aliff mempunyai permit sah untuk membeli kucing tersebut,” katanya.

Foto: Sinar Harian

Bagaimanapun, pengasas produk kecantikan itu dinasihatkan untuk menambaihbaik tempat peliharaan Dodi.

“Kami menasihati Datuk Aliff supaya menyediakan alas kucing yang lebih selesa dan menyediakan kawasan pengudaraan yang lebih baik untuk kucingnya.

“Kami sarankan beliau supaya buat Pet pasport supaya kucingnya ada rekod perubatan lebih sistematik,” katanya.

Sementara itu, Aliff akui dia terkejut apabila pihak berkuasa ke rumahnya untuk melakukan pemeriksaan terhadap kucing baka Savannah berkenaan dan kesal dengan tuduhan liar pihak tertentu.

Foto: IG Aliff Syukri

“Anggota pihak berkuasa terkejut bila lihat saiz Dodi, yang agak besar daripada tumbesaran yang sepatutnya dan mereka menasihatkan saya supaya kurangkan kuantiti makanannya.

“Pihak berkuasa juga minta saya sediakan tempat habitat yang sesuai dengan Dodi. Insya-ALLAH, saya akan bina habitat sesuai untuknya,” katanya.

Tambah Aliff, dia berharap dakwaan liar mengatakan dia mendera Dodi dihentikan serta-merta. Siapalah agaknya buat cerita Dodi didera ya? Sabar je lah ya Datuk. - CARI

Waaa jgn memain.. Bebetul dia report.  Eh. Ler apa tak bg je kt perhilitan tu suh jinakkan Dodi.

Kejap nak jual, kejap nak bina tempat habitat . Tak paham aku

So kucing heolls pun nak masuk bodgos jugekk? Adoilaaa

kesian kucing baka elok tu beli mahal2 dikurung dalam toilet. walaupun tempat sementara katanya.
tu yang netizen pergi report.
dia dah lama beli tapi gagal jinakkan dodi. yelah mana nak jinak cara pegang pun salah, pastu terjerit2 bila dodi melenting sikit.. sepatutnya sediakan kawasan luas yg ada pokok untuk dia panjat2, pondok untuk berteduh, binaan2 untuk dia panjat ke.. lepaskan dia bebas dalam tu.. bila nak bagi makanan baru datang dekat kucing tu belai2 kepala sikit. lama2 kucing tu jinak la.

Meols seram tengok dodi..klo ada depan meols kompem berterabur gigi meols jerit lari tak cukup tanah

Follow Us
kucing tu stress la dok dengar dia terjerit-jerit, ckp terpekik-pekik. kita dgn binatang peliharaan ni kena rileks tapi assertive. bagi good vibe kat kucing tu. mana-mana kucing pun kalo tuan dia perangai mcm tu, diorg sure cakar punya la.

Nape la dulu dia xbli kucing mhl yg lebih mudah handle

Dia ni ada masa ke nak jinakkan dan bond dengan kucing savannah dia tu...ya la orang business yang sibuk memanjang...bela je la kucing parsi ke kucing yang manja...

Kucing Savannah ni rasanya tak sesuai dengan personaliti dia pun...

meols yang stress tengok dodi tu...

Slalu busy kot.. jumpe pon sekejap je.. Cemane nak jinak..

Byk duit.xnak bayar tax beli kucing..kekeke sian dod..mangsa keadaan..  dato ni acah2x ssyang je..padahal penakut... nak belai pon tercicit lari mcm ape ntah... kucing pom boleh agah2x die...

Orang bela singa pun boleh jinak inikan kucing. Betullah tu..dengan dia cakap terjerit-jerit ..kucing tu pun confused sapa tuan siapa haiwan peliharaan

aHoi83 replied at 17-6-2017 02:34 PM

Haritu nak bg tau harga dodi je kot...tkde puluh2 k jgn berangan nk bela dodi okehh

aHoi83 replied at 17-6-2017 06:34 AM

ntah ntah sendiri report. perasna tak setiap bulan mesti ada isu ? beli kucing la. kena report la.

Org lain bela kucing mahal, dia pun nak
Padahal nak jaga pun xpandai2
Rumah ongkaya ada piano, dia pun beli satu
Padahal main pun xreti

aku xsuka kucing,tp aku boleh rasa kesian kucing tu,dgn si alif ni rentap2 tali leher kat kucing tu lah,menjerit2 lah.tarik2 kucing tu.aku yg xsuka kucing pun aku xrasa tu cara bagus utk syang binatang.

Macam terdera perasaan je dodi tu

mesmerize replied at 17-6-2017 02:40 PM
kesian kucing baka elok tu beli mahal2 dikurung dalam toilet. walaupun tempat sementara katanya.
tu ...

yes...nak bela binatang exotic kena la buat research dulu kat google..check..mcm mana habitat sesuai utk natang ni.
kalau habitat kecik sgt bintang tu stress. actually benda mcm ni xyah google pun kite bleh fikir.
kurung diri sndiri dlm ruang yg kecik utk semggu. tgk stress x?  ape bezannye dgn binatang. x kan nak tunggu natang tu complain baru nak paham

dia ni mula bernafsu dengan kucing savannah, bila nampak DYMM Sulta Terengganu bela kan?