CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHERMUCKER2

SAMDOL TELAH DIBOGELKAN DI THREAD “Adakah ini sejarah asal islam" & SA

sam1528 replied at 26-11-2018 11:27 PM
Ha ha ha ha ... lobai mat slow v2 dah gila & mabok todi

Ko masih nak tunjuk yg diri ko tu amat2 ...

Last last lobai estate @ lobai samdol jadi langau board agama. Satu pun lobai samdol tak boleh bagi sebagai bahan bukti dan lagi satu janji reply kekononya nak tunjuk cerdik, akan tetap keranai otak samdol yang saiz otak burung dan bermulut besar tu tetap menunjukan lobai estate terlalu bodoh.

FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 01:19 AM
Last last lobai estate @ lobai samdol jadi langau board agama. Satu pun lobai samdol tak boleh bag ...

He he he he ... lobai mat slow v2 yg begitu senang diperbodohkan

Problem skg , ko tak tau apa ke benda tu bukti & rujukkan
Last last lobai estate @ lobai samdol jadi langau board agama. Satu pun lobai samdol tak boleh bagi sebagai bahan bukti dan lagi satu janji reply kekononya nak tunjuk cerdik, akan tetap keranai otak samdol yang saiz otak burung dan bermulut besar tu tetap menunjukan lobai estate terlalu bodoh.

Pada ko ; bukti & rujukkan = artifek yg ko tengok kat museum

Hanya under educated moron aje macam ko yg pikir sedemikian

Macamana ko mati2 boleh klaim :
(1) '...development of the Arabic Script during the early Islamic period...' = Islam bermula kat Petra
(2)  palaeography = islam bermula kat Petra

Hanya org yg tak ada pelajaran aje buat sedemikian ... oh yeah , tambah pulak yg ko ni amat2 kureng fasih english

Skg ko dah dimalukan dgn terhina sekali tapi ko ni jenis muka tak tau malu

Melompat lah ko skg bagaikan beruk separuh akai yg mabok todi

Edited by FOTHERMUCKER2 at 27-11-2018 11:42 AM
sam1528 replied at 27-11-2018 11:20 AM
He he he he ... lobai mat slow v2 yg begitu senang diperbodohkan

Problem skg , ko tak tau apa k ...

Hiya..thambi bukti mana bukti?

Kalau setakat reply seperti langau forum sahaja buat apa! Ataupun janji reply dengan andaian sendiri sahaja ka samdol kekononya masih nak tunjukan diri tu cerdik? Bukti yelek ka samdol?

Tak lama lagi thread ni kena sepam oleh lobai samdol lah nampaknya...kerana satu bukti pun lobai samdol tak boleh bagi sebagai bukti nyata!

FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 11:39 AM

Kalau setakat reply seperti langau forum sahaja buat apa! Ataupu ...

Apa yg tertulis pada artifak yg kamu rujuk itu tidak membuktikan Islam bermula di Petra pun.

Jadi jangan nak seronok sangat macam kamu itu ada bukti yg kukuh.

Edited by FOTHERMUCKER2 at 27-11-2018 12:48 PM
mashimaru83 replied at 27-11-2018 12:02 PM
Apa yg tertulis pada artifak yg kamu rujuk itu tidak membuktikan Islam bermula di Petra pun.

Ja ...

Lembam tak habis habis gang lobai ni, kiblat pertama adalah Mecca becca bacca Petra + kesan peninggalan sejarah islam di petra + kesan peninggalan pagan idols.
Hiya thambi bagilah bukti dari Mecca arab saudi!
Ohhhh...buktinya idols tu semuanya dah hancur termasuk juga kesan peninggalan sejarah yang lain lain! Nampak sangat .....

Edited by sam1528 at 27-11-2018 02:11 PM

Ha ha ha ha ... konfom lobai mat slow v2 amat2 kureng cerdik dgn permintaan bukti

Pssst tambi ... ko tau ke apa tu 'bukti & rujukkan'?

Ko tak tau ... kan kan akn

Merepek macam ni aje :

Kalau setakat reply seperti langau forum sahaja buat apa! Ataupun janji reply dengan andaian sendiri sahaja ka samdol kekononya masih nak tunjukan diri tu cerdik? Bukti yelek ka samdol?

Tak lama lagi thread ni kena sepam oleh lobai samdol lah nampaknya...kerana satu bukti pun lobai samdol tak boleh bagi sebagai bukti nyata!

Geng muslim? No problem ttg 'bukti & rujukkan'
- Kaabah adalah bukti
- Maqam Ibrahim(as) adalah bukti
- penjelasan Ptolemy ttg kedudukan Mekkah (Macoraba) adalah bukti
- Rujukkan ttg mekkah : Dari Zwemer Centre
By my reckoning, then, the score is Mecca 7, Petra 0. Muslims do not mistakenly face the wrong direction when they pray. All the available evidence points to Mecca as Islam’s true birthplace.

Lobai mat slow v2 kena smash 7 - 0 oleh geng kristian ttg mekkah & Petra

Senang aje ... cabar bukti & rujukkan aku tambi ... cabarlah ... ko takut ke

Ko takut kan ... yg ko berani hanyalah ulangkali mintak bukti & rujukkan pasal ko dah malu

Geng muslim tak buat pulak conclusion yg 'bodoh sampai ke tulang' macam ko ttg bukti & rujukkan :
(1) '...development of the Arabic Script during the early Islamic period...' = Islam bermula kat Petra
Hanya org yg tak ada pelajaran aje buat sedemikian ... oh yeah , tambah pulak yg ko ni amat2 kureng fasih english

Kah kah kah ... org pon dah naik kesian tengok lobai mat slow v2 yg amat2 gemar perbodohkan diri sendiri

Cabar 'bukti & rujukkan' yg aku bagi tambi ... jgn takut2 ... tak kan takut sampai senak perut kot?

Follow Us
FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 12:43 PM
Lembam tak habis habis gang lobai ni, kiblat pertama adalah Mecca becca bacca Petra + kesan pening ...

Kamu ini memang kelakar. Kamu yg membuat claim, kamulah yg perlu membawa buktinya.

Jadi di manakah makam Nabi Ibrahim seperti yg dinyatakan dlm Al-Quran?

Edited by sam1528 at 27-11-2018 02:19 PM
FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 12:43 PM
Lembam tak habis habis gang lobai ni, kiblat pertama adalah Mecca becca bacca Petra + kesan pening ...

Errr lobai mat slow v2 ...mana bukti & rujukkan ko?
Lembam tak habis habis gang lobai ni, kiblat pertama adalah Mecca becca bacca Petra + kesan peninggalan sejarah islam di petra + kesan peninggalan pagan idols.
Ohhhh...buktinya idols tu semuanya dah hancur termasuk juga kesan peninggalan sejarah yang lain lain! Nampak sangat ....

So far tak ada pon 'bukti & rujukkan' dari ko

Yg ko bagi adalah spt berikut :

Ko mati2 klaim inscription tersebut adalah bukti Islam bermula dari Petra

Cuba ko baca (kalo ko boleh baca & paham english lah). Jelas ia catat :

... development of the Arabic Script during the early Islamic period (see table 1 ....

(ie. Commentary tersebut dok catat ttg Inscription berkaitan dgn development of the Arabic Script)

Kita refer ke conclusion paper tersebut :

The inscriptions are important from a palaeographical point of view , shedding light on the development of the Arabic script during this early period in this part of the Islamic world. Concerning their content,they mostly seek forgiveness for persons who areotherwise unknown in Arabic historical sources.
Ikut conclusion dia , inscription tersebut adalah penting dari palaeographical standpoint

It gives us insight in the development of the Arabic Script

Macamana ko mati2 boleh klaim :

Konfom dah lobai mat slow v2 hanyalah an under educated moron

Ko dok mabok todi ke? Lobai mat slow v2 dah mula nak menangis kat bucu katil

Ha ha ha ha ... skg kita test reasoning lobai mat slow v2

Selalunya lobai mat slow v2 ni , kalo diminta bagi reasoning , ko takut

Ko merepek macam ni :

'Bukti & rujukkan' geng muslim :
- Kaabah adalah bukti
By my reckoning, then, the score is Mecca 7, Petra 0. Muslims do not mistakenly face the wrong direction when they pray. All the available evidence points to Mecca as Islam’s true birthplace.

Skg cabar lah 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Kena bagi reasoning tau. Skg kita tengok macamana reasoning & pola pemikiran lobai mat slow v2

Kah kah kah ... dok tunggu aje lobai mat slow v2 mentetel lari

mashimaru83 replied at 27-11-2018 02:10 PM
Kamu ini memang kelakar. Kamu yg membuat claim, kamulah yg perlu membawa buktinya.

Jadi di mana ...

Apa dia saya yang buat klim Islam bermula di mekah Arab Saudi?

Sebab itu saya kata gang lobai ni lembam! So bagi lah saya bukti?

sam1528 replied at 27-11-2018 02:18 PM
Errr lobai mat slow v2 ...mana bukti & rujukkan ko?

So far tak ada pon 'bukti & rujukkan' dari  ...

Lobai samdol dengan kebodohanya tidak boleh dipisahkan lagi! Dah lah bodoh ... lembam pula tu. Jadi langau forum sahaja lah kau lobai estate!
Hahaha...bukti mana bukti? Ataupun buktinya semua idols dan kesan sejarah dah hancur? ... lembam punya gang lobai sia sia sahaja tohan kurniakan otak untuk berfikir!

Edited by mashimaru83 at 27-11-2018 05:58 PM
FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 05:38 PM
Apa dia saya yang buat klim Islam bermula di mekah Arab Saudi?

Sebab itu saya kata gang lobai n ...
Apa yg kamu dok merapu ni? Kamu sudah lupa dgn claim kamu sendiri?
Kamu sendiri kata:
FM
Ohhhh...buktinya idols tu semuanya dah hancur termasuk juga kesan peninggalan sejarah yang lain lain! Nampak sangat .....
Ayat Al-Quran yg kamu rujuk sebelum ini menyatakan rumah ibadat yg pertama, bukannya kiblat pertama. Dok kata orang lain lembam, tapi kamu sendiri tidak tahu bezakan antara kiblat dgn rumah ibadat.

Artifak yg kamu rujuk tu takde pun kata kiblat pertama ada di Petra. Jadi, mana buktinya kiblat pertama ada di Petra?

Edited by FOTHERMUCKER2 at 27-11-2018 06:22 PM
mashimaru83 replied at 27-11-2018 05:52 PM
Apa yg kamu dok merapu ni? Kamu sudah lupa dgn claim kamu sendiri?
Kamu sendiri kata:
Ayat Al-Qura ...

Kamu tu yang merapu dah bodoh kerana tak faham. Hahaha ..tipikal lobai estate bila dah tak boleh bagi bukti mulalah buat buat tanya soalan yang dah dijawab di belakang sana. Haha trick lobai samdol dari dahulu sampai sekarang.
Hahaha...bila Nick samdol dah tak boleh bagi bukti maka Nick 2nd samdol login untuk spam dan alihkan perhatian, tipikal gang lobai!

Sebab itu saya kata kau lembam, kan itu saya sudah terangkan dahulu. Hahaha ..,punyalah lembamnya gang lobai samdol!
Jadi mana bukti yang saya minta? Yilek ka thambi? Haha.. sudah hancur ka thambi? Sia sia sahaja tohan bagi otak.

FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 05:43 PM
Lobai samdol dengan kebodohanya tidak boleh dipisahkan lagi! Dah lah bodoh ... lembam pul ...

Ha ha ha ha ... he he he he ... kan aku dah kata lobai mat slow v2 mesti takut cabar 'bukti & rujukkan' yg diberi

Cabar lah tambi , hang takut pasal apa? Cabar tambi ... cabar ... tunjuk sikit kejantanan ko tu

Ko baru aje konfom yg ko ni pengecut

Aku tau ... aku tau ... ko takut cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi pasal ko dah mati akai & kemungkinan tak ada akai

Kan aku dah kata , you are just an under educated moron

Ko langsung tak ada capability for reasoning out issues

Ko hanya mampu merepek macam ni :
Lobai samdol dengan kebodohanya tidak boleh dipisahkan lagi! Dah lah bodoh ... lembam pula tu. Jadi langau forum sahaja lah kau lobai estate!
Hahaha...bukti mana bukti? Ataupun buktinya semua idols dan kesan sejarah dah hancur? ... lembam punya gang lobai sia sia sahaja tohan kurniakan otak untuk berfikir!
Aku ulang lagi 'Bukti & rujukkan' yg telah diberi :
- Kaabah adalah bukti

Cabar tambi ... cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Aku dah kata ... teramat amat senang aku main tepuk gendang gunakan kepala ko

Ko terlampau takut nak cabar pasal ko tak ada fakta ... auta tak main tau tambi

Kah kah kah ... lobai mat slow v2 dah terkedu ... tak berani cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

sam1528 replied at 27-11-2018 08:05 PM
Ha ha ha ha ... he he he he ... kan aku dah kata lobai mat slow v2 mesti takut cabar 'bukti & ruju ...

Tak perlu cabar cabar samdol! Jangan jadi langau forum!

Saya hanya minta bukti kesan sejarah dan idols dari mecca Arab Saudi sahaja.

So bagi bukti!

FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 08:39 PM

Saya hanya minta bukti kesan sejarah da ...

Ha ha ha ha .... ho ho ho ho ... konfom lobai mat slow v2 dasar pengecut

Cabar tambi ... cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Else you are just an under educated moron aje tambi ... takut pulak tu nak cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Ko dah tak ada fakta tambi melainkan jadik troll yg amat2 kureng cerdik

Auta aje lebih

Merepek lah macam ni :

Saya hanya minta bukti kesan sejarah dan idols dari mecca Arab Saudi sahaja.

So bagi bukti!

LOL ... kesan sejarah? Berapa kali nak bagi?

Ko lagi sekali konfom yg ko ni 'bodoh sampai ke tulang'

Aku ulang lagi 'Bukti & rujukkan' yg telah diberi :
- Kaabah adalah bukti

Cabar tambi ... jgn tak cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Lets see how good is your reasoning

Punya lah hauk ko ni ... pada diri ko yg amat2 kureng cerdik bukti ttg mekkah hanyalah
- sejarah
- peninggalan idols
Awat hang ni bangang sgt? Kalo mintak bukti , 2 itu aje lah ... konfom dah yg ko ni just an under educated moron

Kah kah kah ... lobai mat slow v2 rupa2 nya pengecut ... takut cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi ... biasak lah , ko ni kan kaki kencing

sam1528 replied at 27-11-2018 09:04 PM
Ha ha ha ha .... ho ho ho ho ... konfom lobai mat slow v2 dasar pengecut

Cabar tambi ... cabar  ...

Memang tiada otak lah lobai samdol jika ini untuk dijadikan bukti By my reckoning, then, the score is Mecca 7, Petra 0. Muslims do not mistakenly face the wrong direction when they pray. All the available evidence points to Mecca as Islam’s true birthplace.

So lobai samdol: 0 dan fothermucker2: 10.

Sudah ternyata lobai samdol tak boleh bagi bukti yang diminta. Lobai samdol bodoh hingga ketulang ditipu olah pak arab

Edited by sam1528 at 28-11-2018 08:04 AM
FOTHERMUCKER2 replied at 28-11-2018 12:22 AM
Memang tiada otak lah lobai samdol jika ini untuk dijadikan bukti By my reckoning, then, the score ...

Ha ha ha ha ... sah lah yg lobai mat slow v2 hanya lah an under educated moron yg kaki kencing

Ko tau ke apa tu 'bukti & rujukkan' tambi?

Appears that ko tak tau

Pasal apa ko merepek macam ni :
Memang tiada otak lah lobai samdol jika ini untuk dijadikan bukti By my reckoning, then, the score is Mecca 7, Petra 0. Muslims do not mistakenly face the wrong direction when they pray. All the available evidence points to Mecca as Islam’s true birthplace.

So lobai samdol: 0 dan fothermucker2: 10.

Sudah ternyata lobai samdol tak boleh bagi bukti yang diminta. Lobai samdol bodoh hingga ketulang ditipu olah pak arab

Cuba ko baca balik post#216 dari aku :
Aku catat 'rujukkan' ttg mekkah

Konfom dah yg lobai mat slow tak tau apa ke benda tu 'bukti & rujukkan'

Bila lagi ko nak cabar jawapan aku? Ko takut ke?

Aku tau ... aku tau ... ko takut pasal ko amat2 kureng cardik & amat2 kureng fasih english

Ko ada problem membaca & tak paham apa ko baca ... betul tak?

Aku ulang lagi 'bukti & rujukkan' yg telah diberi :
- Kaabah adalah bukti

Cabar tambi ... jgn tak cabar 'bukti & rujukkan' yg telah diberi

Lets see how good is your reasoning

Pssssst ... 'bukti & rujukkan' ttg mekkah bukan tertakluk hanya pada
- peninggalan sejarah
&
- idols
Hanya org 'bodoh sampai ke tulang' macam ko aje yg mati2 pikir tersebut restricted kepada 2 tu saja

Kah kah kah ... lobai mat slow v2 bukan hanya an under educated moron tapi in addition seorang kaki kencing

sam1528 replied at 28-11-2018 08:02 AM
Ha ha ha ha ... sah lah yg lobai mat slow v2 hanya lah an under educated moron yg kaki kencing

...

Kalau itu yang lobai samdol kata sebagai bukti memang betul betul bodoh lah, tapi lobai estate memang bodoh pun! Sesuai lah dengan panggilan lobai samdol!

FOTHERMUCKER2 replied at 27-11-2018 06:15 PM
Kamu tu yang merapu dah bodoh kerana tak faham. Hahaha ..tipikal lobai estate bila dah tak boleh b ...
FM
Kamu tu yang merapu dah bodoh kerana tak faham. Hahaha ..tipikal lobai estate bila dah tak boleh bagi bukti mulalah buat buat tanya soalan yang dah dijawab di belakang sana. Haha trick lobai samdol dari dahulu sampai sekarang.
Mana ada kamu jawab pun?  Artifak yg kamu rujuk itu tidak membuktikan apa-apa pun dlm konteks thread ini.
Kan dah letak makam Ibrahim yg berada kat Mekah tu, trick apanya pula?
Kamu ini sudah pening kah? Mungkin sebab teruk sgt kamu kena dgn bro sam.