CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Dunia] Pantai Bali dipenuhi sampah sarap yang sangat mengerikan.

zorrro_03 replied at 31-12-2017 11:42 AM
kenapa bakar mayat?  depa hindu ye?   saya baru je dapat trip ke sana bulan 3 ni.

RAsanya populasi 80% hindu...mmg tradisi ikut belah india sana....masalahnya pelancong dok pedicure manicure jalan2 tepi pantai  then dekat2 tu ada mayat tgh dibakar...mcm suwey je

espri6006 replied at 31-12-2017 05:21 PM
ha ha..ko tak baca kat atas2 tu ekk..ada sorang tu cakap sungai Nil bersampah sarap kat India...tu ...

Kau perli aku ke espri??......

Ala....aku memang fail geografi lah...sbb cikgu geografi aku dulu muka sebijik mcm Abol....buat aku lemah semangat nk masuk kelass...

FOTHER-MUCKER replied at 31-12-2017 11:28 PM
Rugi besar nyah kau tak nikmati babi guling!

tak rugi sebenarnya nya nyah...  sebab Allah larang kami ambil benda2 haram ni ada hikmah nya.  nampak di dunia nan fana ni rugi.  tapi Allah ganti dengan pahala yang sangat banyak di akhirat kelak.

jika tuan berbuat kebaikan dan patuh semua arahan Allah,  dalam syurga kelak kalau taun rasa nak makan sangat babi guling, bukan sekor yang diberikan, even  satu lori tayar 12 disediakan utk tuan melantak babi guling itu.  

tuan boleh pilih babi variant mana yang dikehendaki. babi hutan ka. babi ternak ka. babi tunggal ka.  semua ada.  request sahaja lah.

dan paling penting, babi tersebut tidak mengandungi segala parasit yang bahaya terhadap tubuh badan manusia spt mana babi guling yang tuan makan di Bali sana.  

perlu di ingat juga, permintaan ni akan ditunaikan jika tuan masuk surga.  kalau masuk neraka, tuan laaa yang akan diguling atas / dalam api tersebut.  

cmf_jeangrey replied at 31-12-2017 11:48 PM
RAsanya populasi 80% hindu...mmg tradisi ikut belah india sana....masalahnya pelancong dok pedicur ...

ye dokkk.  tgh2 jalan ada orang bakar orang?  huhu.  patut laaa ada pemakan babi sekoq tu suka sgt makan babi guling di sana.  entah betul ke idok babi yang dia makan tu. jangan2  . . . .   

zorrro_03 replied at 31-12-2017 04:10 PM
tak rugi sebenarnya nya nyah...  sebab Allah larang kami ambil benda2 haram ni ada hikmah nya.  na ...

Prejudice je lebih lobai lobai tu. Manusia dah makan babi ribuan tahun dah tiada masalah..malah manusia yang makan babi tu perangai lagi bagus dari ynag tak makan babi tu!

FOTHER-MUCKER replied at 1-1-2018 08:44 AM
Prejudice je lebih lobai lobai tu. Manusia dah makan babi ribuan tahun dah tiada masalah..malah ma ...

prejudis apa lobai nyah?  kau nak makan babi guling aku tak larang pun. jangan bakar babi guling dalam pagar aku sudah lah. cekik laaa cekik laaa....  (ikut dialog p ramlee)

tak perlu nak heret aku kata pemakan babi baik atau buruk.  kau mmg bodoh. konon dilatih utk provok orang siang malam.  kesian lobai pemakan babi guling bodoh ni.  orang lain makan babi sedap2 menimati nya. ok je aku tgk kawan2 cina aku.  tapi kau sejak makan babi makin menjadi jahiliahnya...  

Follow Us
Edited by FOTHER-MUCKER at 31-12-2017 05:02 PM
zorrro_03 replied at 31-12-2017 04:57 PM
prejudis apa lobai nyah?  kau nak makan babi guling aku tak larang pun. jangan bakar babi guling d ...

Betul betul rugi kau nyah pergi bali tak mau makan babi guling! Balik msia nanti mesti menyesal sambil hantuk kepala kat handle motor ex5 kau nyah!

Habis tu kalau nyah masuk neraka lansung tak rasa babi guling! Rugi lah nyah sampai sudah tak rasa babi guling.

FOTHER-MUCKER replied at 1-1-2018 09:01 AM
Betul betul rugi kau nyah pergi bali tak mau makan babi guling! Balik msia nanti mesti menyesal sa ...

hahaha.  balik2 ex5 yang kau ulang.  kau tak tahu lagi ke aku dah pakai x6 skg ni.  

sombong betul lobai ni...

Pantai Kuta memang semakin jijik

Dulu OK lagi.

Anehnya nampak pekerja pembersihan setiap hari tapi besoknya kembali kotor

Aku lebih suka jalanjalan area Ubud dari Kuta

slavehunter replied at 30-12-2017 04:22 PM
Bali memang filthy pun aku pergi sekali jer tak terasa nak pergi balik.

public toilet mcm mana? better or worst dari m'sia?

Tang mana la indahnya pantai Kuta tu...jijik. Pasir itam legam, anjing berkeliaran...tp yg cantik hanyalah bab matahari terbenam. Yg lain, Batu Feringgi lg lawa. Anyway, aku g Bali nk jalan2 pekan Kuta dgn Ubud je...aku dgn kwan aku boleh tawaf Kuta tu dua kali sehari.

Indon jongos palat caprut dan sampah sarap tak ada beza pun...

hitam_manis replied at 30-12-2017 04:41 AM
Yindon jongos dan kotoran berpisah teda ke?@EJALTI

Indon jongos palat caprut merupakan salah satu jenis kotoran jugak katanya...

aks_berhad replied at 1-1-2018 07:45 PM
Tang mana la indahnya pantai Kuta tu...jijik. Pasir itam legam, anjing berkeliaran...tp yg cantik ha ...

Aku paling suka kat ubud, tenang jer rasa. Kalau tepi pantai aku suka area Jimbaran atau Nusa Dua. Kuta tu best utk cuci mata jer. Seminyak pulak best utk clubbing.

Balik2 bali dan lombok. Banyak lagi pantai dan pulau indon yang sunyi dan biru betul lautannya. Yang makin susah nak pergi tu, makin cantik pemandangannya. Private villa dan resort diorang pun cantik. Tapi harga mahal ribu riban.

jom pergi Pulau Ampat pulak.

indon & pilipin memang pengotor...

kalau dh ramai2 terjah mcm ni lah jadinya... takde disiplin.

dauswq replied at 31-12-2017 04:39 PM
Yup better. Gwi trawang ape semua tu.
Tp still tak celen laut2 kt pulau malaysia

yup..terutama belah sabah nun..cuma industri plancongan tanahair ni x mesra local la..mahal..baik ak gi oversea..
ak suka lombok ni..sebab cuaca dia x panas sgt..

kawan i cakap bali busuk, betul ke?