CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

Mufti WP Perjelaskan Hukum Memberi Makan Kucing Jalanan Sehingga Mengganggu Jira

Peterpan17 replied at 1-12-2020 09:30 AM
dlm group kucing yg aku join tu, tak blh ko tegur sikit stok stok yg bela kucing tp dibiar berkeli ...

Yezza betul sgt tuuu eii meluatla lahai

Tak boleh tegur lansung
Aku pon bela kucing
Aku kata aku takut org aniaya kucing aku so aku jaga dia duk lam rumah aku jaga elok2 macam anak sendiri

Mmg gtulah ayat dorg
Siapa kata dah binatang takkan nak kurung eh hello?!
Dah tu buat apa bela
Jangan bagi makan dekat2 kejiranan kalau ko tak uruskan najis dia tu
Anjing pon jiran2 aku kutip tau taik

depresio replied at 1-12-2020 02:38 PM
Yezza betul sgt tuuu eii meluatla lahai

Tak boleh tegur lansung

derang tak faham. Org mcm ni elok dok kat kampung rumah bertanah yg jarak antara jiran tu 1km. Sebab ko nak bela apa sekali pun takde sapa terkesan akibat dr perbuatan bodoh sendiri.

renko replied at 1-12-2020 02:29 PM
syukur la ye dah berambus dari tmpat pprt tu
mmg xlayak duduk situ
segala mak nenek perangai pp ...

Yeee sis..ai bersyukur sgt2 dah blah..kalau x,mmg mental gara2 taik kucing n jiran tak bertanggungjawab.. walaupun ai ni suka kucing n kt kg tu byk je kucing tp dorg dgr kata..y ni,perangai kucing sama kotor ngn perangai penghuni flat tu..

Ada y bg makan,tp bersepah gitu laa..smpai berulat pun ada..

mamajawie replied at 1-12-2020 02:36 PM
di hari satu disember ni ku berdoa agar impian ko ni termakbul..maklum la ko kn org2 dianiaya oleh ...

nk suh orang bau taik kucing dia kan
sumbat dalam hidung dia dulu bia 24jam hadap bau taik

salmon-suki replied at 1-12-2020 02:45 PM
Yeee sis..ai bersyukur sgt2 dah blah..kalau x,mmg mental gara2 taik kucing n jiran tak bertanggung ...

dasar pprt
mesti pengotor gila tu kalau perangai pun hauk cmtu

kucing nebor suka hadiahkan taik nya kat luar pagar.. so far saspek blom dapat dikesan.. sabor je lah

Follow Us
apam replied at 1-12-2020 02:37 PM
One piece of pendapat aku yg bekas pembenci kucing.
U try to be compassionate dgn kucing jalanan ka ...

Bg mkn kucing atau hewan jalanan x salah tp biar laa bertempat n appropriate..mcm ada y ni bg mkn kucing kt tangga org nak lalu lalang. Dah menyusahkan yee..

In fact,ai bg je mkn kucing jalanan,n ltk dlm bekas,letak tmpt y org xlalu...kt kg tu,dah jd rumah kucing jalanan..dorg dtg,ktorg bg mkn,n dorg pn stay kt rumah mcm rumah sendiri..smpai laa dorg berdikari..ni baru kutip sekor lg anak kucing terbiar..y penting ajar dorg disiplin..ai salu je borak ngn miaw2 tu...mcm jaga anak wehhhh jaga miaw2 ni..ada y dengki mendengki..pstu gaduh..choiiii betul..kekeke~

renko replied at 1-12-2020 02:50 PM
dasar pprt
mesti pengotor gila tu kalau perangai pun hauk cmtu

Yeeee sis..2bulan kot ai amek masa nak sesuaikan diri kat tmpt tuh..sbb kotor sgt..tp had to laa sbb company suh pindah dgn short notice..xsempat nk cri tmpt y bagus..

Kalau sis tgk pn,mmg muntah hijau...kdg2 kt tangga ada taik kucing. Bau hancing tu merata..dgn sampah sarap y dibuang sesuka hati..mmg geli..kalau ai teringat,rasa mual sgt2..ai duk dlm rumah tu pn,semata2 tido je. Mkn semua ai mkn kt luar..lps bbrp bulan baru ai boleh mkn dlm rumah tu..sbb geli dgn persekitaran..terus hilang selera mkn..

Peterpan17 replied at 1-12-2020 02:11 PM
iyolah!!! dasat betul ragdolls ko.

MENTENANCE tinggi dok....kalau tak boleh beri aku senyum dan happy kerana tahu jaga maruah aku dan pandai bawak diri...dah memang aku campak dua dua dari lantai 10 flet pprt simodngengada yg kongsi bilik dgn sidak sarah87 itewww

Kahkahkahkahkah

stingerpie replied at 1-12-2020 03:10 PM
MENTENANCE tinggi dok....kalau tak boleh beri aku senyum dan happy kerana tahu jaga maruah aku dan ...

muahahahahaha!! aku setuju, aku setuju

Peterpan17 replied at 1-12-2020 02:39 PM
derang tak faham. Org mcm ni elok dok kat kampung rumah bertanah yg jarak antara jiran tu 1km. Seb ...

Ada tu Duk apt xde tanah buat perangai gtu
Mmg tepuk dahila kena jiran gini mau bala

salmon-suki replied at 1-12-2020 03:02 PM
Yeeee sis..2bulan kot ai amek masa nak sesuaikan diri kat tmpt tuh..sbb kotor sgt..tp had to laa s ...

apooo panggil den sis
hahahahahaha

asl pun dari setinggan so perangai setinggan tu dibawa la duduk ke flat
tu pasal perangai asal boleh tu pun ada je lagi
xpeduli kebersihan n perasaan orang sekeliling
pprt=projek perumahan rakyat terkotor

Dlm rumah kakak aku semerbak bau taik kucing. Puncanya, ada pulak kucing entah dari mana port atas bumbung rumah kakak aku, dah beranak pinak. Paling hampass, makcik blkg umah kakak aku dok syiokk bg makan, dari tingkap bilik umah dia  kpd kucing2 tu. Bkn setakat berak bau swmerbak, bila dah ramai2 kat atas bumbung, dia berlari2, bergurau, mcm nak runtuh bunyi... Kdg2 ingatkan pencuri yg berjalan atas bumbung tu

kot ye pun nabi suka kucing, takde lah sampai dia bela dalam kawasan rumah sampai berbau tahi dan kencing kucing sepanjang masa. entah2 nabi pun nampak belai2 sikit2 pastu chow le. dah la negeri arab tu berlambak2 pasir, mana2 pun litterbox lah. kita kat sini cuaca panas dan lembab lagi mau "ikut sunnah nabi" konon. main jual je nama nabi sebab malas nak buang tahi kucing.

renko replied at 1-12-2020 03:28 PM
apooo panggil den sis
hahahahahaha

Hahaha..bukan sis ke?sorry2...mana laa taw sis ke bro..semua poremer ai pggil sis je.. kecuali dah jelas2 ltk pakcik ke apa..kekeke~

Yeee..ntah laa..kt tmpt tu dlu ramai indo,melayu,india..cainis ai rasa xramai sbb xnampak sgt..maybe blok lain kot..tp kotor sgt blok y ai duduk tu..tp y herannya,kucing2 kt situ pun kotor2 jgk..maybe ikut suasana tmpt kot..kekeke~

Pelupusan kucing2 anjing2 jalanan tu bila mufti nak jelaskan?

depresio replied at 1-12-2020 03:25 PM
Ada tu Duk apt xde tanah buat perangai gtu
Mmg tepuk dahila kena jiran gini mau bala

klu orang Sabah kata, inilah sampalau sampalau dr hutan baru msk bandar. Tak reti adapt dgn cara kehidupan di bandar.

ultra78 replied at 1-12-2020 01:42 PM
Kalau nak bela kucing kena bela betul2. Tak boleh bela sekerat jalan contohnya bagi kucing makan sah ...

yang penting bagi makan dapat pahala. kat dia sorang jelah dapat pahala tu, orang lain kena cuci tahi boleh go to hell konsepnya

Inilah bezenye orang ade spare change atopon tidak..  Kalo dah nak sumbat roti masok tekak sendiri pon tak berduit, no wonder..

Rumah pon teres.  Kalo banglo konfem kucen2 tu takkan sesat sampe ke rumah ko.  Depe lepak kat banglo sebelah aje..  

Lagi mau tanye ostad.  Tu pasai ko idop bangsat sama macam kucen..

Peterpan17 replied at 1-12-2020 03:42 PM
klu orang Sabah kata, inilah sampalau sampalau dr hutan baru msk bandar. Tak reti adapt dgn cara k ...

Dia tak tahu dosa juga menyakiti jiran tetangga
Tapi apa nak kata
Nak tunjuk konon pecinta hewan