CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
Why are u such an idiot????
Berbuih mulut pesan. Degil
Bengap betul laaa

Eeeiiiiiii benci nyaaaaa

Kalau bukan sebab anak dan kucing2 ni lama dah aku bunuh diri
Benci betul

Duit banyak pun tetap bodoh laaa sorang tu

rindu oyen ekie and bluebird..
harapnya mereka ok kat sana..

Masakla keta betri kong..dri smlm lagi. Kena tuggu isnin ni mtk tolong si ah heng tu dtg..mujur kt parking umah je keta. Hrp maaf..pada yg janji nk pos sabtu takdan.  Tu pon aku kira2 takut rosak sebab biskut tu gebu mudah hancur..cemana ni

Tkpe..isnin aku tgk mana. Moga dipermudahkan. Semalam dpt jemputan surau utk majlis malam nisfu..bersungguh aku nk pi siap2 dgn si kecik..sikitnya org yg dtg.. kemana pgi semua penghuni islam tmpt aku ni...sedih, kalau dilihat tmpt hiburan tmpt soping penuh..tp org jemput siap ketuk lagi umah tknak pegi.

Tkpela..aku berdoa moga ramadhan surau tu sentiasa penuh sehingga penghujungnya...aaminn. Aku pun bkan selalu dpt pegi. Maklumlee..kesana kemari hal sdri tk abis2 ni. Ni kang tmbh lagi satu tgjwb nk htr pi kolej yg no 2..dpt masuk kolej sains..tah2 dia yg jadi doktor besok sbab mengikut rekod no 2 ni jenis slow senyap kuat melawan..tp lebih kurang je dgn kakak dia yg no. 1. No 3 toksah critala..paling kecoh..ni dh senyap kt serama tu tk bunyik2..dia ckp nk fokus blaja..jenuh nk compete budak2 situ yg super cerdik..tp upp1 baru ni dia dpt top 10 jgak dlm kelas..haha tp satu skolah dia agak kecewa sdkit..tp aku ckp tkpe pelan2..even japanese lang. Dia pun dpt A

Ok ..oh ya nk close order je biskut tu..amik yg dkt2 je sbab tk dpt htr jauh.  Its ok..i love my own company anyway. Thank you!

Oo lagi satu..ni tmpt aku karang cerita tmpt aku meluah rasa..andai ia tidak molek dimata mu..katalah dlm hatimu..moga si polan binti polan dipermudahkan urusan. Sesungguhnya si polan itu sendirian..menghadap segalanya dlm tangis diam. Aku tidak perlukan dijudge oleh sesiapa atas apa urusan aku..kerana hnya Dia yg mengetahui segala yg berlaku..terima kasih saja.

camtulah bile atensen siker berkata2...aku perati je ngkau tu

Follow Us
Hari ni aku rasa stress sebab aku rasa aku tak boleh masuk dengan colleagues. Diorang terdiri dari orang Melayu, Cina dan minah2 salleh. Semua cakap English accent UK,US. Yang Malay and Chinese semua grad overseas, anak orang kaya, sekolah pun international school, cuti je pergi Europe, lepas kerja pergi workout kat gym mahal then dinner tempat mahal. Aku cakap English Malay accent, grad local university, family biasa-biasa, sekolah SRK je, cuti pergi negara Asean, lepas kerja balik rumah tengok Netflix dan makan nasi.
Rasa so out of place. Tapi diorang ni baik-baik belaka. Cuma aku rasa background dan lifestyle seseorang  tu sedikit sebanyak mempengaruhi dengan siapa kau boleh berkawan dan  masuk.  Tak sama wavelength is basically because of these 2 factors I think.

Antara hikmahnya org tu kt situ... ada org tgk2kan dietnya.  Org tu pulak strict.  Ok la dia follow ckp org tu.  Allah is the best Planner.

Eh.  But then again, bln depan kt situ kang mana ada menu renal diet.  Tkkn la hari2 bw bekal?  Oh-o.  Kena husnuzon ni.  Harap2 dia mkn n minum sikit mcm biasa.  

nk suh aku pi slotok dgn org mot pasal edsl..benda bole buat sdri..bkan ke katanya cingkis tu bagus sgt..nk bawak masuk obesi shipper jv..aku play stupid jek..bgi 1 2 arahan pstu pi sdir jumpa depa sdri kalu nk sgt..aku bukan sapa2 nk diberi muka. stgi aku ye2 tak psal kena turun naik pj.
mana2 agensi pun sama..go by procedures and cheklists one after another smpi bjm.

i got 2 gud news 2day

alhamdulillah

syukur2..

tapi bukan nk khawen..aku selesa mcmni..klu yg nk tu redup mata memandang..bak hembusan salju menyapa telingaku..serta hamparan bank statement duit penuh akaun..opppps gurau je..berangan is free kheunnnst

Alhamdulillah.  Td first time jumpa org yg aku kenal more than 2 decades ago kt US.  Dulu pernah borak2 kat phone.  Hari ni baru jumpa tuan punya suara.  Td aku salam n peluk dia.  Heran dia haha.  Kelakar orgnya. Satu kepala dgn aku.  Harap2 kat wedding esok jumpa lagi, Insya Allah.

Rasa tak selesa la....huhu

Sbbkan tahun ni Insya Allah raya sini, maka lahirlah 3 buah projek raya dlm kepala.  Kalau nak buat, mesti buat before Romadhan.  Bg semangat sikit for my mum dtg sini.  Kalau cerita kat dia, dia mesti nak tgk.  Me n my mum n N mmg suka benda2 gini.  Suami n J mesti tak setuju.  Terngiang2 dah dlm kepala ni suami n J tanya dgn muka berkerut:  "What did u do to the house?"

esok gi holiday.. yeay..
errr.. bukan la holiday sangat pun..
but ok la lari jap dari ofis

good..aku pun tk pernah amik serius segala menda tu
yg aku paling serius kesihatan diri mental dan emosi..kadang aku mental tgk keliling..penuh dgn pesakit mental.

pesakit mental yg tak tau bezakan keperluan dan kemahuan. paling sadis berita terkini..ex tu dah berambut perang dan berantai emas dan gelang emas. kenapa kah?? aku dh ckp dia tu memang semakin pelik..sejak dia ckp dulu ada kawan dia nk hantar mandrum kt dia bagi huru hara lepas tu kata segalanya sebab aku..pusing2 aku jga kena. tapi sekarang dia sememangnya rapat dgn bomoh kertu itu..aku tk pelik apa dia dah buat kat aku dlm diam..aku bole rasa sesuatu mungkin tu ada..tapi sebab tak bole nk tembus dinding yg dipagar zat kalimah dan ayat Allah yg maha pelindung insyaallah aku masih terselamat dari kumat kamit mulut pak dukun tu. tapi skrg aku risau..anak sulong aku tu seperti kena sesuatu..mengikut saja kata ayahnya. aku tak kesah sbab itu ayah dia..ada hikmahnya dia duk ngan abahnya sana..tapi sbgi anak dia perlu tahu keperluan utk berterusan mengambil tahu keberadaan aku sebgai ibunya dimana..namun seperti disekat kata2 dan langkah utk bersamaku.

aku pohon padaNya...yg maha berkuasa segala yg dilangit dan dibumi..aku terus berdoa moga segalanya akan dijuahkan dari segala kejahatan.
kerana aku bukan jenis berkira2 dalam melakukan tindakan drastikku..aku memrhati dan bertindak bila tiba waktunya. kau tunggu!

rasa sayang..makin bercambah. walaupon myb hubungan x sesempurna seperti yang lain. alhamdulillah..makin positif.
dalam meniti usia yang camni, hanya focus perhubungan bagaimana yang kita nak. kita ada lah apa yg kita fikir..kita mau.
terima kasih sebab hadirkan rasa sayang ni. buat masa ni kita focus untuk masa depan kita sendiri2 dulu ye.

kadang kita sengaja menidakkan kekhilafan diri agar terlihat silap org lain
sedangkan kemana jua membawa beban yg sama utk dijual pada semua
ada yg membeli ada yg hanya memerhati
dalam diam ia berlalu pergi
masing-masing ada agenda sendri
apa aku perlu peduli
harini masih bernafas
esoknya mungkin kembali pada Illahi..
tiada yg pasti
tiada yg kekal
genggam rapi pada hati
teguhkan akal
luruskan pedoman..paling utama
kuatkan IMAN..

hmm..

you adalah insan terakhir yang i wish happy ramadhan . walaupun terakhir , you selalu jadi yang paling istimewa . you masih terindah di dalam hati sampai bila2 pun.

bole pulak aku lupa rebus telo masin malam tadi buat sahur,,kan best makan dgn asam pedas waktu sahur tadi tmbh lak ada sambal..aiseymen.

harini anak2 smua ada utk buka bersma kecuali yg kt tkc n9 tu..dua hari lepas masak rendang daging rupanya kena sakau dgn dak sewa umah aku tu..hahaha..pagi2 aku nk panaskan tgk tgal separuh je..byk dia amik kalu ye pun nk makan amikla sikit..ni separuh kuantiti dlm kuali tu hilang. gerammm..tapi aku sabar jelah..rrezki dia..mungkin dia tk pernah rasa rendang daging sesedap itu

maka harini aku kena buat rendang ayam je lah..nx week baru cari daging utk buat rendang daging lagi..anak2 time posa rendang selalu ada..tk byk..dia suka makan sikit2.

alhamdulillah..aku bersyukur dan bahagia..
walaupon hati ni sering gundah gulana..tapi sekurangnya masih banyak lagi yang harus ku syukuri..
kdg rasa down..nak melepaskan dia. tapi bila dah calm, dia ok pulak..melayan.
tuhan..suburkan lah rasa kecintaan antara kami..satu kan hati kami..walaupon buat masa ni tak terfikir tuk menghalalkan lagi..

hari ni berbuka..harap sempat masak.
tapi kita masak simple je lah..goreng2 je.
anak2..biasa ayahnya dah belikan makanan..
kita pon bukan makan banyak pon..
yg penting ada nasi dan lauk simple cukup lah..