CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Amiey

Didesak Jadi Ibu Susuan Anak-Anak Angkatnya, Ini Jawapan Padu Datin Shahida!

MamaMima711 replied at 15-7-2018 04:20 PM
Adakah dgn delete/jual IG babyterlajaklaris slow slow org akan lupakan meena dan qayyum dn fokus pd  ...

Sedih plak aku bila alip sangkak tu nak jual ig meena dan qayyum.. hmmm.. bodo la alip ni

datin dato pprt level
komen netizen pun ko sibuk nak layan
buat bodoh jah dah la

eyansss replied at 15-7-2018 11:01 PM
sebab tu aku cakap anak ni cerminan mak ayah yang membela... bukan sebab keturunan ke apa...  anak ...

Yes. Aku ngaku jer lah sbb mmg mak aku manjakan bdk tu trlebih pun. Kitorg yg kakak2 ni pun syg sgt dia iye lah kan..tetiba ada baby dlm family yg mne mse tu aku pun dah darjah 5...gila ko tak excited. Tp even mak bapak aku manjakan dan dia dpt prhatian lebih, didikan dlm agama sama jer. Dia ttp kne rotan, tetap kne cili mulut klu mncarut..tp dis tak serik. Aku mls nak ungkit apa cerita sedih kat family aku lebih2 lg bila dia dah baligh... ssh nau nak kontrol. Adik2 kandung aku yg aku rse sepatutnye rebel sbb nmpk layanan tu beza. But adik2 lelaki kandung aku pun x tahu yg abang dorang tu bkn abg kandung dorang. Bila ada posmen hantar surat tgk bin lain baru diorang dpt tahu. Klu ko nak kata didikan mak bapak aku yg buat dia jd gitu...yg ni aku tak setuju lsg. Klu dia sedar diuntung dia akan brsyukur. Dia ni family kluarga ssh. Jd family kandung dia mmg mak bapak aku knl dan mmg pun jenis baran. Adik beradik.kandung aku, lsg perangai tak gitu. Sejenis redha jer...hak yg seketul ni, form 2 dah berani merokok dlm rumah pastu sengih2 bangga.sbb tak de spe berani marah dia! Adik2 kandung lelaki aku mcm bapak aku...tak merokok!
So, aku tak nak samakan kisah pengalaman kluarga aku dgn org lain sbb adik aku pun dah jd org lps dia kawin...cume, aku nak korang ni tak perlulah nak kutuk2 DTL tu sangat. Aku tgk elok jer DTL tu jaga bdk2 tu..kelengkapan semua cukup..lebih baik drpd apa yg parents kandung bdk2 tu boleh bg...aku.tgk ada jer DTL.bwk bdk2 tu pergi jln2 pusing2 taman...short vacay pun ada..masa cukur jambul pun yom dan meena tu pakai sedondon dgn dorang...dr segi kasih syg tu subjektif...tp apa yg DTL buat setakat ni...aku rse dah ckup ok dan baik.

Susu ko je sikit.. ala mengada benor..org membawang sikit ko dah mengentan.  ada je susu mak mak yg keluar memancut-mancut tak terkawal sbb terlampau byk. Makan je la jamu jamu yg laki ko jual bebanyak. Kata so called experts.. susu pun takde. Sedeyyyyyy!

abadi84 replied at 15-7-2018 11:47 PM
Yes. Aku ngaku jer lah sbb mmg mak aku manjakan bdk tu trlebih pun. Kitorg yg kakak2 ni pun syg sg ...

aku takde isu tang dtl ni cuma aku tak setuju nak kaitkan anak2 angkat ni dengan keturunan or dosa silam makbapak dia... it is unfair to do that sebenarnya...
alhamdulillah adek ko dah berubah lepas kawen... aku harap dia ada rasa sedar n akan cuba perbaiki balik kesilapan dia kat makayah n keluarga ko..

Sedih siot aku tatap wajah meena. Walau mak bapak meena entah sapa2 perangai jadah ke apa tapi ko tak bersalah meena. Ko suci tak berdosa. Ko baya anak aku aku. Anak aku pun pompuan jugak.. alip in the 1st place kenapa ko amik anak angkat kalau sekadar ko buat macam props je.. kesian gila tengok cara meena & qayyum dari baby lagi layanan macam rakyat marhaen biasa cam aku pun takkan layan la macam alip sangkak ni layan meena

Follow Us
lostfaith replied at 15-7-2018 01:29 PM
Dalam kes terlajak laris, dia ambik budak 2 orang tuh jga sebab mak bapak bebudak tuh tak mau jga or ...

Aku pun rasa gitu..janganla nak bandingkan tok alip ni dengan orang yg amik anak angkat sebab belum ada anak..kalau camtu situasinya dah tentula sayang lebih, sebab belum ada anak sendiri..dapat anak kandung kendian pun tetap sayang budak tu sebab dah anggap dia sebagai anak sulung

Tok alip ni amik sebab nk jaga kebajikan budak2 tu je kot..so tak payah pelik kalau layanan tak sama ngan anak kandung..bukan maksud tak sayang..paham2 sendiri la..yg nak jual ig tu besela..ayat2 ig dia sendiri pun sebelum ni cemana..merapu..sejenis taip dulu baru fikir lepas kena kecam

exclusive_vvip replied at 15-7-2018 10:43 PM
kalu rasa dah x mampu nak ikhlas, elok la tok alif pulangkan semula anak2 ni sblm diorg dah faham..s ...

Nak bg balik macamana kut. Mak bapak diorang yg tak nak jaga rasanya. Tu yg bg pada alif tuh.

brainwash la laki tu dulu..
da laki asyik show off jerk tu psal netizen tnya mcam2..
untungnya cuma dpt laki pndai cri duit jerk
tp yg lain2...senduuu
bertabah laaa...

alif ni masa ambil anak angkat xkisah kalau nak war2kan. (Niat dia amik anak angkat hanya dia saja yang tau) tapi tak perlu expose. bila dok rajin upload lepas tu sekarang ada pulak baby sendiri
orang akan pertikai layanan yang dia bagi kat anak angkat dan baby sendiri

secara tak langsung depa akan bertambah meluat kat baby angkat bila dok baca kecaman netizen. kalau aku pun, tak mampu nk bagi layanan sama rata kat anak angkat kalau ada baby mcm yusof ni. mesti aku akan belek anak sendiri lebih.

Obvious kot treatment alif n datin ni pada anak angkat &  anak sdri.  Bg aku,  kalau ko x ikhlas nk treat die mcm anak sdri,  xpyh jd kan bdk tu as a prop.  Kalau ko nk bantu die,  ade banyak cre lain boleh ko bantu.  X semestinya supply duit kat parents bdk2 tu k,  ko kreatif kan,  think out of the box la.  

depa sendiri buka ruang untuk sendiri depress..... cuba kalau private kan sendiri....even mak si alip pun bising kat IG sbb asikkkk dok tala camera jaa kat muka si yusof.... dato ngn datin post kat IG dan hadappp sgt pujian gamaknya...sbb tu bila dicerca depresss...cuba kalau up kan kat ig tanpa sebrg keinginan di puji bagai....sure relaks ja mcm scha yg kena kutuk rambut kobis relakss ja scha...

btw...meena tu so comel laa...looks cheeky juga...and qayyum pun ensemmm sgt...bg aku ok ja depa bela 2 budak nih....anak2 depa pun mingle ngan bebudak nih mcm adik sendiri....

Sebok je netizen
I pun pernah cuba tapi byk masalah
Setitik pun xde, tapi jd kemurungan teruk kesan ubat tu
Smpai sudah i xleh susukan anak pun
Sedihla jugak
Tapi sapa2 tanya i tipu je ckp dah susukan
Sbb penyebok sgt asyik2 sebut pasal auratla apa
Bising2 nnti ank xleh pegang cium peluk la apa
Ntah apa2..
mcmla i peduli sgt hal remeh temeh cmtu
Duhh

kikiharris replied at 13-7-2018 02:39 PM
Itulah pentingnya privacy. Bila ko tak cite kehidupan seharian selama 365 days, maka takda penyebok. ...

sgt setuju dgn statement u ni
u post all the dramas in yourlife and yet you get angry when people are talking about it!

Khadeeja07 replied at 14-7-2018 04:57 PM
Pada pandangan i lah.. mula2 dato alip nie ambik anak angkat lebih kpd publisiti je kot. Kalo tak, t ...

Exactly mcm apa yg i pikir
Tapi i x reti nk buat ayat sopan cmni
Sbb kalau i yg luahkan mmg kasar haha

clarizsa replied at 16-7-2018 09:19 AM
Sebok je netizen
I pun pernah cuba tapi byk masalah
Setitik pun xde, tapi jd kemurungan teruk kesa ...

kih kih kih..

zaman skrg ni nk salam dengan sedara mara pon takut. jenuh plk nk igt ni mahram ke bukan.kekadang konfius. sudahnya aku tggu je lah. kalau org hulur tangan aku sambut. kalau x, aku diam je.. takut plk tersalam dgn org yg cerewet bab ni kang kena tolak salam tu segan plk

eyansss replied at 15-7-2018 12:52 AM
ini pendapat aku sahaja...  u can agree to disagree...

aku tak setuju part anak2 mewarisi peranga ...

Setuju
Anak tu ikut perangai yg menjaga
Mcm i sndri byk ikut perangai pengasuh berbanding makpak kandung
Anak i skrg byk ikut perangai i sbb i yg jaga
Cara cakap pun sama
Mana ada ikut perangai mak kandung dia pun

Dan mmg dia dh tau kami ni bkn makpak dia
Tapi i bgtau, kami je ibubapa yg dia ada dan pedulikan dia
Dulu2 i igt xmau bgtau
Tapi sedih tiapkali anak sebut2 dok igt dia dok dlm perut i dulu, tpksa la bgtau, bkn i yg pregnant kan dia
Ank i pun paham
Dan dia takmau pun p duduk dgn ibu kandung dia wpun skjap

duricinta replied at 15-7-2018 12:24 PM
Ok dh dapat kesimpulan yg ko ni org yg TAK TAU BERSYUKUR...

Bodoh punya kesimpulan
Sedangkan ank2 kandung pun sentap bila makpak pilih kasih
Pfft

caramello replied at 15-7-2018 09:21 PM
Tergamak dia nk jual ig babyterlajaklaris tu..nampak sgt masa mula2 create ig tu dh berniat nk jual  ...

Kalau dia jual baby tu i nak beli
Tapi harga xmau lebih rm10k la
Huhu
Lama i tunggu xde sapa nak jual baby pun
I bayar cash tapi limit RM10k je

abadi84 replied at 15-7-2018 10:50 PM
Family aku amik.anak angkat. Tp aku tak rasa dia anak angkat sbb usia.dia 2 hari mak aku dah ami ...

Sendri yg spoil brat kan anak tu pastu nk bandingkan dgn anak2 laki kandung plak
Duhh