CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BicaraHatiku

7 Kesalahan Dalam Rukyah

Ayat Rukyah parent selalu pasang kat rumah tapi adik i pesan pasang ayat rukyah ni pun ada waktu2nya. Bukan pasang all the time. Seeloknya pasang dlm lepas asar ke maghrib ke camtu tak salah dia cakap n waktu tingkap terbuka camtu. Tak ingat dia pesan camne. Yg boleh pasang all the time surah al-baqarah takde masalah. Sebab katanya ayat rukyah ni kuat.  Takut akan bertindak lg ganas.
Bab ngantuk tu ada juga baca jgn sesekali pasang ayat rukyah dalam kete tgh drive. Bahaya. boleh sebabkan ngantuk takut tersasar.  Lagi satu ai ada baca juga, nak dgr ayat rukyah ni jgn time sorang. Kene ada teman.
Makcik ai dulu penah cite dia dgr ayat rukyah tetiba rasa dia nak lari keluar dari rumah. Nasib baik anak dia ada.

serikandi_gurl replied at 12-8-2020 10:19 AM
Ayat Rukyah parent selalu pasang kat rumah tapi adik i pesan pasang ayat rukyah ni pun ada waktu2nya ...

Dulu iols gigih buat sorang2....baring..pejam mata...ada sekali tu buat terus rasa mual, angin kluar dgn rancaknya...lepas tu terus berak chuols.

Skrg dah tak berani

BicaraHatiku replied at 12-8-2020 11:30 AM
Mmm baru ku tahu benda tu x suka bau bidara....iols nak order la gel mandian...try tengok. Harap s ...

Makhluk tak guna tu tak suka bau wangi dan bersih.. Sebab tu.. Perkara pertama aku buat kat rumah aku baru masuk.. Aku cuci terutamanya dapur dan tandas/bilik ayaq.

sarah82 replied at 12-8-2020 11:33 AM
Makhluk tak guna tu tak suka bau wangi dan bersih.. Sebab tu.. Perkara pertama aku buat kat rumah  ...

ada lagi tips2 menarik sis...??

BicaraHatiku replied at 13-8-2020 09:46 AM
ada lagi tips2 menarik sis...??

Benda tu boleh rasa korang penakut ka tak.. Makin tunjuk takut makin dia melampau nak buli mangsa.. Kalau dia usik2..cuba buat bodoh. Ni yg aku amalkan.. Hahahaha..

Masa aku mula22 baca ruqyah dulu.. ngantuk gila22..

Now dah ok.. masa drive pon ok..

Follow Us
Lagi satu aku nak mention:
Tak semua gangguan, lut dgn Ruqyah. Kalau gangguan dari jin islam, Ifri*, syait**, jin panglima level tinggi.. sori laa.. bukan Ruqyah tak bagus.. tapi org yg baca Ruqyah tuu, kena level tinggi laa

* gangguan dari jin Islam = maksudnya dari jin Islam yg jahat ( macam org Islam. Ada saja org Islam yg jahat)

Aku saja2 nak bagi tahu di sini.. sbb ada org ingat kalau dlm badan ada gangguan.. kalau di ruqyah.. dia akan menggigil laa.. nangis, marah, pening dll.. sebenarnya , tak semesti nya berlaku ok..

Kalau dari gangguan level biashe biashe... ok laa (biasa biasa pon.. kalau kena.. terok jugak laa.. hahaha)

jiwasemangat replied at 30-9-2020 11:07 AM
Lagi satu aku nak mention:
Tak semua gangguan, lut dgn Ruqyah. Kalau gangguan dari jin islam, Ifri* ...

Kena ada ilmu nk merukyah org ni

Yess betul.. Sangat-sangat betul.
-Kalau kena sampok jin liar tepi hutan.. sesiapa pon boleh ruqyah..(org biasa)
-kalau kena sampok jin Tok Cha siam @ jin sihir  .. jangan try test nak meruqyah.. karang dengan perawat sekali disihir nya (org yg ada ilmu sahaja yg mampu melakukan ruqyah)

tt blh download terus ayat rukyah tu so x yah on utube habiskan dats selalu bila nk dgr. Google  mp3. juice pastu type apa2 surah or lagu yg tt nak n download

dulu takut gila nk pasang rukyah sb duduk menyewa sorang. takut bila dgr jd histeria x de org blh tlg. tp tawakal pasang dgr jgk sb ada masalah tido. lps tu bila tiapkali dgr rukyah mst senag tido. ada org ckp sb jin dlm badan tu buatkan kita senang tido sb nanti kita x dah x terdengar ayat2 quran tu, so dia oun x kepanasan

serikandi_gurl replied at 12-8-2020 10:19 AM
Ayat Rukyah parent selalu pasang kat rumah tapi adik i pesan pasang ayat rukyah ni pun ada waktu2nya ...

Lepas Asar hingga masuk Maghrib sbb waktu tu la benda tu suka merayap...bebas nak masuk rumah sape pon.  

Salam.. just nak share pengalaman cuba baca ayat rukyah. Pernah nak try buat, lepas dengar program  Tanyalah Ustaz kalau x salah... Ustaz Shahran Shafie. Topik gangguan sihir.. ingat2 lupa la masa tu, cuma dia bagitahu yang mana pasangan suami isteri yang ada masalah dalam rumahtangga/belum ada rezeki anak/bila dekat bergaduh, bila jauh teringat2, boleh usahakan amal baca ayat 102 surah al-Baqarah 7 kali.

Saya nak cuba mula amalkan, kali pertama buat lepas solat maghrib (prime time berdoa atau mohon hajat - Ustazah masa sekolah dulu pesan, bagus buat solat hajat time lepas solat maghrib, antara waktu2 doa makbul selingan jap).

Masa mula2 baca tu, rasa berdebar tu ada..tapi makin kuat rasa berdebar ditambah dengan rasa takut bila ulangan nak masuk kali ke tiga..tetap teruskan lagi walau dalam hati rasa macam nak lari ke luar dari bilik, sebabnya masa ni dah rasa macam nampak dari pandangan sisi ada sesuatu duduk dekat hujung sudut bilik. Masa buat bacaan rukyah ni saya sorang dekat rumah, husband jemaah di surau area rumah dan biasanya terus tunggu sampai isyak.. dalam hati rasa menyesal pulak buat sensorang..hehe..dalam hati tak tahu nak cakap macam mana la..tapi gagahkan jugak habis baca sampai 7 kali ulang.. habis baca tu, terus angkut sejadah keluar dari bilik..tunggu isyak dekat hall.. rasa takut dia x tahu nak cakap la..bukak tv kuat2 bila azan isyak berkumandang..tak nak rasa sunyi dekat rumah..

jiwasemangat replied at 30-9-2020 11:17 AM
Aku saja2 nak bagi tahu di sini.. sbb ada org ingat kalau dlm badan ada gangguan.. kalau di ruqyah.. ...

kes2 kronik kena jumpa ustaz..ie saka.

BicaraHatiku replied at 15-10-2020 12:29 PM
kes2 kronik kena jumpa ustaz..ie saka.

...ikut kan, saka nii.. dia ada 2 keadaan, ada yg  saka kronik (saka jin level tinggi), saka biasa2..
.. masalah utk buang:
-belum jumpa perawat yg power
-tuan badan sendiri yg sayang kat saka dia
*dua dua boleh dibuang.. kena laa sabar, rajin

Yg lebih kronik lagi adalah gangguan sihir.. yg sihir nii, memang penat melayann.. hehehe

semua saka adalah setan laknatullah kecuali saka suluk(jin kafir yg berpengetahuan tinggi).
saka yg biasa kita dengar; hanturaya, hala(mcm rimau tapi bkn rimau krn lebih gedobok badannya), rimau belang, rimau kumbang, buaya termasuk buaya putih, babi, pontianak, ular tedung dan kala jengking(bbrp bulan lepas saya ternmpk pd seorg pesakit saya) dan lain lain yg kita x tau namanya.

saka yg dipuja atau diberi mkn, org kelantan panggil jamu, akan menjadi ganas. semua saka perlu dibinasakan, bkn hanya dibuang.

une_fille replied at 14-10-2020 02:57 PM
Salam.. just nak share pengalaman cuba baca ayat rukyah. Pernah nak try buat, lepas dengar program   ...

Thanx for sharing.