CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

Syukur la i dpt family yg understanding n open minded...nenek i selamba je guna pinggan mangkuk gelas disposable...dia dah tau rumah dia sentiasa ramai pengunjung di hari raya, sheols takdenye nak fefeeling classy nak berpinggan mangkuk kaca pelbagai...sheols taknak anak cucu terperuk kat dapur dok mengadap sinki je...kitorang nk gi beraya ke apa,takde la rasa bersalah sgt...setakat basuh sudu,topup makanan tu,kitorang memasing takyah disuruh pun...takde nak kene bercuit2...Syukur dpt ahli keluarga yg tak berat tulang n nenek yang sempoi...

Agree with chef wan..those youngsters kne lh tlg2 ape yg patut waktu raye ni..nk mkn same2 kn, so same2lh buat..xkn ko nk harap yg tue2 je buat..but chef wan xptut mention name,aib keluarga kne jage..just make general statement dh la..xpn just bg advice personal pd ank buah tu..

Dah anak buah dia tu pun sejenis tak guna belajar tak habis, tak  kenang budi cw tanggung belanja segala. Sejenis loser urgh

exclusive_vvip replied at 28-6-2017 03:48 PM
Syukur la i dpt family yg understanding n open minded...nenek i selamba je guna pinggan mangkuk gela ...

Kg aku pon guna pinggan  mangkuk gelas polistrin tu jah. Xde sapa lrt nk basuh dgn air halus gitu.. maid plk cuma kena tolong cuci dapur yg berkecah tu.. tp maid blh tahan asyik mngeluh. Ko kemas je la.. bnda lain org dh mcm no mati buat   

Aku dua beradik. Campur bini dia.. boleh je urus semua. Mak tak sihat sjk sebelum puasa. jd ramai anak menakan dtg ziarah.. yg boleh masak.. kita masak. Ada yg kita order.. pun ada..
Ari ni last.. nk serve. Org dh buka ofis..
Lps ni bubuh kuih raya je..
Oh lupa.. rendang kita org dh masak awal.. pack kn sejuk beku.. tetamu dtg..panaskan

Si tua ni tak habis2 merempab dekat socmed. Seolah olah ko nak bagitau satu dunia ko la atuk yang paling best di dunia. Kowser. Spesis gayah ni sama je,  memang kuat meroyan . Cc : Datok Alif Syukri

Follow Us
she replied at 28-6-2017 01:23 PM
Bebudak zaman skarang balik kg minta on wifi pastu memasing menerap layan henpon dgn ipad...dari umu ...

Satu lg anak makan bertabur2 pastu terpekik terlolong sana sini..tegur la sikit. Tp golongan ni suka bg dalil "ni kan raya"   ajar la anak tu biar beradab klu dtg rumah org. Anak yg x pernah ditegur ni la nnt kat sekolah buang sampah merata2, dah besor parking sampai block umah org. Apadehal, ni kan raya  

lazim replied at 28-6-2017 04:03 PM
Kg aku pon guna pinggan  mangkuk gelas polistrin tu jah. Xde sapa lrt nk basuh dgn air halus gitu. ...

mengada arghhhh maid chuolsss..keje ngan cina baru tau...jgn kata nak mengeluh, nak angkat muka pun x berani...choiii

Edited by aidil8687 at 28-6-2017 04:38 PM

Btw x semua org mampu ada maid..ok je apa yg CW bebel kan tu..mmg btl kot ada spesis pemalas balik kg tau nak makan je..bila mngemas masing2 lari..baik lelaki ke ppuan ke sama je..tu belum lg kuar g soping raya tau2 time bbuka dh muncul..bila bab mngemas masing2 lambak kat sinki..apa yg CW ckp tu aku setuju sgt2..kalau boleh biar setiap umah ada org mcm CW kasi ajar sikit pemalas2 yg berkeliaran kat umah tu..xnak balik raya pun xpa aihh..lagi aman..pinggan hg org xyah basuh, makan minum hg org xyah sedia..aku mmg jenis sound je adik2, sepupu sepapat malah makcik pakcik aku pon kena sekali..biarlah dibenci pun janji tuan umah (org tua) xrasa dibebani dan skrg semua org takut kalau aku balik bbuka sesama diorg..hahaha rasakan

saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat pangai buruk gitu kan..
mmg pon yg jenis kaki pemalas tu tak balik pon tak aper
akak ni kakak sulung dh bertahun gitu...kita siankn mak aje kita buat segala, kerahlah anak2 sekali tlg tp adik2 ipar bagai balik umah mak mcm balik hotel. duk terperuk dlm bilik. nak pegang batang penyapu tlg bersihkan umah mak?? hhmmm...runtuh langit gamaknya.

X tolong ko suh jgn balik kg, bila x balik ko mentioned nma dia pulak...
anak2 sdara laki ni kdg2 x tau nk buat kje atleast ko bg la tugas kt diorg ckp elok2. Smua bnda bole tolerated maaa

aku rasa majority family akan ada masalah yg sama
spesis pemalas, jejak kaki kat dapur pon tak nak
tapi time makan reti pulak ambik pinggan nak makan, sampai berminyak2 la mulut tu kan,makan kemain sedap

ALDRIN replied at 28-6-2017 03:15 PM
Adik2 n adik ipar aku pon pemalas nk mampos....bila time masak..aku laa tertonggeng2 masak dgn maid. ...

teruknya perangai adik bradik u
why not sebelum balik raya
u ckp siap2 kar whatsapp grup
mintak kejesama dorang

catalina replied at 28-6-2017 04:44 PM
saper yg mkn cili dialah rasa
kalau jenis pemalas mmg patutlah nak tersinggung. unless ko tak buat ...

Sama laa kita chuols...
Kita ni sbg kakak sulung bukan kesiankan adik2 n ipar pemalas...kita kesiankan mak abah kita yg dah tua tu. Lg satu bila iols masak...kesian laa pulak tgk anak2 sedara dr yg kenit smpi laa besar...semua berselera makan. Mana taknya mak bapak pemalas..hadap anak mkn meggi n nugget..burger je kt umah...balik kmpg makan sedap tp kena faham2 laa klu x kluar duit beli bahan..tolong laa basuh pinggan..tumbuk sambal , sapu sampah ke etc.

Nk guna pinggan polistrin mak iols bising...mcm x welcome tetamu jer...tp bila dah berlonggok patah pinggang basuh kita jugak. Yg lain buat muka nk pelempang. Sampai my husband pon tolong cuci pinggan sekali...sbb kesian tgk. Baju raya mmg x pakai 1st raya. 2nd raya iols pi tinggalkan umah keliling iols angkut family beraya...sekor2 pulak tido smpi tengahari...time org dtg berkunjung...time tu sebok nk mandi bagai...tu yg tahun ni iols mengamok...hehehe

Apa yang chef wan cakap tu betul. banyak je perkara tu berlaku dalam mana2 keluarga sama ada di malaysia atau di mana2 sahaja pada musim perayaan.

Yang tak betul, pergi siarkan di socmed.

Chef wan just bebel je depan2 dengan anak saudara tu, tak perlu beritahu semua orang yang tak ada kaitan. Most people akan boleh terima bebelan tu(sebab memang betul pun kan) selagi tak melibatkan socmed. penyebaran di socmed menjadi punca silaturahim terputus bukan bebelan chef wan.

harrap kita semua dapat bezakan antara bebelan(untuk golongan pemalas) and penyebaran kes itu di socmed. Even I can take it the bebelan but I cannot take it penyebaran.

ank sedara aku aku treat mcm ank sndr je..klu xdgr kata aku laserkan je..tp tu anj sedara belah adik beradik aku la..tang belah suami xleh wat mcm tu..hehe..aku ni plk bkn jns pemalas.cm jgn xtau ada org tu jns suka mengarah..aku xsuka diarah arah:

guesswho09 replied at 28-6-2017 05:00 PM
teruknya perangai adik bradik u
why not sebelum balik raya
u ckp siap2 kar whatsapp grup

Nasib laaa uolsss....memasing adik beradik tunggul n selfish...

Klu buat whatapps group memula setuju laa..dah sampai kmpg dah lain cerita

Setuju dgn chef wan ......mana2 keluarga mmg akan ada spesis pemalas ni ...tau mencekik aje ..menolong nya tidak...mmg bagus chef wan viral kan bior sedar diri sikit anak buah nya tu....bior le c wan ckp terang2 dari mengumpat blkng2...

Tetiap taun mengadap benda yg sama je. Ada ipar yg dok order nk mkn itu ini smpai paksa2 mak mentua me balik cpt semata nk masak utk dia skeluarga. Mujurnya rajin mengemas membasuh pingganla. Yg ipar lg satu n biras mmg tiap2 kali balik pon akan kluar bjalan shopping tanpa bwk anak2 mereka yg 3 org tu. Sakit mata tgk mentua dikulikan last2 menantu yg preggy ni slow2 la tolong bsuh pinggan mangkuk btimbun. Still, yg perangai hazab mcm ni la yg jd kesayangan dlm keluarga  

exclusive_vvip replied at 28-6-2017 04:10 PM
mengada arghhhh maid chuolsss..keje ngan cina baru tau...jgn kata nak mengeluh, nak angkat muka pu ...

Tah la.. maid nenek aku dh 3.. 2 kuat mngeluh..srg tu mmg suka mngemas n excited nk pki pinggan cntik2 bila ry.. yg baru ni dia dok mngeluh ya allah byk nya pinggan (dlm almari). Biasala rmh org kg pinggan mesti byk. Tkut bnr dia klu ktrg bwk klr pinggan tu.

Dok bunyi2 plk sy xblh tgk dapur begini.. kemas dh la.. aku rsa klu tokei cina xde nya merungut mcm tu