CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5611|Reply: 35

best friend perempuan yang dah berkahwin

so yeah aku ramai besfren perempuan, mmg best lar, tapi yang tak syok bila mereka kahwin and terus lupakan aku..mula2 nak kahwin berjanjilah kemain langit dan bumi takkan lupakan aku lar, akan sentiasa selalu lar inilar itular, tapi once dah kahwin jer terus senyap membisu..married life is heaven katanya..oklah fine,honeymoon period..aku pun akan membawa diri..masa tue kalau jumpa pun segalnya indah pasal suami masing2...diornag pun hilang tup2 when reality kicks in mereka akan kembali, mulalah cerita masalah rumahtangga...kami nie jadi pendengar setia..bagilah bermacam cara utk masalah mereka...tapi bila kita dilanda masalah after working hours jer sepatah whatsapp tak dibalas, tapi bila mereka perlukan kita, kita jadi pendengar setia..its like one way street relationship..selalu terjadi..busy sangat ker menjadi seorang isteri nie..

kenapa para2 suami bila dah jadi suami tak mcm nie pun...

Rate

1

Busy kot diorang ni.
Dah kahwin, selalu perempuan ni akan fikir family.
Nak masak, lipat baju, jaga anak, kemas rumah, nk tgk drama lagi mana ada masa.
Someone pernah kata, women ni once dah settle down, dorang dah takde masa nak fikir pasal kawan2 lagi. Not all, but majority.
Lain la lelaki, masih lepak2 dengan kawan. Pada dorang, family is important but their friends pun important juga. Boleh release stress masa lepak

Rate

1

Lagi satu, i setuju pasal kawan perempuan dah kahwin, mesti akan luah pasal rumahtangga dorang. Haha a bit annoying. Ada a few friends yg dah kahwin, asyik i je kena dengar dorang cakap. Like so boring tapi ku gigih jua dengar dorang cakap non stop pasal life dorang.

friedfishsoup replied at 20-3-2019 10:54 PM
Lagi satu, i setuju pasal kawan perempuan dah kahwin, mesti akan luah pasal rumahtangga dorang. Haha ...

Annoying giler kan..Tak Henti plak tue..Bila bergaduh bukan main citer Tak Henti..Bila bahagia kemain show off..Bila kita perlukan mereka, Depa hilang dibawa angin..

friedfishsoup replied at 20-3-2019 10:54 PM
Lagi satu, i setuju pasal kawan perempuan dah kahwin, mesti akan luah pasal rumahtangga dorang. Haha ...

Iols setuju ya Allah stress kadang2. Asyik2 cerita pasal anak lah suami lah benda2 yang I cant relate at all. Nak balas apa pun tak tau so end up iols angguk2 saja lah.

Bila dah jadi bini or mak orang ni takde benda lain kah yang boleh dijadikan topik perbualan? What happen to the life you used to have? Tell me about your hobbies, that TV show you watched. Anything... *Sigh

Tidak juga..i ni dah kawin ada anak tp kwn2 masa uni dulu masih kekal berkawan baik..tak jumpa selalu sbb bukan semua tinggal senegeri tp kekal berhubung dlm group wasap..itupun kami x koser nk citer hal rumahtangga..kdg2 je..biasanya citer pasal isu viral, gosip selebriti sikit, throwback kisah dulu2, share bhn lawak dan diskusi bila ada antara kami ada masalah etc...masing2 tahu dan tak over dgn sesuatu subjek tu..actually tgk umur, tahap education dan jenis kerjaya jugak..mcm kami ni cool dan steady je xde apa nak show off sbb semua kwn pun ada

Rate

1

Follow Us
gummiebear replied at 20-3-2019 11:20 PM
Iols setuju ya Allah stress kadang2. Asyik2 cerita pasal anak lah suami lah benda2 yang I cant rel ...

Yeah. Penat dengar complaints about husband.
Jarang pasal anak2 tapi pasal husband.
Like talk to them penuh negativity.
I faham they need to vent their anger.
Sebab takde tempat nak complain.

Tapi kalau setiap kali kita jumpa, u have to complain about your husband. Then I ni tukang dengar segala negatif pasal husband dia. I yg rasa turn off. Takde ke life sendiri ke, cakap pasal happy2 things ke. Takpe kalau i takde peluang nak share about my life, just talk about other things other than masalah rumahtangga.
So i faham perasaan kawan2 yg kena dengar luahan hati rumahtangga kawan mereka yg tak henti2.

Rate

1

nmi replied at 20-3-2019 11:14 PM
Annoying giler kan..Tak Henti plak tue..Bila bergaduh bukan main citer Tak Henti..Bila bahagia kem ...

Yeah betul. Cuma nak org dengar luahan hati dia. Cari bila diperlukan. Kawan mcm ini banyak i dah dump. Kurangkan circle of friends.
Tapi kalau sedara sendiri, hurrmmm i kena hadap jua. I sedang mengalami situasi family sendiri ni hah. Nak dump tak boleh sebab family kan. Nak tak nak, kena tadah jua telinga

Rate

1

gummiebear replied at 20-3-2019 11:20 PM
Iols setuju ya Allah stress kadang2. Asyik2 cerita pasal anak lah suami lah benda2 yang I cant rel ...

Exactly..like your life revolve pasal tue ja..cter pasal perangai husband lar Anak Dah pandai nie lar...so boring

cmf_jeangrey replied at 21-3-2019 07:30 AM
Tidak juga..i ni dah kawin ada anak tp kwn2 masa uni dulu masih kekal berkawan baik..tak jumpa selal ...

Congrats you're a good friend yang life Bukan revolves around you, your marriage, husband and kids

friedfishsoup replied at 21-3-2019 07:37 AM
Yeah. Penat dengar complaints about husband.
Jarang pasal anak2 tapi pasal husband.
Like talk to ...

Penat hokayy..Tapi Bila kita perlukan mereka eh like suddenly hilang Mcm chipmore...

friedfishsoup replied at 21-3-2019 07:41 AM
Yeah betul. Cuma nak org dengar luahan hati dia. Cari bila diperlukan. Kawan mcm ini banyak i dah  ...

Kwn2 I yang Mcm nie smua masa bujang ok jer Tapi Bila Dah kahwin jadi mcm tue..Mmg typical ker perempuan Akan jadi mcm tue..

well i ada scenario where my married female friend selalu ajak i keluar. sampai merajuk rajuk sbb i x dpt attend dia. tu caner ek? i kalau ada own family i xkan ada masa nak spend time w others kot... well once while... but not too often.. ni selalu sgt ni ajak. is she not happy? wallahualam

adila39 replied at 23-3-2019 10:40 AM
well i ada scenario where my married female friend selalu ajak i keluar. sampai merajuk rajuk sbb i  ...

Husband Dier Jauh ker..usually husband Jauh mmg Mcm nie..tau yang type kahwin muda and Tak puas single pun ader Mcm nie gak...

nmi replied at 23-3-2019 03:50 AM
Husband Dier Jauh ker..usually husband Jauh mmg Mcm nie..tau yang type kahwin muda and Tak puas si ...

dekat je..serumah pun.. xkemana mana. mybe selalu bergaduh thats why

Edited by Meiizu at 1-4-2019 04:37 PM
friedfishsoup replied at 21-3-2019 07:41 AM
Yeah betul. Cuma nak org dengar luahan hati dia. Cari bila diperlukan. Kawan mcm ini banyak i dah  ...

yes..i pun sama.dah dump kawanku nama A.. kurangkan circle of frens . lantak ko lah ...fedap aku bertahun kawan dah leerr aku menadah telinga time ada prob then hujung2 ckp "org belum kawin , mana paham situasi org dah kawin".
tapi sempat jugak lah aku ngadu kat B "apa duk citer pasal laki dia je kat kita...bukan laki kita, dia tunjuk laki dia bagus tu tak takut kaaa pompuan lain bekenan..sampai mkn bihun goreng pun nak cakap laki dia tak suka bihun mcm ni"(ahhhhahahaha rasa2 si B bagitau A tak??)

Meiizu replied at 1-4-2019 04:34 PM
yes..i pun sama.dah dump kawanku nama A.. kurangkan circle of frens . lantak ko lah ...fedap  ...

Selalunya perempuan konon tak nak beritahu tapi terlepas jua kata kat kawan tu . Tapi depends on B la..

dah 2 kali jadik ngan aku, plan melancong ngan bestfren, skali tu cancel sbb diorg nak kawen. hahahaha tp aku okay dan honestly aku happy je bestfren aku kawen. dah jodoh kan
dan pasal layanan aku pun paham gak, orang dah berlaki. tp honestly aku rasa takde beza pun layanan diorg sblm dan selepas kawen. ok jek.

i kalau dlm grp wasap member yg rapat mmg kami tak pernah citer hal laki bini. hal anak pon jarang..sbb ada dlm grp tu yg tak kawin dan ada yg takde anak. mostly masing2 citer hal kerja atau xtvt harian saja..cth..td jln tersepak kucing ke. nak kena mkn rimau ke. kdg hal lawak ntah pape. mostly masing2 nk hilangkn stress.
kalau nk citer yg too personal..i cari kwn yg ada pengalaman yg sama.

In my case, terbalik. I yg sibuk cari kawan I even after I’m married. Tp dia yg makin menjauh  

12Next
Return to list New