CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TommyHilfiger

Kucing Jamil jadi maskot baru Bukit Bintang

Close [Copy link]
Originally posted by blueharp at 2005-2-4 08:29 AM:

aku faham ngan apa yg ko nak sampaikan dude... tapi ko pernah nampak tak en jamil nun bawak moto scoot dia camner?? kalo dia bawak scoot dia cam mat rempit...mmg le dia saje je nak amik risiko  ...

tak ambik ati arr kita kat sini nak berbincang aje .. ko ade pendapat tersendiri .. aku pun ade pendapat tersendiri gak ... tapi aku stuju ngan ape yg azaleena tu kata ... tak salah bawak kucing 2 tu naik scoot tetapi kene tengok kat mana context dier ... kalau kat area taman yang mana traffic mmg di tahap rendah gaban ... ok arr .. tetapi kalau di kawasan bukit bintang yg definitely busy memanjang, laju la pulak tu ... rasanya teramatlah tidak sesuai dan membahayakan bukan sahaja kepada pemandu tetapi yg utama kepada haiwan yg cuma berbekalkan animal instinct cam ko cakap tu.
Ada sesuatu yg tidak kena bila haiwan dibawak dalam kenderaan yg kurang selamat di kawasan trafic yg sibuk.

.. mmg cool pun bawak kucing naik scooter. Aku sendiri time nak pindahkan kucing2 yg aku adopt daripada faculty .. aku bawak naik motor .. tetapi aku letak di dalam bakul yg secure yg pasti dier tak leh lompat dan akhirnya cuma terbujur di jalan raya. Dalam tahun 1999 aku bawak kucing aku dari sri serdang ke section 19 ke 18.. tak ingat .. tempat di mana terletaknya jabatan haiwan negeri selangor untuk mendapatkan certificate nak transport kucing aku ke seberang laut. Tapi ape aku buat .. aku beli transport cage yg cuma berharga rm60 .. time tu .. masukkan kucing2 aku .. dan alhamdulillah .. pre dan post transportation tu .. aku tengok kucing2 aku xde masalah .. not even stressed .. (tang ni bukan transport kat seberang laut .. tapi transport dari umah sewa time aku student kat sri kembangan ke shah alam section 18 ke 19 ... dekat balai bomba tu.. naik motor)   

actually aku pena nampak mamat tu bawak scoot ngan kucing2nya masa newyear 2003 nak masuk 2004 .. kira waktu tengah malam last year masa tu dia duk kat rasa depan kedai giordano ke ape tah tapi tak jauh daripada premis mac donald.. aku ingat lagi tu pasal malam tu aku haus giler .. giler ngan tah ape nama dia yg jual kat mac donald tu yg macam slurpree seben eleben.. time tu aku mmg impressed tengok mamat tu.... tengok kucing dier ngan bunyi lagu hip hop yg agak kuat .. mamat tu sibuk groom kucing2 dier tanpa hirau orang kat sekeliling. Tinggal lagi terdetik di dalam hati apeka kebajikan haiwan telah diambil kira di dalam kes ni ... kat mesia .. kesedaran terhadap kebajikan haiwan .. atau animal rights baru je nak bercambah .. dah ade la pun cadangan by the year 2006 kalau tak salah aku .. seme yg ternak ayam penelur dalam battery cages dikehendaki menternak di dalam kawasan yg membolehkan ayam2 berkenaan bebas bergerak .. dan tidak duk kat battery cages tu 24/7
kuarkan telur .. bila dah sampai masa .. sembelih... kira kitaran hidup dia .. cuma di dalam keluasan lebih kurang 18" X 24" aje, walaupun pada aku daripada tidak sesuai daripada segi prakticality ...

Mmg aku bercakap daripada segi logik.. tetapi educated logik ngan sedikit pengalaman .. aku tak berani nak cakap sekadar daripada segi logik semata2.. kalau daripada segi logik aku akan cakap .. aku berpendapat... makna dia solely daripada logik dan takde backup fakta atau pengalaman.

Ape hal pun kene ingat .. kucing bukan manusia .. tempatnya adalah di rumah yg bukan sahaja penuh kasih sayang dan kemanjaan, tetapi lebih penting adalah keselamatan. Bukan di tepi2 jalan ...

3 perkara perlu diambil kira ...
1. keselamatan kucing tu
2. keselamatan pemandu yg juga tuan kucing tu .. rasa aku kalau nak terbalik ke ape .. dier slamatkan diri dier dulu baru kucing tu
3. keselamatan pemandu2 yg lain ... yg gerenti nak tak nak ade 2 options ...
sama ada mengelakkan diri daripada melanggar kucing2 tu kalau berlaku kemalangan yg mungkin terpaksa melanggar pemandu lain atau objek lain .. atau .. nak tak nak .. kalau situasi tidak mengizinkan .. melanggar kucing2 tersebut bagi mematuhi protokol .. pentingkan keselamatan manusia dan barula keselamatan haiwan

[ Last edited by sibel on 4-2-2005 at 06:49 PM ]

Originally posted by sibel at 2005/2/4 06:31 PM:

tak ambik ati arr kita kat sini nak berbincang aje .. ko ade pendapat tersendiri .. aku pun ade pendapat tersendiri gak ... tapi aku stuju ngan ape yg azaleena tu kata ... tak salah bawak kucin ...

Ape hal pun kene ingat .. kucing bukan manusia .. tempatnya adalah di rumah yg bukan sahaja penuh kasih sayang dan kemanjaan, tetapi lebih penting adalah keselamatan. Bukan di tepi2 jalan ...

ok la.. :clap: setiap benda yg positip sure ada negatipnyer.. ok la..aku tau ko conscious ttg keselamatan kusing yg dibawa oleh en jamil nun.. ye la..:ah: kusing kan dok umah..mana leh dok merambu ramba kat luar umah.. kusing yg dok luar rumah terdedah pada bahaya dan tak dapat kasih sayang. dan kat situ en jamil dah buktikan dia adopt kusing2 yg terbiar dan dibawa balik umah utk dirawat mahupun diberi perlindungan..tapi perlu diingat..kan en jamil nun ada training kusing dia..so..kira dia expert la dlm hal2 camni.. tapi kalu ko still curious ttg kreatibiliti en jamil dlm menjamin keselamatan kusing2 dia.. better ko report kat jabatan haiwan dan cakap ada owg sedang membahayakan nyawa kusing di jalan bukit bintang depan mcdono nun.. so..it will solve ur curiousity bout safety for thus cat..

useless ... animal ordinance 1953 tengah digubal ... bawak skarang pun x guna .. sbb .. takde dalam peruntukan undang2 yg leh nailed him down ...

oo....  kalu camtuh, tak guna le kita nak kepoh2 komplen tapi no action be taken by the authority. hopefully si en jamil tuhtau le apa yg dia bwat erk.. kita pun tak tau apa agenda dia sebenarnyer.. samada betul nak jaga kebajikan kusing2 or just nak tarik perhatian owg utk lepaskan tension..:stp: only God knows why..

kakn This user has been deleted
tetiap minggu setiap ari jumaat kakn tgk kucen2 ni.. smlm tgk die kata ada 39 eko dah...

ada sekor tu, cam muka kucing kakn nama comot (dah arwah dah)... macam je... rasa nak meleleh air mata tgk kucen tu sebab tingat kat comot.....

Originally posted by blueharp at 2005-2-5 02:34 PM:
oo....  kalu camtuh, tak guna le kita nak kepoh2 komplen tapi no action be taken by the authority. hopefully si en jamil tuhtau le apa yg dia bwat erk.. kita pun tak tau apa agenda dia sebenarnyer. ...

what do you mean by tak guna le kita nak kepoh2 komplen?
im not complaining ... just pointed out my point of view ..thats all . .
why this sounds like u make it personally?

Follow Us
maks pernah tgk,pegang-pegang kucing jamil ni
memang semuanya jenis senyap aje
tak bergerak dari scooter
jamil kata mmg kucing tu dah dilatih
dilatih dengar kata
tak tau lah maks macamana jamil latih
maks perasan kat sccoter jamil tu ada permintaan
permintaan ikhlas dari org lalu lalang
untuk menderma bagi tujuan kebajikan kucing tu
agaknya untuk menampung kos beli makanan kucing
atau kos kesihatan,penjaagaan kucing
siapa yang menderma, boleh ambil gambar kucing
darii album kucing jamil
tapi maks tak derma
sebab maks very the kedekut one :bgrin:

Originally posted by sibel at 2005/2/5 06:03 PM:

what do you mean by tak guna le kita nak kepoh2 komplen?
im not complaining ... just pointed out my point of view ..thats all . .
why this sounds like u make it personally?

uiks.: salah ke statement aku??? :stp: mana ada too personal..ok la.. tak guna nak argue coz aku tau ko lebih prihatin dari aku.. camgini la.. ko bwat le apa yg patut ko rasa erk dr sibel.... aku tak nak masuk campur lagi.. ko kan lebeh tahu dari aku yg tak tau apa2 ni.. so. peace!!!..:bgrin::tq::hatdown::bodek::pompom::kunyah::gantuk:

:: aku pernah terserempak/tertengok kucing2 ni atas skuter kat bukit bintang... aku dengan member aku ternganga tengok... apsal kucng tu semua atas skuter... aku pk sape2 yg tengok pasti akan rasa nak bergambar, mana yg berjalan laju akan berjalan lambat sekejap, dan ada yg berhenti sambil berfikir, n macam macam la ragam... dan aku lak, ternganga n ada pulak rasa nak amik gambar, tapi tak kessampaian , coz aku time tertengok tu, aku dah ada dalam bas, n bas n aku sekali ucap, a'kum n jumpa lagi!!!!

Originally posted by blueharp at 7-2-2005 10:41 AM:

uiks.: salah ke statement aku??? :stp: mana ada too personal..ok la.. tak guna nak argue coz aku tau ko lebih prihatin dari aku.. camgini la.. ko bwat le apa yg patut ko rasa erk dr sibel.... ...

lol

hmmmm.........

siap bawak berjalan-jalan lagi tu...
elok pulak diorang duduk diam :lol
dunia dunia..

wow susah nak jumpe org cenggini...

ok dah baca satu artikel pasal kucing jamil ni...ekceli dia kata ada satu tourist jerman yg bagi dia belanja tiap2 bulan RM500...untuk menjaga makan minum kucing dia tu...dia selalu lepak kat depan McD kat BB..kalo korang nak jenguk dia jgn lupa say HI kat kucing dia yg paling tua nama adik....so cute!

Catslover This user has been deleted

Menjawab tulisan sibel yang buruk sangka terhadap saya JAMIL

Menjawab tulisan  sibel yang buruk sangka terhadap saya JAMIL

Assalamualaikum,

Pada mulanya saya sekadar hanya mahu melihat sahaja pendapat-pendapat atau pandangan orang ramai terhadap apa yang saya lakukan,mungkin ada pandangan dan pendapat yang dapat membantu saya , walaupun begitu saya lihat ada juga terdapat manusia manusia yang cemburu, dengki dan tidak boleh melihat orang lain lebih , saya pernah dengar orang berkata ( siapa yang menghancurkan melayu kalau bukan melayu sendiri ) untuk mereka yang mempunyai perasaan begini atau menulis seolah-olah beliau seorang yang kuat berugama sehinggakan mengunakan ayat muslimin atau muslimah .tak payahlah berlakun, saya akan berterus terang dan saya harap pembaca menilainya sendiri , walaupun apa yang akan saya tulis menganggu sdr/sdri sendiri, untuk pengetahuan pembaca dan penulis yang banyak menolong saya bukanlah orang beragama ISLAM atau MELAYU, tetapi berbagsa kafir, kita selalu bercakap tentang islam, orang islam baik, bagus melayu baik ,melayu bagus tetapi pengalaman saya berada di bukit bintang telah menunjukan semua itu karut,

( 1 ) Ada penulis yang mengatakan saya cuba mencari popularity , pernahkan orang dapat membawa kucing menaiki skuter tanpa mengikat atau mengisi dalam box, kalau pernah ada orang buat dan ia boleh membuat saya terkenal mungkin boleh dikatakan saya mencari polulariti, tetapi nak beritahu sdr/sdri bukan nak megah hanya saya seorang dalam dunia ini yang telah berjaya melakukanya, banyak pelancong-pelancong yang telah ke serata dunia berkata bahawa mereka tidak pernah melihat perkara begini kerana kucing bukanlah binatang yang boleh di ajar melainkan hanya boleh di jinakkan sahaja,jadi bukanlah saya mencari popularity sebaliknya jika ada orang lain yang buat mereka yang mencari popularity kerana perkara ini boleh membuat seseorang itu terkenal.

( 2 ) Tentang saya keluar media seperti Berita harian , The star , Kosmo , Majalah bicara , Majalah variasi , internet dan television jepun NHK . bukanlah saya mencari mereka tetapi mereka sendiri yang datang untuk membuat interview dengan saya, saya tidak akan menolak kerana ia boleh memberitahu orang ramai apa yang saya lakukan ,

( 3 ) Tentang mengatakan tak payahlah bawa kucing-kucing tersebut naik skuter dan meletakan mereka di bukit bintang , saya menyelamatkan binatang bukan satu,bukan yg cantik shj, bukan yang baik shj, dan mereka ini perlu makan, untuk mendapatkan sumber keewangan saya melatih mereka  dengan kebolehan yang saya ada dan belajar ,jadi sesiapa yang mahu mengambil gambar sudikanlah membantu saya, saya tidak akan membawa kucing tersebut ke bukit bintang dengan syarat bolehkah penulis yg berkata tersebut sponser saya sebanyak RM 2000/ sebulan untuk makanan dan ubatan.

( 4 ) Saya bukan nak memuji diri tetapi banyak yang memberi pendapat atau pandangan kenapa tulis sumbangan ( donation ) kenapa tak setiap satu tangkapan gambar kenakan harga RM 5/ . baru dapat banyak, tetapi saya dilahirkan mempunyai hati manusia bukanya binatang, kalau orang lain mungkin mereka akan melakukanya. Pada saya orang nak membantu Bantu, sebab saya bukanya mengunakan kucing untuk diri saya sendiri,

( 5 ) Tentang penulis yang mengatakan ketika saya menunggang skuter mungkin membahayakan nyawa kucing tersebut, saya nak beritahu penulis kucing saya lebih bijak dari penulis, kerana mereka telah saya latih dalam berbagai situasi malah kalau hari hujan ketika di atas motor, dan untuk ingatan penulis saya bukans eperti penulis, saya pentingkan nyawa kucing saya lebih dari nyawa saya, malah saya pernah berdiri di tengah jalan ketika kereta lalu demi untuk menyelamatkan seekor kucing buta sebelah di kampong baru, sanggupkah penulis berbuat begitu.  

( 6 ) Dari pengalaman say bertemu ribuan orang selama 3 tahun di bukit bintang saya kenal hati budi penulis melalui tulisan, saya dah banyak bertemu dengan orang seperti penulis yang hanya tahu bercakap ( orang putih kata TALK ONLY )

( 7 ) Tentang tulisan mrsaafifi mengatakan panas terik pukul 4.00 saya nak Tanya penulis otak penulis letak di man kepala atas atau kepala lutut, pukul 4.00 masa cuaca dah berubah, dan pukul 10.00 mana ada embun yang turun, embun hanya turun mula jam 1.00 pagi. Semua ini telah ada didalam kepala otak saya lebih dahulu, lenapa saya tak bawa kucing ini pukul 12.00 tengahari, pakai le otak walaupaun bodoh.

( 8 ) Tentang mereka-mereka yang banyak menolong dan membantu saya biar saya terang satu persatu untuk tatapan pembaca dan penulis, pembaca dan penulis nilaikanlah sendiri. Kenapa nak menolong binatang ciptaan atau sesuatu harta kepunyaan allah kita orang islam sangat berkira,tetapi apabila membeli nombor ekor orang melayu kita sanggup bergadai golok,

100 orang putih yang lihat kucing saya 80 akan membantu. KAFIR
100 pelancong bukan orang putih melihat kucings aya 80 akan membantu. KAFIR
100 orang cina yang lihat kucing saya  70 akan membantu. KAFIR
100 orang melayu yang lihat kucings aya 50 akan membantu. ISLAM
100 orang India yang melihat kucing saya 20 akan membantu. KAFIR
100 orang arab yang melihat kucing saya hanya 1 yang akan membantu ISLAM

saya mungkin tidak boleh memberi apa-apa terhadap mereka-mereka yang membatu tetapi insyaallah kucing-kucing itu sendiri yang akan berdoa kepada penderma-penderma. Yang bukan tak ada melayu yang membantu tetapi sekadar nak tutup malu selepas bermain  baru terbaca tentang sumbangan, nak menunjuk, dan kebanyakan melayu hanya membantu dengan wang RM 1, yang beri lebih dari sepuluh boleh di kira, tetapi pelancong dan bangsa cina saya tak boleh ingat kerana banyak yg memberi lebih dari sepuluh. Pengalaman saya melayu hanya suka bermain,melihat,mengumpat, bertanya ,menuduh , dan nak free ( melayu subsidi ) sahaja.

Kepada penulis-penulis yang memberi sokongan atau pandangan bernas saya jemput sdr/sdri menjadi ahli group yahoo saya tentang semua kucing-kucing saya, dan kepada penulis yanhg menghentam saya kalau rasa tak malu join juga  lah ye http://groups.yahoo.com/group/Jamilthecatlover

Akhir kata jika ada sesiapa pembaca atau penulis terasa di atas tulisan saya ini saya mohon maaf kerana saya terpaksa berkata benar, nak terima terimalah , kalau rasa tak puas hati saya mempersilahak penulis atau pembaca datang berjumpa saya di bukit bintang, saya berada setiap hari dari pukul 5.00 pm hingga 10.00. malam. Kalau malas atau takut nak memperkenalkan diri datang dekat skuter bacan apa yang tertulis atau periksa sendiri kucing-kucing tersebut, dah buats emua itu baru memalak, jangan jadi anjing melalak bukit,

Sekian terimakasih

JAMIL BIN ISMAIL
JAMIL KUCING
           http://groups.yahoo.com/group/Jamilthecatlover

Assalamualaikum,

Pada mulanya saya sekadar hanya mahu melihat sahaja pendapat-pendapat atau pandangan orang ramai terhadap apa yang saya lakukan,mungkin ada pandangan dan pendapat yang dapat membantu saya , walaupun begitu saya lihat ada juga terdapat manusia manusia yang cemburu, dengki dan tidak boleh melihat orang lain lebih , saya pernah dengar orang berkata ( siapa yang menghancurkan melayu kalau bukan melayu sendiri ) untuk mereka yang mempunyai perasaan begini atau menulis seolah-olah beliau seorang yang kuat berugama sehinggakan mengunakan ayat muslimin atau muslimah .tak payahlah berlakun, saya akan berterus terang dan saya harap pembaca menilainya sendiri , walaupun apa yang akan saya tulis menganggu sdr/sdri sendiri, untuk pengetahuan pembaca dan penulis yang banyak menolong saya bukanlah orang beragama ISLAM atau MELAYU, tetapi berbagsa kafir, kita selalu bercakap tentang islam, orang islam baik, bagus melayu baik ,melayu bagus tetapi pengalaman saya berada di bukit bintang telah menunjukan semua itu karut,

( 1 ) Ada penulis yang mengatakan saya cuba mencari popularity , pernahkan orang dapat membawa kucing menaiki skuter tanpa mengikat atau mengisi dalam box, kalau pernah ada orang buat dan ia boleh membuat saya terkenal mungkin boleh dikatakan saya mencari polulariti, tetapi nak beritahu sdr/sdri bukan nak megah hanya saya seorang dalam dunia ini yang telah berjaya melakukanya, banyak pelancong-pelancong yang telah ke serata dunia berkata bahawa mereka tidak pernah melihat perkara begini kerana kucing bukanlah binatang yang boleh di ajar melainkan hanya boleh di jinakkan sahaja,jadi bukanlah saya mencari popularity sebaliknya jika ada orang lain yang buat mereka yang mencari popularity kerana perkara ini boleh membuat seseorang itu terkenal.

( 2 ) Tentang saya keluar media seperti Berita harian , The star , Kosmo , Majalah bicara , Majalah variasi , internet dan television jepun NHK . bukanlah saya mencari mereka tetapi mereka sendiri yang datang untuk membuat interview dengan saya, saya tidak akan menolak kerana ia boleh memberitahu orang ramai apa yang saya lakukan ,

( 3 ) Tentang mengatakan tak payahlah bawa kucing-kucing tersebut naik skuter dan meletakan mereka di bukit bintang , saya menyelamatkan binatang bukan satu,bukan yg cantik shj, bukan yang baik shj, dan mereka ini perlu makan, untuk mendapatkan sumber keewangan saya melatih mereka  dengan kebolehan yang saya ada dan belajar ,jadi sesiapa yang mahu mengambil gambar sudikanlah membantu saya, saya tidak akan membawa kucing tersebut ke bukit bintang dengan syarat bolehkah penulis yg berkata tersebut sponser saya sebanyak RM 2000/ sebulan untuk makanan dan ubatan.

( 4 ) Saya bukan nak memuji diri tetapi banyak yang memberi pendapat atau pandangan kenapa tulis sumbangan ( donation ) kenapa tak setiap satu tangkapan gambar kenakan harga RM 5/ . baru dapat banyak, tetapi saya dilahirkan mempunyai hati manusia bukanya binatang, kalau orang lain mungkin mereka akan melakukanya. Pada saya orang nak membantu Bantu, sebab saya bukanya mengunakan kucing untuk diri saya sendiri,

( 5 ) Tentang penulis yang mengatakan ketika saya menunggang skuter mungkin membahayakan nyawa kucing tersebut, saya nak beritahu penulis kucing saya lebih bijak dari penulis, kerana mereka telah saya latih dalam berbagai situasi malah kalau hari hujan ketika di atas motor, dan untuk ingatan penulis saya bukans eperti penulis, saya pentingkan nyawa kucing saya lebih dari nyawa saya, malah saya pernah berdiri di tengah jalan ketika kereta lalu demi untuk menyelamatkan seekor kucing buta sebelah di kampong baru, sanggupkah penulis berbuat begitu.  

( 6 ) Dari pengalaman say bertemu ribuan orang selama 3 tahun di bukit bintang saya kenal hati budi penulis melalui tulisan, saya dah banyak bertemu dengan orang seperti penulis yang hanya tahu bercakap ( orang putih kata TALK ONLY )

( 7 ) Tentang tulisan mrsaafifi mengatakan panas terik pukul 4.00 saya nak Tanya penulis otak penulis letak di man kepala atas atau kepala lutut, pukul 4.00 masa cuaca dah berubah, dan pukul 10.00 mana ada embun yang turun, embun hanya turun mula jam 1.00 pagi. Semua ini telah ada didalam kepala otak saya lebih dahulu, lenapa saya tak bawa kucing ini pukul 12.00 tengahari, pakai le otak walaupaun bodoh.

( 8 ) Tentang mereka-mereka yang banyak menolong dan membantu saya biar saya terang satu persatu untuk tatapan pembaca dan penulis, pembaca dan penulis nilaikanlah sendiri. Kenapa nak menolong binatang ciptaan atau sesuatu harta kepunyaan allah kita orang islam sangat berkira,tetapi apabila membeli nombor ekor orang melayu kita sanggup bergadai golok,

saya mungkin tidak boleh memberi apa-apa terhadap mereka-mereka yang membatu tetapi insyaallah kucing-kucing itu sendiri yang akan berdoa kepada penderma-penderma. Yang bukan tak ada melayu yang membantu tetapi sekadar nak tutup malu selepas bermain  baru terbaca tentang sumbangan, nak menunjuk, dan kebanyakan melayu hanya membantu dengan wang RM 1, yang beri lebih dari sepuluh boleh di kira, tetapi pelancong dan bangsa cina saya tak boleh ingat kerana banyak yg memberi lebih dari sepuluh. Pengalaman saya melayu hanya suka bermain,melihat,mengumpat, bertanya ,menuduh , dan nak free ( melayu subsidi ) sahaja.

Kepada penulis-penulis yang memberi sokongan atau pandangan bernas saya jemput sdr/sdri menjadi ahli group yahoo saya tentang semua kucing-kucing saya, dan kepada penulis yanhg menghentam saya kalau rasa tak malu join juga  lah ye http://groups.yahoo.com/group/Jamilthecatlover

Akhir kata jika ada sesiapa pembaca atau penulis terasa di atas tulisan saya ini saya mohon maaf kerana saya terpaksa berkata benar, nak terima terimalah , kalau rasa tak puas hati saya mempersilahak penulis atau pembaca datang berjumpa saya di bukit bintang, saya berada setiap hari dari pukul 5.00 pm hingga 10.00. malam. Kalau malas atau takut nak memperkenalkan diri datang dekat skuter bacan apa yang tertulis atau periksa sendiri kucing-kucing tersebut, dah buats emua itu baru memalak, jangan jadi anjing melalak bukit,

Sekian terimakasih

JAMIL BIN ISMAIL
JAMIL KUCING

Assalamualaikum,

Sekian terimakasih

JAMIL BIN ISMAIL
JAMIL KUCING

Memang ada pelancong yg membantu saya

Seorang pelancong jerman suami isteri yang membantu saya ,4 bulan dahulu mereka melihat saya, bulan pertama mereka menghantar sebanyak euro 100/
bulan kedua euro 200/ bulan ketiga euro 500/. sebagai buktinya lihat email di bawah, dan seorang lagi stewrdess austrian airline yang man beliau akan datang ke malaysia tiap-tiap bulan dan tinggal di istana hotel kerana kapal terbang beliau akan berada di malaysia selama 2 hari, beliau akan datang berjumpa saya memberi wang sumbangan lebih dari rm 500 ,malah telah 2 kali beliau mengajak saya ke shopping complect untuk membeli makanan kucing,habis satu rak beliau beli bernilai rm 400 ke atas. sanggupkah orang melayu berbuat begini demi membantu kucing belajar lah jadi orang rome.

( 1 )
To: nakcuba2000@yahoo.com
Subject: Support
Date: Sun, 28 Nov 2004 12:24:52 +0100

Dear Jamil,

I sent you a little support to your bank account for you and your cats.

I will do so frequently in future to give you a support to finance veterianarians and to help you to take care of cats and animals that need our help in this kind of world.

Thank you, your activity is very important.

Best regards,

Juergen

( 2 )

To: nakcuba2000@yahoo.com
Subject:  
Date: Fri, 22 Apr 2005 16:03:58 +0200

Dear Jamil,

I am very sorry, that I didn't write for a long time. But I didn't work for a longer time because of my broken hand and so I stayed in Salzburg with my parents and still do not have a internet at home.
I contacted our animal union in Vienna to help you with money for your cats. And they will call me back as soon as possible.
At the beginning of June I will be in Kuala Lumpur again. So I will try to bring some money for you.

Best wishes
Christina

:stp:
kerjakan lah amal ibadat selagi mampu catlovers..

terima kasih yek en.jamil

so inilah en.jamil penjinak kucing tu ek.. anyway.. ummi ucapkan syabas kpd en.jamil.. dan puji2an kpd allah kerana memberi petunjuk kpd en.jamil.. ummi sedar sebagai manusia, ummi x layak menghukum seseorang.. hanya tuhan yg berhak menghukum ciptaanNya.. apatah lagik membodohkan atau meletakkan kepala otak manusia itu di lutut.. sekian terima kasih.