CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penyapulidi

Pengalaman Berubat Ayah Sendiri (AKU BUKAN BOMOH)

Cemay replied at 6-9-2017 02:43 PM
Alamak bila nak sbg ni TT

ok dah sambungggg

jue10 replied at 6-9-2017 09:42 AM
teruskan... semoga jd iktibar

ye.. semoga menjd iktibar bt yg lain...

penyapulidi replied at 6-9-2017 04:44 PM
ye.. semoga menjd iktibar bt yg lain...

Alhamdulillah
ayh nye dh kembali sihat
xsangka plk die berterus terang apa die dh buat

Bljr mn skali lg psl berubat ni
dr ayah sndiri ke
atau ada bljr kt mn2
Syukurlh dgn izinNya ayahnya dpt pulih

supernaturalee replied at 6-9-2017 10:31 PM
Alhamdulillah
ayh nye dh kembali sihat
xsangka plk die berterus terang apa die dh buat

alhamdulillah.. itulah, aku pun xsangka gak dgn apa yg dia buat tu..
Mujurlah benda tu pegi camtu je.. n xkacau kitorg yg lain..

supernaturalee replied at 6-9-2017 10:32 PM
Bljr mn skali lg psl berubat ni
dr ayah sndiri ke
atau ada bljr kt mn2

tak pernah belajar pun, n tak tahu pun yg aku ni boleh berubat
lps kejadian mlm tu br tau yg aku nih boleh berubat..
Tp aku dr kecik boleh rs kalo something nk jd ngn ayh aku n famili aku.
Sbbnya aku ni boleh nampak benda2 (mata kasar xnampak) tp bukan selalu, maksudnya kalo ade hint yg pelik2 akn jd atau something nk jd utk famili aku..

Actually ayh aku mmg pandai jugak, kalo citer pasal ilmu ayh aku masa muda2 panjang noks..
tp semua tu dia dh buang since aku dilahirkan..

Follow Us
Edited by xscore_angelz at 7-9-2017 12:31 PM

alhamdulillah ayah TT dah sihat. pasal belajar ubatkan ni, actually sy pun dulu pernah ubatkan kawan sendiri bila dia kena rasuk. banyak kali jugak. tapi sy tak pernah belajar jgk pun.
cara dia sama mcm TT buat. tapi sy ambik air tadah kat tangan sambil baca ayat kursi then sapu kat muka dia. dia okay la lepas tu. kalau mcm tu pun dikira boleh berubatkan jgk ke?

before ni sy pernah mimpi 4/5 kali sy berubatkan orang tp dalam mimpi tu sy sedar, sy tengah baca ayat kursi sambil lawan benda tu. dalam mimpi tu semua sama mata dorang terbeliak macam marah kt sy. tapi lain2 orang yg sy mimpi tu. bila bangun je sy sedar yg mulut sy tengah baca2.

tapi mimpi tu jadi bila sy tidur sorang2 je. bila sy tau sy selalu dapat mimpi scary2, terus tak berani nak tidur sorang dah

ade yg kata jin suka kt sy, ade yg kata saka nk berdamping, ade yg kata lg sy blh berubatkan org   anyone tau tak ape maksud dia? sy tak pernah refer kat ustaz lagi.

penyapulidi replied at 7-9-2017 09:09 AM
tak pernah belajar pun, n tak tahu pun yg aku ni boleh berubat
lps kejadian mlm tu br tau yg a ...

klu ada kemampuan
why not tlg org kan
ape2 pun take care of yourself too beb

xscore_angelz replied at 7-9-2017 12:26 PM
alhamdulillah ayah TT dah sihat. pasal belajar ubatkan ni, actually sy pun dulu pernah ubatkan kawan ...

seriuosly.. tp masa kecik dulu 2-3 kali jugak pernah mimpi pelik2, tp dlm mimpi tu aku lawan bc ayat kursi, sama mcm ko, bila bangun sedar, mulut still terkumat kamit..

Aku ingat lg masa zaman sek menengah dulu, masa tu tgh tido baring atas katil, pintu terbukak, dlm mimpi antara sedar x sedar aku nampk ade benda lari laju dtg dekat telinga aku, berdesing kuat sgt, masa tu aku lawan (baca ayat kursi n azan).. lawan punya lawan benda tu pun pergi aku terus bangun... ber[eluh2 gak lah..

N pernah jugak sekali aku mimpi, ada satu benda masuk dlm bdn aku, mcm biji telur, aku cuba lawan utk keluarkan benda tu dr bdan aku, sampailah benda tu sampai kat tekak, aku pegi kat ayah aku, aku mintak tlg dia buang benda tu, lepas tu ayah aku pegang tangan aku n cuba kuarkan then benda tu pun kuar, masa benda tu kuar keluar la sebiji telur, lepas tu aku dengar ada suara sorg pompuan tua ckp telan benda tu.. tp ayah aku xkasi then aku terus terjaga.. kalo sape2 tau ape maksudnya eh? aku pun nk tau jugak..

Aku pernah ty ayah aku, ayh aku ckp ade benda xelok nk dtg menumpang, tp xboleh sebab aku ada pendinding??

supernaturalee replied at 7-9-2017 02:36 PM
klu ada kemampuan
why not tlg org kan
ape2 pun take care of yourself too beb

rasanya mmg xde pun, mungkin Allah izinkan sbb ayah sendiri..
tp dulu aku selalu gk mimpi pelik2 nampak pelik2.. ntahlaaa..

penyapulidi replied at 7-9-2017 04:21 PM
seriuosly.. tp masa kecik dulu 2-3 kali jugak pernah mimpi pelik2, tp dlm mimpi tu aku lawan bc ay ...

Weh...aku pernah mimpi mcm ni jugak. AKu mimpi hantu rambut panjang...tp tak sure jantina beliau. Dalam mimpi tu aku sebut Allahu Akbar sekuat2 hati aku sampai bila aku terjaga mulut aku terkumat-kamit masih sebut Allahu Akbar lagi. Pastu mulut dan tekak terasa kering sangat2... Sebenarnya minda separuh sedar kita ni akan buat apa yg kita biasa buat ketika kita sedar 100%..maksudnya dalam keadaan jaga. Kalau ko dah biasa sebut nama Allah masa ko sedar bila ko susah, ko takut, ko sakit..minda separuh sedar ko jugak akan buat benda yg sama bila ko takut/sedih/ sakit sewaktu minda sedar ko tak function - contohnya masa ko tgh tido atau pengsan.

Aku pernah la bersalin kena bedah 3x. Aku ambik option full anaesthetic - bius pengsan. Waktu nak tolak ke dewan bedah aku zikir, bila aku sedar kat recovery roon tu pun mulut aku masih zikir lagi. dah la kena morphine masa tu tgh high kan..laki aku cakap, bagusnya tgh high pun ingat Allah. Mujur tak meracau benda bebukan kan...sebab aku ni idok la alim pun. Jenih huha-huha jugak..

Lagi satu kalau abah ko boleh ngubat, mmg selalunya ada antara anak2 yg boleh jugak mengubat. It's in the blodd. Yg penting ko kena yakin waktu ko buat tu...aku biasanya pagar rumah aku sendiri je. Setakat ni pintu terbukak waktu pergi kerja lupa tutup pintu pun takde org masuk. walhal area umah aku tu boleh tahan gak mat pet selalu pecah masuk rumah siang2 masa org pegi keje.

penyapulidi replied at 7-9-2017 04:21 PM
seriuosly.. tp masa kecik dulu 2-3 kali jugak pernah mimpi pelik2, tp dlm mimpi tu aku lawan bc ay ...

sy nk kata ade pendinding tu taktau la ade ke tak. tp makcik belah ayah, dia dulu boleh la berubatkan org. plus zaman dulu2 kan biasa la dorang ada saka then menurun kt dia.

ade 1 bilik kt kampung tu semuanya kuning. and sy sorang je yg berani masuk dlm bilik tu. kakak2 tak pernah masuk pun. kuikui.. and bilik tu sentiasa kunci. sy ni jenis curious suka nk tau sgt. haha.

back to pendinding, makcik kata ada org jagakan sy. tp sy ni 50/50, nak percaya pun tak, tak percaya pun tak jgk. haha.

ade pernah sekali histeria teruk gila, sy byk gak tolong budak2 kena histeria dari first day lagi. then one day tu ada buat malam bersihkan diri. sy sorang je yg selamat tak kena histeria. yg pernah tolong budak2 kena histeria tu, malam tu pun dorang semua kena sekali.

ustaz kata sbb sy kuat semangat, tp tak la jugak. and sy pulak jenis susah nk dapat kawan yg btl2 rapat dari kecik lagi. so selalu gak terfikir2 ada kait pape ke benda ni. or maybe ni ujian? ntah la wallahualam..

eh sorry TT  panjang lebar pulekkk kt benang TT ni hehehe

Menarik citer tt ni....

Alhamdulillah ayah tt dah sihat....tapi aku sgt tersentuh bila ayah tt mengaku apa yg dia buat...segalanya utk keluarga walapun tahu benda tu salah..bab tu mmg aku sedih

penyapulidi replied at 6-9-2017 03:50 PM
sabaq2.. jgn marah, ok dah sambung dh tu

huhu..bukan apa iols tengah2 best baca
sambung pulak
hahaha
alrite..
nak sambung baca ni

Gabanistur replied at 7-9-2017 05:21 PM
Weh...aku pernah mimpi mcm ni jugak. AKu mimpi hantu rambut panjang...tp tak sure jantina beliau.  ...

Seram gak kan.. tulah, maybe kelebihan Allah kasi..

xscore_angelz replied at 7-9-2017 08:54 PM
sy nk kata ade pendinding tu taktau la ade ke tak. tp makcik belah ayah, dia dulu boleh la berubat ...

itulah, mayb boleh ty ngn pakar dlm Forum bkaitan mistik nih.. Pendindig tu ada org ckp mcm penjaga, baik n buruk.. tak tahu nk describe mcmana.. Apapun, u kna jaga diri k..

tombolpintu replied at 10-9-2017 10:48 AM
Alhamdulillah ayah tt dah sihat....tapi aku sgt tersentuh bila ayah tt mengaku apa yg dia buat...seg ...

itulah, kitorg ni org susah, pernah naik tp Allah nk uji, bila jatuh, jatuh sejatuhnya.. sedih sebenarnya.. sbb tu aku usahakn utk bantu dorg skrg nih..

nice story....

penyapulidi replied at 11-9-2017 10:32 AM
itulah, mayb boleh ty ngn pakar dlm Forum bkaitan mistik nih.. Pendindig tu ada org ckp mcm penjag ...

thank you tt