CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5259|Reply: 39

"Salam Tu Dapat Apa-apa Ke?" - Salam Dengan Tun M, IG Nabila Huda Dise

Bertemu dengan idola atau seseorang yang diminati pasti akan membuat seseorang menjadi teruja.

Bagaimanapun, tindakan Nabila Huda bersalaman dengan pemimpin negara, Tun Dr Mahathir Mohamad menerima pandangan negatif orang ramai.

Kredit foto: IG Nabila Huda

Baru-baru ini, Dr Mahathir dan isteri, Tun Dr Siti Hasmah menghadiri teater Muzikal Ola Bola 2 di Istana Budaya.

Bagi menghargai kehadiran mereka, barisan pelakon teater berkenaan berpeluang bersalaman dengan Perdana Menteri itu.

Pelakon Nabila Huda juga tidak melepaskan peluang keemasan itu sebelum memuat naik momen berkenaan di Instagramnya.

Gambarnya itu mendapat reaksi negatif beberapa pengguna yang meninggalkan komen panas berbaur politik.

Namun, bukan Nabila Huda namanya jika tidak menempelak komen negatif yang mencetuskan provokasi di laman IGnya itu.

Perbalahan itu mendapat perhatian pengguna lain yang turut tidak bersetuju apabila IG Nabila Huda dijadikan medan politik.

Kredit foto: IG Nabila Huda

Berdasarkan balasan komen berikut, siapa yang panas dengan siapa sebenarnya ni? - CARI

Rate

1

panjang nya ko balas . malasnya nk baca. banyak sgt masa lapang kot kupu2 hitam ni

satu je nak ckp kat nabila...
jangan la kata org lain malas sedang kau bukan berada pun tempat dia..
jangan sbb sendiri dah selesa tak paham dengan apa org lain rasa..

bersyukurla sbb uols ada bakat.. jual bakat... dapat duit.. org lain.. kekadang 3-4 keje sehari.. pagi noreh.. pastu keje kilang bini jaga ank org petang pi tambat kerbau lembu pulak..di chop pemalas sbb perlukan bantuan..
jangan dongak kelangit sangat..

uols nak sokong sape itu hak memasing.. tapi jangan tuduh org mintak bantuan tu semua nye pemalas serba serbi..

aku smpai skang tertnya2 madey ni kaki phitnah atau anwar yg kaki liwat..huhuhu

bersangka baik sahaja lah sebab hati kita akan tenang.

alahai si abil ni mkin lme ak tgok dia ni da srupa si lalucah je da ni jnis kuat merempan..

ko pun mse bru2 nk up byk jual nma apak ko, dulu pn penah merangkak gak nk cri duit..ko pn cm la bru jd celeb kekdahnya..klu xnk kne bwang sila offkn comment tu cm jering buat..hbs cter..

Follow Us
chicozinn replied at 4-3-2019 08:08 AM
alahai si abil ni mkin lme ak tgok dia ni da srupa si lalucah je da ni jnis kuat merempan..

ko pu ...

bajet bagus sangat si abil ni..
jering masig off komen ke?

artis ini sgt bongkak, perlukah kita beri perhatian kepada beliau

Tapi yg tahi2 politik sibuk nak menyalak kenapa pulak? Biar la dia nak salam dengan sape pun.

tahnya...salam pun salah...pelik2..

Jawapan dia tak berapa bijak. Nampak sangat tak berapa rajin membaca.

Anyway, jawapan tu menampakan tahap pemikiran anda sahaja.

byk masa btol eh reply komen org

Ekonomi ok? Dia tak baca kot Bank Dunia berapa kali turunkan unjuran pertumbuhan ekonomi negara sejak bulan May thn lepas. Setiap kali ekonomi bertumbuh dengan lebih pelahan' maksudnya orang lagi susah.

Lebih susah sekarang.. dah lah bantuan berkurangan.

Sangat bimbo statement kupu kupu ni

lalasahaja replied at 4-3-2019 08:43 AM
Ekonomi ok? Dia tak baca kot Bank Dunia berapa kali turunkan unjuran pertumbuhan ekonomi negara seja ...

mana dia tahu hal ehwal semasa..

Pandangan I, hak dia lah nak bersalam ngan sesiapa pun..waima najib sekalipun. Perlu ke nak serang ig dia camtu sekali? Nak sangat sembang politik, meh ramai2 menjoyah di porum ni....

alaa acik2 ni... mai bergasak dalam porum la... dah taw abil tu mmg gitu dah

apedehal replied at 4-3-2019 03:59 PM
aku smpai skang tertnya2 madey ni kaki phitnah atau anwar yg kaki liwat..huhuhu

U tak perlulah berkali2 nak utarakan soalan begitu dlm socmed. Either this or that, jawapan yg U harapkan bukanlah jawapan yg akan menggembirakan rakyat, malah akan menerbitkan satu polimik baru, fitnah dn prsangka yg tak ade penghujungnya.  Allah swt pun merahsiakan, tak suka jika aib seseorang terus menerus diungkit2, dicanang dn dijaja2. Apakah yg akan diuntungkan dn dirugikan untuk tau kebenarannya. Jika betul Anwar bersalah, pengalaman beliau dipenjara mungkin boleh dianggap sbg tebusan dosanya, tetap dihukum Allah waima  di dunia lagi.  It shall be a soft warning too to others kerana balasan Allah itu pasti. Namun apa yg sudah Anwar lalui dn alami adalah pengalaman yg sangat mahal bagi seorang yg bernama AI.  Tak saje kpd diri dia sendiri ttpi juga kpd familinya. Entah atas hikmah ape Allah menduga dn reservekan untuk beliau,  adalah rahsia Allah jua.
Kita yg sering merasakan bahawa kita bukanlah a great sinner, still we never know what has Allah reserve for us in the future. Maka sandarkan juga nasib-tuah iman kita dgn 'Rabbana atina fid dun ya hasanah, wabil akhirati hasanah, waqina 'aza bannar'. Selamat bagi kita dan bagi muslimin seluruhnya.  

Makin kuat merempan pehal abil? X dapat batang ke?

nolya replied at 4-3-2019 05:07 PM
U tak perlulah berkali2 nak utarakan soalan begitu dlm socmed. Either this or that, jawapan yg U h ...

motif aku kena tarbiah panjang2 pulak..kosser..sekali ni je lah baru aku tnya..so ko nk ckp madey fitnah la ni..sbb aku pun xtau jwpn dia

apedehal replied at 4-3-2019 06:49 PM
motif aku kena tarbiah panjang2 pulak..kosser..sekali ni je lah baru aku tnya..so ko nk ckp madey  ...

Sorilah cik puan.  Tak bermaksud nak mentarbiah tapi sekadar mengajak kpd pemikiran positif. Saya tak ingin mengandai sape yg lebih benar, Allah jua yg maha tau. Salah cakap nanti, saya juga ikut berdosa sedangkan saya juga tak tau. Sori ya...

12Next
Return to list New