CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Straya

Jangan Berharap Kesetiaan Dari Orang Yang Tak Boleh Menjaga Diri - Bonda Rozita

zeitabaei replied at 14-4-2020 10:05 AM
Dia limitkan komen.yg tinggal semua komen pasal produk dan puji2 je. Video jihan tu mgkn video lam ...

Mak & anak sama je.. Sejak kena kecam ttg mco ni, semuanya cakap throwback walau video tu masa dlm MCo ni..

eyansss replied at 16-4-2020 12:11 AM
alahai, sedihnya dengar...  husband ko cakap apa masa tu?  dia ada beking ko tak?

Lazimnya dia emm.. aaa... emmm.. aaaa.. je.. laki sejenis x melawan org tua. Dia dengar je tp blom tntu dia ikut. Tp mmg seronok la mertua aku memberi ceramah, x dek org lawan..  aku je kerap makan hati...

barfi replied at 15-4-2020 10:52 PM
Org kata dapur kak yati lawa. Best follow kak yati tapi iols tetap tak boleh nak ngabiskan semua v ...

Dapurnya kemas dan nampak organised. Tu yg akak dok tgk tu. Sebab akak suka pergi kedai2 cabinet utk cari ilham.

Kak-Leen replied at 16-4-2020 12:34 AM
Dapurnya kemas dan nampak organised. Tu yg akak dok tgk tu. Sebab akak suka pergi kedai2 cabinet u ...

Ohhh yeke.. macam saya tak minat sgt tengok insta kak yatie ke atau siapa2 pun..

Kat insta tu saya selalu tengok IG tempat cantik2, beuatiful cabin/home tiny.. hehe

honeythebee replied at 16-4-2020 12:28 AM
Lazimnya dia emm.. aaa... emmm.. aaaa.. je.. laki sejenis x melawan org tua. Dia dengar je tp blom ...

sama spesis cam laki aku la ni...  jenis diam je bila orang tuduh (konon nasihat) aku ni...  berbulu je aku...  aku cakap la, selagi dia diam n tak betulkan balik, selagi tu la orang akan lagi besar kepala n akan pijak injak maruah aku...  sampai satu tahap, akhirnya laki aku bersuara n betulkan balik tuduhan diorang, baru ada akal n baru la nak tunjuk sikit rasa hormat pada perasaan aku...

laki ko malas nak bagi mak ko marah kot kalau dia betulkan, cuma tu la, perasaan ko pulak terluka...

barfi replied at 16-4-2020 12:37 AM
Ohhh yeke.. macam saya tak minat sgt tengok insta kak yatie ke atau siapa2 pun..

Kat insta tu s ...

Tiny house akak suka tgk!

Follow Us
barfi replied at 15-4-2020 10:31 PM
Iols tak pernah nampak nani rostam ni terloncat2 macam bonda rozita..

Dia punya terloncat ni mm ...

Odah tu mcm gila seks je aku tgk asyik duk pikir ke situ je...

'Unfollow' Shahida bukan sebab bergaduh - Rozita
Oleh Serimah Mohd Sallehuddin
bhhip@bh.com.my
Share

Tweet
KUALA LUMPUR: Ibu kepada usahawan kosmetik, Datuk Seri Aliff Syukri iaitu Rozita Ibrahim menepis dakwaan hubungannya dengan Datin Seri Nur Shahida bermasalah berikutan tindakannya tidak mengikuti akaun Instagram (IG) menantunya itu.

Bukan hanya Shahida, Rozita mendedahkan, dia tidak juga mengikuti IG milik anak sulungnya, Noor Hayati Kamarzaman dan Aliff.

Menerusi entri IG, Rozita tampil bersuara apabila tidak tahan fitnah yang dilemparkan netizen berikutan terheret dengan krisis rumah tangga Aliff dan Shahida.

“Saya ‘unfollow’ Shahida bukan bermakna bergaduh. Saya tak pernah memburukkan Shahida, tetapi netizen menuduh saya menggunakan laman sosial menyindir menantu. Semua status saya dianggap sindir Shahida. Sempitnya cara berfikir.

“Nak tahu saya bergaduh dan salahkan menantu. Hubungan saya dan Shahida masih baik hingga kini. Dia tetap menantu dan ibu kepada cucu saya hingga akhir hayat.

“Saya penat dihakimi netizen. Saya, orang tua yang matang. Saya tidak pernah bergaduh atau maki hamun orang dalam laman sosial. Nak gaduh dengan orang pun tidak pernah, apatah bergaduh dengan menantu sendiri,” tulisnya.

Rozita mempersoalkan, kenapa tiada siapa peduli apabila dia ‘unfollow’ Noor Hayati dan Syukri.

“Saya penat dan tidak mahu menjenguk laman sosial anak-anak, semakan otak sahaja.

“Jangan kata anak-anak, menteri dan artis pun saya tidak ikut,” katanya.

Rozita menjelaskan, dia tidak bersalah dalam isu rumah tangga anak dan menantunya itu.

“Saya tak faham kenapa saya turut diheret dalam kemelut rumah tangga mereka,” katanya.

Ibu kepada tujuh cahaya mata itu meminta netizen mengasihani dirinya dan Shahida serta tidak membebankannya dengan konflik rumah tangga pasangan itu.

“Jangan mempersoalkan perkara tidak cerdik kerana tak membawa keuntungan. Tidak perlu ambil tahu mengenai mereka, kemudiannya minta saya ulas. Jangan tanya saya menasihatkan mereka atau sebaliknya.

“Saya tak faham kenapa netizen ingin tahu siapa yang saya ikuti dan tidak dalam laman sosial. Apa faedah nak tahu isu anak saya bakal bercerai atau tidak?

“Tetapi, hal orang lain tiada siapa pula ambil tahu. Saya tak tahan dan penat,” ujarnya.

Rozita berkata, sekiranya terjadi perceraian, kenapa?

“Ada yang ingin berkahwin dengan Syukri atau Shahida? Kedua-duanya kaya dan baik hati. Atau ada yang hendak saya buka tender?

“Kenapa suka menghina atau sengaja buat orang lemah semangat,” kata Rozita.

Rozita berkata, mudah menghina orang kerana tidak kena pada batang hidup sendiri, tetapi tiada siapa tahu ketentuan takdir pada kemudian hari.

“Kita tak pernah berjumpa dan hanya mengenali dalam laman sosial. Memang sedap menuding jari dan menghina, tetapi adakah kita berpeluang berjumpa dan meminta maaf. Akhirat bukan main-main tempatnya,” luah Rozita

barfi replied at 15-4-2020 10:40 PM
Kak yatie tu pun menafikan yg muka bini ajim macam odah.. padahal lebih kurang je. Macam odah vers ...

tp rozita mati2 nafikan..ape slahnye odah jd menantu,xmau ke?haha

Lavender85 replied at 16-4-2020 02:03 AM
'Unfollow' Shahida bukan sebab bergaduh - Rozita
Oleh Serimah Mohd Sallehuddin
bhhip@bh.com.my

Ko kawinkan jela kri tu ngn odah. Sama2 sewel mcm tak betol.

Edited by Kak-Leen at 16-4-2020 07:39 AM
eyansss replied at 16-4-2020 12:44 AM
sama spesis cam laki aku la ni...  jenis diam je bila orang tuduh (konon nasihat) aku ni...  berbu ...

Suami akak dulu dia x membacking akak bila Mak dia cakap akak bukan2. Tp akak buat heart-to-heart kat dia.. Zaman tu akak pakai seluar, makan pakai chopstick, pakai t-shirt pun jadi hal. So, permulaannya mak dia tegur pasal seluar lagi, dia kata biar la dari pakai kain batik. Kan senang nak buat kerja, nak melangkah longkang bagai. Xde la terselak2 sampai nampak betis.
Bila Mak tegur akak makan pakai chopstick sebab katanya yg pakai chopstick ni jadi Cina, dia kata, kita pakai sudu garfu x jadi Christian, mak.. Dan begitu la kisah perjalanan kami dgn Mak sampai la ni. Nampak remeh je kan.. Tapi sejak tu dah xde dah. Tp belakang2 la pulak bercakapnya time akak berdua aje.
Eh! Dah silap thread ni! Sorry tt.. Hehehehe

Kak-Leen replied at 16-4-2020 12:16 AM
Alahai... Ni terang2 menangkan anak menganiaya anak org lain! Kena ingat juga.. Esok lusa anak cuc ...

puas dah i ckp ngn husbnd i..nasihat la..walaupn tu abg..tak bermakna adik tak blh tego abg..abg ipar ada anak tunggal pompuan form 1..huhuhu..konsep mil i..dia da besa..blh fkir sndri...tu yg abg ipar i xkesah..tapi tu la..i tgk dia pn solat jarang..umor dah msuk 40..tak hbis2 dgn pompuan wechat nya..muka idoklee hensem..kikikiki

Knowlee replied at 15-4-2020 02:36 PM
Huh? Cerita apa pulak hantu dalam hutan ni? Ada story lain pulak ke? I ni tak follow diorg, so tak ...

kan masa nak promo suami dia boleh berubat orang kena rasuk.... dia lah pertama sekali kena rasuk.     ntah apa apa la keluarga ni

barfi replied at 15-4-2020 10:52 PM
Org kata dapur kak yati lawa. Best follow kak yati tapi iols tetap tak boleh nak ngabiskan semua v ...

i ols tak leh nak habiskan video2 dia sebab tak leh nak terima cara dia bercakap ngan suami dia.....

Kenapa pipi dia mcm kena sengat tebuan?

coco replied at 16-4-2020 09:45 AM
kan masa nak promo suami dia boleh berubat orang kena rasuk.... dia lah pertama sekali kena rasuk. ...

Omg... Mmg keluarga serabut rupanya... Merepek meraban.

Ladybird910 replied at 15-4-2020 11:02 PM
Macai ton oiii... Klu ilmu acik kepam chuols tu tinggi sgt.. Suh dia jd doktor terus na.. Kot leh  ...

Aduiiii..idok la sampai ilmu jadi doktor hapus Covid..maksud aku ilmu perubatan herba..urut urutan semua tu..bonda pun terperangkap pkp..entah la..aku sekadar bagi sedikit pandangan jer..tak payah la memikir masalah keluarga depa2 ni sambil mengutuk..si yatie yg darah daging mereka pun chill je..tak masuk campur urusan rumahtangga org katanya..janji sales onzzz dan duit masyukkk...itu mentaliti yg bagus..tapi tak pelah kalau ko memang hidup bosan kalau tak mencerca..teruskan ajelah ya..nak benci ke apa ke lantak ko lah ya..macai ton mengundur diri..hihi

jeton-meon replied at 16-4-2020 02:14 PM
Aduiiii..idok la sampai ilmu jadi doktor hapus Covid..maksud aku ilmu perubatan herba..urut urutan ...

Kira ko skrg ni nyibok ke dak??? nway thanks. Keep the thoughts to urself ya! Hihi

Fazzbulous replied at 16-4-2020 09:27 AM
puas dah i ckp ngn husbnd i..nasihat la..walaupn tu abg..tak bermakna adik tak blh tego abg..abg i ...

Ish ish ish.. Abang ipar akak pun ada dua isteri. Tp biasa la org kita ni.. Time nikah nak ikut sunnah. Tp lain2 ke laut. Tggjawab pun ikut suka. Mak pulak suruh anak bongsu (suami akak) dia ni nasihatkan Abangnya yg dah 57 tahun ni pasal tggjawab kpd isteri yg tua & anak2 kat kpg. Ada la dua tiga tahun sekali baru suami akak bersuara. Tp biasa la.. Bak mencurah air ke daun keladi. Dia bersuara pun bila Mak desak2 dgn muka sedih. Dia x sampai hati. So, call le si abang tu.. Tp as usual Mak akan tanya dan tanya, kau dah cakap dgn abang kau tak? Akak sengeh je kalau ada kat situ. Tp biasa akak angkat kaki gi rumah kakak ipar sebelah rumah Mak je. X suka nak dengar.
Akak rasa tu sebab Yati pun x nak campur. Dia lebih kenal siapa ahli keluarga dia. And maknya pun, toklut tu sama mcm dia. So mcm cakap dgn angin lalu je la..
Apapun akak harap diaorg ni muhasabah diri selalu. Jgn asyik tuding jari je. Kena cari kesilapan dan kekurangan diri sendiri juga. Ni apa sikit salahkan netizen (walau netizen pun kadang2 over nau). Kalau sendiri x cari glamour, org x kenal kan..

coco replied at 16-4-2020 09:45 AM
kan masa nak promo suami dia boleh berubat orang kena rasuk.... dia lah pertama sekali kena rasuk. ...

Oo.. Akak ada tgk  posting tu. Sebelum jadi BoTan pun memang katanya suami tu pandai merawat org yg kena penyakit halus2 ni. Nak promo rawatan kat RH, sekali dia yg konon ada gangguan.