CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4330|Reply: 32

Salah aku ke?

Edited by misfit at 21-6-2018 08:21 AM

Dulu PJJ tapi tak menjadi sebab pasangan aku cemburu buta & setiap hari marah2. Kadang-kadang jumpa within few months tu pun tgh jumpa boleh gaduh lagi. Merajuk pun atas sebab yg tak munasabah  walaupun umur dah 26 aku rasa macam  date org xmatang. So decided untuk putuskan hubungan. Aku dah move on lama dah sebab dah tawar hati dengan kerenah dia yang marah tak bertempat selalu carik gaduh sebab nak perhatian sedangkan aku bukan abaikan dia pun. Asyik bagi full attention sampai kerja aku terjejas. Tapi aku tak pernah bagitau orang pasal ni sebab kat socmed post2 dia nampak matang & sweet. Tambahan pulak dia agak famous ramai follower. So bila aku putus kan hubungan ni ramai kawan dia dan kawan aku yang marah aku sebab dia ada pakej rupa, body, duit, pelajaran pun tinggi.

After few months aku start a new relationship & bila kawan2 aku tau ramai yang saja nak sakitkan hati tanya pasal ex tu. Siap perli2 kat socmed semua. Memang yg baru ni tak kaya macam dulu, makan pun jenis tak kira kalori, socmed pun tak aktif tak famous kat insta semua boleh sampai password pun tak ingat, tapi hidup tak stress. Dia pun happy je jumpa family semua. Tapi orang sibuk compare dia dengan ex kadang2 cakap depan dia sampai berubah air muka dia tapi dia senyum lagi. Termasuk kawan2 & sepupu aku. Untuk kahwin pun dia tak nak majlis grand-grand sebab dia bukan dari golongan berada pun.

Apa patut aku buat untuk hentikan semua layanan tak proper yang dia dapat ni

Wow..lelaki bercinta sampai keluar air mata. This is rare..

Skrg ni isunya apa dik? Dah putus kan?

Palsukan kematian dan pindah negara lain, tukar identiti. Hahaha... lex lah, aku anggap kau lelakilah... dan sbg lelaki, kau tak perlu amek peduli pun. Pompuan tu (aku anggap kau straight lah), biarkan menggelupur. Cara dia pun buat nyampah. Dia nak cakap apa, biarkanlah... penat nt dia senyap.

byeeee

Edited by J4I at 21-6-2018 08:39 AM

Mulut orang. Kalau nak diorang diam, terus terang je laa dengan diorang (but might lead to something else). Tak pun bagitau je dkat diorang kalau suka sangat kat laki tu, nape diorang tak ambik je.
Lagipun yang nak hidup bahagia sekarang ni kamu, bukan diorang kaaan?

Buat bodoh je dik orang cakap apa pun. Kau punya hati dan perasaan, tu hak kau  .. kau yang nak kawin Ngan dia. Bukan orang yang banding2 tu pun nak kawin Ngan dia. Pedulikkkk Aje dikk

have heart to heart talk with ur new gf... bgtau dia, yg TT x peduli pun psl who ur ex is.. yg penting who u are with srkrg ni... u ikhlas terima dia as she is.. and dia pun kena terima hakikat yg TT dikelilingi oleh kwn2 yg materialistik.. yg penting both of u kena pekakkn telinga dgn kata2 org..

Follow Us
makkenits replied at 21-6-2018 08:47 AM
have heart to heart talk with ur new gf... bgtau dia, yg TT x peduli pun psl who ur ex is.. yg penti ...

Pernah sekali saja je nak bawak pergi premium outlet tengok barang branded handbag kasut semua dia memang tak familiar dengan brand tu semua. dah offer nak bayar satu apa pun dia tak nak bila tengok harga. Dah insist last2 dia mintak belanja air je. Keluar pulak ramai-ramai dengan cousins boleh pulak diorang cakap depan2 'kalau bawak si X mesti dia excited. Favorite dia semua ni'.

petua orang orang tua2. sesiapa pun cakap, ibu bapa terkecuali. masuk telinga kanan keluar telinga kiri.

kekawan sepupu kau tak respek ko tu. bawak diri je

misfit replied at 21-6-2018 09:23 AM
Pernah sekali saja je nak bawak pergi premium outlet tengok barang branded handbag kasut semua dia ...

masyallah.. boleh plak kata gitu.. sabar jekla..
lepas ni kalau orang keliling ko hentam gitu depan ko gan pasangan ko ni.. ko jawab jek 'cmon laaa, move on ok..kerajaan pon da bertukar.. yang ko dok bangkitkan yang dulu apahal sisturrrr'..

bagi aku ko kene pandai menjawab.. tak perlu nak bergaduh masam muka sakit hati bagai.. menjawab untuk patahkan perbualan dorg..

Yang nak kahwin kau, yang bercinta kau, yang susah senang kau. pedulikan kata2 manusia yang dusta dan nista. orang pandai bercakap, yang sakit susah senang kita. sape nak kawan ngan kau ikhlas, kawan. mana yang hauk tu ko unfollow je kat fb. nampak sgt kawan2 ko pon tak  matang. so ko jgn ikut tak matang. be urself.

LostStar replied at 21-6-2018 09:38 AM
masyallah.. boleh plak kata gitu.. sabar jekla..
lepas ni kalau orang keliling ko hentam gitu dep ...

Niat nak introduce sikit2 dalam family tapi lain pulak jadinya. Banyak kali jadi macam tu dengan orang lain-lain tiap kali tu minta maaf tapi biasa nya tak ada la nak merajuk marah ke apa. End up akan cakap "tak pe la nak buat mcm mana benda dh jadi. Memang betul pun apa yg diorang cakap" ckp smbil senyum tapi tau je mesti rasa rendah diri

kenapa supupu and kawan-kawan ko perangai babi sangat?
jenis suka singkap kain orang telek segala bagai serupa bawang busuk ke apa?
apa kata ko yang jadi tegas and sound dorang direct everytime dorang tak hormat ke gf ko tu..
perlu ke nak banding-bandingkan orang tu dengan orang ni..
yang pilih perempuan tu ko..
yang nak kawin and hidup bersama nanti ko..
boleh tak buang kawan and sepupu toksik tu dalam hidup ko?

apa pun kalau gf instafamous ni, aku harap bukan hantu genie bertempiaran selepas ramadhan..

prettyuglybabe replied at 21-6-2018 10:22 AM
kenapa supupu and kawan-kawan ko perangai babi sangat?
jenis suka singkap kain orang telek segala b ...

Kalau kawan tu aku sound je. Sekarang pun ada a few yang aku dah tak nak rapat sangat. Lagi galak la diorang salahkan hubungan baru aku. tapi kalau family aku tak marah lebih2 sbb dia tak bagi. Katanya nanti lagi susah orang nak terima dia dalam family especially bila adik beradik yang buat hal macam tu.

prettyuglybabe replied at 21-6-2018 10:24 AM
apa pun kalau gf instafamous ni, aku harap bukan hantu genie bertempiaran selepas ramadhan..

Hantu genie? Apa pulak ni haha. Memang selalu bertebaran la travel around europe la australia la dubai la sana sini la.

kalau jenis byk follower itu jenis minta attention, menunjuk2 barang branded, jenis hidup semua mau perfek, mata duitan, nak minta semua ambil tahu ttg dia

Hidup ni kena dengar cakap2 orang ke?
Cakap2 orang tu penting sangat ke?
Alahai TT ni pun... benda remeh je pun..
Kalau asyik dengar cakap2 orang, tak sampai ke mana pun.
Buang negative people disekeliling kita..
Depa tak penting pun..

Selagi kau boleh terima dia siapa seadanya, abaikan cakap2 orang.  

Salah kawan-kawan bawang, sepupu-sepupu bawang, makcik pakcik bawang dan bawang-bawang seumpama dengannya.

Biar muka cantik, body mantop, duit berterabur tapi ko serabut ..Ermmmm

Bak kata Iwan, yang sedang-sedang saja..

Janji ko happy

12Next
Return to list New