CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1416|Reply: 5

How you handle people kritik/komen bila bersolek??

Hai fashionista and hijabista semua
sebagai forumer baru boleh tak saya nak minta pendapat dan pandangan.
Sekarang ni saya baru berjinak-jinak bermekap.
yang jadi tak seronoknya bila ada yang suka kritik. cuma ada seorang ni rajin kritik dan dia memang rapat dengan saya.
even saya punya teknik da semakin baik dan ramai yang puji ok dan ade nampak semakin pandai bermekap tapi yang
seorang ni masih mahu kritik ada saja yang tak kena. contoh macam kening tak menjadi, eyeshadow tak blend dgn baik.
Dan yang bestnya bila dia pun sama masukkan gambar sendiri bermekap. Saya tengok mekap die nampak muka dia tua
berbeza jika di tak mekap. Kadang cara di tegur saya buat saya down dan malas nak bersolek. Saya bukan apa kalau die bersolek
tu memang cantik sangat kalah MUA tak apa jugak. Ini biasa-biasa je, muka pun tak nampak natural keras jegang je bila amek gambar.
Ada ke kakak-kakak,adik-adik yang suka bersolek macam saya hadapi masalah yang sama. Macam mana engkorang hadap orang macam ni.
kongsi tips please. Terima kasih semua.

Rate

1

cek in lah yer

Edited by raradhia at 24-8-2017 01:15 PM

hal remeh dik, dlm dunia ni siapa yg xpernah kena kritik? fokus ja laa utk penambahbaikan teknik mekap u tu. .lgpun kalau semua nak komen good2 ja, makin melangit laa diri. .bagus jgak kena kritik, dpt tahu kekurangan. .

mcm kat forum ni pun ramai ja yg kritik

mua terkenal khirkhalid tu pun ada ja org kritik makeup dia time nora danish kawin, ni lg yg beginner?????

ini pendapat iols saja, nak terima okey xnak terima pun okey. .biasa laa ramai org ramai laa ragamnya, buktikan laa kat dia suatu hari nnt

Rate

1

selalunya org yg rapat kalau kritik lagi jujur... compare dgn komen dari org yg tak rapat mereka lebih kepada nak menjaga hati..huhu..  tapi kena tahu juga bezakan kritikan membina dgn kritikan yg nak menjatuhkan....

apa kata tt try join group make up kat fb dan upload gambar hasil make up minta pandangan mereka tanya okay ke tak..sebarang kritikan dialu-alukan gitu...  

dan betul juga komen forumer yg kata MUA glemer pun kena kritik apatah lagi kita kita yg newbies ni kan.....

make up ni kira macam filosofi juga la..ada school of thought masing2....ceewah...haha... ada orang suka teknik make up A, so bila tengok orang make up teknik B,C,D dan E, beliau katalah tak cantik...tak betul teknik ni....

so tt pun kata teman  tt tu teknik make up yg beliau rasa cantik tu (make up diri sendiri)  tak cantik di mata tt  kan...so abaikan je la kritikan beliau...  jangan give up..jalan terus..keep learning and brush up your make up techniques...

Elle_mujigae replied at 24-8-2017 01:57 PM
selalunya org yg rapat kalau kritik lagi jujur... compare dgn komen dari org yg tak rapat mereka leb ...

betul sis, kalau kwn tu kritik sbb cemburu. .itu Allahua'lam laa kan sis. .

Follow Us