CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crozencoklat

Pengalaman Ngeri Aku Berkaitan Lang dan Ponti

crozencoklat replied at 23-2-2018 11:11 AM
Nak kata pandai tu tak la noor2,aku cuba mana yang terdaya sebab  kesian tgk orang kena buatan ora ...

Okay sila sambung cerita seterusnya. ..sekarang I yakin sebab tt ada kebolehan mengubat orang rupanya. ...kira anugerah Allah lah tu....

Sambung ya.....

crozencoklat replied at 23-2-2018 11:13 AM
hai fifie..terima kasih la bc cerita aku yang tak seberapa ni..aku takut betul nak cerita sebab ba ...

padulik kecaman tu seme uols
iols nk bca pon nk sronok ronok jeh
cite part 1 tu ..uols bejaya buat iols rasa seram suam2...gitewww

crozencoklat replied at 23-2-2018 10:28 AM
tak tahu sebab tak nampak, tapi dapat tangkap yang dia sedang asah gigi taring sebab berdesing kua ...

mama tanya sebab, kazen mama masa dia study kat Perda dulu, cik kak ni usik, tapi cik kak dok atas pokok ketapang, dok asah kuku!!!! kazen mama lari tak cukup tanah....sampai tersungkur patah gigi!!!

noor2 replied at 23-2-2018 03:14 AM
Okay sila sambung cerita seterusnya. ..sekarang I yakin sebab tt ada kebolehan mengubat orang rupa ...

Alhamdulillah..terima kasih
Kena karang dekat word dulu pastu tempek kat sini..sebab tadi internet down abis sampai tpost 3 kali..jadi langkah berjaga2 kena buat mcm tula gamaknya..sebab sebelum ni terus reply je kat sini.

fifie_olin replied at 23-2-2018 03:16 AM
padulik kecaman tu seme uols
iols nk bca pon nk sronok ronok jeh
cite part 1 tu ..uols bejaya bu ...

hehehe terima kasih fifie
yap tujuan utk membaca pengalaman orang kan..
yeke, terima kasih ..keseraman tu masih ada jika tetiba terbayang cik ponti tu dingatan..mana boleh lupa tambah masih tinggal kat sini..plus selalu membasuh pinggan mangkuk kan hehehe

nak karang kena kat word, sebab tadi internet down sampai 3 kali tpost huhuhu..sebelum ni, reply terus je kat sini..skrg langkah berhati2 kena la buat mcm tu..

mamaezah replied at 23-2-2018 03:19 AM
mama tanya sebab, kazen mama masa dia study kat Perda dulu, cik kak ni usik, tapi cik kak dok atas ...

oh Perda kat Penang ke mama? mcm mana cara asah kuku tu?boleh ceritakan tak?mcm saya dgr tu mmg bunyi gigi berdesing kuat dan bingit..mcm kita gesel gigi atas bawah..

Follow Us
crozencoklat replied at 23-2-2018 11:27 AM
hehehe terima kasih fifie yap tujuan utk membaca pengalaman orang kan.. yeke, terima k ...

take ur time bebeh...

Terima kasih menunggu fifie..baru nak start karang pengalaman yang masih segar diingatan

mamaezah replied at 23-2-2018 10:26 AM
taman sepakat indah, mama dah juai kondo tu....mat black penuh!!! seb baik terjual jugak akhirnya! ...

sepakat indah... tak sangka skeri gak area tu... padahal keliling byk perumahan...

Lamanya tunggu.. mana cite ni..

mawarika replied at 23-2-2018 02:04 PM
Lamanya tunggu.. mana cite ni..

hehehe sabar sis..ok sudah ditempek..terima kasih menunggu dan selamat membaca

Siri ketiga by me..

Maaf lambat post, hari jumaat biasa la,rehat 12.15 – 2.45 jangka masa yang lama untuk makan2 jalan2 hahaha

Ok stop nanti kena kecam hahaha

Kisah yang aku nak ceritakan ni berlaku kat rumah mak aku di Perak..kira my hometown gitu..
Masih segar dan terbungkam dalam fikiran aku ni..malah tersemat kemaih orang perak kata.

6 TAHUN LEPAS..
Masa 12.45 pagi, Hari Ahad..Tarikh tak ingat haribulan apa tapi bulan 10 mcm tu..maaf ya, sudah lama berlaku.  
Aku rasa ngantuk yang amat mungkin dinihari tadi sibuk mengemas taman di hadapan rumah aku ni.  Sudahnya, aku terlelap di bilik utama sedang tangan masih tidak lekang memegang fon bimbit .  Atas almari bilik, aku letakkan al-Quran yang kebetulan di sebelah aku. (almari sisi kiri bahu).  

Aku tidur dalam jam 10 lebih mcm tu..sempat kerling jam pada fon.  Tapi terlelap beberapa minit lepas tu. Tetiba..dengan tak  semena-mena aku terjaga. Terjaga je terpandang dulu al-quran.  Lepas tu, mata ni spontan beralih arah ke arah pintu bilik kayu. (rumah taman tapi pintu kayu). Alaaa kayu yang ada kotak2 segi empat tu.. Pintu tu kedudukan berada sebelah kanan aku.   

JENG JENG JENG…

haaaaaaaaaaaaaaaa tu diaaa, SUSPEN sudah maliiiii…………

Korang tahu tak apa yang aku nampak?Allahuakbar!!! Sekujur tubuh lengkap disaluti minyak di serata tubuh badan.  Apa tu?ORANG MINYAK huhuhu..sekali lagi, aku tengok mcm tu je,aku diam tak terdetik namanya waima sesaat pun. Yang aku tahu mata bertentang mata, tapi dia static pandang aku dengan sinis.  Eee geli kot..orang minyak ni dia tak pakai baju, badan kurus pakai seluar pendek.
Aku pandang dia, dia pandang aku dengan bergaya abis. Posing mcm model..alaaa mcm model kalau gaya kaki cekak pinggang mcm mana, haaa mcm yang korang pikirkan tu la, cuma bezanya dia xcekak pinggang.  Abis bertentang mata tu dalam beberapa minit, dia terus berlari keluar menuju ke ruang tamu, aku apa lagi pergi kejar la sebab aku takut dia apa2 kan adik  aku yang ada di ruang tamu. Sekelip mata sudah hilang! Aku geram sangat.  Tapi aku bersyukur tak diapa-apakan.  
Natijahnya, aku tidak dapat lelapkan mata bimbang dia kembali lagi tapi alhamdulillah Orang Minyak  tu sudah tidak lagi munculkan diri di hadapan aku ini.  Muka memang jelas sekali tipikal muka manusia..tiada bezanya..tak tahu pulak kalau pengalaman orang lain apa jenis orang minyak yang diketemui.          Sekian pengalaman pertemuan aku secara tidak sengaja dengan orang minyak.

crozencoklat replied at 23-2-2018 04:16 PM
Siri ketiga by me..

Maaf lambat post, hari jumaat biasa la,rehat 12.15 – 2.45 jangka masa yang l ...

Teka dah mike orang perak. ....perak kat mana? ...kaka orang kuala kangsor

crozencoklat replied at 23-2-2018 04:16 PM
Siri ketiga by me..

Maaf lambat post, hari jumaat biasa la,rehat 12.15 – 2.45 jangka masa yang l ...

Ni mesti kerja gomen hehe. ..okayla sambung ceghiter. ...

noor2 replied at 23-2-2018 04:48 PM
Teka dah mike orang perak. ....perak kat mana? ...kaka orang kuala kangsor

hahaha alamak perak atas sikit dari kuale

noor2 replied at 23-2-2018 04:51 PM
Ni mesti kerja gomen hehe. ..okayla sambung ceghiter. ...

maybeeeeee sudah sambung cerita noor2 -Orang Minyak

crozencoklat replied at 23-2-2018 05:39 PM
hahaha alamak perak atas sikit dari kuale

Tepeng la tu. ..hehe

crozencoklat replied at 23-2-2018 05:40 PM
maybeeeeee  sudah sambung cerita noor2 -Orang Minyak

Okayy. ...sudah baca. ..selain dari org minyak dan cik ponti. ....makhluk apa lagi yang crozren jumpa. .....

Saja nak kongsi. ..lepas solat subuh waktu cuti biasa kaka sefamily jogging dalam 2km. ...intai2 juga tadi waktu subuh sapi'e kat atas pokok kut ada cik ponti asah kuku. ..hehe

noor2 replied at 24-2-2018 08:38 AM
Tepeng la tu. ..hehe

Hehehe hampir

noor2 replied at 24-2-2018 08:41 AM
Okayy. ...sudah baca. ..selain dari org minyak dan cik ponti. ....makhluk apa lagi yang crozren ju ...

Makhluk halus lain yg pernah jumpa - nenek kebayan,Jin kafir, cik lang..kaka pernah jumpa or Ada pengalaman mistik tak?story la..

Bgs rajin jog  Hahaha nampak betul nanti kang tak tahu..asah taring ke asah gigi tetap seram..