CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ata

Percubaan untuk berubah, love advice needed

becir replied at 2-3-2018 05:03 PM
Take a small step dik..lepas Ni kalau dia pandang u, Cuba senyum..bila dah biasa balas2 senyum bol ...

Ok sya cuba try senyum dulu, pelik ke kalau saya je terus tnya direct nama apa? Or just senyum and eye contact dulu?

Beli cermin kat ikea. Cermin panjang yang bole nampak kepala sampai kaki
Each day selama 10 menet, berdiri depan cermin tu dan cakap "mirroorrr mirrroorr on the wall"

Lol
Ok tu joke. Seriously dont do that

Each day selama 10 menet, berdiri depan cermin tu dan cakap depan cermin anything, everything. Umpama u cakap dgn stranger/opposite gender
Semasa u cakap tu, u bole tengok sendiri macam mana u dikacamata orang depan u
Dari situ u bole tau ur bodylanguange, ur style, ur manners dan lain2

I pun guna cara ni untuk hilangkan nervous atas pentas time debat sekola dulu
Salah satu cara nak dapatkan selfconfidence dan charisma

Introvert tu elok. Extrovert pun elok. Jgn pikir introvert ni xbest dan down sgt
Dalam berkawan tu take care urself all the besh

Victorioussss replied at 3-3-2018 07:12 AM
Beli cermin kat ikea. Cermin panjang yang bole nampak kepala sampai kaki
Each day selama 10 menet,  ...

Sejauh yg  kau boleh ingat, dah berapa cermin kat rumah kau pecah setiap kali kau buat ritual ngadap cermin  tiap Hari Victoriousssss?

Kahkahkahkahkah

stingerzz replied at 3-3-2018 08:46 AM
Sejauh yg  kau boleh ingat, dah berapa cermin kat rumah kau pecah setiap kali kau buat ritual ngad ...

Oh tak pecah kaka
Kalau pecah pn beli baru aje

Victorioussss replied at 3-3-2018 09:01 AM
Oh tak pecah kaka
Kalau pecah pn beli baru aje

dari kau tukar cermin tuh berulang kali....kau nip tuck muka pecah cermin kau once and for all kheuun..lebih baik?

Kehkhekhekeh

stingerzz replied at 3-3-2018 09:06 AM
dari kau tukar cermin tuh berulang kali....kau nip tuck muka pecah cermin kau once and for all khe ...

Kau nip tuck?

Learn bahasa melayu pls sis

Follow Us
ata replied at 2-3-2018 10:16 AM
Terima kasih ye doakan saya, semoga tahun ni saya dpt experience.. kalau xde pun xpe at least saya ...

iolls pun orng sini2 jugak huhuhu. tapi kan soal berat badan tu kena jaga ler, kalau kita sendiri x jaga, sape lagi nak jaga kan. kita bukan la nak kurus ke ape tapi badan kena sentiasa sihat, penyakit pun in sha allah dapat hindarkan.

kesihatan mmng kena jaga dari awal, paling kurang pi la jogging hari minggu kat taman, kl kan banyak taman tu, kalau segan nak jogging, pi la jalan 50 round dekat tasik ke @ kat mana2.

Ioll pun bukan baik sangat nak nasihat, tapi kan seeloknya try la pakai tudung, jaga aurat tu. ubah diri kita sikit demi sedikit, in sha allah dapat jodoh yang baik2. lagipun uoll msti nk dapat jodoh yng baik and kekal kan, kadang2 orng yng baik akan attract orng yang sama jenis macam dia. ape guna kalau dapat orng jenis lepas tangan, x pandai handle itu ini, kita jugak yng susah nnti.

Ioll pun dalam proses untuk berubah step by step jugak, sikit2 in sha allah berubah ameen.

Moga dapat jodoh yng bebaik.

omei816 replied at 5-3-2018 12:08 AM
iolls pun orng sini2 jugak huhuhu. tapi kan soal berat badan tu kena jaga ler, kalau kita sen ...

Tapi kawan iols lelaki time bujang kerja dia main dengan janda bersilih ganti last-last kahwin dengan perempuan pakai tudung apa cerita?

akik replied at 5-3-2018 09:56 AM
Tapi kawan iols lelaki time bujang kerja dia main dengan janda bersilih ganti last-last kahwin den ...

mana2 lelaki kalau nak cari isteri mmng cari yang baik2. jadi saranan untuk kita kaum perempuan kena sentiasa perbetulkan diri, in sha allah dapat yng baik2, kalau dapat yng sebaliknye tu, itu mungkin ujian tuhan sbb lelaki nie segelintirnye mmng pndai bermuka dua masa belum dapat and lepas dah dapat. In sha allah kalau kita baik dapat yang baik2 just think positively, ameeen.

akik replied at 5-3-2018 09:56 AM
Tapi kawan iols lelaki time bujang kerja dia main dengan janda bersilih ganti last-last kahwin den ...

memang camtu la
laki kawan huhahuha bila pilih bini nak yang solehah gitu
macam tu gak kalau pompuan huhahuhahua bila pilih laki nk yg soleh
pastu bila laki suh pakai tudung dia meroyan cakap x terima seadanya
padahal nak yg soleh

bagus ape ade perasaan malu tu dgn lelaki yg bukan mahram, sepatutnya begitu, i malu jugak dengan sikap i bila baca kisah you ...hmm...hmmm...okay.
so , kalau segan dengan dia, ajak dia  jumpa dengan you ditemani mahram you lagi selamat lagi elok.

macam mana tak nak  nampak kekok? just be you and b be natural je.

i am sure someday bil u suk seseorang tu you akan ade guts  untuk tersu je cakap. or siap hari bulan leave a mug saying i love you kot  hahaha ( lawak je ye , i am just joking ) hmm....okay.

so far , kenapa perlu rasa inferior atas sifat malu tu - yg sekarang ni remaja bermaslaah , young adolesecnet yg masalah sebab ta ada sifat ni .

so...pada i ...bagus jugak , u nak jumap lelaki , espe nowadays dalam konteks malaysia ni dalam situasi yg tak menentu biaq ada mahram.

better.

dan u soakan sellau u dalam lindungan Allah, may be doa your mom kot ...who knows, kan?

omei816 replied at 5-3-2018 05:31 PM
mana2 lelaki kalau nak cari isteri mmng cari yang baik2. jadi saranan untuk kita kaum perempuan ke ...

Maksudnya agak unfair lah untuk wife kawan aku tu sebab dia baik innocent tapi laki dia time bujang hobi main janda. Samada dugaan untuk dia or di sebalik imej muslimah dia, dia pun ada main jantan kot kan sis? Tapi takpelah, bak kata kau, think positive je lah kan.

akik replied at 6-3-2018 09:39 AM
Maksudnya agak unfair lah untuk wife kawan aku tu sebab dia baik innocent tapi laki dia time bujan ...

x baik kata mcm tu kata kat wife dia. cume kan, kalau nak cerita tntng unfair dalam hidup nie , bnyak bnde yang boleh kita persoalkan. kadang2 ioll rasa kesian sangat dekat anak2 hiv & anak luar nikah, lahir2 dah jadi mcmtu. Tapi alhamdulillah kita ada hidup di akhirat sana, moga diorng dapat kehidupan yng lebih baik di sana in sha allah. dulu iolls pernah pi rumah anak2 hiv, semua perempuan, kawasan ampang, kesian sangat kat diorng, diorng masuk sekolah pun kena ejek ngn kawan2. Hati mana yng x sakit, disebabkan kesalahan orng lain,diorng merana dapat penyakit mcmtu. ada masa pi la lawat sana bawak buah tangan hehehe. selalunye rumah anak2 hiv nie tersisih di mata masyarakat, x tau la ape sebab.
Btw, iolls pun banyak buat salah gak & setiap manusia x terlepas dari buat salah. cuma iolls harap, we keep going to be a better person, iolls pun menyesal dengan salah silap iolls dulu, tapi nak wat cemana, bnde dah berlalu. iolls harap your friend tu jadi a better husband,, walaupun dia dulu mcm tu. kalau dia dh berubah kira syukur la, hopefully berkurang la orng2 yng perangai mcm tu. kita pun kena la bagi sokongan, think positively, kalau dia x berubah , nnti tekesan pulak dekat anak2 and family dia.

yng paling penting, kalau someone tu nak berubah, we keep support & syukur sbb berkurangla orng berperangai sedemikian.moga kita dapat jadi yng bebaik, ameeeeen.

Edited by becir at 6-3-2018 11:16 PM
ata replied at 2-3-2018 10:05 PM
Ok sya cuba try senyum dulu, pelik ke kalau saya je terus tnya direct nama apa? Or just senyum and ...

Lah..Tak tau nama dia ke?

Boleh je first conversation u Tanya benda lain yg basic..i.e hi, how are you? Weekend haritu buat apa? So lps few times bertegur sapa, boleyla buat2 Tanya, nama sapa..selalu tegur2 tapi I Tak Tau nama u..(flirt sikit dik..haha)

I suggest u tegur bila dia dah start senyum balik Kat u.. meaning dia noticed attention u Kasi dia

Biasa la wanita mmg insecure dgn lelaki lg2 klu diri sdri da biasa brdikari n da memiliki segala nya. Tp u x bosan ke dok kl sorng2??? G keje blek keje. Try join ape kebenda program cari jodoh tu. Yg pnting skrg hargai hidup dr dibelengu masalah lelaki

Dulu sekolah perempuan je ke?

Dik, jadi diri sendiri je.
Kalau malu sangat nak berkenalan dengan lelaki, minya je mak ayah carikan calon suami.
Semoga adik terhindar dari lelaki durjana yang banyak di luar sana.

Iols park dulu. Sebab tak reti bersosial dengan laki jugak

becir replied at 6-3-2018 11:14 PM
Lah..Tak tau nama dia ke?

Boleh je first conversation u Tanya benda lain yg basic..i.e hi, ho ...

Sudah 4 bulan thread saya bukak, maaf tak reply sbb busy kerja.. Saya dah berjaya buat semua diatas haha dan mmg skrg ni dia dh start senyum balik setiap kali berjumpa. Mula2 memang down sbb dia mcm nampak tak interested and saya je yg put effort bila bercakap tpi saya takde lar nak push dia sangat, cakap bila timing ok. Skrg ni dia agak friendly kalau sembang.. Cuma skrg? saya maybe takde nasib and jodoh. Walaupun sama ofis? Susah nk jumpa sebab kerja IT. Masing2 busy dan meja agak jauh dgn each other, and time kerja pulak flexible so kami kdg2 tak jumpa langsung seminggu.

Saya skrg ni dilema pulak, macam mana nk mintak social media dia.. Sbb nk jumpa dia mintak face to face, tak terjumpa pulak. Saya mmg dh stalk dia lama tpi agak creepy plak kalau saya add dia tiba2 sbb xde mutual friend. Any suggestion?

Sooooooo replied at 7-3-2018 12:12 AM
Biasa la wanita mmg insecure dgn lelaki lg2 klu diri sdri da biasa brdikari n da memiliki segala nya ...

Saya memang asal KL, duduk dengan family.. Tak bosan sbb kawan semua dkt sini. Cuma saya skrg, pergi kerja-gym-rumah haha. Tbh, takdelar nk kahwin ke apa sbb mmg ok je hidup mcm ni cuma saya mmg attracted sgt dgn dia tak tahu kenapa? Time saya minat dia and buat thread ni, ada pulak 2 lelaki officemate (chinese, pinoy) approach saya cuma saya tak minat dgn diaorg, bukan directly reject saya layan je diaorg msg but that enthusiasm tu xde.

ata replied at 6-7-2018 11:20 PM
Sudah 4 bulan thread saya bukak, maaf tak reply sbb busy kerja.. Saya dah berjaya buat semua diata ...

ofis u takde event apa2 ke mcm majlis hari raya ke. Kalau ada pegi la amik gambar candid ofismate2 u banyak2 termasuk dia sekali. Pastu post kan socmed and tag kawan2 ofis u ramai2. Time ni la u boleh ambik kesempatan tanya dia, "eh apa u punya ig/fb ye?? I nak tag u tapi tak jumpa lah". As kawan ofis i gerenti dia mesti add/accept yr fren request.