CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CiliPadiSedap

Fakta Sebenar Pernikahan JoY & Hafiz Hamidun

Close [Copy link]
CiliPadiSedap replied at 23-8-2017 07:39 AM
Haah ek xregister nikah kat malaysia macam bawa kereta singapore secara illegal masuk malaysia nan ...

Pokok dan akarnya sis,kita ada law..follow ajalah.

Bak katanya sinar fm- I FOLLOW

penmarker replied at 23-8-2017 12:02 AM
Bagus jugak jadi isu semasa.
Biar bagi pengajaran supaya perempuan or lelaki yang cuba2 buat main2  ...

byk ni ponpuan bodo mcm joy ni di luar sana..yg xtau hak dia sbg pompuan..da cerai buat sambil lewa je hal tu x rujuk cepat2 mana2 pihak..kata kaya? mcm mana nk jd kaya kalau bodo ni beb? huh..

better la pismidon ni blah siap2 sebelum beranak pinak dgn joy ni..bala ni bala

CiliPadiSedap replied at 23-8-2017 07:40 AM
Kat songkhla je kut ada produk ni?

Amboi sis..sampai tiga kali reply ni

slavehunter replied at 22-8-2017 10:18 PM
Eh hellooooo hafiz...aku rasa ko yang bodoh. Surat cerai tak keluar lagi ko dah tak sabar nak kawin. ...

Ni fakta yang aku skong. Kenapa Pejabat Agama pun bagi kebenaran bernikah lain sedangkan si Joyah reput tu seorang janda. Pejabat Agama yg kena konfirmkan betul2, ada surat cerainya dsb nya. Yang si Piz lak, macam tak sabar2 nak berbini...maklumla lama sangat nunggu....banyak kali dah kena reject. Kenapa teruskan dengan pernikahan tersebut, jika si Joyah Reput tak produce surat cerai. Si Datok Rayos tumpun macam nak seksa si Joyah ni supaya jgn kawen lain, tu pasal dia buat tak tau aja pasal nak register cerai dia.....yang jadi mangsa.....si Piz.....
Tapi pada saya la, Piz kan more to the Islamic version, tak kan la tak tau....ex wife anak buah aku, cerai dgn anak buah aku, dia kata anak buah aku ada skandal, tu yg dia nak cerai sangat. Bila dah cerai pada bulan September 2016, aleh aleh aku dengar ex wife anak buah aku dah kawen dgn kekasih gelap dia pulak pada bulan Mei 2017....8 bulan aja dah gedik nak berlaki. Hari2 dia harrased ex laki dia minta cepatkan bagi dia surat cerai......dapat aja surat cerai...terus kawen.....
Tu la pasal Pejabat Agama kena bagi nasihat yg betul pasal nikah cerai ni...bukannya percaya bulat2 kata bakal pengantin tu....siasat sama Pejabat Agama tu...main somborono aja luluskan orang nak nikah....

Hafiz ni artis ke? Sorry tak kenal

tak sabau nk bnikah...patutnya tgu je ler sumenya selesai dulu

Follow Us
ultra78 replied at 23-8-2017 08:02 AM
Hafiz ni artis ke? Sorry tak kenal

astagaaa sis pismidon neh pernah ada album terlaris didunia nan fana neh kat itunes sis mengatasi album omputih sis femes sis

motip kt bod isu semasa kt bod gossip dh ada thread kan?

forrumer bod CI mana kenal dorang ni..sume dok menghuayuss kan jah dorang ni

CiliPadiSedap replied at 23-8-2017 07:40 AM
Kat songkhla je kut ada produk ni?

gigih kan hg sis reply semua kan??ooooooooo 1st time bukak thread

keep up the good job sis bukan mcm reporter cari bukak thread trus ghaib masuk alam bunian

syabas sis

chazey replied at 22-8-2017 10:05 PM
Mana hada. Coba masuk benang deyol kat bod gosip. Simpati mencurah2 kat Pismidon ya karna bininya  ...

I tak nak komen cerita gosip yang I pon tak kenal siapa 2 malaun apis midon dan siti atifah ka afikah ni.....cuma baru lepas baca thread perkataan baru DBP, cikgu dah gunakan melacur perhatian = attention whore ke???

noell replied at 23-8-2017 08:52 AM
gigih kan hg sis reply semua kan??ooooooooo 1st time bukak thread

keep up the good job sis buka ...

auto bot reply.. artificial intelligent..

My name BotCiliPadiSedap

idakamaruddin replied at 23-8-2017 08:50 AM
motip kt bod isu semasa kt bod gossip dh ada thread kan?

forrumer bod CI mana kenal dorang ni..su ...

ni versi hafiz midon, dekat bod gossip versi joy birah

akak dh naikkan pagar thread sekali runtuh kena tiup anginsebab musim tengkujuh

jazaa100 replied at 22-8-2017 11:29 PM
Tu yg aku tak paham

Mcmana pej agama blh kuarkn surat kebenaran menikah klu tak de surat cerai  ...
Pernikahan diteruskan setelah pihak Pejabat Agama Daerah Petaling berpuas hati dengan pernyataan daripada pihak Siti Arifah bahawa penceraiannya dengan suami sebelum ini telah berlaku. Pernikahan di antara saya dan Siti Arifah dilangsungkan dengan akujanji Siti Arifah untuk memberikan surat perakuan cerai perkahwinan terdahulu selepas majlis akad nikah

Ikut statement hh, pihak pejabat agama berpuas hati lepas dengar pengakuan secara verbal dari pihak siti arifah..boleh ke camni?
kalau ikutkan islam, ex laki arifah hantar wasap dengan niat talak maka jatuhlah talak tersebut..
cuma dari segi paperwork yang tak setel sebab kena declare dekat pejabat thailand..

tapi kalau dah memang hh yakin repah bukan bini orang, kenapa perlu lagi akujanji surat cerai?

kalau hh tak yakin pulak (note: dia mintak surat cerai), kenapa hh proceed pi akad nikah? takde orang letak parang kat leher pun masa tu..

ye, joy repah memang gedik & attention seeker & hauk..tapi dalam kes ni hh yang tak bijak..
lainla masa kahwin tu dia taktau repah ni dulu kahwin kat siam (yela, dalam rekod pejabat agama malaysia kira takde la kan)

dan pejabat agama seriusly kena bagi penjelasan, sebab benda ni dah menimbulkan keraguan semua orang yg follow isu ni..

Pis midon kena muhasabah diri..knapa allah uji dia cam ni..kifarah poyo ataupun sbb slalu ckp nk kahwin dh..dh ada calon la..tiap thn kluar stetment dh nk kawin.cam menipu je

CiliPadiSedap replied at 22-8-2017 11:30 PM
let say hh confident dengan penceraian, one day akan jd isu kalau mereka bergaduh.
pada pandanga ...

tula..berkaitan pejabat agama tu yang pelik..
camne dorang boleh release, knowing nak kahwin kat malaysia ni sangat lecehhhh...
kena isi borang macam2..
kalau kahwin janda/duda lagila leceh kan, kena mintak surat pengesahan dari tempat daftar perceraian tu lagi kan..
yang dorang tulis "si polan telah bercerai pada sekian tarikh dengan talak sekian sekian.."
so camne budak berdua ni boleh skip step terus akad nikah?
sebab retissss kah? haaaaa...kan dah menimbulkan keraguan..

Semua asyik salahkan yg perempuan, aku rasa laki tu pun salah berganda jgk. Motif nak berkahwin tp ambil ringan segala benda. Kahwin di Siam pula tu. Katanya nak jd ketua keluarga.

pada aku dua dua bodoh. yang jantan tak dan dan nak kawin, apa benda pun tak selidik. dah tau betina tu bercerai apesal tak dapatkan surat dulu. spesis bodo.  yang betina meroyan di socmed hari hari......please lah banyak benda lain lagi bagus nak fikir dalam dunia ni selain masalah kebodohan korang berdua.....

wow...meols hairan cam mana thread ni lepas dalam CI.. TT ni peminat pis midon kah?? atau tt ni sendiri pis midon??  beriya2 defend

Sampai ke sini kisah pprt diorang ni..
Betul ke hafizh ni setengah saat?

spankee_fili replied at 23-8-2017 09:15 AM
Ikut statement hh, pihak pejabat agama berpuas hati lepas dengar pengakuan secara verbal dari pi ...

sah ke tak sah cerai joy dengan rayos tu pun belum tahu lagi
sebab:
1. bukti wasap tu dah takde
2. hakim kena tengok dulu apa perkataan yang digunakan utk ceraikan joy tu--sabit sah cerai ke idok
3. tah ye ke tidak diceraikan...kot2 joy dan rayos hanya berpisah je takde kata putus cerai pun sebenarnya
4. itu sebab diorg tuntut langgar taklik (pengabaian isteri 2 tahun) sebab back to #1 dan #2