CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: melnanzz

[2018] KL SPECIAL FORCE [Rosyam Noor, Fattah Amin, Syamsul Yusoff, Tania Hudson]

review dari oh my movie:

review dari malaysiakini

Bagi yang telah menonton filem KL Special Force, jemput masuk ke dalam benang khas "spoilers allowed"

Jom Sembang KL Special Force (Spoilers Allowed)

Amaran: jangan masuk kalau belum menonton. Tenkiu

willow12 replied at 8-3-2018 06:14 PM
review by tontonfilem aka fadli al akiti.

http://tontonfilem.blogspot.my/2018/03/kl-special-force ...

Dahsyatnya review ni. Byk term yg first time dgr.

willow12 replied at 8-3-2018 06:14 PM
review by tontonfilem aka fadli al akiti.

http://tontonfilem.blogspot.my/2018/03/kl-special-force ...

Oh. Part dia kata SY tk cukup psiko ke apa tu, rasanya sebb SY nak tampilkan watak yg 'kemas' kalo ikut iv bts

melnanzz replied at 6-3-2018 03:54 PM
Terjah Filem : KL Special Force janjikan debaran maksima
Lokman Hakiem Abd. Samad
instagram: @ ...

"Letakkan senjata anda" tu memang prosedur kan. Polis tk boleh mula tembak kalau bukan defend? Correct me if I'm  wrong

Follow Us
anastasia7 replied at 9-3-2018 10:50 AM
Oh. Part dia kata SY tk cukup psiko ke apa tu, rasanya sebb SY nak tampilkan watak yg 'kemas' kalo ...

aku setuju dgn fadli, bab watak villain by shamsul yusof. patut beri pd seizysam. sbb aku lagi suka interpretation lakonan seizysam berbanding shamsul.
(tp satgi wujud awkward moment pulak time missfazura temankan husbaby sheols di malam gala premiew. ahaksss)

willow12 replied at 9-3-2018 10:57 AM
aku setuju dgn fadli, bab watak villain by shamsul yusof. patut beri pd seizysam. sbb aku lagi suk ...

Hehe. Awkwarddd.. tak byk tgk cerita sam so tk boleh nak komen

anastasia7 replied at 9-3-2018 10:48 AM
Dahsyatnya review ni. Byk term yg first time dgr.

my most trusted film critics.
> tellygeram, rewan ishak, tontonfilem dan shazryn mohd faizal.
kalau dorang ni kata satu2 filem tu patut ditonton, aku akan zassss terus ke panggung. aku suka sbb dorang ni tak bias, takde banyak sentiments. plg best tellygeram sbb dorang ni boleh dikatakan menonton hampir kesemua filem tempatan di panggung hatta citer flop atau sampau sekali pun. dan tehtap bg review sejujurnyam part ni mmg aku salute!

willow12 replied at 9-3-2018 11:06 AM
my most trusted film critics.
> tellygeram, rewan ishak, tontonfilem dan shazryn mohd faizal.
...

Yg tak bias okla kan. Mmg ada je movie yg x pecah panggung tp berkualiti.

niena90 replied at 8-3-2018 02:17 PM
I bagi 4/5. Berbaloi la utk ditonton. Walaupun special effect utk kesan tembak n luka berdarah tu  ...

wah ok la tu....... boleh le tgk weekend ni.. tq

aku dah tgk....and yes...aku punya feel and review sama mcm si tontonfilem aka fadli al akiti.... at some point aku rasa mcm tgh layan pilem tamil... ehehhehe...dan bagi aku KL special force ni mcm just another episode of Gerak Khas --- cumanya in a larger scale --- banyak scene letup2 and lebih ramai polis dan kereta terkorban...

jujurnya masa layan movie ni aku xleh nak stop comparing ngan Polis Evo ---which is the best police malaysian movie for me so far (jangan bash aku ya....art is indeed very subjective ) .... dari segi penceritaan and plot Polis Evo lebih kemas garapannya...KLSF ni mcm x brp best laa plot dia...mcm aku kata --- like another episode of gerak khas nya drama...

action wise.... aku suka KLSF... lively and lebih ganas gitew...owh yes... Polis Evo tu aku rasa mmg satu pilem tontonan umum --- kanak2 leh layan --- but not KLSF... dialog dia pun banyak sebut sial bodoh and aksi2 ganas dia...x sesuai la for kids...

dari segi lakonan....

rosyam noor --- dia nih kan...acting dia dah mcm flawless tau...bagi je apa watak mmg menjadi baq ang.... mcm watak Lan nih... buat kan aku pun jadi sama semak jiwa kacau semcm dia... serabut sial jadi polis special force camnih... bukan nyawa sendiri...nyawa family...colleagues suma dalam bahaya...suma nak kena jaga...aduh serabut... (nampak x betapa dia berjaya buat penonton serabut sama)

fattah ---- aduhai....sebenarnya aku mmg follower pilem samsul...munafik khurafat aja 2x aku g tgk wayang dlu.... but this time around... fattah yg membawa aku ke panggung...hehehe... he is just so HOT...!! dalam pilem ni fattah x kayu pun... and rasanya ni lah 1st time aku and maybe semua peminat fattah bleh tgk sisi masculine fattah...dalam drama2 sebelum ni suma romantik2 membuatkan dia nampak lembik di mata aku (wpun dia bisa mencairkan jiwa aku ).... mmg nampak macho dgn segala mak nenek action tu....tp dalam macho2 pun tetap jambu dik... and why lah....muka dia ni flawless sangat hah!!! akak terganggu tau...emosi akak terganggu tgk mukaa hang fattah oi....fattah hati akak... mcm zul aripin nampak putih bersih skali zoom dekat mak aih...berbintik2 muka..x bersih...but farttah...asai zoom jaa sesuci embun pagi wajah dia... ok enufffff on fattah

syamsul ---- adeh... sol bikin gua frust laaa... lu cakap kali ni lu lagi langsi drp shark...tp wa rasa shark lagi ganas dari lu... lu x ganas la... wpun lu jahat dalam hati lu tetap ada taman... agak spoil sket laa watak ashraff nih...bagi aku la eh... mcm x cukup ganas...and watak ashraff and geng anarki dia mcm x di expand abih... (maybe ada part II mcm KL gangster dlu ke who knows)... and yes... x perlu pakai segala mak nenek topeng Joker sbb x bagi apa2 impak pun...korang pun style merompak dgn tembak2 tu dah cukup ganas and menggerunkan...

the end plot btol2 mcm pilem tamil....satu aku puji...samsol and syafiq ni kalau buat pilem mesti ada elemen kekeluargaan.... and dialog2 dia ada stgh tu sgt2 deep ok... bila ashraff confront zul (spoiler alert!)... aku rasa mcm villain pilem tamil... nak amik tindakan sendiri sbb negara korup dan undang2 xleh dipercayai... and pengakhiran watak zul @ fattah dalam pilem ni pun frustrating lah... i was expecting something bigger....sbb sepjg filem si zul ni pun buat akak semak kepala juga dgn emosi darah panas dia.... fattah, maknanya lakonan mmg x kayu...

watak tambahan....kenapa sabrina ali tetiba jadi lagi kayu dari fattah nih...keras kejung lakonan dia...mcm kena paksa berlakon...aku rasa kalau amik lisdawati ke erra (sbb nama dia diana...trus aku tingat pilem Janji Diana ) sure hidup sket famili Lan...and rasanya Putri Balqis terlalu muda sgt nak jadi anak Lan...mcm tokwan ngan cucu dah aku tgk... lagi best kalau anak Lan ni dah remaja @ anak gadis....logik la sket...

pjg btol review aku ek... to be honest wpun i x minat sam atau zizan tp Polis Evo tu mcm dah set satu benchmark bagi pilem2 police story....and mmg aku tertunggu2 juga sambungan Polis Evo... as for KLSF...syafiq and SKOP productions kena bg extra credit kat fattah sbb aku rasa dia antara penarik bg pembelian tiket utk tonton movie ni...

Overall secara jujurnya akak kasi 6.5/10... x menghampakan...tetap menghiburkan...but not suitable for kids...and sapa yg tanya pasai subtitle....yes...ada english subtitle...

Rate

1

niena90 replied at 8-3-2018 04:03 PM
pegilah tgk. I pegi dgn niat nak tgk fattah bawak watak polis. tp tak sangka terkagum dgn lakonan  ...

hahahah.... sapelah tak kaguum otai kot.. banding ngan fatah masih jauh berkilo-kilo ketinggalan.. so fatah gane.. hajat nak tgk gak cite nih...

lonso replied at 9-3-2018 03:36 PM
hahahah.... sapelah tak kaguum otai kot.. banding ngan fatah masih jauh berkilo-kilo ketinggalan.. ...

Haha fattah ok dah byk improvement. Nak tau lebih lanjut tengoklah cite ni

aduii kena pi tengok niiiii

KL Special Force kutip hampir 1 juta pada hari pertama.

Pada aku yg selalu menonton filem2 aksi hollywood, hong kong, korea, thai n indon mmg x leh nak compare sbnrnya filem ni ngan filem2 luar tu..dari segi aksi n kesan khas belum smpai lagi..tapi die blh claim filem aksi msia paling mantap le setakat ni..keep it up.

Dah tgk,  n i will give 8/10 . Semua rasa ada. Agree with all the review.  Just 1 thing i realise, mmg x perlu ada pelawak yg membodohkn diri untuk buat sesuatu scene tu kelakar.

p/s - tgk bcoz i was syafiq n bam tah fan.

Rate

1

JoMovie KL Special Force: Wawancara bersama Fattah Amin, Syamsul Yusof dan Tania Hudson

Yes.. dah tengok pagi tadi. Tiket rm13. Kalau lepas tu harga dah jadi rm20. Mahai rupanya tiket wayang skrg ni..

Aku tengok movie ni sebab Syafiq Yusof. Seorang pengarah yang harus dibanggakan.

Anyway, ni review aku.

Scene bermula dengan kepongan polis terhadap rompakan kumpulan Anarki(s). Aku expect polis akan cakap "Ini polis. Bangunan ini telah di kepong". Damn I was wrong! Lol. Yep, dengan rompakan bertopeng, aku teringat cerita The Dark Knight. Tiada signifikasi topeng tu sebab polis memang dah ada identiti mereka.

Fattah amin memang menjengkelkan. Dengan smirking smile dia. Ada satu scene yang nampak kurang menyakinkan dan scene cliche (bila masing masing acukan senjata kepada masing masing).  And also watak isteri Roslan juga menjengkelkan. You married to a policeman!  What do u expect?

Nilai kekeluargaan memang makanan Syafiq. Dan aku suka bila Asyraf undurkan diri bila melihat scene seseorg solat.

CGI perlu dipertingkatkan lagi sebab peluru melayang sana sini, kereta tak ada kesan. Tapi untuk sekarang ni, ianya memadai - walau splash darah tu tanpa kesan luka tembakan (perasan ni masa scene di permulaan.

I have no problem with the language and high pitch voice. Feels more natural.

I like the scene where Asyraf were surrounded by policemen - and he pull that trigger.

Cerita ni bukan cerita perompak nak kaya, ada idealogi yang di bawa oleh Asyraf. Watak dalang tu mcm a patch only. Kesian.

But overall, aku memang recommend untuk tengok cerita ni!

#sapa belum tengok, peratikan patung dekat letupan kereta. Obvious! Lol.

Rate

1