CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25033|Reply: 174

Ibu Sufi Rashid Menggelar Anaknya Munafik, Kafir!

Hubungan kekeluargaan antara Sufi Rashid dan ibunya dilihat semakin buruk biarpun dikhabarkan telah berbaik pada September tahun lalu.

Melalui akaun laman sosialnya, ibu kepada juara Akademi Fantasia 2015 itu telah memuat naik satu status dan memberikan gelaran 'kafirun' dan 'munafik' kepada seseorang yang dipercayai ditujukan kepada Sufi.

Menurut temubual oleh akhbar online mStar, Sufi menyatakan dia terlaau sibuk sehingga tidak mengetahui dan mengambil tahu mengenai ‘posting’ ibunya itu.

“Saya tidak tahu, saya tidak sedar dan saya tidak pernah dengar pun. Saya sentiasa sibuk. Mungkin sebab  saya artis, semua orang bercakap tentang saya.

“Saya tidak tahu mengenai muatnaik tersebut, demi Allah. Saya sibuk mencari rezeki. Tetapi apabila ada kontroversi begini saya malas mahu ambil tahu.

Dia juga menafikan hubungan dia dan ibunya bermasalah. Sufi juga menyatakan dia ada menghubungi ibunya ketika kunjungannya ke Singapura baru-baru ini.

“Saya ada balik ke Singapura baru-baru ini. Cuma sempat berada sehari di sana.

"Saya ada hubungi ibu tetapi dia tidak membalas mungkin kerana sibuk. Hubungan kami baik, tidak teruk seperti yang digambarkan.

“Mungkin ada orang lain yang cuba mempertikaikan ibu saya, mencari pasal dan kongsikan keburukan ibu saya,” jelas Sufi.

Manakala apabila ditanya tentang tuduhan ibunya itu, Sufi memberikan kenyataan berikut.

“Teruskanlah menuduh saya kalau rasakan ianya betul. Saya duduk dengan siapa adalah antara saya dengan Tuhan. Kalau ada yang buat andaian, teruskan. Saya tahu apa yang saya lakukan. Apa saja yang saya buat, itu antara saya dengan Tuhan. Tiada kena-mengena dengan sesiapa.

"Mungkin orang yang memuat naik perkara tersebut inginkan perhatian kerana telah lama tidak mendapat perhatian. Saya tidak akan beri perhatian pada ‘posting’ tersebut kerana saya sudah besar. Semua artis akan hadapi perkara ini.” - CARI

Mak jenis apa ni

sufi pun macam tak pedulikan mak dia
memasing xnak kalah & mengalah

Airing dirty laundry family sendiri di publik sudah menjadi lumrah ya sekarang ni? Nipisnya ikatan kekeluargaan...

mak spesis neraka.....
motif doa buruk2 utk anak sendiri

makcik, saya tau makcik dah takde outlet nak dapatkan perhatian anak makcik...  but, by doing this will never benefit you makcik...  malu la makcik...

Follow Us
Kejadah apa perangai mak mcm ni.. bodo piang punya mak.. mak anjing lg mulia dari betina bodo ni

Mak sufi ni memang dari dulu begini kan. Ini berdasarkan tajuk-tajuk benang sufi di forum ni juga.

tak habis2 mak dia ni
malu dapat mak macam ni

Ibu yang suka menghina anak secara terang-terangan, janganlah menagih simpati bila anak dah merajuk tak peduli. Menegur itu sudah semestinya boleh, tapi perlukah sampai jatuhkan label munafik dan kafir?

the original acik pprt from sembawang singapork

" Saya duduk dengan siapa adalah antara saya dengan Tuhan"....dah keluar statement gini lagilah buat orang nak speku.

mak sufi ni mmg species nerako, mak yang sayang anak tak begini walau anaknya salah.

bukan kersi sufi nih memang dah merajuk ngan mak dia......

nih bukan kali pertama mak dia dok buruk2kan dia dan tak percaya pada dia....

since dari kes dia kena cabul ngan pak tiri kunyit bantut tuh, pastu kes kononnyer dia tak tolong mak dia lepas dah menang AF, pastuh sambung ngan citer mak dia dok buruk-burukkan dia......... tapi aku tgk si sufi nih selagi boleh cuba nak tutup lagi lar..... tapi klu dah mak dia sendiri dok tak berenti nak membawang, mcm mana anak nak cover lagik..... nih memang peel MBNU (MommyBaruNakUp) ker?????

singaporean kan nyah? what do you expect bak kata mak hayam ogy daud saadiah...kena sebut nama mak bapak mak hayam ogy kalau tak dia meroyan...

dubidubii replied at 8-2-2018 01:31 PM
mak sufi ni mmg species nerako, mak yang sayang anak tak begini walau anaknya salah.

tah2 bukan mak kandung tak nyah?

Mak sufi ni Ada mental disorder ke atau sejenis Mak yang pentingkn diri dan tak sayang anak?

Kau lg elok tak payah membiak lah mokcik. Ko igt ko lahirkan dia so ko berhak segalanya ke atas anak ko? Anak ko tu kalau dibagi pilihan nak lahir / wujud kt dunia dengan beribukan kau pun I rasa koserrrr dia nak lahir, dia lg prefer tak payah wujud dalam dunia........ tapi, takde pilihan, ko yg bawak dia ke dunia, lepastu ko mcm setan pefeeling Tuhan nak kafirkan org.. kimak punya mak

mak pe ni? nyumpah anak............................

Ingat anak tak boleh terasa hati dengan mak ke? Sufi ni pun mesti jauh hati sgt dgn mak dia. Mulut subhanallah