CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Cuma RM600, Itinerari Paling Bajet Ke Jogjakarta Milik Gadis Ini Jadi Viral!

akik replied at 27-9-2017 01:20 PM
Itinerary bodoh macam ni tak sepatutnya viral. Apa guna pergi Jogja tapi tak panjat Borobudur, naik  ...

Exactly!! itu yg aku tulis kat atas nun. Apa highlight Jogja?? Klu setakat selfie tempat2 pprt tu tanpa Merapi dan Borobudur dan Prambanan, baik dok rmh je.

jasmeen replied at 26-9-2017 09:42 PM
Sengkek nye.tak nak sku travel dgn org macam ni.x fun asyik nak mengira duit je

khennn koser sangat nak terlampau bajet bajet.Pergi bercuti ni untuk relax bukan pikir duit cukup ke tidak.Kalau nak berkira baik duk umah diam diam

Peterpan17 replied at 27-9-2017 01:36 PM
Exactly!! itu yg aku tulis kat atas nun. Apa highlight Jogja?? Klu setakat selfie tempat2 pprt tu  ...

BBNU tu pergi Jogja pun sebab terpengaruh dengan filem AADC (refer itinerary sheols). Selfie kat tempat2 yang Cinta dengan Rangga pergi, post kat Instagram dah cukup hebat la pada BBNU

akik replied at 27-9-2017 02:04 PM
BBNU tu pergi Jogja pun sebab terpengaruh dengan filem AADC (refer itinerary sheols). Selfie kat t ...

lah!! ye ke?? Aku tak tgk movie tu. Cerita BBNU sgt. kekekeke!! No wonder. Ini semua poyo!!

fushimi replied at 27-9-2017 02:00 PM
khennn koser sangat nak terlampau bajet bajet.Pergi bercuti ni untuk relax bukan pikir duit cukup  ...

Betul..aku spesies ni lah aku paling mengelak sekali..tak fun dowh

Betul sgt yg forummers lain kata kat atas. Takde makna g Jogja tak g candi2 (Borobudur, Prambanan at least) & Merapi tour.

Betul dia gi Taman Sari dan Kraton @ Masjid tu, tapi biasanya kita ada sedekah/tips sikit kat tour guide tu.

Pastu makan si bebudak ni g tapau breakfast di B&B yang free (inclusive) tu.

Goa Pindul dia kata tak best? Ontahhh... nak selfie fefeeling OOTD kut itu yg kononnya tak best.

Pastu tak g Manding, utk shopping barang kulit (kualiti sederhana je, bukannya premium sgt, tapi some products tu berbaloi gak). Kota Gede utk barang perak. A few kota2 lama tinggalan penjajah juga.

Follow Us
jasmeen replied at 28-9-2017 12:07 AM
Betul..aku spesies ni lah aku paling mengelak sekali..tak fun dowh

Sakainya trip budak2 ni. Breakfast dr guesthouse di bungkus utk mkn supaya tak perlu kuar duit lg nak byr mkn. Serupa perangai Mainland China klu gi europe. Tak blh aku ikut org mcm ni. Nak berjimat pun berpada padalah. Klu takde duit, jgn travel. End of story. Ini travel setaraf backpackers mat salleh busuk tu.

Best ke tak gi jogja ni? Nak gi bulan doblas nanti

Edited by Kangkung1M at 1-10-2017 11:19 AM
syadail replied at 25-9-2017 11:54 PM
ada sapa dh baca detail  dia bagi.

Dh jumpa yg mana tipu. Nk tahu ni.

i dah baca...mmg dia x tipu...dan i pon dh pnh pergi Jogja...tpi under travel agency
itinerari yg dia bagi mmg betul n boleh digunapakai asalkan diri tu kena berdisplin agar budget x lari byk
i x tau kenapa forumers marah sgt kt dia

chill n relax ok...kalau sesapa yg masih muda tu, pergi la berjalan lihat keindahan dunia ciptaan Allah, yg pnting mulai dgn doa, lps tu berjalanlah merata sambil bertawakal kepadaNya...InsyaAllah semuanya akan selamat

Kangkung1M replied at 1-10-2017 11:14 PM
i dah baca...mmg dia x tipu...dan i pon dh pnh pergi Jogja...tpi under travel agency
itinerari yg ...

Kami marah psl another bimbo traveller yg claim budget travelling sedangkan Jogja tu semua maklum tempat apa. Klu ikut itinerary mcm dia buat tu mmg lah blh budget tp she missed out Prambanan and Borobudur,Merapi & ada beberapa tempat yg merupakan highlight Kota Jogja dan juga yg shape the culture of the city. Klu setakat nak berselfie dan masuk dlm IG & FB ala I was here, bg aku buang masa. Pergi tmpt org belajar budaya, fahami sejarah. Itu baru betul, travelling open your eyes and mind. Psl tu ada setengah org, walaupun pusing satu dunia tp otak tetap mendap. Psl dia travel bukan utk belajar ttg sesebuah negara. Itu psl ada kes mcm budak berak kat Jepun tu.

Teringin nak pegi johja. Selalu bali je

Salam .yang perlukan driver + transport masa melancong ke Jogja.sila whatsapp +6285868639988 nizam. Facebook RoundJava

azradiza replied at 26-9-2017 08:22 AM
ni aku copy paste dari FB

Itinerary Jogjakarta

Kalau cara macam ni memang boleh dapat rm600 4d3n....
kalau nak shopping sakan memang tak cukup...

terpulang budget memasing,,,ada banyak beli la apa2 pun, tapi kalau u alls nya budget untuk jejalan je memang cukup budget ni.
tapi tak termasuk ticket la....tu untuk ground je....

yang banyak duit duduk la tempat2 mewah,,,shopping sakan ...tak perlu control2 budget...

Peterpan17 replied at 2-10-2017 12:32 PM
Kami marah psl another bimbo traveller yg claim budget travelling sedangkan Jogja tu semua maklum  ...

Budget kecik tapi teringin nak bejalan....tak pe la....itu kemampuan dia...

tapi yang iklan 600.00 boleh cukup tu patut kena bagi full itenary,,,,jangan bagi harapan palsu kat orang.
nanti sampai2 sana kena tambah itu ini pulak...

Best ka cuti nak bajet2... Time cuti la nk spend ikut suka ati aku.. Takat rm600, lps tu ikat perut bagaiiiii... A big noooo...

Iema5008 replied at 26-9-2017 11:28 AM
Ngengada sja yg nak jd tavellers atau backpackers dgn bajet mcm tu. Mmg nonsense lah.. Paling tak su ...

Diorang ni travel x reti2 amik insurans ka??? Semua nk bajet, benda penting pun lupa... I setuju, diorang yg travel bajet ni up benda yg ok ja.. Tak pikir if anything happen.. Mcm ktorang, tadak duit, buat cara tadak duit.. Jgn berangan besar2..

ainunaina replied at 13-3-2019 01:41 PM
Budget kecik tapi teringin nak bejalan....tak pe la....itu kemampuan dia...

tapi yang iklan 600 ...

itu yg aku tak suka. Point kita berjalan adalah melilhat tempat sejarah tersebut. Klu setakat nak ootd tp tak pegi tempat utama mcm Prambanan dan Borobudur, baik aku dok rumah. Pointless. Bg aku org yg post begini consider menipu. Menipu apa?? Menipu dr segi ilmu.

Peterpan17 replied at 16-3-2019 05:48 PM
itu yg aku tak suka. Point kita berjalan adalah melilhat tempat sejarah tersebut. Klu setakat nak  ...

Perangai mereka sebegini dah berjangkit bila ketempat lain juga contoh bila mereka ke Jepun dan Korea.  Cer keo tanya yang jaga guesthouse atau kedai tu.  Kalau free flow roti, telur, kopi, teh dah juice tu tak sempat guest yang lain nak makan habis dikebas bungkus semuanya.  Tu belum punya bersepahnya pantry lepas mereka guna.  Sebab tu ada guesthouse terpaksa catu atau allocate makanan ikut per person.   Lately pun ada kejadian local people sana yang menyumpah dengan perangai mereka ni.  Tapi mereka ni mana faham maklum ler dia orang cakap bahasa Jepun dan Korea.  Yang mereka dengar arigato dan kamsamida yang kedengaran sopan tapi bila puak tu dah jauh dari kedai sedap je dia orang tu kena kutuk.  Kita yang terdengar dan faham apa yang mereka kutuk tu pulak yang rasa malu dengan perangai segelitir puak buat perangai tu.  Belum lagi jenis yang kata tak best tempat2 yang kena masuk bebayar nak2 theme park atau tarikan utama pelancongan.  Pada hal sendiri tak mampu nak bayar utk masuk sebab budget ciput gigih larang orang lain yang nak cuba kesana dengan bagi komen2 review negatif.

Artemesiaa replied at 17-3-2019 11:15 AM
Perangai mereka sebegini dah berjangkit bila ketempat lain juga contoh bila mereka ke Jepun dan Ko ...

orang mcm ni sebenarnya blm layak utk travel. Nak berjimat sbg backpackers tp ada batas batasnya. Bukannya melahap makanan di bg smp licin. Itu simiskin yg elok dok diam diam saja di rumah. merungut tmpt tarikan kena byr?? then mereka mereka ini juga tak layak lg utk travel sebab nak semua benda free. Inilah golongan anak2 muda zaman skrg. Priority ntah kemana. Dlm merungut takde duit, tp boleh pula pigi melancong.

Aku penah buat Surabaya-Jogja less than 1.5K tapi aku mmg bajetlah.. ada tempat aku guna driver juga, ada tempat aku naik public bus je, since aku solo
Dekat jogja duit spent byk utk prambanan + borobudur sbb tiket entrance mahal utk foreginer..
So kalau ikut iten dia ni boleh ja la RM600 tu... (dia berdua kan)

Ada juga yg claim dorang dpt local rate (yg ni pun aku benci sbb ada yg viralkan, ko ingat muka kita ni semua sama kah muka ala2 indo..menyampah)

Aku benci benda2 viral macam ni.. sbb ada jak BBNU yang join aku DIY ke mana2.. nak flw itenerari bginii.. lepas tu bajet pun bginii...
buat naiikkk darahhh... tak ajak, buat muka, cakap kita kedekut info.
Dah ajakk dan follow iten mereka yang nak berbajet rendahh pandai pula komplen penat, homestay tak bersih,, takde tempat menyidai bagai.... ngengader banyaakkkk...

lepas tu masukk insta trip bajet.. mencik .

hahahhaha.. lepas geramm ! kalau nak bajet ikat perut tu pilihan masing2. tapi janganlah sensasikan benda ni sebab kat luar tu tak semua orang lucky ada sedara mara, ada yang bagi ko free makan, tempat tinggal atau dapat deal driver harga KO 30%. semua tak sama....