CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8896|Reply: 40

Bidan Vs Confinement Center

Baru melahirkan anak, nak tanya untuk tempoh pantang, lebih baik pilih Bidan atau ambil Confinement Center package? Kenape ya?

Rate

1

Dua-duapun bagus cuma bidan ni kena pandai pilih, pilih yg betul-betul ada pengalaman jaga kita masa bersalin. My bidan cuma jaga 3 hari ja, mengurut ja. Lepas tu arwah mak jaga....heaven on earth, boleh berlunjur tidur sambil tengok TV

Klu ada duit ambik je confinement lady yg mcm chinese guna tu..dulu 28 hari 6k duduk sekali dgn kita 24 jam, dia tidokan bb, bg mkn minum, mandi..semualah..siap masakkan kita..

cmf_blingblings replied at 1-2-2019 01:57 PM
Dua-duapun bagus cuma bidan ni kena pandai pilih, pilih yg betul-betul ada pengalaman jaga kita masa ...

Apa criteria yang kita kena kira masa pilih benda mcm ni yek?

Kalau saya hari tu panggil bidan dtg.. tapi dia urut dan tungku je.. yang lain keluarga yang tolong...

i dulu pergi confinement center je since memang dekat dari rumah. bidan duduk jauh,

Follow Us
missycheesie replied at 4-3-2019 03:14 PM
Kalau saya hari tu panggil bidan dtg.. tapi dia urut dan tungku je.. yang lain keluarga yang tolong. ...

memang tu je ke servis dia? baik panggil tukang urut je. tungku tu buat sendiri je pun boleh.

vivilam replied at 4-3-2019 06:13 PM
memang tu je ke servis dia? baik panggil tukang urut je. tungku tu buat sendiri je pun boleh.

tu lah... rasa tertipu pon ada jugak... urut pon tak best, nasib 3 hari je datang.

jidan0000 replied at 4-3-2019 02:57 PM
Apa criteria yang kita kena kira masa pilih benda mcm ni yek?

kalau criteria tu mungkin lain orang lain kot.. bagi saya asalkan dtg on time, urut sesuai dgn badan dan good personality je lah..

Kalau u mampu utk pergi confinement centre, and u takde komitmen lain i.e anak2 lain misalnya...boleh je pegi sana. Ada in house doc, makanan, ada massage2 tak, semua tu cek jugak. Kalau u lebih diperlukan utk ada kat rumah, baik upah org dtg rumah utk berurut. Nak cari tukang urut pun, cari yg reputable. Nanti sia2 je byr tapi urut cincai2. Makanan pun, sometimes ada confinement lady yg buatkan.

Kalau korang mcm saya yang lebih selesa dekat rumah, saya rasa lebih baik amik bidan dok rumah.. Tambah pulak  semua keperluan ada...  Masa saya pantang kami upah bidan dari company mana dah tak berapa nak ingat. Tapi company yang elok la.. bukan amik kat facebook etc  

putriTS replied at 6-3-2019 01:00 AM
Kalau u mampu utk pergi confinement centre, and u takde komitmen lain i.e anak2 lain misalnya...bole ...

dulu masa anak pertama mmg senang sikit... jaga mak dia dgn anak dekat confinement centre... datang anak kedua kami opt stay rumah je sbb anak pertama dah sekolah.

kak jaja masa anak first amek confinement lady.. masuk yg second amek bidan je dtg ruma.. dedua ade pro cons dia

bg saya kalau masa berpantang tp xde org nak jaga better amek confinement lady. Amek la pakej yg siap ada makanan skali tu. Tak payah pening da. Tapi kos dia agak besar sikit dr kita amek bidan. Mostly org amek bidan ni sb nak urut je. siapkan mandian jamu etc. Bab makan tu pikir sendiri

putriTS replied at 6-3-2019 01:00 AM
Kalau u mampu utk pergi confinement centre, and u takde komitmen lain i.e anak2 lain misalnya...bole ...

ambik bidan mcm lg senang je dari pegi confinement center dh nk kena gerak sini sana. bini saya dlu bidan je dpt rumah.

missycheesie replied at 5-3-2019 04:24 PM
tu lah... rasa tertipu pon ada jugak... urut pon tak best, nasib 3 hari je datang.

haha. kat mana you jumpa bidan tu dulu? tu la lain kali cari betul2. bertanya sikit. jangan main ambil saje. berapa bayar dulu?

kalau takda sapa jaga n berduit buleh la pergi confinement centre tu
mmg ribu2 lah byarnyeee
saya dulu amek pakej 2 minggu org dating rumah untuk bg mandi bayi masak makanan pantang
urut tungku apa semua tu
ikut lah suka mcm mana

eh apa beza confinement lady ngan bidan?
bidan tu bukan yg bg tolong bagi beranak ka
jaga dlm pantang br confinement lady kan?

norisasri replied at 7-3-2019 03:43 PM
eh apa beza confinement lady ngan bidan?
bidan tu bukan yg bg tolong bagi beranak ka
jaga dlm pant ...

Ad je bidan yg jaga sekali si emak lepas bersalin. Untuk berpantang la. Tu kira after servis la terus confine jaga orang pantang.

vivilam replied at 7-3-2019 11:28 AM
haha. kat mana you jumpa bidan tu dulu? tu la lain kali cari betul2. bertanya sikit. jangan main a ...

Zaman sekarang ni susah nak cari orang kerja ikhlas. Kena cari betul2. Kalau tak dapat yang macam ni la. Kerja acuh tak acuh.