CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Xim

[Pelbagai] Beli rumah ke kereta ?

sarah82 replied at 3-8-2019 11:57 PM
Jahat la org yg dok sabotaj tu.. Penamparkan saja.

Sampai report polis sis . Sbb dah 3 4 kali org usik . X mkn saman . Jadik juggak . Jahanam motor i sis . Sampaikan paku kena kat tyr pn i rase org sabotaj . Tp i rase mungkin mmg paku tgh jln kot . Last2 naik kete je mls nk pkr .

Xim replied at 3-8-2019 11:43 PM
Asb bkn nak kena jual ke . Bonus haritu pn teruk bebeno x mcm dulu .

Semua pelaburan pn mcm tu. kira kita msk duit tu utk beli unit2 pelaburan tu. tp takpe, benda tu auto calculate, kalau msk seratus, berapa unit dpt beli, and kita blh je nk withdraw berapa yg kita nak. Wpn makin tahun %dividen makin susut, tp so far boleh la dpt return yg berbaloi. Harap tabung haji mantap blk mcm dulu2. Daku dolu2 memang excited tgk dividen asb dan th tiap2 thn. Hehe now sedey skit tgk dividen especially th. kalau tt reti main saham, lg bagus.

Xim replied at 4-8-2019 12:04 AM
Memule beli kete 2nd . Rasenye x mragam pun . Cuma minyak rase mcm air je dia keluar . Kejap2 nk k ...

Tu la common problem ngan kete lama. Melahap minyak dgn jayanye. Hehe mmg skrg better beli kereta baru jah sbb kete mcm P skrg ni mmg pocket friendly. Kete baru biasa mmg tak byk kerenah. Janji servis on time.

Xim replied at 4-8-2019 12:17 AM
Sampai report polis sis . Sbb dah 3 4 kali org usik . X mkn saman . Jadik juggak . Jahanam motor i ...

Beli kereta la.. Org mcm ni kena santaukan saja.. Hahaha...kekadang geram sgt ada fikir mcm tu

Dr segi keselamatan ngan keselesaan, better beli kete. Motor ni wpn rege sgt mampu milik, tp tu la. Sian tt motor kena sabotaj. Sape yg dengki bebenor tu. org skrg ni suka suki khianat harta benda org, mcm hidup kt muka bumi ni selama lamanya je. Ish ish ish...

Xim replied at 3-8-2019 11:55 PM
Kereta skrg tggl lg 3thn . Hopefully x wujud la rase nak tkr kete lg . Sbb dah rase gak betapa ber ...

Skrg pn u rsa dh mhl. Lagi 3 tahun lagi mahal., ape2 pun manage kewangan u baik2. Rumah belah2 bandaraya mmg mahal berbanding rumah luar bandar.,so fikirlah mana yg terbaik utk pelaburan diri sendiri.

Follow Us
Nasihat daku pd sesiapa yg nk beli kete H atau brand femes yg lain, wpn gaji 5k, atas kertas mmg la nmpk mampu bebenor nk angkat sebijik, tp kena fikir lg mendalam. Sbb komitmen bkn stakat byr hutang bank bln2 ja. Byk lg living expenses lain, esp bila dh start byr loan rumah. Duit tu mmg singgah sat ja dlm bank mcm touch n go hr gaji. Kalo bli yg brand new blh thn skit, sbb first 5 years mmg biasanya brand2 femes ni guarantee segala mak nenek spareparts kete. Tp bila lbh 5 thn, mula la yg ni nk kena tukar yg tu nk kena tukar. Kalo jenis nk pkai yg semua ori part mmg duit meluncur laju bak air terjun la. Plus, jgn lupa menabung utk byr insurans, lg beso cc nye lg robek poket kekdahnye. Sbb tu kete ni liabiliti sbb ibarat kita bela anak gitu. Mcm2 belanja nk kena keluarkan. Hehe

Rate

1

Sape tak teringin kete baru kan, iols first car lagi beli tunai. Tak kuat semangat nak bayar monthly. Takut parent terbayar lak masa tertonggeng.  Kete terpakai ok janji spare part original takde ragaman. Spare part china tu yang buat berasap

Iols buat rumah kat tanah sendiri je. Ada duit baru naik sikit2. Rumah KL tanggung maktiri. Iols tolong mak tambah studio room dirumahnya. Rumah ni dah terlebih utk iols sorang. Sebabtu lama sambung study

Rate

1

cekgihani replied at 3-8-2019 11:55 PM
Masa bujang dan mula mula keje i beli kereta dulu. Sbb senang nk g keje. Tp bli kete murah2 jela. Du ...

I pun setuju dgn ni. Rumah pun makin lama makin naik kan. Tp Kalau gaji biasa2 pastu nak bayar kereta n rumah sekali mmg pening. Kalau ada husband boleh la bantu membantu kan.

Selepas menyewa iols beli rumah. Dah ada rumah, baru beli kereta. Dulu menyewa pun dekat dengan opis so walking distance je.

Masa beli rumah memang cari yang dekat dengan public transport (lrt) dan ada kemudahn bas/teksi.

Kalau kena keje luar, opis memang sediakan driver. So x perlukan kereta sendiri.

Rate

1

Illayana replied at 4-8-2019 12:36 AM
Nasihat daku pd sesiapa yg nk beli kete H atau brand femes yg lain, wpn gaji 5k, atas kertas mmg la  ...

Bukan kete firsthand je kena sparepart ori. Secondhand pun macamtu. Model kuno, sparepart susah dapat. Proton takpa lagi bengkel kete buruk tersadai banyak

Sape beli new Elmira masa released, harini dah ragaman. Loan still jalan. Kereta kena pandai ulit

Beli kereta baru...tp jgn la smpai nk angkat vw ke..honda ke..toyota ke..start dgn kereta tempatan iaitu Proton/Perodua..

sebabnya kereta baru ada warranti 3-5 tahun...lampu masuk air pon dpt tukar baru...tp dengan syarat..kene hantar ke pusat servis 3s/4s yg di iktiraf laa..workshop rumah kedai/bawah pokok dilarang sama sekali..

Jangan sesekali amik loan 9 tahun...cuba utk amik loan 5-7 tahun...mmg tersiksa sikit utk komitmen bulanan tu nanti...

sb ada org cakap laa...org yg cakap...kalau nk tahu kita ni mampu atau tak pakai kereta...cukup dgn loan 5 tahun sahaja..7 tahun maksimum...

sb kalau amik loan 9 tahun...kita sendiri yg akn terbeban...kerana kereta bila dh masuk umur 5 tahun keatas / 100,000 km perjalanan...nanti datang laa rosak tu sikit2...

kalo tak mampu angkat kereta..amik moto dulu kalau masih bujang...bulan2 pun murah...harga pun murah...

sekadar memberi cadangan sahaja...

Rate

1

Lagi satu..kalau ada duit lebih sikit dan teringin nk beli rumah sbgai investment/duduk sendiri masa tua...

Beli kt tempat yg jauh sikit mcm kokdiang ke...batu gajah ke...temerloh ke...gua musang ke..Tg karang ke...cuba .elakkan dr beli dalam kawasan bandar metropolitan mcm KL/Kuching/JB/Penang/K.Kinabalu...

sebab tmpat yg jauh ni..keluasan rumah sama je..tapi harga jauhhhhhh beza...

Rate

1

Kalau masih fikir nak tukar career, belilah kereta dulu, boleh jadi batu loncatan untuk awak pindah banyak tempat kerja, bina kerjaya sampai semaksimum talent awak, awak tak akan ada masalah bila ada long distance work atau kena rotate places sebabnya public transport di Tanah Melayu ni bukanlah sehebat Jepun

Tapi kalau dah decide nak settle down, kerjaya dah padu, financial dah padu, awek dah padu, dah boleh beli rumah dah, risiko nak pindah randah dah tak ada, risiko tak mampu bayar sewa dan maintainance pun tak ada, risiko nak letak isteri kat mana pun dah tak ada,

Saya ada kawan, dia beli rumah dulu masa kerjaya dan kewangan dia tak padu, bila dia ada masalah nak bayar rumah, saya cadang dia sewa 2 bilik kosong dia, settle, tapi bila dia dapat offer job yang lagi bagus sebab dia mmg talented giler, dia terpaksa lepaskan job tu, sebab tak percaya tenant akan jaga rumah dia dgn elok, kemudian bila dapat lagi offer yang bagus, dia tolak sebab masa dia nak cari buyer utk rumah susah, upah agent pun tak jalan,

Kerjaya dia jadi tak berkembang sebab otak dia fikir rumah jer, dah macam penghalang kerjaya pulak rumah tu, kesudah budak yang tak talented dapat offer lagi baik, sampai sekarang dia masih macam tu, kesian.

Rate

1

beli kereta second hand dulu.. pastu
kumpul duit utk beli
flat atau apartment . lepas  tu  flat atau apartment tu nanti boleh disewakan  ,.dan pastu kau boleh beli rumah landed property dan tinggal kat situ.. nak buat apa beli kereta baru mahal2 sebab kereta tu susut nilai .. beli property lah baru best! ada duit kumpul harta macam tanah , rumah camtu bukan nya kumpul kereta baru atau kereta mahal..

Rate

1

I beli kereta baru dulu..
Lepas setahun baru beli rumah.
Dulu beli kereta kenari bulan2 rm600 juga.
Then rezeki murah beli rumah bulan2 pun rm600 juga...
Sebab tu dulu I kurus, gaji rm2.3k bersih tapi hutang sampai rm1.2k..

Hahahaha

Xim replied at 3-8-2019 11:46 PM
Yg ni setuju gak . Sy dah beli rmh kos rendah . Jiran mnyewa sebelah plak mentaliti kelas rendah s ...

Kannn..saya risau juga kalau dapat persekitaran yg macam tu. Lebih baik kongsi2 menyewa di kawasan rumah kos sederhana ke atas, lebih selamat, aman dan tenteram daripada duduk rumah di kawasan yg "bermasalah"

I beli rumah dulu, kereta guna my parent punya old saga utk pegi keje. Now after 4 yrs married, baru amek new bezza car. entahlah pd i kete is a liabilty sbb kene spend on fuel, maintenance, roadtax etc and depreciate quite fast dan xd capital appreciation, compare tu rumah. Now tgh slowly kumpul deposit for 2nd home. Wish me luck guyzzz

Rate

1

Xim replied at 3-8-2019 11:48 PM
So keje naik kete gak ke sis ?

Ya naik kereta. 5 minit dari rumah sewa. Hehehe..saya tak pandai bawa motor. Kalau tak, dah guna motor je. Saya beli axia auto paling murah

Orgkgdukobesi replied at 3-8-2019 10:00 PM
Beli kereta hari ini, esok sudah susut nilai. 10 tahun kemudian sudah jadi separuh harga beli

Bel ...

Betull.. cam aku laa beli tanah bodo jee.. aku beli 20ribu jah.. skrg ade sorg tuu dukk asyik push push aku suh juai tanah tuu dan dia sggup beli 100k.. aku lak ckp nantilaa.. itu tanah bodo jahh.. kalo ade rumah lg best.. aku dulu beli kete kancil 2nd.. tp alhmdlhlaa bagi aku kancil mmg susah nak rosak.. tahan.. smpai la nii aku pakai lagi.. skeg nii khidmat dia aku gune utk antar anak kucing yg sakit pi vet..ataupun pi market nak beli ikan.. ade org nak kancil tuu nak beli seribu.. aku tak jual sbb byk jasa dia.. nanti ade duit aku nak cat balik

Rate

1