CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] IDEA "Bodoh" Yg Anda Buat Waktu Sekolah/kolej/ Uni/hostel dll dulu

Bg birthday card jiweng namati kat budak form 3 masa tu aku form 5. Bila pikir balik mcm buat benda bodoh jah.

Rate

1

Edited by weezerfan at 25-10-2018 08:46 PM

Masa uni lari masa buat praktikal lepas tu kantoi.. Kena lecture sampai mlm.
Sama jugak masa uni purposely lambat masuk kelas sbb menyampah dgr prof yg dh pencen suka sgt membebel. Last2 prof kunci bilik x bagi masuk.. End up pi mereput kat library.

Rate

1

Malas nak melukis sebab tak pandai. Cilok lukisan kakak dan hantar kat cikgu. Cikgu pilih dan letak kat papan notis kelas. Trauma sampai sekarang bila buat kerja takmo cilok dah. Cikgu tu guna saikoloji sungguh. Kawan pun tahu bukan buat sendiri lukisan tu

Tiap2 hari pegi sekolah tido 8-10, rehat, sambung tido sampai pkl 2.  Asal masuk kelas je ngantuk. Setan gemok. Padahal meja betul2 depan meja guru. Ampunn cikgu

Rate

1

Siblings nakal gi reramai kubang parit pakai kain batik dan pelikat. Patut pergi ngaji. Guna pelampung 2 biji kelapa. Ada yang kainnya hanyut...

1. Minat kt senior aspura ari2 skodeng kt class die. Gedik.

2. Ada bf tp x dating pn..intai kt masjid. G masjid semata nk intai die. Bongok btl. B4 takbir mesti die toleh atas dlu, i pn tgk pastu tersengih..haha...bangang nye!!

3. Sblm ada bf, ssh nk g masjid..1 ari kantoi ngn warden..kne pkai telekung rmi2 kne keliling masjid tawaf 7 x.. naik aji aku woi...

Rate

1

Follow Us
sekolah rendah kencing bercabang :

aku sapukan sambal nasi lemak kat kerusi Faridah binti Kamarulzaman. dari darjah 3 sampai darjah 6 aku tak pernah dengar suara dia betul2, pendiam gila.jadi aku sakit hati dan curious.hari tu baru aku dapat dengar suara dia betul2 punya.melalak dia baju kurung dia bersambal.aku ketawa 5 minit kot.

Faridah maafin aku kalau kau terbaca ni.

darjah 6 aku dah mula merokok, aku hisap kat dalam tandas guru.rokok aku rembat dari arwah nenek aku.rokok Perilly's, gaya mutu keunggulan.sebab cikgu pun hisap rokok dalam tandas, jadi aku rasa selamat layan dalam tu.bahaya sikit tapi risiko kantoi tu kuranglah.satu hari aku hisap2 kantoi dengan Khalsom.tapi yang best masa Khalsom nampak aku, kain dia dah penuh tahi.jadi win win lose lose.Khalsom senyap.mulai dari hari tu aku panggil dia Puteri Kincit.

maafin aku Khalsom.macam monyet perangai aku dulu.

sekolah menengah perasan besar :

disebabkan muka aku tak synchronize dengan perangai, jadi cikgu tak suspek aku sangat.jadi aku diletakkan dalam jadual berkala (tidak aktif) dan ramai kakak2 gedik form 4 form 5 yang main mata dengan aku sambil angkat2 kain sampai keting masa berjalan.sampailah hari tu ....

aku tengah sedut rokok batang(jual sebatang2) kat dalam tandas sorang2.hati aku berat je, aku pun checklah pintu tandas kat depan takut2 ada cikgu lalu.sampai kat pintu aku hembus asap betul2 kena muka cikgu Kanagaraja.kantoi bodoh2 je masa tu.esok dia sebat aku kat perhimpunan.depan rakyat jelata.segan, stress, malu, kakak2 gedik terus putus selera tahu perangai aku macam tu.aku insaf hari tu.

esok aku hisap balik.

satu hari tu aku tanya din beruang, dia dah potong kawat ke belum sebab nak fly ni.nak tonjol snuker.lucky ball adalah aktiviti yang sihat ketika itu.dia kata dah, kitorang 5 6 ekor kelas lain2 pun pergi kat pagar yang din beruang dah potong tu.aku ingat dia potong kecik je muat2 badan.sekali kereta kancil sebiji pun lepas.facepalm aku dan kawan2.

asrama semua lelaki KOJACK :

ada satu warden ni, suka betul cari hal dengan aku.sikit2 aku.sikit2 aku.muka dia pun macam muka gay je.wekkk.asal dia nak sebat aku suka hati dia je.dia ingat badan aku ni wakaf untuk dia agaknya.mana tahan hari2 rotan landing kat bumper.bumper pulak bukan ada warranty.

satu hari dia keluar masa tu hujung minggu, aku pecah masuk bilik dia dengan kawan2 aku.dah jahanam tombol pintu, aku tarik hos bomba bawa masuk dalam bilik dia, ikat hose coupling dengan dawai kat katil dia.lepas ON air (tak ON habis sikit je takut dawai terbuka, tu pun dah padu)kitorang lari masuk kandang masing2.meriahhhh masa tuuuu bilik dia.dengan bilik2 aku takde current, tripped.banjir bilik dia, kesian dia, padan muka dia.

era feudal UNI :

maghrib tu aku solat berjemaah dekat masjid, sambung sampai ke isyak.lepas solat dan berwirid ada tanda sabdu bagitahu malam ni ada spotcheck meriah2 punya.berderau darah.dari masjid nak ke kajai kalau sprint test banjir juga ya.flatlet aku jauhhh.

aku tak lengah tanpa salam2 jemaah sambil selawat terus pecut ke kajai.tercungap2 aku ya hampun.sampai kat flatlet aku, aku kunci pintu locker dan aku mangga sekali.dalam locker aku berkarton kotak rokok, antara tokan berjaya ketika itu.dengan duit syiling tersusun rapi memenuhi ruang locker aku.dah settle, aku panjat locker aku buka access hole, aku naik siling.budak2 panggil naik haji.tutup access hole kat atas dah gelap cuma tinggal gap yang sedikit je.senang aku nak intai apa horrey2 kat bawah.

sekali warden2 dah masuk tanya budak dorm aku, dia kata aku takde.dia pun tak tau aku naik haji.aku kat atas dah berpeluh.aku dengar warden cakap kat budak dorm aku suruh aku report dengan dia besok, diorang terus blah kat bilik sebelah.aku nak turun tapi kena line betul2 clear.aku raba dalam poket tracksuit aku, ada lighter aku nyalakan.

terkejut aku, rupa2nya ramai kutu2 kat atas siling sama aku.budak2 bilik sebelah.berair mata aku tahan gelak.this is so hawau okay.

ramai yang naik haji ketika tu

banyak benda bodoh aku buat.tapi cukuplah ni kan.haihhhhh macam2.

Rate

1

Edited by ninja boy at 25-10-2018 10:32 PM

1) cikgu itu selalu pukul budak, kitaorg n geng balas dendam dgn simbah air longkang kat anak cikgu itu. Kitaorg menutup muka sembynyi semak budak tgh balik sekolah terus simbah longkang kahkah tak dapat bapak anak pun jadi
2) musim panas terik di musim sukan2 ternampak tembikai lazat belum potong di dalam petias kantin.Air liur menjejeh lalu tembikai itu di bawa lari
3)  hari sabtu hari koko org lain sibuk berkawad, jalan2 kelas yg ada fasiliti dapur gas, buka petiais ada telur sayur burger Dan ada roti kicap apalagi mari memasak2 burger Dan mengopi sejag kopi.
4) wah ada cikgu Baru la. Ada 2-3 org. Apalagi mengorat cikgu hujung tangga, hai cikgu Baru lawaaa, Pewit. Cikgu pula Jeni's naif bbnu yg belum pandai handle budak

Rate

1

bestnya pengalaman2 korang semua..
aku sedihhhnya lahhh..kenapa lah aku baik sangat masa duduk hostel dulu..tak ada kenangan nakal..

Wktu sekolah menengah iols behave sbb mak pkhem ctu... tp iols duk asrama gak. Time xda air (air tangki lmbt penuh kann) bgn pkul 4 pg pastu mndi kt paip blakang blok... berkemban ok kt luar ...dgn hrpn xda org nmpk ah pagi buta gtu

Sbb iols super slim n kecik msa tu, antara org yg bleh selit msuk ikut besi celah tgga sbb tangga aspuri kunci start dr mgrib smpi hbs prep mlm.. klu skang nk suh selit cmtu xlepas dh kot dh x ingt skill n mgkin sangkut kt peha je

Rate

1

Kul 1130 malam waktu tidur..kami keluar hostel gi dewan makan. Brader chef dewan makan tu masak lauk special.. Tak sia2 kawan iols jadi adik angkat brader chef tu..

Rate

1

1) masa sekolah rendah pernah tiru sign parents kawan. sbb dia tak berani nak bagi report card kat makcik dia.. sekali kantoi.. hahaha.. teruk kena marah cikgu, nasib baik tak kena report kat bapa.

2) pernah crush dgn sorang budak lelaki. perasan macam budak tu pun suka kat kita . selalu curi2 pandang, sekali bertentang mata malu2 sendiri.  kalau dia dengan kawan2 dia berkumpul masa tu kita lalu, ada je cubaan nak ajak borak. tapi sedih gila2 bila budak tu pindah sekolah masa form 4. 4 tahun lepas tu terjumpa semula masa praktikal kat kampung. siap berborak & gurau2. hati dah mula berbunga2, tapi dengar2 cerita dah ada gf terus patah hati.. hahaha.. dlm masa yg sama husband pun dah mula cucuk jarum nak berkenalan. terubat hati

3) kena beratur depan koridor sekolah masa form 4 sbb tak bawa buku teks.. tapi sebab hampir sekelas tak bawa jadi kurang le malu..

4) masa mirc tengah famous kat U, sempat berkenalan dgn org kat dalnet ke kampung.net apa ntah.. masa cuti semester tu, org tu call rumah.. takut gila masa tu.. cabut wayar telefon sbb takut kena marah abang. taubat lepas tu tak main dah mirc. hahaha lawak je..

Rate

1

Edited by ninja boy at 26-10-2018 10:04 PM

5) petang2 kunun berlatih sukan tapi jalan2/keliling padang Dan masuk kelas terjumpa byk harta karun spt bola, air kotak susu Milo
6) experiment sains menjadi huru hara sbb bawa lipas byk menyakat 1 kelas.
7) menconteng buku text. Bubuh misai bubuh jambang turban opera cina pontianak jembalang mat rock semua ada. Bernasib Malang sesiapa mewarisi buku itu
8) ajak geng curi2 pakai komouter dan printer cikgu, masuk bilik khas Dan tutup pintu, on PC buat taip2 buat design kunun dgn ada gambar2 insert art print byk. Ada 3-4 Kali hujung2 kantoi
9) tidur dlm kelas hampir setiap hari. Tapi x disebat kerana sentuasa dpt no 1
10) ada 2-3 hari bawa masuk kucing dalam kelas masuk dlm meja bagi makan sampai kantoi kucing bergaduh sbb bawa 2 kucing. Ada juga member lain bawa burung la, arnab la, kura kura la, mengkarung la. Macam pesta haiwan periharaan gituh. kohkohkoh

Rate

1

1. sorok walkman dalam  bantal busuk. so tak kantoi la sebab x mungkin warden spotcheck bantal busuk khenn  
2. panjat koridor blakang hostel, panggil bdk laki lepak sekali.
3. panjat tangki air dan buat vandalism kat situ.
4. fly tu biasaaa.
5. malas gi prep.
6. malas gi surau, tipu kata peod skali warden suh bkak spenda dia nk cek btul ke x haha

pelik2 jgk korang pnya kebodohan dulu2 ye. seronok baca!

Rate

1

1.pernah koyakkan baju sekolah kawan masa sekolah rendah dgn alasan dia buat bising dlm kelas.
2.gunting tudung labuh jd pendek betul pastu tipu cikgu acah2 tersalah gunting.
3.time study, duduk dlm bilik diam2 x on kipas siap sorok kasut masa warden buat spot check sape x turun kelas.
4. Balik ostel lewat malam siap rasuah guard milo ais sbb nk kawtim punya pasal

Rate

1

beautifulliar replied at 25-10-2018 04:06 PM
1.org tgh study kt dewan,aku trun kutip mknan mlm kt bilik makcik kantin abiskn pdhl ada lg yg belum ...

Jahatnya ko ni..takde bertemu buku dgn ruas ke?

Crush kat sorang senior ni..bila balik kg, boleh pi call umah crush tu..mesti la nyamar jd sapa2 kan..
Kakak ngamuk sebab bil tipon tinggi..

Pastu form 5 boleh plak aku tulis dlm satu buku yg aku suka sorg bdk laki ni..pas abes spm dah balik kg, cr buku tu x jumpa
Oh nooo...malu sial klu ada org lain jumpa buku luahan/diari tu..

Rate

1

1. Seludup cite blue tgk kat bilik TV. Kutip 1 kepala 20 sen. Warden bujang so khamis malam sll x der, yg sorang tu baru kawin, mmg balik kampung. Penuh oo, untung sakan. Pi makan besaq di Aloq setaq esok nya. Yg mamat sudent biasa2, mat buku joint tgk. Mat surau pun joint sekali.
2.MAsak hot dog/burger guna tray besi kantin asrama. api pakai lilin yg askar punya. Anak2 askar ramai. Budak2 lain makan nasik keras, sayur hancur dgn ikan jeket masak kari. Kami bbbq dlm dorm, dlm dorm tau.
3.Bakar roti krim guna streka. Masak meggi pakai baldi makan ramai2.
4.Pecah koop curi keropok. Lapar siott mlm nk studi.
5.Keluar hostel, tulis dlm kad balik kampung, pegi rumah sewa. Mlm gi tgk midnigt show kat alor setar. Pagi esok masuk ikut lubang pagar breakfast, pass tu ramai budak komplen nasi lemak x cukup.
6. Main black jack sampai dari subuh, sampai tgh malam.
7.upah drebar bas PPMP, bawak masuk rokok. Letak kat toilet.
8.Hisap rokok Kingsway (endika yusoff) atas bumbung sek waktu prep. Atas siling di asrama.
9.curi masuk lab, utk tgk radas fizik masa SPM.

huiinn banyak. Kalau pak aku tau, mau patah kaki kena tibai dgn batang paip.
tu tak masuk bab ragging lagi, dan aku pun kena ragging gak.

Rate

1

1) panjat pagar hostel 2 ke 3 kali seminggu semata2 nak gi minum ABC kat kedai depan asrama
2) panjat pagar hostel dua minggu sekali sebab nak gi town nak beli burger sedap. Btw,  hostel just allowed gi outing sebulan sekali jah.
3) ponteng kelas sembunyi dalam loker masa warden buat spotchek pagi2.
Rutin pagi warden akan pegi setiap dormitori nak tengok ada budak sakit ke tak.
Tapi just bukak pintu dorm and jenguk2 gitu jah.
2) prank junior as hantu pakai telekung and guna flashlight kat belakang hostel.
Best dengar diorang menjerit2 baca2 ayat.
Seb baik tak pernah jumpa yang 'betul' punya.

Rate

1

Pengawas pompuan cek asrama laki setiap hari jumaat, konon cari sape bdk laki tak pegi semayang.. Jd setiap minggu dpt pegang locker crush. Ape ke bodo dpt pegang locker pn jadi....