CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

CERITA MAKCIK CLEANER

ajinomotonosuga replied at 23-11-2019 03:49 PM
Jin dari api...manusia dari tanah

Malaikat dari nur or cahaya

Fuh., panjang lebar. Sampai habis aku bc. Tapi ilmu tauhid kalau silap menuntut ada bole jadi gila katanya. Betul kah?

ajinomotonosuga replied at 23-11-2019 03:49 PM
Jin dari api...manusia dari tanah

Malaikat dari nur or cahaya

And qarin yg lahir sm2 setiap manusia kan? Cita lah lagi.

alaaa sy suka borak dgn makcik cleaner jugak. Tapi xpenah citee hantu... tatuttt

per706 replied at 23-11-2019 01:52 AM
One of new stations area usj...x ley nk ckp detail laaa...kang org takot p

haaaa yg mana tuuuuu..

KIM.K replied at 23-11-2019 02:51 PM
Ada juga satu cerita nak kongsi baru2 ni (takda penampakan)
Kat sebuah hotel dekat KL Sentral. Ban ...

ada jugak bilik hotel yg sepatutnya tak ada,  tapi tetiba ada...

acikhan replied at 23-11-2019 03:20 PM
Mak Haku dulu keje cleaner kat kilang kereta X...lama giler die keje dekat 12 taun kot ganti arwah n ...

sama la.. mak aku pun cleaner.. kadang aku tolong mak aku cuci..

Follow Us
siput_gondang replied at 23-11-2019 03:59 PM
Fuh., panjang lebar. Sampai habis aku bc. Tapi ilmu tauhid kalau silap menuntut ada bole jadi gila ...

Laju nya ko baco..potographic memory ni...

Tau ko baca in chunky..

Kuat membaca ekk...sure pakai spek tebai cam acik pidah

Yerr...qarin tu jin..mkna dari api..kembar manusia..teman ..bila manusia lahir..qarin ada sama..ni quran yg kata..bukan aku

Qarin ni yang ajak kejahatan..bisik ikut je keinginan..ikut nafsu..langgar je..sambor je..

Bila ko matii..qarin lom mati lagi..umoq jin kurang kurang ratusan tahun..tu biasa kat depa

Klo misal de eksiden ngeriii..driver terkuo biji mata n pecah pipi..eeiii ngeri n dia mati..besor kemungkinan klo sapa jumpe dia yg dah mati tu dudukkkk je situ..tu qarin arwah laa tuu..ok?

Roh sulit skit ..tk bynk bleh cite. .qarin ni tak sne jahat .ada yg molek..misal klo oeang soleh solehah..misal budak baik nk SPM...eksiden motor ninggal..sepanjang idup dia mmg baik esp kat mak ayah cigu kawan haiwan ..kire tuhan sayang n amik dia awal..misalan lah k

Katalah ada kawan dia camping hiking kendian tersesat..lamaa sesat n panik cemas takutt..tup tup dia di tegur sesoang..oppsss Royyyy??? Eh Roy..ko kan da mati setaun sudah...kkkko kko hann hantuu ke Roy?

Arwah Roy senyummm je..n signal suh ikut dia..pakaian sarban jubah sme putih haaa..rupanya arwah tunjukkan jalan kuo!!

Sapa tu? Qarin roy kaa roh roy kaa hantu roy??.

Pendapat aku qarin roy..jin islam ..dah islam sebab roy masa hidup seorang yg beriman n beramal soleh

Ok? Tu pandangan aku..roh mmg kira tokleh nmpk..hatta dlm mimpi pun pada aku qarin yg menyerupai..kembar masa manusia di lahirkan.

Dia ada alam jin dia..rohhhh ada alam roh

Roh..jiwa..or nafsun in arabic..ni satu entiti..dari zat Allah swt

Roh kuat klo taqwa..taat perintah n jauhi larangan Allah swt..makna nafsu tunduk ..terkawal..jiwa tenang..mutmainah ..muqqarabun..ni golongan yg beruntung..jannah balasan nya..kebun indah n kekal dalam nya

Klo bnyk maksiat..mungkar..tak taubat..mati kufur or suul khatimah...makna qarin tu kafir sama..jin tu kafir..dia masih hidup dan boleh kacau sakat jadi yg kita sebut hantu...ni lowest kasta jin kafir

Yg upper caste tu keturunan iblis..afrit sme tu..ni yg kaco ulama ..orang kuat agama..yg suka nk tuntut ilmu kenal tuhan n islam

Ada jin class terbang..ada jenis dalam air..ada yg melata di bumi salu nyamar ular

Qarin tu berkait manusia kembo dia laa..ko ada qarin..aku ada..depa ada..nabi pun ada ..okk?

Bab gila or sesat tuu...temgok jugalah..nawaitu tuuu..niat tuuu apa

Pastu mula dengan yg permulaan..step by step..carilah guru or class bab gitu..cari guru makrifat aaa ok?

Ko buleh je jadi doktor astronot akauntan jurutera anddddd yet ko gak ahli tasawuf or ahli makrifat

Itu yg sepatutnya..mcm daie or pendakwah tu patut tiap diri seorang ngaku islam..dia dah kire pendakwah..fardhu ain!!

Ko doktor..ilmu sekuler or duniawi..ilmu cari makan tapi ko gak ahli sufi tasawuf makrifat..kenal Allah swt..ko gak buat dakwah ajak kawan bukan islam kenal Allah Maha Esa...aaa ini sepatut nya..duluuuu mmg gini!!

Ayah terutamanya ajor anak!! Abis ilmu ayah tokom ilmu ibu..abissss depa mampu ajor..pi hantaq kat orang lagi alimmmm or lagi tahu..berguru!! Pi sana travel situ..sampai penuh ilmu dada..curahkan bakti..bukak madrasah sekolah ..ajo orang awam haaa gitu

Klo masa study sme tu de minat sastera..geoloji..botanical..bioloji..social so alim ni dabeling or tripling quadrapling ILMU dia ..dia boleh mathematic..fizik..dia dah ahlul hadith..dia hafal quran..prghhhhh..ni la cara sepatutnya

Kita arini???? Umoq 7 tahun anto tahfiz!!!! Matiii kne buli..mak ayah buat apa free time? Tenguk maharaja lawak badut tu or orang tua tak ingat mati mcm gagak berdansa tu..btuiii???

Hangpa mak ayah..de pree time ke tidak..mestii wajibbb ajor anak tu ilmu agama..klo jahil..satu pamili pi blajo haaaa..tau?

Umur lahir sampai 7 tahun..anak tu raja..makyah hamba dia..harammmm pukui!!! Tau

Umoq 8 sampai 10..hangpa raja dia hamba..pukul bila takmo solat..pukui berlapik..pukui tmpt keras cam paler lutut or siku tu..sekadar kejutan pelajaran bukan sakit kan..ok?

Lepas umur tu hangpa dan anak ialah Kawan..u r maa prennnnn gitu..baru dia akrab n cite pe aje

Klo tak dia buat geng sendiri ..Gang Botak..rasa keakraban kekeluargaan..boss isap rokok sme mesti isap..boss ada motor n rempit sme mesti ikut..tau tau matiiiii eksiden..salah sapa???

Ok? Wasalammm

ajinomotonosuga replied at 23-11-2019 05:33 PM

Tau ko baca in chunky..

Haruslah cepat, slalu prektis membaca dr kecik. Tengs for the ilmu. Ak ss dan simpan.

misuke replied at 23-11-2019 03:03 PM
whatttt? reserved utk jin belaan?

Macam kat hotel genting ada bilik2 takboleh masuk reserved utk belaan

adila39 replied at 23-11-2019 04:24 PM
haaaa yg mana tuuuuu..

Adeleeeee. Hihihihihihiiiiii
.

sarah82 replied at 22-11-2019 08:41 PM
Meh aku petua sikit.

Utk kes hantu raya.

Loh sarah...mcm cerita kawan aku masa aku blajaq dulu..mgkn sumber kita org yg sama..dia kata pakcik dia ajaq

awaynepian replied at 24-11-2019 06:39 AM
Loh sarah...mcm cerita kawan aku masa aku blajaq dulu..mgkn sumber kita org yg sama..dia kata pakc ...

X tau la.. Aku tgk sendiri makcik nab ckp mcm tu.. Mungkin depa belajar dari guru yg sama kot..

Sbb makcik nab kalau benda tu mengusik.. Dia keluar kan parang

Blom baca lagi ni tp nak say hi dulu kt kurex dgn ucapan semoga lebih byk lgi semoga lepas2 ni

Cekgushilla replied at 24-11-2019 08:33 PM
Blom baca lagi ni tp nak say hi dulu kt kurex dgn ucapan semoga lebih byk lgi semoga lepas2 ni

amboiiii..

ni sepupu aku punya cerita

dulu dia kerja dekat area pj sebelum dia tukar kerja.

dia ni selalu ot.. sampai sekarang dia ni suka ot.. ke suka buat kerja last minute???

aku pernah pergi tempat kerja dia sebab nak interview. jenis bangunan uzur. ada 2 ke 3 tingkat, lupa tapi kawasan besar..

dia ni pompuan.. dia tak la takut sebab ada 2-3 org yg ot sekali..

sebab nak tahan ngantuk dia pergi buat kopi dekat pantry..

tengah buat kopi, dia dengar orang ketuk tingkap. dia tengok dekat tingkap.

ada hantu budak bogel melekat dekat tingkap. terbalik macam spiderman tu.

dia tau la tu hantu sebab member lain pernah kena kacau

kucingitam replied at 22-11-2019 04:05 PM
ya, toilet mmg la tempat drg duduk...

tu pasal gaknay dulu time sekolah, kitorang kejap2 gi toi ...

satu geng ke teww

per706 replied at 22-11-2019 06:08 PM
Msa jga project ext lrt kelana jaya, qs sub con sya de  cite ade sorng mak cik cleaner indon kat ste ...

byk cantik muka dia..nak suh makcik tu jadi bibik dia plak..ehh kepala x de yek..macam mana nak tau rupa muka dia

ajinomotonosuga replied at 23-11-2019 05:33 PM

Tau ko baca in chunky..

saya masih x puas nak tahu pasal qarin.

mcmana jenis manusia yg ada perasaan iri hati/hasad dengki sampai boleh terjadinya penyakit "ain" pada org yg di dengki itu?
qarin ke yg buat?

polluxsstar replied at 26-11-2019 10:21 AM
saya masih x puas nak tahu pasal qarin.

mcmana jenis manusia yg ada perasaan iri hati/hasad den ...

Sesoang tu sakit..disebabkan diri dia..dgn izin tuhan

Klo tadak sakit..camna dia nk tau weakness dia n berhati hati

Misal ko alahan kacang ..klo mkn kulit ko ada rash or gatai..ruam ke haa..sakit la tu

So next time ko elak kacang ..mayb eat just a little

Mmg tk bnyk psl qarin..sebab bkn penting pun..qarin tu kejadian jin..camna jin camty la qarin..

Yg penting ko beriman n amal soleh..so roh ko kuat..roh pun tak bnyk cerita

Mcm jasad ko perlu kfc kaa rojak kaa..roh kne makan gak .santapan rohaniah..solat sunat .qiamulail..pose..zikir..sedekah etc

So rohaniah ko kuat so qarin tunduk..ikut je..kire jadi jin islam gitu..klo mati baik..husnul khotimah..takksn qarin jadi jahat or menyetan!!

So takyah tau bnyk..quran kata bila kamu lahir..ada kembar di lahirkan sama ..itulah qarin aaaa

Qarin ni yg kuat hasut wat mungkar..ikut nafsu .langgar je..jgn pedulik..so klo kita asik buat maksiat..maka itu makna qarin tu supporter ler..bkn makna qarin berkuasa ...dia jin n blum islam..tu yg asik ingkar. Sebab jin so ketua dia iblis..ketua jin yg sumpah nk sesatkan keturunan adam..k?

Ko kne buat amalan baik bnyk bnyk..ikhlas plg utama..semua ibadat..khusus n umum hanya untuk dan kerana Allah swt so insha  qarin tk dapat pengaruh ko ..iblis pun putus asa..jadi orang taqwa..iman tertinggi..bersihkan nafsu..dari nafsu tercela cam amarah jadi nafsu bersih or mutmainah..bila nafsu bersih hati bersih..qarin ko pun tunduk..turut taqwa

So keje ko bkn nk tau sgt psl qarin..keje kita as hamba Allah..buat sme kerana Allah..untuk itu wajin bersihkan nafsu or jiwa in malay..malah ada ulama kata itu gak roh..so keje kita wajib ada roh yg bersih semetelah jasad masih de nyawa..kang dah mati..abisss ..tokleh arap nk beramal lagi ..arap amal JARIAH..dan anak ko yg mendoakan.

Qarin is djinn..yg paling kurang ratusan taun umur dia .bila ko mati...qarin ko masih hidup aaa dia p mana? Allah lagi tau..tapi as jin dia dok alam jin..islam ir kafir? Allah je tahu tp klo ko orang taqwa insha qarin tu jin islam..ok?

Aku pun dok pikio pesai pa tuhan kasi kembor jin? Tuhan buleh je bio kembo je wujud..manusia takdak..tapi bkn gitu kan?

Yg penting..manusia dan jin ..di cipta semata mata untuk beribadat pada Allah swt haa..tu dari quran ok?

Ko toksah nk korek sangat..pasal  roh..qarin..djinn..malaikat..selaiin apa quran kasi tau ok?

Kisah kita..manusia..sampai kiamat pun tak abis haaa..

Kita nk lawan nafsu pun susah..asikkk turutkan nafsu dan buat mungkar

Berapa ramai ulama di campak ke neraka?

So pada aku..aku lagi prefer cukup cite manusia..sb nabi kita manusia terbaik

Ok?

Edited by hatikudus at 26-11-2019 01:05 PM

Toilet kat bangunan ofis aku ni lampu pun suram tapi takde rasa seram. Cuma kadang2 masuk takde org dalam tu tapi bila tengah menunaikan hajat, ada bunyi mcm ada org lain tetiba. Bila kuar toilet ehhhh mmg kosong, aku sorang je. Apapun pikir positif aje la selagi takde rasa meremang ke apa