CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10666|Reply: 40

JIKA ISLAM ADALAH POKOKNYA...

JIka islam itu adalah pokoknya...

Maka agama agama kristian, yahudi, "islam", hindu (brahma-ibrahim)
adalah seperti daun daunnya yang gugur bertaburan di musim luruh...

Sudah luput ditelan zaman..

* islam - aturan yang sejahtera / sistem yang universal...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Deh [url=mailto@ncau]L[/url][url=]@ncau[/url] ... apa benda kau cakap? Bodoh bahlul.

Islam itu apa? Benda mengarut yang dibawah oleh Pak Arab, si Muhammad yang menjadi Tuhan bangsa Arab.
Kau tengok orang2 Islam - MACAM SAMPAH di atas muka bumi. Kau fikir kami orang bukan Islam hirau sangat ke pasal (kaum) kau (Muslim) dan agama Islam kau?

Islam - yang kau anggap sbg "pokok" itu akan tumbang tak lama lagi. Ini kerana DUNIA SUDAH MUAK dengan perangai buruk orang2 Islam - mundir hulu hilir dgn mengangkat dada mengaku mereka shj yang betul dan orang lain semuanya salah. Akan datangnya masa bila orang2 Islam akan jatuh dan mati di semerata tempat dan orang bukan Islam tidak akan meghiraukan suara mereka minta belasan. Penganas2 Islam pun akan minta belasan mereka yang serah diri supaya dibunuh tetapi kami tidak akan menghiraukan mereka.

Bila kah Islam akan jatuh? Bila orang Islam itu sendiri menruntuhkan Kaabah mereka. Tunggu dan lihat.

islam is om shanti

AUM SHANTI   

Sephiroth replied at 8-9-2017 11:08 AM
Deh L@ncau ... apa benda kau cakap? Bodoh bahlul.

Islam itu apa? Benda mengarut yang dibaw ...

Bila kah Islam akan jatuh? Bila orang Islam itu sendiri menruntuhkan Kaabah mereka. Tunggu dan lihat.

kaabah runtuh ka
org islam dah kucur kacir ke
....tapi kaabah tetap bersemadi dlm hati mereka2 yg beriman
    dan tetap meyakini bahawa TIADA TUHAN MELAINKAN DIA YANG MAHA ESA

orangbesi replied at 10-9-2017 01:17 AM
Bila kah Islam akan jatuh? Bila orang Islam itu sendiri menruntuhkan Kaabah mereka. Tunggu dan lih ...

dah jatuh pon islam tu..

makanya buatlah pembacaan ..dan bacalah..

Follow Us
zek007 replied at 10-9-2017 08:29 AM
dah jatuh pon islam tu..

makanya buatlah pembacaan ..dan bacalah..

setahu akulah
dr semua kitab2 yg diturunkan
TUHAN tidaklah membebankan sangat
diperintahkan memberi pengajaran/ amar makruf nahi mungkar
kepada yg dibawah tanggunggan dan yg dekat dan yg jauh
semampu diri

ketua kampung kena jaga kampungnya kan
ketua negara kena jaga negaranya kan
kamu???.............

adakah ISLAM=tunduk/patuh/akur pada diri kamu juga JATUH???

orangbesi replied at 10-9-2017 12:58 PM
setahu akulah
dr semua kitab2 yg diturunkan
TUHAN tidaklah membebankan sangat

Katakanlah: "Sesungguhnya aku telah ditunjuki oleh Tuhanku kepada jalan yang lurus, (yaitu) deen yang benar; millata Ibrahim yang lurus; dan Ibrahim itu bukanlah termasuk orang-orang yang musyrik".  

(سورة الأنعام, Al-An'aam, Chapter #6, Verse #161)

zek007 replied at 10-9-2017 04:18 PM
Katakanlah: "Sesungguhnya aku telah ditunjuki oleh Tuhanku kepada jalan yang lurus, (yaitu) deen y ...

kan aku dah bacakan
Ali Imran ayat 31 Katakanlah : “Jika kalian mencintai Allah, ikutilah aku, niscaya Allah mengasihi dan mengampuni dosa-dosamu”. Allah Maha Pengampun lagi Maha Penyayang. (QS. 3:31)
dan kamu juga BACAKAN
Al Anaam ayat 161 Katakanlah: "Sesungguhnya aku telah ditunjuki oleh Tuhanku kepada jalan yang lurus, (yaitu) deen yang benar; millata Ibrahim yang lurus; dan Ibrahim itu bukanlah termasuk orang-orang yang musyrik".  

sekiranya kamu dah ditunjuki, maka layakkah kamu diikuti???

kita sambung dgn 2 ayat sebelumnya Al Anaam 159 - 160
SESUNGGUHNYA ORANG2 YG MEMECAH BELAHKAN AGAMANYA DAN MEREKA MENJADI BEBERAPA GOLONGAN
BARANGSIAPA BAWA AMAL YG BAIK BAGINYA SEPULUH KALI LIPAT......

sambung 2 ayat seterusnya 162-163
SESUNGGUHNYA SOLATKU IBADATKU HIDUPKU DAN MATIKU HANYA UTK ALLAH RABBULALAMIN
TIADA SEKUTU BAGINYA.......

dan untuk lagi memahami ayat2 ini, maka sila mulai ia dr AYAT 136 sehingga 165
dimana isi kandungannya: peraturan2 yg dibuat oleh kaum mushrikin dan pimpinan allah terhadap kaum muslimin

zek007 replied at 10-9-2017 04:18 PM
Katakanlah: "Sesungguhnya aku telah ditunjuki oleh Tuhanku kepada jalan yang lurus, (yaitu) deen y ...

kan aku dah bacakan
Ali Imran ayat 31 Katakanlah : “Jika kalian mencintai Allah, ikutilah aku, niscaya Allah mengasihi dan mengampuni dosa-dosamu”. Allah Maha Pengampun lagi Maha Penyayang. (QS. 3:31)
dan kamu juga BACAKAN
Al Anaam ayat 161 Katakanlah: "Sesungguhnya aku telah ditunjuki oleh Tuhanku kepada jalan yang lurus, (yaitu) deen yang benar; millata Ibrahim yang lurus; dan Ibrahim itu bukanlah termasuk orang-orang yang musyrik".  

sekiranya kamu dah ditunjuki, maka layakkah kamu diikuti???

kita sambung dgn 2 ayat sebelumnya Al Anaam 159 - 160
SESUNGGUHNYA ORANG2 YG MEMECAH BELAHKAN AGAMANYA DAN MEREKA MENJADI BEBERAPA GOLONGAN
BARANGSIAPA BAWA AMAL YG BAIK BAGINYA SEPULUH KALI LIPAT......

sambung 2 ayat seterusnya 162-163
SESUNGGUHNYA SOLATKU IBADATKU HIDUPKU DAN MATIKU HANYA UTK ALLAH RABBULALAMIN
TIADA SEKUTU BAGINYA.......

dan untuk lagi memahami ayat2 ini, maka sila mulai ia dr AYAT 136 sehingga 165
dimana isi kandungannya: peraturan2 yg dibuat oleh kaum mushrikin dan pimpinan allah terhadap kaum muslimin

Edited by Sephiroth at 11-9-2017 09:51 AM

by anjing bangsa Arab

kaabah runtuh ka
org islam dah kucur kacir ke
....tapi kaabah tetap bersemadi dlm hati mereka2 yg beriman
    dan tetap meyakini bahawa TIADA TUHAN MELAINKAN DIA YANG MAHA ESA

Deh bodoh ... kau tak tahu kepentingan Kaabah orang Islam itu kpd kestabilan agama dan umat Islam kau.

Adalah ditakdirkan bahawa Islam tak akan lesap dari dunia ini selagi Kaabah berdiri tegah dan Kaabah ditakdirkan tak boleh diruntuhkan dengan tangan mana2 kaum yang tidak menpunyai kepercayaan terhadap nya (Kaabah secara simbolik). Itu adalah perjanjian kaum kau (kaum Abraham) dengan Tuhan ku.

Kami (orang bukan Islam) tak boleh dan tidak akan mengapa-apakan Kaabah kau jadi kaum kau menjadi leka dan angguh menganggap bahawa kamu selamat. Kamu menjadikan Tanah Arab sbg Tanah yang bukan-Islam tak boleh masuk dan menghuni. Kamu menjadikan Tanah Arab bebas dari kepercayaan2 lain selain dari Islam. Kamu memastikan penghuni2 Tanah Arab itu semuanya (ataupun kebanyakaannya) adalah penganut agama Islam. Kamu fikir kamu selamat.

Sekarang kamu, dgn lekanya datang sini mengaku bahawa sekiranya Kaabah jatuh pun, Islam dan Muslims akan tetap kuat. Keangguhan kau adalah punca kejatuhan kamu nanti.

Deh bodoh ... kau tak tahu kepentingan Kaabah orang Islam itu kpd kestabilan agama dan umat Islam kau.

laaaaa kaabah di mekah tu sebagai pedoman utk org2 islam mengadap padanya tika solat dimana sahaja
taklah bermacam2 arah cam org2 hindu sekarang ini

Adalah ditakdirkan bahawa Islam tak akan lesap dari dunia ini selagi Kaabah berdiri tegah dan Kaabah ditakdirkan tak boleh diruntuhkan dengan tangan mana2 kaum yang tidak menpunyai kepercayaan terhadap nya (Kaabah secara simbolik). Itu adalah perjanjian kaum kau (kaum Abraham) dengan Tuhan ku.

siapa kata camtu??
masa Tentera bergajah serang Mekah - TUHAN SEMESTA ALAM yg memeliharanya dgn mendatangi musuh dgn lemparan2 batu api dr beburungan shj
Tentera bergajah bukan percaya pun kat Kaabah tu kan
dan bila sampai masanya TUHAN akan meruntuhkannya juga pasal yg diadakan pasti binasa/roboh juga

Imam Ahmad meriwayatkan dari Abdullah bin ‘Amr Radhiyallahu Anhu, dia berkata, Aku mendengar Rasulullah ﷺ bersabda, “Kaabah ini akan dirobohkan oleh Zussuwaqatain dari Habasyah. Dia merampas perhiasannya dan melepaskan kiswahnya. Aku seakan-akan melihatnya, orangnya kecil botak dengan tulang-tulang sendinya bengkok, sedang memukul Kaabah dengan penyodok dan kapaknya.” (Sanad hadis ini Jayyid dan Qawiy – Hadis Riwayat Ahmad).

Sekarang kamu, dgn lekanya datang sini mengaku bahawa sekiranya Kaabah jatuh pun, Islam dan Muslims akan tetap kuat. Keangguhan kau adalah punca kejatuhan kamu nanti.

masa bila aku ada kata islam dan muslim akan tetap kuat
sedangakn Muhammad KATA: ISLAM PADA MULANYA ASING MAKA AKAN KEMBALI ASING, DAN BERBAHAGIALAH MEREKA YG ASING ITU

kamu faham ke tak perkataan ini?
dan lagi baik kamu pu ikut terasing dgn berpegang kembali kepada KITAB VEDA
pegang kuat2...........TIADA TUHAN MELAINKAN DIA YANG ESA

laaaaa kaabah di mekah tu sebagai pedoman utk org2 islam mengadap padanya tika solat dimana sahaja
taklah bermacam2 arah cam org2 hindu sekarang ini

siapa kata camtu??
masa Tentera bergajah serang Mekah - TUHAN SEMESTA ALAM yg memeliharanya dgn mendatangi musuh dgn lemparan2 batu api dr beburungan shj
Tentera bergajah bukan percaya pun kat Kaabah tu kan
dan bila sampai masanya TUHAN akan meruntuhkannya juga pasal yg diadakan pasti binasa/roboh juga

Imam Ahmad meriwayatkan dari Abdullah bin ‘Amr Radhiyallahu Anhu, dia berkata, Aku mendengar Rasulullah ﷺ bersabda, “Kaabah ini akan dirobohkan oleh Zussuwaqatain dari Habasyah. Dia merampas perhiasannya dan melepaskan kiswahnya. Aku seakan-akan melihatnya, orangnya kecil botak dengan tulang-tulang sendinya bengkok, sedang memukul Kaabah dengan penyodok dan kapaknya.” (Sanad hadis ini Jayyid dan Qawiy – Hadis Riwayat Ahmad).

sedangakn Muhammad KATA: ISLAM PADA MULANYA ASING MAKA AKAN KEMBALI ASING, DAN BERBAHAGIALAH MEREKA YG ASING ITU

kamu faham ke tak perkataan ini?
dan lagi baik kamu pu ikut terasing dgn berpegang kembali kepada KITAB VEDA
pegang kuat2...........TIADA TUHAN MELAINKAN DIA YANG ESA

by anjing bangsa Arab

Inilah perbezaan antara orang beriman dan orang tak ada iman (hanya ada agama shj) macam kau. Ya, memang Kaabah itu arah tuju kpd kamu bersolat tetapi ianya juga "symbol perjanjian" antara kaum kau dan Tuhan ku. Selagi Kaabah berdiri, selagi itu je masa yang diberikan kpd orang2 Islam dan sekutu dgn mereka.

Sebaik shj Kaabah runtuh, dunia ini akan berubah dan kamu hantuk kepala sembahyang seribu kali meminta masa lebih pun, kamu tidak akan dapat. Nasib kau dan kaum kau sudahpun diputuskan dulu lagi.

Jadi apa gunanya kamu ikut agama Islam yang akan menjadi lemah juga? Baik kamu cari sesuatu yang lebih baik dari Islam.

...........TIADA TUHAN MELAINKAN DIA YANG ESA

Yakah? Habis itu, dia dekat mana sekarang? Orang2 Islam banyak bermasalah di sana sini. Orang Islam kena belasah di China (dgn CCP), di Mynmar (kaum Rohinya), banyak masalah keganasan, masalah social, dan macam2 masalah lagi. Tuhan kau di mana?

Inilah perbezaan antara orang beriman dan orang tak ada iman (hanya ada agama shj) macam kau. Ya, memang Kaabah itu arah tuju kpd kamu bersolat tetapi ianya juga "symbol perjanjian" antara kaum kau dan Tuhan ku. Selagi Kaabah berdiri, selagi itu je masa yang diberikan kpd orang2 Islam dan sekutu dgn mereka.

symbol perjanjian
kat mana kamu cekau ayat ni minachi
dan masa bila ada perjanjian antara Ibrahim dan kaumnya dgn Tuhan kamu
sekarang kamu dah conformkan ke
yg Ibrahim tu adalah Brahma yg buat perjanjian sebegini tika mendirikan Kaabah tu

ok dah lepas tu, katalah islam pupus
maka tinggal hindu je ke???
hindu yg bertuhankan yg banyak atau yang masih BERTUHANKAN YG ESA???

Yakah? Habis itu, dia dekat mana sekarang? Orang2 Islam banyak bermasalah di sana sini. Orang Islam kena belasah di China (dgn CCP), di Mynmar (kaum Rohinya), banyak masalah keganasan, masalah social, dan macam2 masalah lagi. Tuhan kau di mana?

kamu ni, kan aku ada dah BACAKAN dulu....
DICIPTANYA BUMI DAN LANGIT DALAM ENAM MASA LALU DIA MENUJU LANGIT
BERSEMAYAM ATAS ARASH

kan DIA adalah MAHARAJA kepada sekalian makhluk
semacam rajalah, bila raja bersemayam atas tahta - raja tak buat apa kan
hanya memerhati dari ciptaan/perintahnya

lagipun
TUHAN DAH KASI MANUSIA SEBAIK-BAIK KEJADIAN
beleklah diri kamu.......kekuatan/kekuasaan yg mutlak hakiki

by anjing bangsa Arab

symbol perjanjian
kat mana kamu cekau ayat ni minachi

Itulah aku kata - perbezaan antara orang beriman dan orang yang tak beriman (tetapi beragama). Orang yang beriman tahu apa yang aku katakan itu benar. Hanya Pak turut macam kau je Tanya soalan2 bodoh.

ok dah lepas tu, katalah islam pupus
maka tinggal hindu je ke???
hindu yg bertuhankan yg banyak atau yang masih BERTUHANKAN YG ESA???

Itu bergantung kpd Tuhan bagaimana Dia nak manusia menyembahNya. Itu bukan urusan aku. Bila tiba masanya, tahulah Dia macam mana Dia nak mengubah keadaan.

- raja tak buat apa kan
hanya memerhati dari ciptaan/perintahnya ...

Raja apa ini? Raja dikalangan manusia pun akan diharapkan oleh rakyat jelata beliau utk melakukan sesuatu utk mereka. Kalau boleh, buat sesuatu kebaikan. Kalau tak boleh, bersuara dan menberikan sokongannya kpd rakyat.Kalau tak boleh juga, rakyat mengharapkan Raja bersama mereka mengharungi masalah mereka bersama. ITULAH MAKNA SEORANG RAJA.

Allah kau Raja apa? Raja pemalas? Duduk je kerja satu hari tanpa buat apa2 kerja.
Raja penyibuk? Sibuk tengok siapa hantuk kepala 5 kali sehari menyembahnya yang tak guna satu sen pun.
Raja Ego? Buang sesiapa yang tak sembah masuk neraka dan angkat letakan orang2 yang cium kaki dia di tepi sangsana supaya mereka boleh cium kaki dia 24/7?
Raja bapa ayam? Sediakan rumah pelacur utk mereka2 yang bunuh diri utk dia, menbunuh orang2 yang tak nak ikut kata2 dia itu.

Deh ... kau tak sembah tuhan. Apa yang kau sembah itu adalah Iblis.

Itulah aku kata - perbezaan antara orang beriman dan orang yang tak beriman (tetapi beragama). Orang yang beriman tahu apa yang aku katakan itu benar. Hanya Pak turut macam kau je Tanya soalan2 bodoh.

camna aku nak kata kamu beriman - kamu Kitab Veda pun tak ngaji
dok pakai kitab buatan manusia - haru biru camni laaaa
camna kamu kata aku pak turut - aku kaji betul2 AL quRAN dan HADITH MUHAMMAD dan aku kaji Bible sikit Torat sikit Buddha sikit Veda sikit kitab Khonghucu sikit (tak mampu aku banyak2 - otak satu je)
kamu kaji apa? Ve da pun tak kaji, Utusan kamu pun tak tahu? apa yg kamu tahu sebenarnya ni?

Itu bergantung kpd Tuhan bagaimana Dia nak manusia menyembahNya. Itu bukan urusan aku. Bila tiba masanya, tahulah Dia macam mana Dia nak mengubah keadaan.
Raja apa ini? Raja dikalangan manusia pun akan diharapkan oleh rakyat jelata beliau utk melakukan sesuatu utk mereka. Kalau boleh, buat sesuatu kebaikan. Kalau tak boleh, bersuara dan menberikan sokongannya kpd rakyat.Kalau tak boleh juga, rakyat mengharapkan Raja bersama mereka mengharungi masalah mereka bersama. ITULAH MAKNA SEORANG RAJA.

sebab kamu ngaji kitab buatan manusialah kamu tak faham apa yg sepatutnya TUHAN punya kehendak
kerana TUHAN dah SEMPURNAKAN KEJADIAN KAMU dgn yg paling baik
demons pun ada kat kamu
angels pun ada kat kamu - kamu je yg tak tahu atau buat tak tahu
takkan nak suruh TUHAN lawan demons dlm diri kamu tuuu
KATA TUHAN: AKU TIDAK AKAN MENGUBAH NASIB SESUATU KAUM ITU MELAINKAN MEREKA UBAH NASIB MEREKA SENDIRI
Jesus boleh jalan atas air
Rishi2 dulu pun hebat2 gak - tapi masih merendahkan diri mereka
kalau ulamak/paderi/pandeta/rishi/sami  yg sombong/berlagak/riak - mereka lebih dekat dgn syaitan

Deh ... kau tak sembah tuhan. Apa yang kau sembah itu adalah Iblis.

kamu tak pernah tengok aku menyembah Tuhan, dan sebegitu juga aku
tapi dr kata2 kamu disini dengan ayat2 sombong, suka menghina,, maki, merendahkan org lain, pakai ayat sendiri bukan ikut Kitab,
secara logik akal - kamulah yg terikut iblis kan
aku tak pun bicara lagi bab batin/rohaniah/spiritual - kerna kamu tak mampu jika sifat kamu begini - masih nak bukti pada yang jelas kelihatan sahaja

by anjing bangsa Arab

kamu kaji apa? Ve da pun tak kaji, Utusan kamu pun tak tahu? apa yg kamu tahu sebenarnya ni?

Tak payahlah aku nak jawab pertanyaan kau. Masa akan menbuktikan apa yang aku katakan dan itu je yang penting.

sebab kamu ngaji kitab buatan manusialah kamu tak faham apa yg sepatutnya TUHAN punya kehendak

Kau cakap banyak sangat. Cuba kau terangkan apa kehendak tuhan kau? Apasal dia buat tak tahu sedangkan manusia kebuluran, banyak yang berpenyakit dan merana? OKlah, tak payah dia buat banyak pun. Bolehkah tuhan kau mengubah pendirian kerajaan Mynmar utk menerima kaum Rohinya kembali sbg rakyat Mynmar? Kalau itu pun tak ada mampu, APA GUNANYA ALLAH KAU?

kamu tak pernah tengok aku menyembah Tuhan ...

Apa yang kau sembah - mengikut mulut kau sendiri adalah sesuatu yang tak guna sesen pun. Duduk je kerja dia. Kemudian buang sesiapa yang tak sembah dia dan berikan nikmat syurga dgn bidari2 kpd mereka2 yang gila2 sembah dia. Deh ... itu adalah cara2 Iblis. Allah kau adalah IBLIS. Tak payah cakap banyak lagi.

Tak payahlah aku nak jawab pertanyaan kau. Masa akan menbuktikan apa yang aku katakan dan itu je yang penting.

masa bila? bila masa kamu dah dimatikan ke
kamu yg enggan menjawab - tunjukkan keegoan kamu sedangkan EGO ni LARANGAN TUHAN
sila semak Veda kalau aku kata tak betul?

Kau cakap banyak sangat. Cuba kau terangkan apa kehendak tuhan kau? Apasal dia buat tak tahu sedangkan manusia kebuluran, banyak yang berpenyakit dan merana? OKlah, tak payah dia buat banyak pun. Bolehkah tuhan kau mengubah pendirian kerajaan Mynmar utk menerima kaum Rohinya kembali sbg rakyat Mynmar? Kalau itu pun tak ada mampu, APA GUNANYA ALLAH KAU?

manusia kebulur yeeee
habis yg banyak makanan yg kaya dan dok kenyang selalu tak nak bantu yg susah
yg pandai berakal tak mau tolong yg bodoh, tak tahu, jahil
TUHAN nak tengok manusia yg pandai, kaya, serba ada tolong/bantu yg susah/bodoh/kekurangan
kalau dah nak TUHAN buat
nanti TUHAN jadikan semua sekali jahat atau semua sekali baik2 belaka
......maka end storylah kat planet bumi ni
(gamaknya kamu faham ke ayat2 sebegini)

Apa yang kau sembah - mengikut mulut kau sendiri adalah sesuatu yang tak guna sesen pun. Duduk je kerja dia. Kemudian buang sesiapa yang tak sembah dia dan berikan nikmat syurga dgn bidari2 kpd mereka2 yang gila2 sembah dia. Deh ... itu adalah cara2 Iblis. Allah kau adalah IBLIS. Tak payah cakap banyak lagi.

syukur sangat2, TUHAN masih diam2 tak nak usik apa2 pun
sekali TUHAN usik, dgn ko dan aku dihumban dalam neraka - ko mahu ke
setahu aku manusia yg ikut ajaran Kitab Veda elok2 je
yg kamu ni teruk sangat napa - kamu ikut Kitab mana satu ni yeeeee