CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Remyda

Mimpi berulang

CiliPadiSedap replied at 26-11-2018 12:31 AM
pergi berubat ..  mimpi ni salah satu tanda gangguan sihir. ada saka ye? baik buang.

serious ke? aku susah hati dah camni...

Suchi replied at 26-11-2018 08:33 AM
Pernah, yg dejavu pun penah
Lagi satu mimpi yg sama selama bertahun2 ni lebih kepada trauma.
Mimpi ...

Tpi kalu yg melibatkan saka keturunan dan sbgainya,itu bukan psikologi
itu mmg betul betul wujud dampingi kita

salmon-suki replied at 26-11-2018 06:56 AM
Sy asyik mmpi kuarters y penah ktorg duk dlu..smpai skrg asyik mmpi kuarters tu je,anything y berlak ...

Yes. Mimpi ko macam aku jugak. Elok ko selidik salasilah atok moyang atas2. Mcm aku mmg yakin family aku ada saka. Walaupun kita ramai adik beradik atau sedara mara. Tak semua akan mimpi macam kita. Sebab benda tu akan cari dan suka ganggu waris yg mempunyai DNA paling kuat. Hebat plak jin/ iblis ni kan boleh tau DNA. Tapi itu lah hakikat

BungaCitra replied at 26-11-2018 09:13 AM
Sy belum pnh citer kt sesapa pun,hatta kt fmily ngn kwan2 sekalipun,sy tkot dorg gelakkan sy

Kalau takut keluarga tak percaya. Jumpa ustaz terus

eyansss replied at 26-11-2018 09:54 AM

jin ni usia dia beratus tahun, jadi nak dampingi satu keturunan selama bergenerasi pekara biasa. orang dulu bela jin sebab tak de air asia, sebab xmampu hire guard nepal, sebab tak mampu upah jvc bersihkan hutan, sebab berperang nak kebal satu badan tapi bila jumpa malaikat maut hilang pula kebal.

zaman dulu tak sampai seminggu boleh bersihkan hutan tebal nak buka ladang. mereka ni pakai jin yang orang melayu panggil hantu raya. ada amalan syirik mereka amalkan untuk meterai perjanjian dengan jin belaan mereka. contoh bagi makan nasi kakwok, asam pedas ikan pari, mcdonald dan lain2 lagi bergantung kepada selera jin itu.

bila dah rasa kehebatan dan kelebihan dampingi jin tanpa sedar usia dah pikun dah nak mampus kojol kajul...jadi jin ni akan pilih salah seorang pewaris melalui siapa selalu berhubung, siapa paling disayangi oleh tuan jin. contoh dia sayang selalu borak selalu bagi hadiah dengan anak no.3 maka jin tu akan follow anak ke tiga. yang jadi masalah bila dah mati anak ketiga ni tak tahu menu selera jin dan amalan nak jaga relationship. jadi anak ketiga bagi nasi goreng paprik je. mengamuklah jin itu.

jadi jin tu akan hadir dalam mimpi bagi warning. hei. saya suka nasi kakwok bukan nasi paprik. sebab tu ada yang tak habis2 mimpi nasi kakwok.
jadi bila permintaan tak di tunaikan maka jin pun belasah tuan punya badan. maka jadilah saka yang tak menurut perintah. di sini penting nya peranan ustaz dan kesedaran agama.

p/s :

# bermain sihir jatuh syirik walau niat untuk kebaikan akhirnya mati di humban dalam neraka sekiranya tak bertaubat
# dosa sakiti orang lain dengan sihir tak terampun kecuali orang disakiti sendiri maafkan
# setiap perbuatan sihir ada karma dunia dan akhirat
# Saka wajib di buang walaupun minta nasi kakwok sahaja + air sirap ikat tepi

Remyda replied at 26-11-2018 10:41 AM
Yes. Mimpi ko macam aku jugak. Elok ko selidik salasilah atok moyang atas2. Mcm aku mmg yakin fami ...

Urmm..setaw sy nenek sedara (kakak pd nenek sy) dlu mak andam...tp dia dah lama xde..moyang lain xtaw laa..
Tp sis kan,mmpi tu terjadi kat kuarters gomen ktorg penah duduk dlu,bkn rumah family ape..logik ke tak kalau saka?hehe..

Cumanya penah skali sy berubat ngn sorg macik ni,dia ckp ada bnde nak tumpg sy,tu y ssh nk dpt jodoh gitu..tp dia ckp dah buang..n xde gangguan laa..now gangguan xde cme mmpi saja..weird sgt2..haha

Follow Us
BungaCitra replied at 26-11-2018 09:05 AM
Mungkin kuartes tu ada simpan satu rahsia diri atau keluarga awak kot..

Rahsia diri caner ek awk?time duk kuarters tu dlu mmg byk gk ler kejadian mistik berlaku..hehe..bkn sy aje,ahli keluarga y lain pn kena jgk..hehehe..

Sebab ape ek?musykil pulak rasanya..hehe

CiliPadiSedap replied at 26-11-2018 10:59 AM
jin ni usia dia beratus tahun, jadi nak dampingi satu keturunan selama bergenerasi pekara bi ...

Nasib baik nasi goreng paprik hihi..dem

Jumpa ustat belum lgi,rasa mcm nk kena pergi jgk nanti

Tpi pernah terjumpa sorang bomoh,sebab masa tu sy sakit,citer ttg pnyakit jela,tk citer pun hal lain
Dia berubat cara buat solat hajat,pastu dia ckap ' kat kau ni ada mcm2'..sy tkot nk tnya ,,jdi diam smpai sdh

salmon-suki replied at 26-11-2018 11:10 AM
Rahsia diri caner ek awk?time duk kuarters tu dlu mmg byk gk ler kejadian mistik berlaku..hehe..bk ...

Mungkin ade mesej yang nak disampaikan. Cadangan aku, setiap kali sebelum tidur, cuba berdoa dan mohon kepada Allah, supaya tunjukkan ape sebenarnya yg mengganggu kau dan mintalah perlindungan-Nya.

Cuba ingat ape benda yg obvious dlm mimpi berulang tu. Mungkin nnt ko dpt kaitkan dgn klu mimpi dan selesaikan teka teki ni.

Yes. Mimpi ko macam aku jugak. Elok ko selidik salasilah atok moyang atas2. Mcm aku mmg yakin fami ...

Betul ke dia knl DNA kita?sy selalu dngar dia akan cari anak sulung,apa2 'warisan ' pun yg sulung dulu..

eyansss replied at 26-11-2018 09:54 AM

Mimpi yg berulang ulang jugak eh?

salmon-suki replied at 26-11-2018 11:10 AM
Rahsia diri caner ek awk?time duk kuarters tu dlu mmg byk gk ler kejadian mistik berlaku..hehe..bk ...

Oh,memang ada peristiwa la masa kt kuarters tu dulu,ptutla
ntah ntahkan dia menumpang sekarang,munkin tak rapat sebab kita tak bela dia then bukan warisan nenek moyg
tpi dia selalu ada

jin ni usia dia beratus tahun, jadi nak dampingi satu keturunan selama bergenerasi pekara bi ...

saka n sihir dua perkara yang berbeza kan... tapi dedua sama susah nak buang... seram aku baca explanation ko...

BungaCitra replied at 26-11-2018 11:41 AM
Mimpi yg berulang ulang jugak eh?

aah... aku  kena dari last year lagi... tapi tahun ni makin menjadi2 pulak... stress aku...

eyansss replied at 26-11-2018 12:00 PM
saka n sihir dua perkara yang berbeza kan... tapi dedua sama susah nak buang... seram aku baca exp ...

saka keturunan sihir orang hantar

eyansss replied at 26-11-2018 12:01 PM
aah... aku  kena dari last year lagi... tapi tahun ni makin menjadi2 pulak... stress aku...

Pegi la brubat chuols.Tp cr perawat yg bebetol la

Meols xpcaye bnda2 gini tp bila tgok depan mata kecut la jgk.Kdg2 rasa seram tu dtg tetiba satu bdn goosebump

CiliPadiSedap replied at 26-11-2018 09:59 AM

aduhhh tercekik makan nasi ayam baca akk cili punya explaination & perumpamaan psl saka

i like the way you explain