CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

'Ini Semua Fake Food' - Kritik Makanan Ringan Jadi 'Goodies', Doktor Dibantai Wa

NazRysha replied at 22-10-2019 04:49 PM
ko ingat tak statement dia yang berlagak dulu pernah viral
aku doakan laki dia ada betina lain be ...

statement yg mana tu?cer share skit link..huhuu

chicozinn replied at 23-10-2019 11:20 AM
statement yg mana tu?cer share skit link..huhuu

ada yang 1st dia kena viral tu
cuba u google kot2 ada

aniqanaqi replied at 22-10-2019 05:28 PM
isterinya ustazah fatimah syarha yang claim anak yang minum susu lembu, DNA lembu akan meresap dalam ...

OMG...........................nangis mak dia bila setajah ni kluarkan ayat cmtu..sah2 la masa kekecik dulu mak pak dia penah bagi susu lembu kotak ke cmtu..habis kalu minum susu pekat DNA SAWIT akan meresap dalam badan ke??trash talk yachhh..

Doktor pun cakap x bertempat..main taram ja cakap..memang la ada betui jugak tapi xkena cara.aku pn xsuka dapat coklat3 ni semua.kadang dapat tak terusik pun.nak tolak takut kecik hati plak tuan rumah.

monsterwife replied at 23-10-2019 09:12 AM
Professions yang perasan bagus aku rasa doctor dan cikgu   apa lagi aku  sblm kena kecam

unfortunately betul...sebab dorang ni ade title kat depan nama a.k.a CIKGU Timoh @ Dr Amat gittuh..so dorang rasa houlier than thou..aku kalu deal ngan dorang ni smpai demam2 smpai slalu mc sbab dorang ni jenis cerewet nak mmpos plus dorang je yg pandai serba serbi..jgan marah na forumer2 acik2 cikgu n doktor2 sekalian..aku cuma share pengalaman aku je deal ngan dorang ni..stakat ni blum nampak lagi yg jenis cool, down to earth sepanjang 4 tahun aku keje nih

Dr dah minta maaf kat semua termasuk tuan rumah..
Dia dah delete posting tuh rasanya sebab dah xjumpa pun..
Orang tetap gak bash dia

Follow Us
Setuju agar pemberian telur rebus digalakan semula selain buah2an.  Yang silap dan kurang manis cara dia menegur tu.  Penggunaan ayat yang lebih sopan dan berinformasi mungkin lebih baik lagi selain dapat mendidik masyarakat

Edited by Peterpan17 at 23-10-2019 02:07 PM
TabletSusu replied at 23-10-2019 10:53 AM
zaman mak2 kita dulu.. ms kita kecik2 dulu.. bila kenduri kawen ramai jiran2 tetangga sedara mara be ...

hahahah!! aku yg strict diet pun msh ada ruang mkn jajan. rugi oh!! tak menikmati jajan. bukannya kita mkn hari hari, ini sambil menaip sambil kunyah keropok Mr Potato

chicozinn replied at 23-10-2019 11:24 AM
OMG...........................nangis mak dia bila setajah ni kluarkan ayat cmtu..sah2 la masa keke ...

Ada depa gali2 jumpa gambar 2 org anak dia di samping susu kotak. So anak dia ada DNA lembu gak kot. Aku mmg nyampah kat geng2 agamawan ni, holier than thou satu, satu lagi suka bercakap benda yg bukan bidang dia. Nmpk mulut lagi laju dr akal

dah anak sendiri yg cekau
dia ada pilihan sebelum balik, pulangkan semula kat candy buffet tu kalau taknak
tapi dia memilih untuk tunjuk bagus, mendapatlah
yg paling kecik hati bukan tuan rumah, tapi aunties yg sponsor tu

becir replied at 23-10-2019 12:23 AM
Telur rebus selalu dah kumpul byk2 buat egg mayo je, boleh buat breakfast.

Sama la. Takpun kekadang buat sambal tumis telur rebus. Telur rebus tuh goreng sekejap dulu bagi putih dia garing2 sket. Mkn dgn nasi panas. Hmmm lapar lak bila teringat.

atiqah_bea replied at 22-10-2019 03:48 PM
Iols ada baca dlm fb, ada org tulis tuan rmh ckp tu bukan goodies. Tapi tu yg ada kat candy buffet.  ...

actually aku pon nmpk cam mknan slalu ada kat candy buffet... klu goodies harus cantik dari itu dan x der sapa bg makanan gitu tok goodies... ptt x yah amek... bukan wajib pon amek mknan kat booth candy buffet tu...

aku setuju je dengan doktor ni, dia cuma bagi idea sahaja

c_antique replied at 23-10-2019 10:11 AM
dendam betul ko dengan dr R tu ye
mohon pegi bash dia dekat fb PW skang tengah kecoh pasal PW b ...

Dah pernah bash jgk rusyainie tu dlu. Masa ramai2 bash dia smpai tutup fb. Eh kenapa cikgu fadhli kene bash? I malas dah nk follow PW tu sbb vibes sama mcm rusyainie ni

Alhamdulillah..syukur. Walaupun makanan ringan...tetap makanan jg..

c_antique replied at 23-10-2019 10:11 AM
dendam betul ko dengan dr R tu ye
mohon pegi bash dia dekat fb PW skang tengah kecoh pasal PW b ...

Aik ada balik ke page tuh? Igt hari tu dah terbenam di laut dalam

Sesekali layan makanan ringan tak ada masalah. Tak nak makan tak apa tapi jangan menghina. Memandangkan orang tu dah minta maaf tak perlulah forumer nak terus lepaskan geram.

Over la fake food bagai. Kalau tak nak buang diam diam sudah. Bebudak kan mesti la nak rasa. Especially yg jarang dapat tu. Biar la masa anak kecik2 ni dia rasa semua. Nanti dah besar tak laa rasa taksub sangat. Kat rumah eat healthily la. You control their choice of food. Kata lah dpt jajan ni masa birthday party or event, kalau tak nak bagi kat anak immediately, let them have it as a reward if they behave ke siap homework ke.  Bukan makan hari2 pun.

OT jap. Teringat cerita Charlie & The Chocolate Factory. Willy Wonka tu lari rumah and opened up the a chocolate factory because his father was a dentist and didn’t let him have chocolate & candies. Kesian dia to be deprived of such childhood luxury.

amboi doc...kalau tak suka pun dendiam tak leh? watpe nak hina2 pemberian orang, itu yg dia mampu dan ikhlas...jangan bercakap tak tengok keadaan sekeliling, benda2 yg doc panggil rubbish tu maybe rebutan anak2 gelandangan....

cakap pasal doc kurang ajar ni ada satu dr muda pompuan beri keterangan kes bunuh
dengan muka kerek masam mencuka
tiap kali peguam cross dia ckp dgn kerek, tak tau, tiada mcm gampang
lawyer dah start tinggi suara
court stand down
lepas hakim tegor
padan muka
mmg mcm ni kot segelintir perangai doc muda