CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mogey

Hanan kekasih paksa rela kena sound dgn Dr. Rafidah

mogey replied at 15-2-2018 09:12 AM
kecoh la pulak ngata doctor ckp org gemok tak mkn healthy.. ko pun sama ngata dia muka cengkong mcm  ...

Utk contradicts statement Dr tu yg kutuk org ambil makanan kalori tinggi sambil compare dgan makanan dia sendiri yg dia rasa diri dia healthy..... emo sgat ni dh kenapa? I bukan bash content benang u, atau back up produk2 cheapskate yg tah apa2 tu.... I just said yg Dr Pida ni sometimes double standard.... tp apa yg dia buat tu betul lah utk bg kesedaran cuma cara dia sampaikan as what I said, double standard. Sekian

Dr.Rafidah ni dah mcm juruckp bagi pihak Page PW n ROS..kalau apa2 yg depa nak tambah kenyataan menghentam penjual2 product muncul la Dr.Rafidah ni.
Aku folo Dr.Rafidah, Dr.Sakinah Sulong n Dr..Imelda Balchin..
Dr.Sakinah Sulong tu lebih lembut n tegas teguran nya very mak2 nya style
Dr.Rafidah ni kdgw status dia pun mcm gud2 juga, pandang rendah pada org gemuk padahal dia pun muka cengkung mcm org berpenyakit

Madel replied at 15-2-2018 09:21 AM
Dr.Rafidah ni dah mcm juruckp bagi pihak Page PW n ROS..kalau apa2 yg depa nak tambah kenyataan meng ...

Exactly. Hati2, nnt TT bash u tau sebab komen cmni

swayne replied at 15-2-2018 06:32 AM
Bila baca caption Ucop pasal nak putih sensorang ni i terfikir people behind the caption mesti con ...

Yup, haritu I tgklah apps Watson tu sebab nak cari serum.
And guess what, mostly serum utk whitening semua habis.
I macam wow, rakyat Malaysia ni memang obses habis yang nak ‘putihkan’ kulit.

Orix replied at 15-2-2018 09:12 AM
Oh susu bayi tiruan biar paed yg inform ? Supplement for kids boleh pula Dr Pida ni ambil alih utk ...

yg sebetulnya ko ni mmg menyampah dgn doctor ni kan.. sampai tahap unfollow twitter tu.. so walau sekecik usaha dia nak sedarkan masyarakat bahaya produk ni semua ko akan perlekehkan je.. ada je tak kena dkt mata ko.. knp tegur artis je tak tegur pengasas.. knp tak komen pasal tu pasal ni.. apa dia buat pun ko tetap akan cari salah dia kan?? kalu ko btul2 concern dgn aktiviti org kita dok telan supplemet merepek2 ni.. usaha dia sound artis prmote produk pun ko dah syukur dah.. tapi nak buat mcm mana bila dah menyampahkan ...

Atata replied at 15-2-2018 09:14 AM
Hm i faham apa yg you nak sampaikan. Kdg2 dorg doctor yg aktif social media ni ada masanya over jg ...

Yup. Exactly.

Follow Us
macam musim pulak sekarang supplemen utk kanak-kanak ni..

mogey replied at 15-2-2018 09:27 AM
yg sebetulnya ko ni mmg menyampah dgn doctor ni kan.. sampai tahap unfollow twitter tu.. so walau  ...

Mmg menyampah pun lepas follow socmed dia for 2 years, as what others pun ada comment, doktor ni acah2 good2 dia la yg terbaik etc... bukan I sorg je rasa gitu... masing2 ada pendapat dan ini forum... So ?

Orix replied at 15-2-2018 09:25 AM
Exactly. Hati2, nnt TT bash u tau sebab komen cmni

aku bash sbb ko pun sama gak dgn dia.. ko ngata dia mengata org.. ko pun sama mengata dia cengkung pesakit cancer.. jd perangai ko dgn dia sama je.. 2x5 5x2.. kalu aku ckp ni pun ko tak paham gak tak tau la aku.. agaknya ada konsep doctor xboleh mengata org tapi student science boleh mengata org..

Duta lover replied at 15-2-2018 08:32 AM
Alhamdulillah. Walaupun ada ada minoriti yg benci kat rafidah n imelda ni (aku rs sbb maybe x masuk  ...

i sokong u
i takde medical background tapi i suka baca pasal kesihatan.. esp untuk anak2
dan i tau 2 Dr. ni memang berjuang melawan benda2 tolol macam ni dari dulu

Orix replied at 15-2-2018 09:31 AM
Mmg menyampah pun lepas follow socmed dia for 2 years, as what others pun ada comment, doktor ni a ...

haa ckp mcm ni kan senang.. sbb aku walau sebesar kuman pun usaha dia aku sokong dah.. doctor dlm socmed yg aku tgk xde pun jenis yg bila up post ayat bersulam lemah gemalai menjentik2 hati kita nak membacanya.. semua jenis yg sound direct.. bila kita baca rasa kasar ayat mcm mendongak langit.. aku rasa kalu ko follow dr abd rahman mesti ko masukkan dia dlm list doctor menyampah ..

mogey replied at 15-2-2018 09:33 AM
aku bash sbb ko pun sama gak dgn dia.. ko ngata dia mengata org.. ko pun sama mengata dia cengkung ...

I rasa u yg tak faham. Dr Pida kutuk org gemuk yg tak kacau Dr Pida tu... So I questioned, kenapa Dr Pida tu nak kutuk org gemuk yg takde buat salah apa2 pd dia... salah ke dia jd gemuk ? Meanwhile, Dr Pida yg kurus cengkung tu bagus sgat ke, dia sendiri tak nmpak healthy n nmpak mcm org sakit smpai nak kutuk org gemuk tak ambil makanan kalori rendah mcm dia? Duhhhh.... u faham maksud CONTRADICTS tak? Awal2 I dh tulis di situ. Tak perlu emo tak tentu hala ya

Sekrang nie macam2 produk ada......nak cepat kaya semuanya

mogey replied at 15-2-2018 09:39 AM
haa ckp mcm ni kan senang.. sbb aku walau sebesar kuman pun usaha dia aku sokong dah.. doctor dlm  ...

Ada je... Prof Muhaya bila up pasal kesihatan sgat lemah gemalai... nasihat jaga makan elok2, jgan ambil gula banyak sgat, jgan makan garam byak sgat... dia siap ckap baik2 pd pengusaha kedai makan jgan letak penambah perasa dalam masakan, kesian pelanggan yg makan di kedai etc.... takde pun nak acah2 bagus sambil kutuk org lain dan over

Orix replied at 15-2-2018 01:29 AM
Alah Dr tak payah nk double standard lah....... selama ni ada je iklan2 utk supplement kanak2 contoh ...

iols rasa dia yang nak limelight..
kan dah geng ngn dr amalina bakri..
kene la up jugak..
takleh jadi doc sendurina..

gdspls replied at 15-2-2018 09:43 AM
iols rasa dia yang nak limelight..
kan dah geng ngn dr amalina bakri..
kene la up jugak..

I loike Dr Amalina Bakri... haritu masa Christmas dia pegi Italy ohh soo jealous... adik angkat dia pun hensem... family angkat dia pun nmpak baik2 je... plg tabik Dr Amalina pndai ckap French

Edited by Duta lover at 15-2-2018 09:49 AM
MyNameIsIris replied at 15-2-2018 09:35 AM
i sokong u
i takde medical background tapi i suka baca pasal kesihatan.. esp untuk anak2
dan i t ...

Btol
Sbb aku pernah dlm keadaan desperate. Muka berjerawat teruk..pastu makan n bli produk melayu ...x membantu pun..malaH mengabiskan duit. Tapi bila dlm keadaan terdesak..n bila baca iklan2 kt fb..baca all the fake testimonials..aku pun rs terhasut

.sana gak..bila anak aku..org asik ckp..kurus2..bila makcik tego..cuba makan tu.cuba makan ni..aku jd stress..bila baca paid testimonials..lepas makan ubat tu..anak..terus mintak kfc.
Huhu...aku pun beli..himalaya bonnisan ka..lysine bagai. Mujur anak aku x suka makan supplements tu pun. Hahaha
. Bazir duit lagi di situ yach
So bole faham.implikasi nya.iklan2 kat fb ni smua eap oleg artis ...kepada peminat2 or simply yg terbaca iklan..contoh kalau hanis zhalika ckp ucop minum karihome
,berdesup smua beli. Skang anmum..pun berdesup org beli...lain wehhh penangan artis ni pd masyakt malaysia. Padahal above 1 year kan minum fresh milk pun memadai...kalau anak da start makan apatah lagi anak yg x picky eater mcm ucop tu.
.

Iols nak tanya
Kalau supplement caliph tu ok ke idok?
Sebab selama ni iols hanya bg scott emulsion aje

Lupaaa plaakk usop pon kena makan toujours hahahaha

toksah percayalah kalo produk tu guna retis2 jadi duta...bukan drg guna pon..tukang cakap je.. ..