CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8037|Reply: 50

Pernah Terpikir Nak Penampar Hantu Setan ?

Post time 4-3-2019 01:19 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
hai

selama korang dok jaja cerita hantu setan dalam ni. aku acap kali terpikir nak kasik penampar sedas dua kat hantu setan ni kalau tetiba muncol depan aku nak menyakat. selalu jugak terpikir terigin nak sangat sangat tapi tak pulak dia muncol depan depan.

Kadang kadang bila dudok sorang sorang kat rumah ke kat pondok tunggu derian ke kat utan gi berkemah ke dok dengau bunyi je la. ngilai la nangis la jerit la bau bauan la.. tak pulak timbol depan mate. penah jugak dua tigak kali la kot bila gi kemping dengau bunyi loceng keling tengah tengah utan. disuruh muncol depan mate tak pulak dia keluau.

jadi kekadang aku assume yang hantu setan ni penakut sebenaunyeeee. bila dicabar tunjokkan rupa paras tak pernah nak timbol. sebab kalau timbol aku dah standby nak tampar. ape rasenye kat tepak tangan ? sejuk ke ? panaske ? sebab dari api kan. atau tembos macam tampar asap tu ke ape ke.... curiosity kill the ket la lebih kurang.

Bile aku suarakan keinginan aku kat adek beradek, diorang cakap aku cakap besau la pulak. takbur katanya. nanti kena betul baru tau. aku kata kena apanya ? derang senyap pulak. derang pun mahluk jugak kan ? takut kat Allah pencipta kita yang ada kuasa untok campak kita dalam nuraka jahnnam sudah la. sesamamahluk berlebih lebih sangat takutnya pun dah jadi laen dah tu.

dengan Allah tak takut pulak bila tak smayang tak posa. tetiba takut dengan hantu setan ko dah kenape ?

ko rase ? cane ?

Rate

1

Edited by ninja boy at 4-3-2019 02:59 AM

Pergi la ke kawasan ramai hantu. Masuk bangunan itu jgn takut. Di waktu jam 3 pagi lagi bagus di waktu hujan semua hantu berteduh mereka malas basuh baju. Nescaya kamu dikelilingi ramai hantu. Bulu roma naik, jgn lari, biarkan semakin ramai mereka mengelilingi kamu. Sehingga angin lalu di muka kamu mengacau2 kamu sehingga keseraman teramat sangat sehingga otak jadi kaku annggota badan meremang Dan menggigil kamu rela mati dicekik. Jangan lari, pergi keluar kan darah fresh tulang Dan makanan mereka pasti mereka suka.

Rate

1

Kemudian ambil cermin muka tatapla muka kamu jam 2-3 pagi di situ. Pasti itu wajah kamu ka. Sambil menggigil takut semakin ramai hantu mengelilnhi kamu spt berpuluh ribu mata hantu menumpu kepada kamu. Jangan lari, ambil masa lagi, pergi ambil darah fresh sebaldi tadi mandilah darah itu lumur ke badan kamu. Semakin ramai hantu berkeliaran ganas hembusan nafas mereka Dan angin2 Dan bunyi2 semakin ramai.  

Rate

1

ninja boy replied at 4-3-2019 02:45 AM
Pergi la ke kawasan ramai hantu. Masuk bangunan itu jgn takut. Di waktu jam 3 pagi lagi bagus di wak ...

seumur hidup aku, x penah lg aku jmpe real kes org mati kene cekik dgn hantu

spt TT aku pun mmg teringin nak lempang antu2 ni
aku heran kenapa bila org meleis jmpe pocong je sume gigil seram pastu lari
kalo ikut logik, pocong takkan apa2 kan kita sbb seluruh badannya diikat smpi ke kepala bagai..even nk berlari pun x boleh sbb terlompat2 je dia mampu
sbb ms kat opis lama aku, aku blk lmbt dlm 9pm...ada bdk2 ni konon nak prank aku kt parking lot dgn pocong........aku amik steering lock keter sbb mmg aku standby nk bantai pocong tu
bila aku pegi meluru dkt pocong tu skali aku dgr kawan dia kata suruh aku stop...see..takut lak kawan ko kene hempuk dgn steering lock aku

Rate

1

lawak la ko .. secara saintifik nya mmg tak leh nak tampar sebab dia tak de bentuk fizikal.
mmg dia bermain dgn jiwa dan perasaan manusia je.

tapi bila kita tido , kita dia alam yg tak de jasadi , yes kita boleh tampar pukul sekeh dia .  tu pun kalau dia muncul dlm mimpi kita la . . I did that once , akak cekak kaki anak kerak yg ganggu akak tu dan cubit peha dia. pas tu akak campak dia ke lantai.  mmg puas hati la .

unless awak jenis org yg boleh nampak, bercakap dan bersentuh dgn alam diorang tu mmg dlm dream state je la boleh dik.

Rate

1

Follow Us
cmf_premierleag replied at 4-3-2019 12:11 AM
seumur hidup aku, x penah lg aku jmpe real kes org mati kene cekik dgn hantu

haaa kan ? baru nak cakap. seumur hidup aku tak pernah dengau orang mati kene cekik dek hantu setan.

andai diaorang menjelma sebenar-benar jelma di alam kita boleh kalau kita nak sentuh dia cumanya yang tahap ilmu tinggi saja mampu untuk menjelma di alam kita .kalau boleh harap2 jangan la jumpa yang x setara dengan ilmu kita kalau x jenuh berlawannya

kalau jumpa tahap tu bukan takat dicekiknya kita siap dikokak lagi tapi susah la nak jumpa sekarang ni

Mmg takmau jmpa..tp kalau tiba2 tgh mrh n annoying sgt...mmg kena la.

Teringat sedara saya sorg ni...nk balik keja,lewat mlm..ada yg ngikut( ni speku dr sedara n jiran)..jd benda yg ngikut dok ngusik si emak. Jelma dlm keadaan jasad gelap kabur..

Si mak ni geram sgt takleh lena sbb kena usik..amik remote buka tv siap ckp lg,hang dok kacau sgt..la ni mai kita tgk tv sama2. Cd pun ada p pasang...
Teruih dia p rmh jiran.
Siang tu tinggai si tok jiran...tgk ada susuklembaga duduk di sofa. Tok ni amik penyabu p libas benda tu halau keluaq

Alhamdulillah..tak ganas mau lari keluaq

Bbrapa mggu lepas..saya mimpi, ada jin menyerupai pompuan..muka seram la sbb pucat lesi n kosong pndgnnya..dok melilau dlm rmh. Saya p rentap tgn dia..tarik dia keluar, paksa keluaq jugak2 jgn dok buat kacau.
Terasa pegang tgn dia..hihi...
Mimpi...

OttoVonBismark replied at 4-3-2019 09:29 AM
haaa kan ? baru nak cakap. seumur hidup aku tak pernah dengau orang mati kene cekik dek hantu seta ...

hantu setan pun boleh fikir, kalau dia asyik matikan dgn cekikannya, lama2 tak ade lagi orang yg nak dicekiknya.  Bosan hidup dia nanti.  Cukuplah kalau sekadar dia menaku2ti mangsanya dn buat hidup mereka tak keruan, menangis ketawa dn mengilai tak tentu sebab.  Setan happy dn matlamat dia tercapai.

Cantiknya cakap awak... ingin nak tampar hantu setan.  Kot dia benar2 muncul depan mata, tak sempat nak tampar dia awak dah terkaku atau pengsan dulu.

Memanglah manusia wajib takutkan Allah, tapi manusia juga kena waspada dgn benda2 ghaib juga. Maklum,  manusia itu lemah dn ada kalanya tak berupaya menghindar atau melindungi diri drp bencana dn hal2 mudharat yg disebabkan daripadanya. Takutkan Allah tak boleh nak samakan takutnya manusia dgn makhluk2 Allah lainnya. Takutkan Allah, kita menghampirkan diri kita kepada-NYA, kira cari DIA, kita minta/berdoa supaya jgn ada hal2 buruk berlaku ke atas diri dn keluarga kita. Dan takut itu berlandaskan iman dn tauhid. Takut dgn manusia adalah ketakutan dn kebimbangan yg boleh mempengaruhi jiwa, fizikal dn mental.

Bkn nk ckp la..tp hantu ni kalo gigit ko pn ko xperasan tau2 je peha ko dh kne gigit..hbs cm ner ko nk tampau die

nolya replied at 4-3-2019 08:27 AM
Cantiknya cakap awak... ingin nak tampar hantu setan.  Kot dia benar2 muncul depan mata, tak sempat  ...

banyak kali suh muncul tapi dia yang takut tak muncul muncul. setakat rupa buruk tu,tak jadi masalah. bertambah keinginan lagi aku nak tampor.

ade sorang pakcik jawe ni penah nasihat kan aku. katanya...  
hantu, kalu datang yang buruk tu ok lah ko nak lari atau tampar.
tapi kalau datang yang cantik ? yang seksi ? kain tebelah nampak paha putihsampi ghairah nepsu ko cane ? nak tampar ? ke ko naik ikut ? tau tau keluar harian metro ko hilang ikut setan.

OttoVonBismark replied at 5-3-2019 03:48 PM
banyak kali suh muncul tapi dia yang takut tak muncul muncul. setakat rupa buruk tu,tak jadi masal ...

Uuuuu tak nak kalah.  I khuatirlah, kalau U betul dpt tampar si hantu-setan tu, akibatnya U akan demam berhari2 sampai nanti U pulak kena seru2 dia minta maaf.  Sanggup? Jangan pulak nanti ada perjanjian syaitan.. lagi haru.

nolya replied at 5-3-2019 08:02 AM
Uuuuu tak nak kalah.  I khuatirlah, kalau U betul dpt tampar si hantu-setan tu, akibatnya U akan d ...

pandang tinggi sangat kat derang ni... kita khalifah.

OttoVonBismark replied at 5-3-2019 03:48 PM
banyak kali suh muncul tapi dia yang takut tak muncul muncul. setakat rupa buruk tu,tak jadi masal ...

ko seru panggil dia nak tampor.. memang takmo la dia muncul..
ikut logik, sapa yg rela diseru2 untuk ditampor saja2 kan? hahaha
cikgu sekolah zaman dulu pggl murid nk kena tampor boleh la.. hahah

taji2906 replied at 6-3-2019 06:23 AM
ko seru panggil dia nak tampor.. memang takmo la dia muncul..
ikut logik, sapa yg rela diseru2 un ...

betul jugak tu. tak terpikir la pulak aku.

motip ko suka2 nak tampar hantu setan? klu yg tak mengacau ko buat apa ko nak tampar bagai? dorg pun makhluk Allah jugak.. ko panggil2 seru2 ckp besar mcm tu dorg dok gelakkan ko adalah lagi..kdg manusia pun ada yg menganiaya dorg jgk..jadikan perantara utk kepentingan diri.. lepas tu dah tak nak buang gitu aje.. dorg pun takde suka2 nak ganggu manusia tanpa sebab melainkan dorg diganggu..

NurAlia14 replied at 5-3-2019 10:25 AM
Bkn nk ckp la..tp hantu ni kalo gigit ko pn ko xperasan tau2 je peha ko dh kne gigit..hbs cm ner ko  ...

Hahaha betul gak tu, bkn ke mende ni dia cam kabus2 je mcm antara nampak tak nmpak je ala mcm omputih selalu wat cite antu lanun tu antu lanun tu kan mcm byg kabus tak berjasad.
Melainkn dia menyerupai kawan kita tu kn t