CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8563|Reply: 67

update gf tawar hati

Post time 14-3-2019 10:39 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum semua. those yang pernah baca thread aku, alhamdulillah aku dah putus dengan gf aku. kteorg take break for 2 months, then bulan 12 haritu aku undur diri, berat, tapi aku terpaksa. aku hormat keputusan dia, itu yang dia nak

the moment kteorg putus, time tu sebenarnya masalah lain datang dekat aku jugak. beban tu teruk sangat. sampai terlintas untuk bunuh diri, tapi aku fikir agama, fikir pasal parent aku. ujian hidup aku, perit semua aku kena hadap. Allah je tahu sakit dia mcm mana

kteorg end our relationship dengan cara elok. everything was fine. siap boleh gelak2 lagi

ramai kawan yang text, bagi semangat dekat aku. the saddest part, aku protect nama ex gf aku, aku taknak orang fikir buruk pasal dia, tapi belakang aku, dia jaja cerita bukak aib aku, play victim, and tak cerita benda sebenar yang jadi. entah la, hina sangat agaknya aku dia buat mcm tu

move on untuk aku bukan benda senang. kadang2 tidur mimpi dia, terjaga tengah malam, boleh menangis terus sbb rindu dia ♂ aku tahu benda ni makan masa, aku pulak dengan dia mmg start dari kawan, so mmg tak boleh nak lari mana, akan jumpa jugak nanti, but one day, aku harap boleh lupakan dia

2 kali aku salah cari orang untuk tempat aku mengadu. ada yang gelak. ada yang just curious nak tahu je. dorg tak tahu mcm mana susah untuk aku lawan depression aku

every single day aku menangis. penat kot bila mcm tu ♂ aku cuba busykan diri aku. and alhamdulillah aku ada mak aku yang hari2 akan call tanya khabar

tapi takpe la. Allah susun jalan hidup aku mcm ni for a reason. one day nanti aku akan nampak semua tu

the past was hurt. but i need to learn from it

to my ex gf, thanks for the lesson

Rate

1

hi tt.
banyakkan bersabar dan menangis je puas2 kalau tt rasa sedih, its ok. take ur time. tt selalu la call mak tt tu kalau tt rasa mak tt je yg faham tt. actually nk mengadu pun kena tengok orang sebenarnya. sebab sesetengah org takkan paham masalah kita dan itu akan buatkan kita lagi rasa loser. so choose wisely sebelum tt bukak mulut. buat masa sekarang, tt sibukkan diri dan keluar berjalan dgn kawan2. awal2 ni memang sedih punya tapi anggaplah ini ujian dari allah untuk jadikan tt lebih kuat. banyakkan mengaji n amalkan zikir al-mathurat supaya hati lebih tenang. fighting!!!!

Rate

1

cara utk move on

1. beri masa dan ruang utk diri sendiri. set masa utk bersedih cth 2 minggu. tetapi slps 2 minggu tu kena paksa diri utk stop bersedih

2. buang/bakar semua pemberian/hadiah/apa sj

3. step back. jgn ada sebarang bentuk contact until you are ready

4. doa,doa,doa

5.sibukkn diri.ms ni la nk berbakti utk parents

6. tambah kenala baru

Rate

1

dalam cari forum ramai andartu pilih yang berkenan di hati mohon restu ifanonline sebab dia president acik2 di cariforum..

p/s : hidup ni seketika jangan sedihkan diri.

Dekatkan diri dengan TUHAN, itu je pengubat duka lara kau. Lagipun kau bukan mati bini mat oit so relaks la, jom PUBG

Gf you jatuh cinta dengan bff dia ke? Itu la i dah kata, jangan bagi dia rapat dengan bff dia tu..sebab tu dia tawar hati konon padahal hal kecik je kan..Kes you tegur dia sebab dia rapat sangat dengan bff dia kan? Haa tengok i ingat lagi

Dia tak hargai you. Dia tak nampak pengorbanan yg you buat. X ape you lantakkan dia..Meh sini meh, i pii jentik sikit ex you tu..
Kadang2 orang ni tak nampak kebaikan yang kita buat, tapi bila dah kehilangan masa tu dia sibuk nak cari kita balik. Alahh cari pun sebab dia tak laku..orang dah reject dia..
Memang susah nak move on, tapi slow2 la..Tt cari kawan baru yang boleh buat tt lupakan dia.
Dah...dahhh..jangan nagis dahh..pii kesat air mata tuu..Basuh muka..dahh cepatt bangunn! kalau menagis je nanti lapar pulak perot malam2 ni.. berkata kata berdasarkan pengalaman

Follow Us
Elehhhh..... Bunga bukan skontom dik oiii.... Ader bunga ros..orkid...bunga raya... mawar...

Adik sepatutnya bergumbira..... boleh dapat gelpren jenis lain lak.. Cup size lain...bussom size lain....

Apa lak nak sedey sedey..... Chill la

PristineOne replied at 15-3-2019 01:02 AM
Elehhhh..... Bunga bukan skontom dik oiii.... Ader bunga ros..orkid...bunga raya... mawar...

Adik ...

Akak amalkan prinsip ni sekarang. Ingat ngkorang jantan je boleh? Kahkahkah.

dua_chzy replied at 15-3-2019 01:12 AM

Amboi nyahh ...

hmm...it is okay , lebih baik tahu hakikat sekarang dan terima pedih tu daripada bertahun dihadang oleh penipuan atau pengecutnya si dia untuk revealed the truth.

yups, you must be frustrated now  and you know what - most of the broken heart cases will heal with TIME...

emosi kita sakit ye..okay ,  understood..u are bereaving , org yg putus lagu ni akan hiba juga , tak pe..lalui dulu dengan sabar, tenang dan YAKIN

ini  hati kena belajar sikit sikit terima  kenyataan dan YAKIN yg apa apa yg terjadi akan ada kebaikan  tersirat dan tersurat , yakin itu...biarlah kebenaran dan hikmah akan disingkap sikit sikit...but for now, the emosi dan jiwa yg sakit sikit ni rawati dengan amalan ruhani - itu yg sebaiknya  sebab? cinta itu pun elemn ruhani kan?

so...isi balik dengan amalan zikir - banyak dan tak rugi pun, cari Allah dengan setulus tulusnya , solat malam , baca Quran back to back  , aim habiskan Quran

u know kan ALlah dah friman ingatkan DIA , hati akan tenang  

yg penting gunakan elemen  minda akan untuk kuasai emosi dengan berkata ini adalah learning process, u will learn and u will  slowly move on and get on with life bit by bit ...okay?
this is for you to understand your purpose of existence, reset balik diri bila berlakumusibah...kat sini Allah uji ..
so I wish you well...slowly get on with life dan ingat Allah dengan zikir, Quran dan solat dan YAKIN akan ada sinar di sebalik ini...elemen important ialah YAKIN - amat senang untuk dismiss HAKIKAT yakin ini bila jiwa kita emosi kita sakit ...

Rate

1

Kuatkan smgt. Sungguh2 zikir dan berdoa moga hati hang tenang

PristineOne replied at 15-3-2019 01:02 AM

Adik ...

Hahahahhahaah. Gituuu nasihat abg Jamil.

dua_chzy replied at 15-3-2019 01:12 AM

Gatal kau nyah

sabarla...life is so precious..aku dulu frust join group hiking..so banyak gakla gunung kat semenanjung ni aku tawan...
utilise masa tu dgn hobi..mesti ada hobi..
the best hobby is outdoor games..jumpa kawan baru.
n sambil2 tu tambah ibadat...macam forummer lain cakap..doa zikir..solat penuh kalau slama ni solat lompang...gi masjid berjemaah...baca quran.

gradually ..you akan lupakan dia..

Fokus pada kerja, sambung study dan byk mengadu pd allah.
Aturan allah tu cantik. Sesuatu yg berlaku tu bersebab. Berikan waktu, ins allah akan kau temui jawapannya nanti. Yg pasti apa yg allah tentukan..itulah yg terbaik buat tt

noraidil_06 replied at 15-3-2019 06:17 AM
Gatal kau nyah

Hahaharus! Sebab tu aiol tak reveal status aiol kat keligs sangat. Kang tak terkuntrol. Aiol baru tercakap sikit hada marriage problem and dalam proses separation kat sorang kelig (yang memang flirty ngan aiol seblom aiol nikoh dan iya heol tasty tapi aiol dok dendiam ja la dah wife heol pon ai baik, schoolmate senior gitu. ) pon heol dah pelik tetiba kembali flirty berdirty talk ngan aiol, inikan pulok if terlepas cakap sepenuhnya.

PristineOne replied at 15-3-2019 02:47 AM
Amboi nyahh ...

Fadan la muka ngkorang. Bila pompuan yang buat, ngkorang kemain judgmental kan. Macam ex akak - heol skendel sampai lebam boleh, bila aiol pulok berskendel macam tahi ja reaksi tetiba main blame game play victim ngan akak.

1st rule berkapel....ada chance paku - PAKU
apa apa jadi kmudian hari.. xdela mati celik

Perempuan X suka lelaki yg kuat menangis. ..masalah cinta pun menangis. .adehhh

hai tt,
bersabarlah.. nangis lah puas-puas .. layankan je perasaan tu tapi jgn lama sangat and banyakan berdoa.. dekatkan diri pada Allah.. insyaAllah akan tenang hati tu.. buat masa sekarang nak move on jangan ambil tahu langsung pasal ex tu.. block dia dkt mana-mana socmed..busy kan diri dengan pelbagai aktiviti