CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cluelessmommy86

Ada ke suami orang bercinta dgn isteri orang lepas tu berkahwin?

Normabaru replied at 24-7-2020 11:05 AM
Sometimes toxic ppl will voluntarily get out herself from good places..

Mcm lalat la. Mana l ...

yes.. memang betul ponn.

cluelessmommy86 replied at 21-7-2020 04:56 PM
Happy for you dear. Alhamdulillah perkahwinan kedua u sangat bahagia dan moga kekal bahagia. I suk ...

Thank you TT, i pun doakan u mendapat kebahagiaan hakiki dunia dan akhirat... keep on doing the right things... trust your gut feeling, trust your common sense, buat tindakan always based on integrity dan prinsip hidup u.... trust yourself.... and insyaAllah other good things will happen to you....

Ada, my dear friend bercerai dengan husbandnya sebab husband dia bercinta dengan staff dia yang merupakan isteri orang. Dah happily married dan ada anak sorang. Tapi my friend okay je, katanya dah tua nak gaduh2 pun.

cluelessmommy86 replied at 20-7-2020 04:10 PM
Terima kasih atas perkongsian semua. Baru sempat nak reply. Kisah aku macam ni

Aku dah 10 tahun b ...

Kawan kakak I kisah mcm u..laki biawak tak nak keje dah.lama..akak ni mintak cerai mmg tak dapatla..siap mil dia warning jgn cerai sebab tak sanggup nak tanggung anak jantan dia..sampai camtu sekali..penah akak I suggest mintak cerai then janji nak Kasi rm1k every month, tak jalan jugak..last2 biar camtu je..ala2 housemate je, buat hal sendiri..

Ramai je kat office iols kes camni. Jangan taktau, sekarang ni orang macam dah tak kisah laki orang ke bini orang. Kebanyakan memang akan pandang harta je (even lelaki). Iols ada pengalaman dah bagitau this guy yang iols married tapi dia still nak try tackle iols. Nasib baik iols kuat iman and dia pun sedar lepas tu yang iols memang tak berminat nak acah single.

Ada, dan dah dapat anak baru dah.

Follow Us
opismate vase bini org anak 1 ... gi kursus jumpa mamat ni .... fall in love .... cerai dgn laki dia n kawen dgn mamat tu .... pastu cerai dgn mamat tu jugak ..... pastu kawen semula dgn mamat tu .... happily ever after .....  opismate bilang dia dgn mamat tu cinta mati .....

sayacantik replied at 18-7-2020 10:11 AM
Ada.. my husband. Hahahahha

Skandal dengan bini orang. Bini orang tu sanggup bercerai dengan ex h ...

aduhai .... semoga sis kuat ..... koyaknye hati !!
my sil kawen dgn laki org since last year .... n kawen rahsia kat thai jugak ....
sampai laaaa ni bini 1st xtau kena madu ..... kdg2 vase skodeng FB bini 1st tu .... kalo tgk FB tu mmg 1 happy family ....

Edited by CocoCily at 7-8-2020 09:03 AM
vasepecah replied at 7-8-2020 08:50 AM
opismate vase bini org anak 1 ... gi kursus jumpa mamat ni .... fall in love .... cerai dgn laki dia ...

cinta mati or cinta buta . semua dah tua dewasa kan. pandai pandai la terima consequences on each decision.

For me, if dah kahwin and tak happy. Jangan kacau rumah tangga orang. If nak cerai, cerai for own good. Not on derita orang lain.

What goes around comes around.

MissyMolly replied at 16-7-2020 06:14 PM
Ada..kwn sekerja mak ayah.tk sangka pakcik tu buat bini dia mcm tu.anak theyols kawan sekelas.sian b ...

Mekasih mod bagi kita tacang hahahaaa..seronoknyerr kohkoh

To tt tgk update dah ok dah tu tindakan tt.jgn la skandal2 nih.tuh yg okt dok jerut2 tu..naya jer arwah.semoga berbahagia yach tt!!

Someone ai know bini org dan dh ada beberapa org anak dh..jatuh cinta dgn colleague. Sanggup bercerai dan jd 2nd wife laki tuh. Sampai la nih still 2nd wife. Anak2 dari 1st marriage mcm kurang rapat dgn sheols.

green~tea replied at 19-7-2020 01:52 AM
Husband i ke? Tak pengantin baru sangat aih... dah 1.5 yrs kawen  masing2 dah sezen pun

Bg ...

Suka baca post dr green tea..positive vibes sgt.. ibarat mcm u ni kahwen dgn lelaki kiriman tuhan..

Diamje replied at 4-9-2020 09:13 PM
Suka baca post dr green tea..positive vibes sgt.. ibarat mcm u ni kahwen dgn lelaki kiriman tuhan. ...

Match made in heaven katanyehhh

Anyway, alhamdulillah..  husband and in laws sangat22222222222 laaa baik.... i love them....

sayacantik replied at 18-7-2020 10:11 AM
Ada.. my husband. Hahahahha

Skandal dengan bini orang. Bini orang tu sanggup bercerai dengan ex h ...

Allahu akhbar..
Moga ganjaran pahala dan syurga buat you ye..aameen

Ada, tapi kena guna2 jugak sampai talak 3 ex wife dapat, selagi x talak 3 selagi tu penyondol tak puas. Penyondol tu dah bercucu pun, rampas paklong i till now la still kawen. Paklong i dari kemas pencen guru besar dah nampak macam tukang kebun skg. Siapa sangka kitorang tengok dulu paklong dgn ex wife bahagia romantik, tiba2 hampir umur pencen kena caras. Bini dia skg ni siap ugut2 ex husband suh ceraikan sebab nak kawen dgn paklong i guna pisau. Mujur arwah tokwan siap2 dah tukar harta paklong kat anak2 dia. Tapi still that women win la dgn duit saguhati bersara etc g mekoh berkali2.

Maklong i till now tak kawen lain la, cari bahagia dengan anak cucu. Dia pun pencen cikgu so ada harta sendiri

WAJAR ATAU TIDAK ISTERI ORANG ATAU SUAMI ORANG GUNA DATING APPS ?
https://bn3.cari.com.my/forum.ph ... amp;fromuid=2260901

mcm kes kawan aku je ni.tp diorg ok je la bahagia

saja nak meluah kat sini..aku ni status bini org..dan baru2 ni rasanya mcm masuk danger zone sbb ada berhubung dgn seseorang kat messenger..

asalnya bertanya2 bab lain yg takde kene mengena dgn hal personal..dia tau aku ni bini org..tp aku perasan few times dah dia mcm cuba buka topik yg luar dari hal utama perbualan kitorang -- which is totally nothing personal pun..

cuma mungkin cara aku reply dia tu kdg2 bersahaja dan ada melawak sikit2..ke sbb tu dia rasa aku mcm mesra? aduhh..

dah 2 kali dia bagi hint suruh aku contact dia kat whatsapp or tele..alasan dia kalau messenger dia jarang baca.

which to me is a big NO sbb aku tau once aku decide berhubung dgn cara tu..ia akan bertambah rumit dan intimate..

oh ye..dia status duda..same baya ngan aku pulak tu..

tapi dalam hati aku bergolak2 juga..entah2 dia takde rasa apa pun..aku je yg perasan lebih..kan? ke camne?

sebab kalau fikir kdg2 agak betul jugak tu ..ada certain bende yg aku perlukan kepastian dari pihak dia dgn segera..tunggu messenger dia reply berhari2 kdg tu baru dia baca..tapi bende tu takde la urgent namateyy...

secara luaran..dan perkenalan singkat..aku simpulkan dia seorang yg baik..gentleman..tak merapu..tapi itulah..dia tau aku bini org  tapi kenapa dia messenger aku past midnight? hishhh ..

ok aku tau aku akan dikecam..tapi nama pun forum..tempat meluah perasaan..sbb aku takde tempat nak meluah..aku cerita je la kat sini..

tp bila dikenang2 balik..mmg aku rasa seram nak berbaik dan berbalas mesej lagi dgn mamat ni..aku start slow down n taknak reply dah apa2..sbb hal bisnes yg kami bincangkan tu dah sampai ke hujungnya dan bakal tamat tak lama lagi..

oh ye laki aku tau je aku berbalas pm dgn mamat ni di messenger..aku cerita yg surface2 je la..bab yg dia suruh pm kat whatsapp n tele tu aku tak bagitau pulak..

tapi aku dah mula rasa berdosa-- tiap kali terpikir ni aku bayangkan neraka kat kiri kanan bahu ku ni..
masya allah..memang dasyat ye dugaan org dah berkahwin zaman now..huhuhuh

loklokanz replied at 27-9-2023 12:45 PM
saja nak meluah kat sini..aku ni status bini org..dan baru2 ni rasanya mcm masuk danger zone sbb ada ...

Lelaki yg baik takkan bermesej bini orang walau msg benda2 bukan personal pun.. itu terang2 tengah pancing u...

My ex office mate ada kes macam ni.

But alhamdullilah bahagia sampai sekarang. Maybe jodoh namanya kan.
Lelaki tu boss kepada perempuan tu.
Both ada rupa but after berbelas2 tahun masih bahagia.

sebelum kahwin both of them pun dah ada anak and perkahwinan baru pun ada anak.
memang berderet la.