CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anyclassything

Me vs Older Guy

Edited by harithzakuan at 14-1-2019 04:38 AM

so u are 27 and he is 49,well..perbezaan 22 tahun di situ..firstly i think u kena pikir masak2 if u nak kahwin dgn dia. putting the issues of love aside, tgk pd issue communication,physical endurance, and security.

1) being married with someone 22 yrs older than u can be considered as being with someone from a totally different era. akan ada byk differences between the both of u. akan ada juga persamaan. the question is will u be able to live with the differences? mcm ada forummer suggest kt atas, kena tau details further about him but no matter how much u know things will only be transparent after kahwin anyway which will bring us to the next point ie:

2) communication,bila dah ada byk differences then u need to sort it out by communicating with each other,seorang lelaki bila berkahwin dia nak perempuan yg dikahwini itu tidak berubah as time goes by,meaning nak dilayan dgn lembut,romantik . alah mcm baru2 bercinta gittew. tp perempuan berubah.once u jadi isteri,menantu or ibu there will be tons of responsibilities on u.it will make u so freaking tired and end up losing urself as a woman,ie u sendiri kata best hidup single kan?boleh bgn lewat,bebas nak pegi mana2,being independent,love urself more,but that will change once u got married.

perempuan pulak expect lelaki berubah bila kahwin ie jadi lebih baik lah, lebih beriman la,lebih bertanggungjawab lah lebih whatever ideal character yg korg nak lah kiranya..but no..guys dont change.they may get more tolerable or compromised but they will never change..sbb tu u kena tanya u boleh tak live with the differences tu.

3) security,if dia yang ada security issues then good for u. i dont know about his social status tp assuming he is already 49, then his social status should be much better than u. his circle of friends could be totally different than urs. boleh tak survive and blend urself in his circle instead of only thinking that he is the one who needs to blend into urs??sbb takut nanti that issue akan haunt u later

4) physical endurance..this is not related to sexual ke apa(well,it could be tp pikir la sendiri hehehe,it could be good,it could be the other way around.hehehe)..but think about having kids.sanggup tak dia nak bgn malam giliran jaga anak,ada sesetgh lelaki yg dh berumur takde masa nak buat semua tu sbb diorg lebih fokus dgn kerjaya and lebih kepada melepaskan tanggungjawab tu kpd isteri.kalau tak,alhamdulillah,rezeki u lah tu..but do lower ur expectation yeah..takut nanti kecewa..

PS:apa2 pun, love definitely conquers all..but always remember he is no Muhammad SAW and u are no Siti Khadijah r.a(fahamkan lah maksud i disitu mengenai hubungan marriage diantara dua makhluk Allah yg mulia ni)

PSS;sorry pjg berjela pendapat iols tulis

Rate

1

anyclassything replied at 13-1-2019 11:08 PM
I see.. nice sharing!

Since dia bujang bukan duda, takde lah isu nak attention dari dia kot he ...

Amik 1-2 days jumpa mak dia? Sorang ke? Uols tak ikut skali ka kiranya? Sori tanyak sbb nampak pelik bila tetiba mintak 1-2 days off tu bahahah

Mcm ok je sis.. semoga dipermudahkan

Age is doesnt matter as ling as you love each other. Tak fikir panjang2. Istiqarah dapat jawapan, just go on saja..

Rate

1

I see.. nice sharing!

Bf ko kerja tak ikut office hour ke? 1 and 2 days off blk kg tu kiranya hujung minggu?

hmm...aku penah la kawan jap ngan org yg beza 10 tahun umur ngan aku. ok je...aku sgt tertarik dgn dia sbb sgt matured n layan aku mcm anak dia. hahahaha. (dia duda ada anak). pastu aku saje bgtau mak aku...mak aku ok je. x kisah pun.

tp tu la...xde jodoh aku ngan dia. last2 aku kawen ngan org yg sebaya jugak. hehehe.

pakcik aku pun duda anak sorang. pastu dia kawen ngan wife dia yg  tua 2 taun je dari anak dia. ok je hidup...anak dah 6 dah skang. cuma tu la..bila dah nak pencen ni anak2 kecik lg baru nak skolah. siap ada baby kecik lg. org ingat dukung cucu.

kawen ni...bukan pasal umur tau. asalkan korang boleh terima pasangan seadanya n tolak ansur. aku ni bercinta seblas taun dgn suami...ingatkan dah abis kenal la luar dalam...tp lepas kawen rupanya byk lg yg aku baru tau pasal dia. so tolak ansur n sabar tu yg plg penting....harap org tua makin tua makin matang n makin sabar la...hahahaha. marriage is like gambling. u would'nt know the luck n outcome.

all d best tt.

Rate

1

Follow Us
bagus sebenarnya dapat pasangan yang lebih berusia.
selain die dah cukup matang, die jugak akan lbh menghargai pasangannya nanti.
maklumlah, dah lama hidup sendiri. dah ramai wanita yang dia jumpe.
tapi tetap tak terbuka hati untuk berkahwin.
so bile dengan TT nie, die terbuka utk pegi lbh jauh.. ianya baik utk uols berdua.

tentang umur & bimbang terhadap penerimaan parents, tu perkara biasa.
sbb xknl lagi kan so mmg la rs takot, risau.
try la bwk ke umah family.
knl kan sebagai teman yg TT tgh knl hati budinya wat mase nie.
tgk penerimaan parents TT.

if mcm xok, TT kene la tny.
ape yg wat family TT ssh nak terima.
tp kalo pd pertemuaan tu, Nampak sume ok ja..
berita baik dah utk uols berdua.

anyway, good luck utk TT.

Rate

1

I see.. nice sharing!

dari apa yg u cerita ni, rasa nya dia ni ok kott...hanya umur je beza..

once u dah kawin, hidup u akn sentiasa berdua dgn dia.
n nmpk mcm dia bkn jenis yg membosankan.
kecuali u yg jenis cpt bosan sbb dia asyik nk bersama dgn u je.
hehe.

good luck sis.

i umur 32. boyfriend i 47 (dudes no kids)

i ok je sebab memang prefer yang tua2 sket sebab dorang lebih matang

belum pernah bawak jumpa parents lagi tapi dorg tau la i kawan dgn laki berumur. nampak macam x kesah la hihi

mungkin bf u dia rasa rendah diri kot sbb dia berumur. then macam sebaya pulak dgn parents u. tu dia rasa rendah diri. mungkin u patut bawak jumpa keluar makan ke so dorang bleh kenal2. mana tau dah kenal nanti dia ok je

i doakan semuanya di permudahkan untuk u

Maaf kalau pendapat saya keterlaluan
Bagi saya... Kalau lelaki tua.. Berkahwin dgn perempuan muda.. Takde masalah...
Yg akan ada masalah... Lelaki muda kahwin dgn wanita yg berusia...
Cth:
Lelaki 50series+wanita 20series= sweet couple
Lelaki 20series+wanita 50series=just temporary sweet.....

Walau apa pun.... Jodoh ditangan tuhan
Apa yg sy ckp ni hanya pendapat...  Ada juga lelaki muda kahwin dgn wanita tua... Tapi bahagia je.... Mcm rozita cik wan dgn zain...

dua_chzy replied at 13-1-2019 03:03 PM
"Umur bapak2 pala bapak ngkorang la" - if kengkawan sister tu kengkawan akak, akak dah sound denga ...
Ai personally feel lelaki umo 40 lagik sedap dari jantan umo 20. Ex ai pon masuk usia 30 ini ai nampak hensem sangat banding zaman 24 tahun dolu. Lelaki makin kertu makin tasty ok.
ada juga yang muda sedap uols
tapi rn i jumpa someone 41 ths year and sedap juaaaa tapi honestly i tak pernah main lah dengan heols
dari jauh i rasa heols sedap
tak gemuk, tak gundu, tinggi dan.. sweet.

I think tiada masalah pun for you to being in this relationship as long the man is responsible ke atas awak, baik and many more la kan... Saya ada kenal dengan this one person dia 25 suami dia 46 ke 47 and dia kahwin masa umur dia 22 and now already have a daughter. She mentioned that it will be no problem if your parents restu tapi tak semua parents akan setuju kan... Macam this person her parents restu sebab her husband bukan sahaja good attitude but sangat stabil la.. The funny thing dia cakap, tak tahu if lelaki dia panjang umur ke tak nak tengok anak membesar sebab dah tua kan hehehe, bila anak masuk kindergarten her husband probably dah 50s dah ... Saya tergelak je. But she's happy with her marriage Alhamdulillah... So untuk TT, all the best for your relationship. Semoga dipermudahkan!..

I think tiada masalah pun for you to being in this relationship as long the man is responsible ke atas awak, baik and many more la kan... Saya ada kenal dengan this one person dia 25 suami dia 46 ke 47 and dia kahwin masa umur dia 22 and now already have a daughter. She mentioned that it will be no problem if your parents restu tapi tak semua parents akan setuju kan... Macam this person her parents restu sebab her husband bukan sahaja good attitude but sangat stabil la.. The funny thing dia cakap, tak tahu if lelaki dia panjang umur ke tak nak tengok anak membesar sebab dah tua kan hehehe, bila anak masuk kindergarten her husband probably dah 50s dah ... Saya tergelak je. But she's happy with her marriage Alhamdulillah... So untuk TT, all the best for your relationship. Semoga dipermudahkan!..

Rate

1

check elok2 k tt.. tak semua lelaki 40an ni stabil financial, emotional dan sexual
ada yang umur 40 habuk pun tarak
so check betul2

Rate

1

Edited by dua_chzy at 14-1-2019 03:56 PM
Iris. replied at 14-1-2019 03:29 PM
ada juga yang muda sedap uols
tapi rn i jumpa someone 41 ths year and sedap juaaaa  ...

Sedap badan ja la yang muda2 ni tapi ntah jika bawa bercinta sedap ke idok. Tapenah terai lagik.

Btw bestnya siiiish jumpa pencuci mata penghibur hati. Kat sekolah aiol limited sangat pilihan dah ummahnya pon sedikit. Sorang tu ja la sedap di mata. Tu pon dah ala2 big brother selambadek pukol guna buku bila aiol ejek dia dah nak masuk 40 (masa ai baru jumpa heols, heols baru 28. Now dah nak masuk 39. ). Ai tingin menggeletis tapi malas mencarik sekendel. Sis Iris hada tips?

Iris. replied at 14-1-2019 03:35 PM
check elok2 k tt.. tak semua lelaki 40an ni stabil financial, emotional dan sexual
ada yang umur 40 ...

Ai setuju sis.

dlu i minat lelaki tua dr i..

daddy2 gitu

tp aku nengok lelaki baya aku pon ada yg beruban,,,,,mcm turn off plak...

pastu bila selalu di approach lelaki2 muda...i rasa lelaki muda cool plak

cehh...

Edited by Iris. at 14-1-2019 08:49 AM
dua_chzy replied at 14-1-2019 07:48 AM
Sedap badan ja la yang muda2 ni tapi ntah jika bawa bercinta sedap ke idok. Tapenah terai lagik. ...

ada yang sedap jua budak muda tapi mostly tazabarrr...iols pula malas nak layan sangat..
alaahhh pencuci mata iols jauh uols. bukan hari2 boleh skodeng.. tapi kalau agak2 nak tengok, always available
tips eh? iols cuma mampu skandal dalam ni je uols... misi iols ialah mencari bakal shuben yang sihat fizikal, mental dan poket jua
iols nak buat charity work je bila umur cecah 40an nanti

mampus i kalau mannak baca ni....

ada sesetengah jantan pandai je bagi nasihat, bercakap pasal responsiblity, pasal masa depan
last2 hidup sebenarnya sendu dipagi deepavali
so jaga2....

tak kira umur.. yg penting matang.. iols suka lelaki matang...
sbb theyols jenis bertanggungjawab.. reti give and take dalam urusan rumahtangga and relationship

reti hormat wanita

Rate

1