CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2796|Reply: 11

Kucing Saya...Casper

“Saya mempunyai seekor kucing hitam bernama Casper. Kamiterjuma Casper merayau-rayau di tepi jalan berdekatan taman permainan kawasanrumah kami. Dalam masa sebulan, Casper menghidap sejenis penyakit dimana kulitbadannya penuh dengan ruam/sejenis bakteria dan mula mengupas. Beberapa minggulepas itu, kedua belah kaki belakang Casper tidak boleh bergerak. Casper tidakhidup lama semenjak menghidap penyakit kulit. Selepas 3 minggu kehilanganCasper, saya masih lagi merindui Casper dengan begitu banyak sekali. Saya tidakboleh melupai cara Casper akan bermanja-manja dengan kami semua. Casper memangsuka dimanja. Pada suatu pagi, semasa saya tengah duduk melepak di depan pinturumah, saya terdengar bunyi kucing meow. Saya pun toleh ke sebelah belakangsaya ternampak seekor kucing hitam sama macam Casper. Apabila saya hendakmendekati kucing itu, dia terus lari menghilang.

Saya pun pergilah duduk balikdekat kerusi. Tiba-tiba terdengar sekali lagi bunyi meow dari depan pintu pagarrumah. Apabila saya bangun dan berjalan kea rah pagar saya ternampak kucinghitam itu sekali lagi. Bila saya mendekatinya dia terus lari. Saya pun dahberasa rindu pulak pada Casper. Saya terus masuk rumah dan berkata kepada ibusaya apa yang saya nampak. Ibu pun berkata dia dan ayah pun ada juga ternampakkucing hitam itu 2 kali. Apabila mereka hendak mendekatinya kucing it uterusberlari…Ibu memberitahu mungkin kucing itu kepunyaan jira-jiran kita. Yangpeliknya, kcing hitam itu kerap dating ke depan ruman kami dan akan merenunglama kearah pintu rumah seperti menunggu untuk sesiapa keluar dari rumah.Apabila saya menceritakan perkara ini kepada nenek saya, dia berkatakadang-kadang jika haiwan/manusia sangat-sangat menyayangi tuan mereka rohmereka akan datang “menunjukkan diri” kepada tuan/orang kesayangan merekasetelah pemergian mereka.

alolo comeynya adik ni bercerita...

kucing aku dlu sakit sbb sporo...
bawa g vet.. vet suh PTS je..
mak ayah aku x sanggup buat cmtu..
so bawa blik rumah.. rawat slagi boleh..
mmg kucing tu kucing kesayangan kteorg la..
manja/aktif.
last lepas aku nikah.. mmg baring je kt pangkuan aku xsihat..
dgn berlubang2 luka..
lepas tu aku blik kpg laki seminggu..
malam tu aku mimpi.. mimpi aku bukak kotak besar dalam tu ada kucing aku debab yg comel ni dgn berbelas ekor baby kucing lain.. mcm indah sgt tgk..
esok tu mak aku call ckp kucing aku dh xde.. hilang gitu jek..
mmg kucing aku tu dh mati la.. maybe la menjelma dlm mimpi say goodbye kat aku ke kan..
huhuhu

saya pun touch by this post.Saya kehilangan seekor kucing ..Tecit, saya sangat sayang sbb dia buta sebelah mata.Very grumpy cat ..tapi saya ttp sayang.Suka bergaduh..samseng, so selalu ada luka2 kat badan tapi tecit ajaib..good boy..mesti cepat sembuh tanpa sempat pergi vet..daging kulit dia cepat hilang parut x macam kucing saya yg 2 eko lagi.tapi satu hari dia luka..tak besar pun so sebab tutup dek bulu saya x perasan,,saya assume dia dah sembuh.Tapi lepas tu dia mula letih, makan kurang, saya ingat normal..sampai saya perasan perut dia mula besar, padahal jantan.so saya bawak g vet..terkejut saya bila vet ckp hatinya bengkak dek jangkitan kuman dari lukanya.Alangkah sedihnya saya, rasa bersalah kerana x prihatin..seminggu saya masukkan dia wad..dan nampak perut mula mengecil, vet bagi ubat utk seminggu.Duduk umah seminggu , ubat habis dan perut dia bengkak semula..hari2 saya suap makan, minum..tapi akhirnya dia baring saja, saya hantar masuk wad lagi..esuknya vet call bg tau Tecit dah x de..tecit pegi..sampai hari ni.. dah 2 bulan dia pergi..airmata saya masih keluar..dan saya sedang menangis menaip entri ni. Minggu lepas dek kerana rindu sangat agaknya saya mimpi ..Tecit sudah gemuk..datang depan pintu, saya cakap 'lama mama x nampak Tecit..Tecit pegi mana?..dia datang gesel muka kat muka saya yg sedang baring..lepas tu saya terjaga dan terubat sikit rindu pada nya..maaf TT..teremo saya

ada kawan saya...dia ugama buddha lah...satu hari bila dia pergi kuil, sami tu tegur, kenapa ramai anjing kucing ikut dia....memang lah dia pencinta binatang pun, esp anjinglh...so memang roh binatang akan jenguk tuannya lah kot..sbb dorang terhutang budi/sayang kat tuan nyer kan...

mungkin kucing liar kot dik..anak casper ke sbb sama kan..kalau kucing mati, sakitnya tak boleh nk move on..rasa mcm nk mc seminggu..gi keje tgh buat keje tiba2 mengalir je air mata takleh kontrol..haishh..

Follow Us
Zaien replied at 22-3-2019 04:37 PM
kucing aku dlu sakit sbb sporo...
bawa g vet.. vet suh PTS je..
mak ayah aku x sanggup buat cmtu.. ...

Cite bab Sporo ni sis, doc vet yg betul2 prihatin, Pts last choice. Kalau takat Sporo diorang x PTS gitu je.
Sorry tak berkenaan kisah kucing (walaupun i pun sama byk kisah sedih dgn si meows..)

I ada experience kucing i kena sporo, kena pula kat telur dia, luka tak sembuh, luka berlubang tu.. Doc akan amek sample luka calit atas specimen.. Then tgk bawah microscope.. Ada bakteria sporo.. Then bagi ubat utk 2minggu.. Rutin i selama 2bulan  bawa Manja check up. Ubat sporo + supplement hati. Takleh skip.. Alhamdulillah sebulan setengah je lega, tp keep goin for check jp. Sampai doc kata dah clear dr sporomm
Doc yg sama, dapat case sporo hidung dah pecah..anak owner kucing tu (bapaknya baru meninggal ) nak Pts di vet kerajaan, tp pegawai in charge tak dtg.. So nak pts kat doc private ni.. Mmg doc tanak pts.. Sbb boleh sembuhkan, selagi sporo tak serang organ.. So anak tu bagi je kucing kat doc, doc tu bela sampai sembuh..

Vet kerajaan depan umah i  depan mata i.. Sorang kakak cat lover ni, bawa dekat 20kucing dia..semua ada luka2 kecil, n sihat2 aktif je. Can u imagine.. Yg keluar hanya 1 sangkar berisi 3ekor kucing je, merah muka kak tu menahan air mata,.. Kata di pembantu pegawai vet yg memPTS kan kucing2 tu, sporo takleh ubati n akan jangkit manusia..menjawab budak yg bunuh kucing2 tu. Just sbb malas nak take care kucing kena sporo, ko matikan je..

Moral of d story, kalau vet nak pts..bawa je lari jauh2..g vet lain.

rose_2011 replied at 6-4-2019 01:37 AM
Cite bab Sporo ni sis, doc vet yg betul2 prihatin, Pts last choice. Kalau takat Sporo diorang x PT ...

yee.. mse tu g vet gov la.. dia ckp last choice PTS.. x ley cure kan dh.. xde ubat ape smua dia ckp..
my fmily pun x taw apa2.. then mmg x nak PTS.. so decide bawa blik rumah ubat je pkai ape yg ada..
tpi tula hilang trus dia.. huhuhu

puteribaya replied at 2-4-2019 01:05 PM
saya pun touch by this post.Saya kehilangan seekor kucing ..Tecit, saya sangat sayang sbb dia buta s ...

Hmm sedihnye i baca..haritu kucing i sakit mmg teruk sgt rasa..waktu bwk pegi vet dorg ckp mmg dh xde harapan..tapi alhamdulillah kucing i sihat balik smpai hari ni..

Bee_hwa replied at 9-4-2019 03:22 AM
Hmm sedihnye i baca..haritu kucing i sakit mmg teruk sgt rasa..waktu bwk pegi vet dorg ckp mmg dh  ...

good to hear that..kucing to me is mcm my own kid..kalu sakit I susah hati..kalu mati..I sedih walau ada ganti..x sama mcm yg dah pegi

muggleDylla replied at 5-4-2019 07:53 AM
mungkin kucing liar kot dik..anak casper ke sbb sama kan..kalau kucing mati, sakitnya tak boleh nk m ...

betui tu..ternampak kucing yg bulu sama pun akan bedebar hati..sayu teringat dia

waaaa....aku pon pernah mimpi pet aku (ada kucing, ada tikus)...
sampai meleleh air mata aku time terjaga tuh...
tapi Alhamdulillah kucing aku tuh sehat lagi hehehe
tikus je dah xde...

kesnya aku berjauhan dengan kucing aku lebih dari 6 bulan
maybe sebab rindu sangat and takut sangat dia ni main kat luar jalan raya
sebab aku pernah nampak anjing bunuh kucing

dalam mimpi aku tuh, kucing aku cedera...lepas tuh aku ckp kt adik aku..."ok lagi jom bawak doktor"
sekali aku kalih dia...hilang dah semua isi badan dia...tengkuk berlubang....
teriakkk la aku dalam mimpi tuh
bangun2, dah basah pipi dengan air mata

beberapa thun sebelum tuh pon, pernah mimpi tikus aku..
aku tengok ada org tgh makan satay...
sekali satay tuh adalah tikus aku!
teriakkk la aku dalam mimpi tuh
bangun2, dah basah pipi dengan air mata

pelik2 mimpi aku ni