CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kentang.Goreng

[Tempatan] UPDATE DETAIL PENCABULAN #1 & #262 [Video] Gadis Melayu bertudung yang DICAB

Rounders replied at 20-9-2018 05:55 PM
Aku sokong ko ,jgn tarik balik tuduhan tu.

Semua lelaki yang mencabul dan merogol akan didapati a ...

Betul tu. Orang yang kena tentu la trauma juga. Saya sampai sekarang trauma dengan orang kurang siuman dek kecil2 dulu ade jiran kurang siuman yang suka marah2 orang tak tentu pasal.
2nd incident,  saya dengan bff pergi Cathay tengok wayang. Sekali celah ramai2 beratur nak beli jajan kat depan tu ada orang kurang siuman datang dan tarik rambut my bff sambil marah2. Dah la kita baru F3 masa tu.
Terus sampai sekarang kalau nampak orang2 yang kurang siuman, saya rela guna jalan lain.

borrow replied at 21-9-2018 01:35 PM
Ai pun kena juga jaman sekolah dulu. Apek tua pegang my hand pastu sengih2. Ai tergamam masa tu. T ...

wpn hanya pegang tangan
tapi memang trauma kan?
grrrrr..pastu ms ai kena soal siasat
lglah trauma sbb diorg asik salahkan ai
siap tnya u pkai baju apa masa kejadian
hello, i pakai baju kurung ok!btudung tutup dada.so how????

Org2 yg komen pasal pakaian tu mungkin perlu fikir tentang kes2 spt arwah Noor Suzaily Mokhtar.

sebab tu la aku takdak simpati dengan golongan mcm ni.
lebih baik simpati pada diri sendiri dulu.
dah tau dah mentaliti masyarakat mcm mana.

sorry sangat tau

Tapi kan aku ada pengalaman di mana kejadian ni berlaku didepan mata hampir nak belaku so belom kejadian sebab sepupu aku dah menjerit kat budak tu..

Budak ni nama dia Boyot bukan nama sebenar cuma memang nama asal dari huruf B

Dia ni Syndrome Down.. masa sepupu aku kawin kitorang ofkoz la berkumpul ramai kat ruang tamu rumah.. so tiba2 si boyot ni dah standby nak ramas buah betik sepupu aku punya adik kira sepupu aku gak la.. pastu kakak dia nampak dah terus jerit "Boyot...!!" terus tampo tangan dia..

Pastu aku cam tanya la kat adik sepupu aku tu dia kata memang kene perhati klu tak habis...

Rugi Kak Mah

Tak sempat tiru pesyen tudung jambul awning sebegitu ketika beliau masih FLOM..

Follow Us
syue86 replied at 21-9-2018 02:20 PM
wpn hanya pegang tangan
tapi memang trauma kan?
grrrrr..pastu ms ai kena soal siasat

Haah , down sgt.

Sian chuols . Kena soal siasat mcm pesalah plak. Tuh kekadang victim tarik balik ja report.

tyrande_81 replied at 21-9-2018 12:28 PM
Kena raba mmg bagi trauma. Tapi nak charge org yg tak sempurna akal. Apa yg dia akan dpt. Last2 lepa ...

agree dgn u

tyrande_81 replied at 21-9-2018 12:28 PM
Kena raba mmg bagi trauma. Tapi nak charge org yg tak sempurna akal. Apa yg dia akan dpt. Last2 lepa ...

agree dgn u

tyrande_81 replied at 21-9-2018 11:46 AM
Ini pun suruh kunci mangga besr2 siang hari sbb anak terencat.

Kan aku cerita sekali je dia bua ...

Kunci je lah gate. Susah jugak sentiasa nak harap accomodate keperluan kita je. The world doesn't revolve around us only. Nasib dia lari rumah sebelah je. Kalau lari jalan besar ke apa, takke haru. Makcik tu pun patut jerit je, takyah polis bagai.

Hello, takde sorang ke yang salahkan family autism tu?

supermum replied at 21-9-2018 03:12 PM
Kunci je lah gate. Susah jugak sentiasa nak harap accomodate keperluan kita je. The world doesn't  ...

Senang ckp, just one case je dia keluar. Senang u judge kami kena kunci rumah terus. Kecuaian kami yg melampau.

Bab jiran tu biarkan gate terbuka pintu ternganga. Sorang pun tak salah kan dia sbb dia normal. Sib baik budak autism masuk buka peti ais. Kalau penyamun masuk. Dah kena sembelih jiran tu..

Tapi nk buat mcm mana. Ajal sempurna mcm korang, ada sifat anti oku sikit. This is very normal

I can feel too many anti autism here

sofiazara replied at 21-9-2018 12:18 PM
contoh komen emo yang bias.

Biarla dia nak bagi komen...takda guna bahasa kesat pun...pendapat masing2 kan...
Nampak mcm you yang emo...

Artemesiaa replied at 21-9-2018 12:48 PM
That so true masing2 komen ikut suka tampa berfikir panjang apa yang nak diperkatakan.  Mostly yan ...

Jgn ko heran generasi akan dtg ni yg pi sorok pompuan dlm rumah mcm pak arab dan taliban buat. Tak blh kuar suka suki, tak blh driving, tak blh meniaga. Dok rumah diam2 layan kote suami saja.

Pixie902 replied at 21-9-2018 04:15 PM
Biarla dia nak bagi komen...takda guna bahasa kesat pun...pendapat masing2 kan...
Nampak mcm you  ...

ai tak emo pun

tyrande_81 replied at 21-9-2018 04:02 PM
Senang ckp, just one case je dia keluar. Senang u judge kami kena kunci rumah terus. Kecuaian kami ...

Oh please, terus nak label org anti OKU. Suggestion untuk keselamatan general je pun

Rasa macam pernah dulu ada incident masa MRT baru bukak ada sorang teenager with autism hilang. Outing dgn family, tengah naik escalator, sekali dia lari naik tangga and terus masuk dalam train and train jalan. Family tak sempat nak kejar. So the mom buat public plea dalam fb tolong cari anak dia. Rasanya datin ni.

If follow insta Iman Wan, kalau tengok Adam, anak sulung dia pun, memang respect lah sebab makin dewasa, tenaga dah mcm lelaki dewasa tapi akal fikiran macam toddler. Habis lebam luka2 satu family disebabkan dek anak ni tadi. Walaupun jaga seketat mana pun, akan ada incident terlepas, hilang, tak terkejar, buas, ganas, etc.

Rasanya mcm terbaca yang masa incident ni jadi Zikri ni lari keluar dari restoran. Maybe masa family members tengah tercari2 tu yang dia pegang budak perempuan tu. Probably sebab dia tertarik, might not even be sexual touch. And sebagai mak yang tengah risau serisau2nya pasal anak yang hilang, bila dah jumpa memang dah tak peduli pasal orang lain. Agak susah nak bahagikan perasaan relief sebab dah jumpa anak, dengan nak jaga hati dan perasaan the girl yg baru lepas kena molested dgn anak sendiri. Kita yang tk ada kat tempat dia senang la cakap jangan selfish pikir pasal anak sendiri, jgn buat lazy excuse pasal anak adalah autistic, etc. The point is kita tak ada kat tempat tu, pada masa itu, dengan anak yang begitu.

So sebenarnya not fair utk kata the family tu negligent jaga anak autism dia.

Also not fair to say the girl mengada2. Trauma bukan boleh dibuat2. Its real. Being violated sexually is not nothing. Its serious. And sebagai parents, of course kita akan mengamuk tahap dewa kalau tau ada lelaki dewasa yang molest anak kita tanpa rasa bersalah. Walaupun tau lepas tu yg lelaki tu berlainan upaya dari orang lain, tapi maybe sebab situasi yang tegang menyebabkan lelaki tu nampak mcm pemangsa dan keluarga lelaki tu nampak macam tak ada remose or menyesal pun, jadi sebagai parents kepada anak perempuan yang dah trauma, kalau i dah mengamuk level naga berapi dah...

So sebenarnya not fair utk kata the girl or her family mengada2 or mata duitan, or selfish.

Its an unfortunate incident. Ada 2 mangsa dalam keadaan ni. Yg pasti, level of awareness tentang orang kelainan upaya dan gangguan sexual masih sangat sangat sangat rendah dlm masyarakat. So sebagai masyarakat apa kita nak buat utk ubah?

For me, I will educate myself, my kids, my immediate family dulu. Change can start with 1 person. Korang camna?

joz_a replied at 21-9-2018 04:34 PM
Rasa macam pernah dulu ada incident masa MRT baru bukak ada sorang teenager with autism hilang. Outi ...

Komen bernas. Ai like.

joz_a replied at 21-9-2018 04:34 PM
Rasa macam pernah dulu ada incident masa MRT baru bukak ada sorang teenager with autism hilang. Outi ...

Komen bernas. Sbg org luar,sepatutnya kita bg ruang utk mereka berunding bukan jatuh hukum. Tak taulah apa masalan dgn mental org Msia ni. Mangsa sexual harrassment pula di salahkan. Pastu mak budak OKU tu pun di cerca dgn mcm2. segala fizikal appearance semua di korek dan jd bahan cercaan. Masa mencerca smp tak hengat dunia. Bila kena dgn keluarga sendiri barulah tau langit tu tinggi ke rendah. try to put ourselves in their shoes dan educate diri, keluarga, rakan rakan terdekat kita supaya jd masrayakat yg prihatin bukan hanya tau mencerca.