CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Dunia] Ivermectin : Ubat mujarab untuk merawat SEMUA pesakit covid 19 dari tahap 1 -5 ,

Edited by blastoff at 22-12-2020 06:50 PM

kerajaan PN termasuk KKM dan MKN = samseng kaki peras ugut rakyat melalui kompaun SOP yg setiap hari beratusan org2 misikin di paksa bayar ribuan ringgit ada yg kais pagi makan pagi tuh .....dan peras ugut syarikat2 besar melalui kos mass swab test, penutupan kilang berhari2 ,  sanitasi , kuarantin

Semua pihak jadi mangsa peras ugut blaka2 oleh kerajaan PN samseng nih.

Elok di heret ke muka pengadilan ler melalui tindakan saman agar seluruh malaysia sedar aktiviti peras ugut yg di buat selama nih tu . Nak harap kat puak pembangkang mcm tengah koma idea je jadinya.

blastoff replied at 22-12-2020 01:19 PM
Bila kegiatan sembunyikan kes positif di hospital di ketahui umum.... mulalaaa DG tuding jari ke ara ...

sedap jer si lahabau nih blame staf nya sendiri,
ingat heran sangat nak keje mengadap covid ni,
kalau boleh nak cuti panjang lagi ada.
takde sapa yang terhegeh still gigih mau kerja kalau terbukti ada penyakit.

Edited by Lagubestbest at 22-12-2020 07:01 PM

ubat ni ada dua jenis..
1. untuk halang jadi lagi teruk.
2. untuk hapuskan penyakit

yang no. 1 tu memang banyak, individu tertentu berkesan guna ubat tu, individu lain kena pakai ubat lain.. tapi pusing2 kita masih perlukan ubat no. 2 untuk pastikan masyarakat bebas penyakit berbahaya.

PS: Kalau susah nak faham, tengok balik news masa ashraf muslim kena covid-19, berbotol2 ubat doktor bagi dia telan, berbotol pembersih mulut dia terpaksa guna sampai sakit tekak hilang suara bagai kan?

jangan harap la obat ni akan di gunakan secara meluas.
selagi tak di endorse oleh WHO.

director WHO si tedros tu best friend CCP komunis,
banyak jasa CCP di negara asal nya Ethiopia.

bill gates adalah big funder WHO.
bill gates jugak yang yang jadi funder beberapa big pharma pembekal vaksin.

hanya vaksin dari CCP dan pharma berkaitan bill gates,
saja yang akan di promote dan di gunakan.

it's all about money and control,
they create the problem, and they also offer the solution.

Edited by Aerhys at 23-12-2020 12:57 AM
blastoff replied at 22-12-2020 06:48 PM
kerajaan PN termasuk KKM dan MKN = samseng kaki peras ugut rakyat melalui kompaun SOP yg setiap hari ...

Agak keterlaluanlah kalau nak tuduh KKM menipu dan merasuah orang ramai. I believe most of our frontliners are dedicated and just doing their job honestly. They're just following orders and yes our doctors and researchers need to come up with our own treatments and medicines jangan bergantung harap pada vaksin semata mata. We need to consider ivermectin or any other  alternative treatments too. People are dying. Dan saya tak menafikan bila ada campur tangan politik ni $$$ akan rules over human lives. It's the sad truth. We're paying billions of Ringgit for the vaccines... you know the rest...

Edited by blastoff at 22-12-2020 07:10 PM
Aerhys replied at 22-12-2020 07:04 PM
Agak keterlaluanlah kalau nak tuduh KKM menipu dan merasuah orang ramai. I believe most of our fro ...

aku tak maksudkan kkm tu frontliners.... yg aku maksudkan adalah menteri dan pakar2 yg idea dan nasihat depa diguna pakai utk rangka SOP itu ini ler yg kemudiannya diguna utk gertak dan peras ugut semua rakyat marhein dan company 2 besar

Follow Us
AKu x paham la.
So ko nk xde SOP ni sbb dah ade ubat yang berkesan.
Abis kalau semua ramai2 kene seronok ke ramai2 masuk hosp and kene dptkan ubat ni?
Nanti leh pilih2 mane yang patut bg ubat, mane yang patut dibiarkan je.

Rawatan =/= Vaksin.

Satu mengubat, satu mencegah.

Edited by blastoff at 22-12-2020 07:21 PM
slyfynx replied at 22-12-2020 07:10 PM
AKu x paham la.
Abis kalau semua ramai2 kene s ...

utk apa masuk hospital kalau ubat boleh dibeli trus dari farmasi2 dan klinik2 swasta je bagi yg simptom ringan?

dah kalau yg takut terjangkit pun boleh amek ubat sebagai langkah pencegahan...

nak SOP utk apa kalau dah ada cara nak banteras virus dari bawa gejala kalau kenanya sekali pungg so dok takut buat pe kat virus tu?

Boh ubat dlm beg selalu ler.... doktor perlu bagi tau dos je kalau demam manyak mana amek etc.. so rasa cam nak demam boleh trus pulun ubat tu menurut dos nyaaa agar kebah cepat2 insyaAllah.

tak lah sesak hospital jadinya sebab yg bergejala dah boleh dok rumah je mkn ubat tunggu sembuh  yg sihat pi kerja laaa.

AKu x paham la.

ubat tu dah 40 taun wujud... vaksin baru beberapa bulan tak habih trial pun lagik.... ko rasa mana lagi selamat?

Edited by blastoff at 22-12-2020 07:28 PM

yg penting boleh gi masjid2 utk sembahyang ramai2 rapatkan safff... sementara budak2 sekolah, tadika, taska etc dah boleh buka semula.. dan pusat2 pelancongan tak perlu hadkan pelawat lagi dah... so semua tak perlu beratur panjang2 kekdahnyaa.

Yg nak pakai mask perlu buat sukarela ler, dah ada ubat tak yah dok paksa semua pakai mask agar semua dpt sedut oksigen secukup nya dlm badan agar tak sedut kembali karbon dioksida yg long term side effect ditakuti lagi teruk kang kalau dibuat selalu2...

Sundrik kena fikir la bila tak sihat tak yah kluar amek mc pulun ubat sembuh baru kluar rumah.. dah besar panjang takkan yg tu pun nak kena ajar kot memasing fikir laa

AKu x paham la.

SOP masih diperlukan sebab the transmissions of the virus tetap ada selagi ada yg infected. At least until all infecteds, their close contacts, suspek yg bergejala dan golongan berisiko tinggi diberi rawatan awal dan kita boleh putuskan rantaian itu. Yg dah divaksin pun belum tentu selamat. Tetap kena follow SOP kan? Lebih membimbangkan kita tak tahu long term side effects vaksin jadi apa sebab they were developed less than a year while imervectin dah digunakan selama 40 tahun. Dr Kory dah beritahu dalam video tu if you take the medicine you will not contract the virus. Mereka dah bagi 800 health care workers ubat tu dan tak ada seorang pun terkena virus manakala 400 orang yg tak ambil ubat tu 58% dijangkiti virus. Semua ada dalam data yg mereka compilekan boleh baca di website mereka.

Kali ni i stuju dgn TT

Edited by blastoff at 22-12-2020 07:47 PM
brego replied at 22-12-2020 06:53 PM
sedap jer si lahabau nih blame staf nya sendiri,
ingat heran sangat nak keje mengadap covid ni,
...

yg dahsyat nya tuh dia boleh kata depa tak pakai mask dan ppe ketika sedang bertugass.... kalau ketika makan kat kantin logik le jugak ini ketika sedang buat kerja maaa...

kalau kedai runcit tepi jln pokcik jaga kaunter buat gitu logik lagi tapi ini hospital yg sentiasa dikawal ketat oleh guard itu ini mana mungkin tengah buat kerja tak pakai mask langsung..

kalau itu benar2 berlaku nescaya dah viral lama dah haihh satu malaysia femes ler muka frontliner yg tak suka pakai mask ittew

Itu tunjukkan DG kaki bohong yg kering hati sanggup throw staff sundrik under the bus kekdahnyaa

%%%%%%%%%%%%

Malah, katanya, ada juga dalam kalangan mereka tidak mematuhi prosedur operasi standard (SOP) yang ditetapkan.

"Ada yang tidak memakai pelitup muka dan pakaian perlindungan diri (PPE) ketika bertugas

Well sebelum saya dilabel anti vak saya nak beritahu di sini saya dan keluarga saya are vaccinated ya dari kecil sebab kami tahu bezakan vaksin yg dah melalui clinical trials selama bertahun tahun dengan vaksin yg masih dalam clinical trial phase tak sampai setahun dah nak dipaksa ambil. Seram okay? I've said what needed to be said and presented. You can take it or leave it.

Aerhys replied at 22-12-2020 07:31 PM
SOP masih diperlukan sebab the transmissions of the virus tetap ada selagi ada yg infected. At lea ...

SOP tu hasil tipu daya diwujudkan utk peras ugut..... tak boleh dibenarkan wujud SOP tu agar tak ada yg jadi mangsa peras ugut lagi dahh.

Aerhys replied at 22-12-2020 07:44 PM
Well sebelum saya dilabel anti vak saya nak beritahu di sini saya dan keluarga saya are vaccinated y ...

I'm with u in this.
Risau sbb kite rush sgt vaccine ni.
But seriously, precaution still kene ade.
Kene jgk biasekan pakai mask.
Ade ubat pun, mende dah nama penyakit kan.
Denggi pun leh je pulih, taun pun ade je ubat yang terbukti berkesan,
But still, ttp kene ade precaution, sbb org yg kena tau la mcm mana sakitnye.
Kite yang x pernah kene bole le complaint leceh la, x de freedom la.
And no, aku x tujukan perenggan ni kt mana2 forummer. Just my 2 cents.

Hopefully one day, we can look back at these days and gelak2 cerita dkt anak cucu.

slyfynx replied at 22-12-2020 07:55 PM
I'm with u in this.
Risau sbb kite rush sgt vaccine ni.
But seriously, precaution still kene ade ...

pemakaian mask perlu dgn sukarela sendiri lah tk perlu paksa... kalau yg kerja hingga 12 jam tuh... boleh jatuh sakit lama2 hidu karbon dioksida dgn oksigen yg kurang disedut tuh... yg stakat nk kluar sejam dua gi mall rasa nk pakai boleh aje.

Aerhys replied at 22-12-2020 01:30 PM
This is what I've been wondering as well kenapa the authorities and FDA tak mahu approve this drug w ...

Oooo fox news hehehhe

Lagubestbest replied at 22-12-2020 07:00 PM
ubat ni ada dua jenis..
1. untuk halang jadi lagi teruk.
2. untuk hapuskan penyakit

ashraf tu dia hidup lagi... what about yg di perosok masuk mak nenek ubat yg dibuat secara meneka2 aje lalu jadi kronik kemudian mati? Berapa ramai yg end up camtu selama ni?

Padahal ada ubat sebenar tak mau guna? Boleh jadi kes bunuh pe kalau tahu ada ubat yg mujarab tapi pesakit tu sesaja dihalang dari diberi ubat tu hingga membawa kematiannya

l0g0ut replied at 22-12-2020 02:36 PM
Baca dulu... jgn buat konspirasi je..

Ivermectin is thought to inhibit the virus by preventing vi ...

Belastop ni dah macam alter ego si ayam