CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

Cara berdamai dengan madu

ellejo replied at 27-2-2021 03:59 AM
hmmmmm classic case kat tg karang, banting, kole slangor, jeram, kapar, klang, meru, skincan, sabak  ...

Maksud Kakak apa sih? Tidak bagus Kakak menuduh yang tidak-tidak.

Ivysaur replied at 26-2-2021 11:49 PM
Tak payah la berdamai dik. Memang tk boleh pun nak berdamai sebab mak aku kata kalau ambik hak orang ...

Terima kasih atas nasihat dan saranan Kakak, iya banyak yang bilang saya tidak perlu berbaik-baik dengan madu saya. Akan saya usahakan dan saya coba melawan rasa bersalah dan berdosa mencuekin madu saya yang lagi sakit berat. Suami saya ada berencana untuk mengambil jasa home care nurse buat merawat luka dan dressing madu saya, barangkali saya bisa merasa tenang karena ada yang mengurus kebutuhan beliau, insyaallah.

Ivysaur replied at 26-2-2021 11:49 PM
Tak payah la berdamai dik. Memang tk boleh pun nak berdamai sebab mak aku kata kalau ambik hak orang ...

Soal isteri kedua bukan warganegara Malaysia, bisa dapat pensiunan atau tidak? Jawabannya bisa jika pernikahan ini sah dan terdaftar secara undang-undang, punya sijil nikah. Sudah saya informasikan di nomor 29. Saya copas di sini ya.
http://www.jpapencen.gov.my/penerima_PT.html
Pencen Terbitan

Pencen Terbitan merupakan suatu faedah persaraan yang dibayar setiap bulan kepada balu atau duda, dan anak anggota berpencen atau pesara yang telah meninggal dunia. Formula penghitungan Pencen Terbitan adalah sama dengan formula yang digunakan bagi Pencen Perkhidmatan.

Takrif anak menurut undang - undang pencen ialah anak yang di bawah umur 21 tahun dan belum berkahwin, termasuk anak angkat, anak tiri dan anak tak sah taraf. Bagi anak yang cacat atau hilang upaya dari segi jasmani secara kekal serta tidak berupaya menanggung nafkahnya sendiri, tiada had umur ditetapkan.

Kadar bayaran pencen terbitan adalah mengikut pembahagian syer berikut :

Balu/Balu-balu/Duda
2 syer bagi tiap-tiap seorang balu/duda

Anak-anak
1 syer bagi tiap-tiap seorang anak.

https://www.facebook.com/bahagia ... a/2278655598890487/
Bahagian Pasca Perkhidmatan (PENCEN)
23 Jun 2019 ·
SOAL JAWAB ISU PERSARAAN:

TAJUK: PERKAHWINAN

Soalan:

Saya berkahwin dengan seorang warganegara Azerbaijian, adakah kelak kalau saya mati, pencen saya boleh dipindahkan kepada isteri saya tersebut?

Bagaimana pula kalau isteri pertama saya warganegara Malaysia dan isteri kedua saya bukan warganegara?

Atau ada syarat-syarat lain? Atau hanya warganegara sahaja? Adakah saya perlu kahwin hanya dengan warganegara Malaysia sahaja untuk membolehkan isteri saya dapat pencen saya kelak?

Tolong saya incik, saya buntu.

Jawapan:

Tuan,

Pasangan yang dikahwini melalui perkahwinan yang diiktiraf oleh agama, adat atau undang-undang tetap akan layak menerima pencen terbitan setelah kematian suami/isterinya yang merupakan pesara Kerajaan.

Bukti secara dokumentasi perlu dikemukakan beserta pengesahan daripada Kedutaan Malaysia / Pesuruhjaya Tinggi di negara di mana berlakunya perkahwinan tersebut. Jika dapat dibuktikan bahawa perkahwinan tersebut sah dan diiktiraf, maka pasangannya layak menerima pencen terbitan.

Kalau perkahwinan tersebut berlaku di Malaysia, walaupun dengan pasangan bukan warganegara, tetap layak tanpa perlu pengesahan kedutaan atau pejabat consular kerana ia berlaku dalam negara, cukup sekadar sijil nikah atau sijil pengesahan perkahwinan yang dikeluarkan oleh Jabatan/Agensi Kerajaan yang berkaitan.

Yang tak layak tu kalau perkahwinan tersebut tidak berjaya dibuktikan kesahihannya, tanpa dokumen dan tanpa pembuktian.

Yang paling tak layak ialah kalau kahwin dengan makhluk asing.

Sekian dimaklumkan, terima kasih.

Friska replied at 27-2-2021 07:29 AM
Terima kasih atas nasihat dan saranan Kakak, iya banyak yang bilang saya tidak perlu berbaik-baik  ...

Rilek la dik tapi jangan la sampai Friska cuci luka dia. Memang cari pasal la kena hempuk. Kalau diabetis ni dah sampai cuci luka, makcik aku dia memang emosi dan depress. Dia juga rasa mungkin suami dia tak sayang dia lagi. Semoga korang hidup aman damai lah dengan hal masing-masing.

Sapa tak stress suami kahwin lain? Dengan diri sakit lagi. Cuba kamu duduk di tempatnya. Apa perasaan kamu? Melihat suami mu nikah lain? Dgn org muda?

Silap tempat la nak mintak nasihat . Teruskan berbuat baik dengan madu, hantar makanan & minta maaf melalui phone atau message. Tak perlu jumpa & menambah stress madu yang tengah sakit.

Cakap pada suami, lepas ni kalau ada majlis di tempat kerja sekali sekala bawa la isteri pertama. Dari situ dah nampak suami tu tak adil & tak sensitif sebab asyik bawa isteri kedua aje. Mentang2 isteri tu di wheel chair. Kawan2 kerja suami kamu mesti kawan madu juga sebab mereka dah lama kahwin. Mesti la madu kamu sedih & malu.

Lagi satu,tak perlu cakap pasal pencen suami semua etc kalau tak mau hadap serangan warga forum sini.

Follow Us
Buah simalakama tu buah apa

Friska replied at 27-2-2021 07:29 AM
Terima kasih atas nasihat dan saranan Kakak, iya banyak yang bilang saya tidak perlu berbaik-baik  ...

Mencuekin tu apa......

Baik ko mintak cerai. Habis masalah. Ko cuma menambah stress dan masalah je pada rumahtangga orang. Org tu dahla sakit, suami pula bersedap2 dgn betina lain. Ewah2..sakitnyaa tuh disiniiii!  Pahtu siap search pasal pencen bagai. Nampak sgt ko mmg nak reta dia. Walau tak kaya mana pon org kerajaan tp ada pencen blhla survive. Dh bahagi2 dgn ko,ko ingat banyakke dapat. Dasarrrr. Orang susah2 hidup berpuluh tahun ko datang terus rampas semuanya. Jahat.  Patutnya ko boleh elak. Lari balik indon sana. Jgn percaya la dengan air mata lelaki. Skng dia kawen dgn ko.. Sok2 ko sakit dia kawen plak bini no. 3. Masa tu baru ko rasa

helloo..

dh habis pupus ke laki kt pulau sumatera, pulau jawa, pulau kalimantan, pulau makassar, pulau batam..

tuu..kalo susah2 sgt cari jodoh...pegi je naik Gunung Kemukus tuu haa..2 jam je dari pekan Kudus tuu...

Kalo dh jadi isteri no.2 pun..sila jgn menyibuk pencen suami...sila jadi isteri yg pandai mencari rezeki tanpa perlu bergantung pd suami..

Confirm la lepas ni dpt PR / warga Malaysia kan..untuk makluman..ciri2 perempuan Malaysia kena pandai berusaha untuk dapatkan belanja sendiri..

Kalo masih nak bawak perangai dari pulau sana...mengharapkan belanja...sila bercerai yachhhhh..

Ivysaur replied at 27-2-2021 08:00 AM
Rilek la dik tapi jangan la sampai Friska cuci luka dia. Memang cari pasal la kena hempuk. Kalau d ...

Terima kasih Kakak atas masukkan dan doanya, bisa juga itu, dikarenakan sakitnya, madu saya jadi depressi, gampang emosi juga paranoid lalu beliau melampiaskan rasa frustrasi dan kemarahannya ke saya dan suami.

lilac85 replied at 27-2-2021 09:16 AM
Sapa tak stress suami kahwin lain? Dengan diri sakit lagi. Cuba kamu duduk di tempatnya. Apa perasaa ...

Yang namanya jodoh itu urusanNya Kakak, sekuat apapun Kita menolak, namanya jodoh akan tetap berpihak. Ujian buat saya dan suami.

Straya replied at 27-2-2021 09:25 AM
Silap tempat la nak mintak nasihat . Teruskan berbuat baik dengan madu, hantar makanan & minta maa ...

Akan saya coba ikuti nasihat sarannya, terima kasih Kakak ya.

noor2 replied at 27-2-2021 09:36 AM
Buah simalakama tu buah apa

Saya juga tidak tahu Kakak, belom pernah lihat secara nyata. Buah simalakama itu dalam peribahasa bahasa Indonesia, dimakan bapak mati, tidak dimakan ibu mati. Jika fotonya bisa dilihat di sini. https://catatan-buah-yunus.blogs ... a-mahkota-dewa.html

Kalau tidak salah, maksudnya 'ignoring' dalam bahasa Inggris

naina replied at 27-2-2021 09:48 AM
Baik ko mintak cerai. Habis masalah. Ko cuma menambah stress dan masalah je pada rumahtangga orang.  ...

Cerai itu tidak semudah membalikan telapak tangan Kakak. Sebagai pria, suami saya juga kebutuhan yang perlu dipenuhi, suami masih sehat dan punya naluri manusia normal. Soal pensiunan itu, ada yang tanya ke saya, lalu saya coba beri pengertian. Menurut saya itu adalah hak suami saya, terserah beliau membagikan bagaimana.

Edited by Friska at 27-2-2021 11:43 AM
izwan_izi replied at 27-2-2021 10:01 AM
helloo..

dh habis pupus ke laki kt pulau sumatera, pulau jawa, pulau kalimantan, pulau makassar,  ...

Ya hello juga Kakak, sudah jodoh saya Kakak. Saya punya usaha kecil-kecilan membiayai diri saya sendiri. Soal PR, semuanya suami saya urusin

jom layan ada bait lirik laki tinggalkan bini pertama demi poen wanita seberang. hati2 dengan bitch datang time pencen

#DontMessWithCariForumKrew

Rate

1

izwan_izi replied at 27-2-2021 10:01 AM
helloo..

dh habis pupus ke laki kt pulau sumatera, pulau jawa, pulau kalimantan, pulau makassar,  ...

Hehe...ko jgn cari bini kedua tau izwan...

Dah keluar kapal dan jumpa family dah ke....ke akak salah baca
..huhu
.ampon

noor2 replied at 27-2-2021 01:59 PM
Hehe...ko jgn cari bini kedua tau izwan...

Dah keluar kapal dan jumpa family dah ke....ke akak  ...

takde la kaka...tetap setia pd yg satuuu...niat merenyam tu ade sikit2..hahaha..tapi malas la nk kawen byk2 ni...nanti habis rosak semua plan..

kalo jenis laki yg suka duduk rumah ulit bini boleh laa...harini no.1..esok no.2...lusa no.3...

iols tak boleh..sb jenis panjang kaki..kalo balik pon susah nk lekat rumah..ade je projek pegi sana sini kami 3 beranak..

Kalo kawen 2-3-4....boleh pening la kaka nk arrange cuti banyak2 keluarga..confirm budget lari punya..

haaa...iols dh balik bercuti dahhh akhir thn lepas..skang ni dh onboard semula kaka..