CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

Ibu terkilan. Tetamu datang ziarah bayi baru lahir komen anak 'kulit gelap'

setakat nie 3 org ank haku lahir semua gelap lantak la deme nak ckp apo Makin injak usia dorg putih cerah ikut haku n muka manis ikut apak... balik kg je sedara dok puji cerah2 ank kamu nie haaa muka manis belaka...ok done riak

Serius xfaham knp ada orang kutuk2 warna kulit, hidung or fizikal baby..
Like whats wrong with u? Cacat otak ke?

The white supremacy

aku pnh terkena. Bawa anak p opis.  Ada 1 mamat tu tegur aku. Hi,  pesal ank ko yg ni gelap. Hang laki bini putih .. Allah. Darah aku menyirap . Aku tak ingat apa yg aku tempelak kat mamat tu. Tp ramai le kawan2 aku dengor bila dia mengata ank aku.  Pdahal kat belakang ramai kawn2 aku kutuk mamat ni. Tak sedor diri . Diri tu dah kulit gelap, nak mengata anak org  plak.  Sampai ada 1 kes, cleaner India kat opis aku bcakap dgn mamat ni dlm Tamil . hahahhaha.. Mamat tu terkedu. Ehh aci, saya Melayu lah. hahhahahaha.. kitaorg gelak sampai sakit perut..

Yg penting sihat walafiat

Edited by chilly at 18-6-2021 10:31 PM

Lain kali kalau orang tegur kenapa anak kau hitam jawap jer macam ni 'eh hitam ke? Aku tengok kaler olive green/navy blue/cherry red etc macam kaler baju raya kau taon LEPAS! Masa cakap tu senyum pakej menyeringai. Biar dia ingat kau tengah meroyan/kerasukan.

Haaa mesti ternganga siap eerkkk erkkk taktau nak balas apa. Instead kau yang terngiang-ngiang ingat apa yang dia kata, servis bertukar tangan dia pulak yang ingat apa kau cakap kat dia. Aku dah coba. Silalah ahahahah.

Follow Us
md_nana replied at 13-6-2021 01:58 PM
cerita pasal mil ni, teringat mil aku. dia x ckp fizikal anak aku tp pernah dia tegur anak aku pak ...

Mahal sgt ke harga baju tu?
Curious pulak I baca

Kalau I xde masalah Kalau baju tido sama setiap hari sbb nak tido baru pakai. Bangun tido dah bukak dan gantung balik.

anakmak replied at 23-6-2021 09:05 AM
Mahal sgt ke harga baju tu?
Curious pulak I baca

x laaa mahal sgt u sbb I bkn kayo sgt tp I bkn jenis beli baju tidur rm10 pasar malam tu yg kartun tu sbb I dok pulau, air x elok so bila beli baju murah, basuh sekali mmg terus jd buruk lusuh.

I ok je org lain beli sbb tgk budak pakai byk kali tak buruk maybe sbb pandai jaga. i jenis baju malam x byk tp klu baju siang, mmg suka anak pakai tukar x sangka pulak jumpa setahun sekali hal baju tidur di tegur. hehe hehe

aku lg dedua anak pmpn aku baru lahir, mak sendiri ckp gelap, mcm lelaki la..masa pantang tu sabar je, kekdg laki aku terasa tp pikir mak aku jaga siang n malam aku time pantang telan je. aku angap je ketahanan mental.  bila da besar berubah abis anak2 aku, bila tag pic kt fb dedua anak aku ade iras dia dan mak aku pun sedar masa kecik dia gelap da besar baru putih. btw mak aku ni keturunan cina. so paham je la putih cina cmne. hahahhaha.aku tak kisah, jadi sempurna sifat sudah. skrg ni tgh mental toucher nak kena dptkan anak lelaki lak...mak oh mak nsib syurga bawah mu.heee.

Dasar mulut jahat, janji baby sihat sempurna dah besar syukur kot

Nsib iol msih single, xde nak condemn anak tu cmna.

Memang ramai muluy macam aper..siap beleo jari cukup, hidup cukup..bentuk hidung camne..ade juga mannusiacamni

Pedulikan orang orang yg mcm tu..hitam ke putih ke kelabu ke yg penting sihat..dah besar nnt pandai la budak tu telan vitamin bg cerah pakai produk skincare bagai..cerah lah..kot kekal hitam pun apa masalah nya.supermodel terkenal dunia pun ramai dr kulit hitam..orang Malaysia ni jer yg taksub dgn kulit putih..dah 2021 kot tp pemikiran masih di tahap sama..what de nonsense la

orang ni pon, ringannya mulut. Dah la cakap direct gitu

yang buat lawak bodoh “bapak lain” tu, eloknya tampo je. Otak tu ada kenapa tak guna sebelum bercakap?

Bukan setakat lawak bodoh, tapi ada unsur fitnah dah.

Mak budak ni tak boleh bagi muka dah dekat deme ni, nanti makin melampau sebab dorang ingat kita okay je dengan “lawak” tu

ckenj replied at 25-6-2021 02:47 PM
aku lg dedua anak pmpn aku baru lahir, mak sendiri ckp gelap, mcm lelaki la..masa pantang tu sabar j ...

stay strong akak! kena banyak bersabar jugak ya dapat mak macam tu. Semoga tuhan balas kesabaran akak

Apa salahnya kulit gelap?

Aku ade je anak buah kulit sawa matang, aku suke cakap dia hitam. Tapi dialah anak buah aku yg paling sayang. Eee.... Rindunya dah lama x jumpe. Nak peluk2 rindu betul

My daughter masa lahirkan putih gila, merah..

Sekarang tan dah. Nak nak bila summer..

Yang terdedah semua gelap, yang terlindung semua putih....