CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TommyHilfiger

Kucing Jamil jadi maskot baru Bukit Bintang

Close [Copy link]
Originally posted by Catslover at 2005-5-24 08:12 AM:
Menjawab tulisan  sibel yang buruk sangka terhadap saya JAMIL

Assalamualaikum,

Pada mulanya saya sekadar hanya mahu melihat sahaja pendapat-pendapat atau pan ...

its a good thing to see you respond towards my argument ..
membaca tulisan ko kat forum ... aku paham .. perasaan seolah diinjak sehingga sama leper dengan lantai ...

tetapi rasa aku .. ngko tak ade kebolehan untuk menimbang perkara secara logik dan baik ...

aku peduli ape kalau ko keluar majalan ape pun .. surat khabar ape pun ... domestic atau oversea .. i dont care ... tetapi meletakkan haiwan bukan pada tempatnya adalah sesuatu yang zalim .. dan ini sebagai orang islam sudah tentu faham ... dan jelas ...

Ko train le macam mana kucing ko ... ko tak leh gerenti kucing ko selamat duduk di atas skuter yg sedang bergerak tanpa ada peralatan yang boleh menyelamatkan ... seperti transport cage ...

Di sama seperti mengiyakan pemandu tanpa lesen membawa motor pada kelajuan 200 km/jam .. dan claimed .. you are well trained.

Sama ada pandangan sebagai orang biasa atau daripada sudut pandangan profesional .. rasa aku tindakan ko adalah sesuatu yg tidak pada aras kewarasan normal ...

aku animal lover gak ...  tak perlulah aku nak cerita resume aku dan bagaimana rapat aku ngan haiwan .. in fact skang ni aku keje ngan haiwan pun ....

tang ko banding antara omputeh kebanggan ko tuh ngan orang islam ... meh sini aku nak cakap .... sekurang kurangnya orang islam kita ni tak lah tendang kucing sana sini ... bunuh kucing ... kalau vet plak .. tak lah direct turun kepada eutanasia ...

dalam hidup kene tau priority ... aku rasa ko tak tau keutamaan ko ... kalau betul ko ni animal lover .. cat lover .. berapa kerat kali ko pegi ke spca?
tak pun paws kat subang tu ... pena jadi volunteer?

nih aku nak kasi tau arr ... cam kuda tu ... ko pena tengok kuda tak .. yg well trained .. terutama yg diguna dalam filem-filem tu .. pandai belakun . tembak sket dah buat2 mati ... tapi sebelum sampai ke level tu .. kuda2 tu seme suffer .. kene train mmg kene train .. tapi teruk giler ... berdasarkan command and order ... tak buat pukul... tak buat tak kasi makan ... tak buat beri kesakitan ... it makes me wonder .. how do you train your cats ...

banyak cakap tak guna .. ko pegi tanya ngan budak darjah nam .. ape kah waras bawak kucing kat atas skuter tanpa ape2 alat peralatan keselamatan...

sebelum menutup ni .. nak bagi ko belajar sket ...

kalau tak tau tu .. kita tak panggil bodoh .. cuma tidak berpengetahuan
tetapi kalau dah diberitahu .. buat2 tak tahu .. tu lah yg dipanggil bodoh ...

Kalau tak puas hati ngan aku .. sila datang ke Pejabat Jabatan perkhidmatahan haiwan, precint 4 .. tingkat dua .. block 4gc, putrajaya
lepas tu mungkin kita leh cita la plak pasal undang2 ...

ngko bernasib baik kerana kita masih mengamalkan undang2 ordinan haiwan 1953 .. yg mana tersangat longgar dan tindakan tidak boleh diambil memandangkan ordinan berkenaan lebih menekankan keaadaan semasa wujud MAJUTERNAK atau lebih dikenali sebagai lembaga kemajuan ternakan negara...

Akta Haiwan .. atau animal act sedang dirangka dan difinalise kan .. dan lebih komprehensif .. meliputi semua ... sama ada haiwan makanan atau food animal ngan pet animal ...
bila nak dibentang kat parlimen pun aku tak tau ....

Tiada tindakan diambil bukan bermakna apa yg anda buat adalah perkara yg betul ... pemantauan tetap dilakukan dari semasa ke semasa

Catslover This user has been deleted

Wahai sdr sibel biar saya jawap,

sdr bercakaps eolah-olah sdr orang yang pandai, ye sdr kata berkerja di jabatan haiwan, tapi satu peristiwa telah menunjukan kepada saya bagaimana seseorang dari jabatan haiwan menunjukan kebodohanya, sdr bercakap tentang berapa kali pergi ke SPCA ATAUPUN PAWS , biar saya terang kan kenapa saya tidak bersetuju dengan spca, bagi spca ataupun mungkin jbt haiwan kucing yang tua di tidurkan( dimatikan ) manakala yang muda di kasi, saya ada satu soalan, siapa yang memberi kebenaran berbuat begini,mungkin sdr jawap undang-undang, soalan saya kedua siapa buat undang-undang. manusia bukan, sedangkan kucing itu di ciptakan oleh allah subhanahuwataala, apa hak manusia untuk mengkasikan mereka, kenapa nak dikasikan, takut banyak ya, kenapa kucing menyerang manusiakah, tak payahlah sdr bercakap seolah orang yang pandai kalau takat sdr berkerja di jabatan haiwan ,kalau takat sdr kata sdr animal lover sorry la saya berjumpa orang seperti sdr hari-hari, terutamanya orang melayu .

sdr mungkin suka haiwan kerana kerja sdr di jabatan haiwan, mungkin terpaksa, itu tidak membuktikan sdr seorang animal lover, nak bercakap tentang odinen atau undang-undang saya cabar sdr bawa saya ke mahkamah saya nak lihat apa kesalahan saya, kalau takat orang hulu kampong bolehlah sdr bercakap tentang undang-undang ,periksa dahulu sebelum ini saya berkerja sebagai apa sdr, sdr bercakap tentang keselamatan kucing saya kah kah kah ketawa saya membacanya, kucing saya lebih bijak daripada sdr sendiri, adik kucing saya yang paling tu berumur 16 tahun telah menaiki skuter dengan saya hampir 10 tahun, dan telah pergi ke puulau pinang, ioph, taiping, johor, genting, cameron highland dan banyak tempat lagi, sdik hanya duduk di belakang saya tanpa ikat atau dimasukan ke dalam box, kenapa sampai sekarang masih sihat walafiat, kenapa sampais ekarang dah hampir 10 tahun belum pernah ada kucing saya yang jatuh, ssdr bercakkap tentang traffik, sdr ingat saya baru datang dari hulu kampong, apa sdr ingat saya budak-budak ke, saya sampai sanggup mengajikan seorang untuk menjaga keselamatan saya ketika menunggang skuter sekarang untuk pengetahuan sdr,

Kalau tak puas hati ngan aku .. sila datang ke Pejabat Jabatan perkhidmatahan haiwan, precint 4 .. tingkat dua .. block 4gc, putrajaya
lepas tu mungkin kita leh cita la plak pasal undang2 ... ( sdr cabar saya kah kah suruh kita datang nama tak diberi, nak jumpa siapa jin bertendang )

ngko bernasib baik kerana kita masih mengamalkan undang2 ordinan haiwan 1953 .. yg mana tersangat longgar dan tindakan tidak boleh diambil memandangkan ordinan berkenaan lebih menekankan keaadaan semasa wujud MAJUTERNAK atau lebih dikenali sebagai lembaga kemajuan ternakan negara...
( nak bercakap pasal undang-undang kenapa bersepah kucing-kucing terbuang di mana, kenapa tak tangkap orang yang membuang kucing )

Ko train le macam mana kucing ko ... ko tak leh gerenti kucing ko selamat duduk di atas skuter yg sedang bergerak tanpa ada peralatan yang boleh menyelamatkan ... seperti transport cage ... ( untuk pengetahuan sdr binatang kalau di ajar lebih bijak dari manusia contohnya sdr sendiri. )

Sama ada pandangan sebagai orang biasa atau daripada sudut pandangan profesional .. rasa aku tindakan ko adalah sesuatu yg tidak pada aras kewarasan normal ... ( Bukan tidak kena pada aras kewarasan normal cuma sdr mungkin cemburu sebab sdr kerja di jabbatan haiwan tetapi tidak mempunyai kebolehan untuk mengajar haiwan,entah-entah haiwan pun takut apabila melihat wajah sdr, apa yangs aya ada adalah pemberian dari allah, sdr. )

aku animal lover gak ...  tak perlulah aku nak cerita resume aku dan bagaimana rapat aku ngan haiwan .. in fact skang ni aku keje ngan haiwan pun .... ( betul ke animal lover atau hanya kerja di jabatan haiwan dapat gaji kan. )

dalam hidup kene tau priority ... aku rasa ko tak tau keutamaan ko ... kalau betul ko ni animal lover .. cat lover .. berapa kerat kali ko pegi ke spca?
tak pun paws kat subang tu ... pena jadi volunteer?( buat apa pergi ke tempat membunuh dan menahan nafsu binatang ciptaan allah )

nih aku nak kasi tau arr ... cam kuda tu ... ko pena tengok kuda tak .. yg well trained .. terutama yg diguna dalam filem-filem tu .. pandai belakun . tembak sket dah buat2 mati ... tapi sebelum sampai ke level tu .. kuda2 tu seme suffer .. kene train mmg kene train .. tapi teruk giler ... berdasarkan command and order ... tak buat pukul... tak buat tak kasi makan ... tak buat beri kesakitan ... it makes me wonder .. how do you train your cats ... ( how do i tarin my cats ok, i explain to you mr, in geografy cats is the boss, but when they stay with me i talk to them face to face eye tru eye i am the boss couse i fitt them,so what ever i tench them they must follow, dan sdr kata kuda kalau tak buat tak dapat makan atau di pukul, kalau sdr nak tahu siapa jamilkucing saya sanggup tak makan asalkan kucing yang saya bela makan dan telah terjadi beberapa kali, nak pukul kucing saya cabar sdr cuba pukul kucing depan saya lihat apa terjadi pada diri sdr , saya peduli apa sdr siap walaupun agong.  dan arwah datuk aku ada perturunkan serba sedikit ilmu bagaimana membuat haiwan menurut kata .

banyak cakap tak guna .. ko pegi tanya ngan budak darjah nam .. ape kah waras bawak kucing kat atas skuter tanpa ape2 alat peralatan keselamatan... ( sdr bercakap seolah-olah ada dicipta alat-alat keselamatan untuk kucing di atas skuter, untuk pengetahuan sdr dalam dunia ini sayalah orang pertama yang berjaya membawa kucing atas skuter maaf bukan nak belagak sdr.

aku peduli ape kalau ko keluar majalan ape pun .. surat khabar ape pun ... domestic atau oversea .. i dont care ... tetapi meletakkan haiwan bukan pada tempatnya adalah sesuatu yang zalim .. dan ini sebagai orang islam sudah tentu faham ... dan jelas ... ( hai cara tulisan macam jealouse je. marah ke. )

tang ko banding antara omputeh kebanggan ko tuh ngan orang islam ... meh sini aku nak cakap .... sekurang kurangnya orang islam kita ni tak lah tendang kucing sana sini ... bunuh kucing ... kalau vet plak .. tak lah direct turun kepada eutanasia ...( itulah sialpnay bila orang berkata benar, saya bukan membangkakan orang putih sdr tetapi orang putih mereka bukan hanya bercakap tetapi mereka buat, ada tengok tru story miami skuad tentang polis kahs untuk haiwan, orang melayu hanya bercakap sahaja, kalau melayu kaya nak kucing siam, parsi, berman, semuanya imported je, yang tepi jalan tak main la, orang putih nama kata kucing tetap kucing )

sebelum menutup ni .. nak bagi ko belajar sket ...( aik nanti dulu niar saya tanya satu soalan sdr kata sdr kerja di jabatan haiwan dapat gaji pulak tu ada tak binatang yang boleh mengikut arahan sdr kalau ada boleh nasihat saya kalu tak ada maaf je lah, nasihat diri sendiri,

kalau tak tau tu .. kita tak panggil bodoh .. cuma tidak berpengetahuan
tetapi kalau dah diberitahu .. buat2 tak tahu .. tu lah yg dipanggil bodoh ...
( betul tetapi orang sekarang kalau kita cakap cara lembut dia buat tak tahu je , contohnya saya buat satu tulisan berwarna merah di bawah nota menceritakan apa yang saya buat di bukit bintang tulisan nya KALAU TAKAT HANYA NAK LIHAT DAN MAIN SAHAJ INI BUKAN ZOO SAYA MENOLONG KUCING TERBUANG semua orang melayu baca tetapi buat macam tak nampak dan tak lihat tetapi bila di tegur baru buat muka selamba,

ok lah sdr ni surat penghargaan dari ketua sdr sendiri kepada saya baca dan fahamkan ok,

PEJABAT PERDANA MENTERI
   MALAYSIA
   BANGUNAN PERDANA PUTRA                                     Telefon: 88888000
   PUSAT PENTADBIRAN KERAJAAN PERSEKUTUAN          Fax      : 88883444
   62502 PUTERAJAYA

Ruj . Kami  PPM ( s ) 1055-00-02  Jilid 2 ( 61 )

Tarikh  :  April  9  , 2005

Encik Jamil  bin  ismail
PVD 1 112  Perdana villa deluxe,
Jalan  Perdana 2/1 Pandan Perdana,
55300 Cheras,
Kuala Lumpur

TUAN ,

PER     :    PERMOHONAN UNTUK MEMBUKA SEBUAH TEMPAT MENYELAMAT KUCING-KUCING TERBUANG  ATAUPUN  BOLEH DI PANGGIL ZOO KUCING.

Saya  dengan  segala  hormatnya merujuk  kepada  surat  tuan  yang  di hantar   kepada  YAB Dato

Buat tatapan penulis mrsaafifi

Jamil ucapkan terimakasih dan bersyukur ke hadrat allah subhanahuwatallah di atas kepujian dan sokongan orang seperti ummi, terimakasih, insyaallah jamil akan tetap cuba menyelamatkan kucing-kucing terbuang selagi jamil termampu, jamil akan buat sampai hajat jamil betul-betul terlaksana untuk tidak melihat kucing-kucing terbuang di mana-mana, jamil doakan semoga ummi sihat selalu,

sekian terimakasih

Thank blueharp

insyallah selagi termampu,

Catslover,

teruskan usaha membela nasib kucing

teringat lak cerita para anbia' yang tidak menunjukkan kebaikkan yg di buat....... apa pun orang lain kata.... keji dan hina, namun beliau berdiam saja.....

pada hati hati yang mulia.... moga Tuhan memberkati.....

Follow Us
kittylover This user has been deleted
Keep up with your hard work cats lover! Kitty sekrang tinggal di US dan tahu betapa prihatin masyarakat kat sini terhadap binatang but I admit that not all animal shelters are no kill..most of them will put cats/dog to sleep if the animals are sick and even kittens got to go too if the cages are full..sad, right. That's why I am pro spay & neuter ..kalau mampu bagi makan & jaga kesihatan kucing-kuicng tu, maybe you do not have to 'kasi' them but be realistic, kalau seekor kucing betina boleh pregnant dua tiga kali setahun, laratka nak jaga semua anak-anak kucing tu(satgi anak dia pulak pregnant, ayyoo dah berapa puluh ekor setahun, )..kebanyakan owner kat sini bila dah banyak anak kucing antar pegi shelter or SPCA, bila shelter dah penuh dengan animals, opps sorry kucen, u guys have to be put to sleep. I think kebanyakan ulama pon dah bagi green light about spaying/neutering cats/dogs, so tak payah argue about religion lah yek. All in all kitty still respects your cares for animal. Husband kitty pon suka bawak balik kucing jalanan tapi sekarang dah kurang sebab takut kucing tu berpenyakit berjangkit (i.e. FIV, leukimia), nanti habis kucing kat rumah nie kena jangkit. So, dia bagi makan kucing jalanan tu kat luar jer..bila nak beli makanan kucing dia siap suruh budget untuk kucing-kucing jalanan sekali, nasib baiklah makanan kucing kat US nie murah..

dear catlover and sibel..

please stop the arguement coz i know each of u are cat geek indeed but in the different way. so, i thought this matter can be solve in peace and harmony. :ah: tak syiok la tgk ko kata aku salah, aku kata ko salah padahal dua2 salah dan betul. so, yg baik kita amik teladan la dan sebarang kritikan kita amik sebagai panduan utk terus maju. ok!! peace yok...

For puterikhaleeda

Jamil ucapkan terimakasih dan bersyukur ke hadrat allah kerana mendapat galakan dan nasihat yang baik, terimakasih

Buat penulis TommyHilfiger

Jutaan terimakasih di atas sokongan mu, insyaallah jamil akan teruskan, biarlah apa orang nak kata ya pun dah hampir 16 tahun jamil membantu kucing terbuang, jamil buat semua ini bukan kerana nama atau publisiti , insyaallah ia semua kerana kasih dan cinta jamil kepada haiwan terutamanya kucing terbuang , tentang tulisan sibel biarkan lah dia dengan hujah-hujah dia, cuma satu sahaja kata-kata jamil kepada dia tiada siapa di dunia ini melainkan allah boleh memberhentikan apa yang jamil buat, he want to talk let him talk, ok TommyHilfiger you take care, insyaallah kita berjum jika di panjangkan usia

For kittylover and blueharp

Terimakasih di atas nasihat anda, i understand what you meant, thank for understanding that, i will go on doing this, nothing can stop me, buat blueharp terimakasih di atas nasihat, jamil doakan anda di berkati allah insayallah,

nak tanya la kat ko, jamil..ko pernah tak give away kusing2 ko kat org lain..i mean kalu ada org datang jenguk pastu kata nak kusing ko,ada tak ko bagi?? bukan pe.. kalu bole..nak gak sekor

Originally posted by Catslover at 2005-5-25 01:02 AM:
sdr bercakaps eolah-olah sdr orang yang pandai, ye sdr kata berkerja di jabatan haiwan, tapi satu peristiwa telah menunjukan kepada saya bagaimana seseorang dari jabatan haiwan menunjukan kebodohan ...

animal lover's heart usually full with love, patience and perseverance ... aku tak nampak ciri2 tu dalam ngko .. yg aku nampak .. ngko ni .. young and dumb .. no direction and lost ... proud with things that dont do any good to both animal and human ...

ni pun muskil tah tah orang lain... impersonation .. mengaku jamil konon .. tak ade bukti ape pun ... orang lain ko leh la tipu ... kalau aku ..... tak cukup lagi ilmu ngko mengabui mata orang lain ... ngan aksi sarkas ko tuh ...

tang alamat tu .. alamat betul .. tanya je ngan orang .. kat kaunter .. nak jumpa ngan zul ... susah sangat .. cari la .. nama orang zulilham mohd sattar .. kalau tak jumpa jugak tak tau la.

tak de jealous ngan ape yg ko buat .. direct cakap .. outta my profesional view ... what you do .. is stupid and dumb .. bila orang puteh bagi pujian .. pergh .. langsung tak nampak lagi beza kaca ngan permata ...

blame all you like on malays ... sebab melayu tak sedar diri cam ko la merosakkan melayu yg lain ... put the innocence soul at risk ...

tentang laws and ordinance tu .. baca betul ... law tu weak dari pelbagai sudut ... ngko tunggu je arr animal act .. bila dah run .. kita tengok ape yg leh buat ngan orang cam ko ... in the mean time .. enjoy your circus act ..

tentang eutanasia ngan spay ngan castration tu .. cari balik la kat forum .. ade bende ni dah diskas ... kalu tak cukup lagi .. cuba fahamkan 2 perkataan ni .... iaitu menjaga ummah dan ... harus ..

[ Last edited by sibel on 25-5-2005 at 06:25 PM ]

Untuk blueharp

Jamil tidak pernah memberi kucing-kucing yang jamil selamatkan kepada sesiapa walaupun ada yang mahu membelinya, seorang lelaki india bersama istarinya datang berjumpa jamil bertanya jika jamil sudi menjual, apabila jamil kata tidak beliau berkata you just tell me the price just thing not selling i give donation,lagi sekali jamil minta maaf kepada beliau, beliau akhirnya akur dan sebelum balik beliau donate rm 100/ kepada jamil, sebab jamil tidak mahu menjual atau memberi kepada orang ada 3 sebab, satu jamil ada azam mahu menyelamatkan sehingga 3000 ekor kucing terbuang, kedua kerana hajat jamil mahu membuka zoo kucing ketiga jamil takut kucing yang telah jamil jaga dengan baik tidak di jaga seperti jamil jaga. jamil harap blueharp paham. jamil pohon maaf jika blueharp ada berhajat sebelum ini. mungkin kita boleh berjum di bukit bintang satu hari nanti insyaallah.

Buat sibel yang nampak nya cuba menegakan benang yang basah

Actualy aku nak ikut nasihat blueharp tetapi aku rasa orang macam ko ni kalau tak balas tak guna,pasal aku dah jumpa orang macam ko belambak dah,

animal lover's heart usually full with love, patience and perseverance ... aku tak nampak ciri2 tu dalam ngko .. yg aku nampak .. ngko ni .. young and dumb .. no direction and lost ... proud with things that dont do any good to both animal and human ...( aku tak harap apa-apa balasan dari manusia dalam membuat kebaikan, ko sape nak judge aku apa taraf ko entah-entah hanya mat dispatch kat jabatan haiwan je entahlah, tu la orang kata lebih sudu dari kuah, sedangkan perdana menteri sendiri ucapkan tahniah pada aku itu boss engkau , ko tu hanya kuli makan gaji nak melebih, nasihat aku cermin dulu muke ko kat cermin,

tang alamat tu .. alamat betul .. tanya je ngan orang .. kat kaunter .. nak jumpa ngan zul ... susah sangat .. cari la .. nama orang zulilham mohd sattar .. kalau tak jumpa jugak tak tau la. ( dah di cabar baru berani kasi name sah la ko ni hanya berani dalam internet, sebelum aku pergi jumpe engkau ko telefon dulu pengarah jabatan haiwan kuala lumpur DR zulkifli abd ghani ko tanye dia siapa jamil kucing dia akn terang kan dekat ko ataupun dia tendang ko. konon taruh nama zulhisham mohd sattar entah-entah orang lain tek tentu pasal aku yang kena, mohon maaf ye jgn marah nobody know you hard to find, but bukan nak megah everybody know me so you come and find me face to face. if not dont wasting my time to entertaine you.

tak de jealous ngan ape yg ko buat .. direct cakap .. outta my profesional view ... what you do .. is stupid and dumb .. bila orang puteh bagi pujian .. pergh .. langsung tak nampak lagi beza kaca ngan permata ...( cara tulisan dah menunjukan siapa diri kita, ni la bila aku kata melayu yang merosakan melayu ko marah, patut kalau ada orang melayu dapat buat benda-benda yang boleh memperkenalkan negara ko beri sokongan sampai television negara luar pun sanggup datang untuk memaparkan di negara mereka,apa bukti aku menginaya kucing akau cabar ko kalau ko anak jantan lahir secara halal hadapkan aku ke mahkamah, kita lihat siapa yang kena, tapi ye siapa ko 10,000 orang beri sokongan kat aku ko sorang yang bagaikan anjing menyalak bukit.

blame all you like on malays ... sebab melayu tak sedar diri cam ko la merosakkan melayu yg lain ... put the innocence soul at risk ... ( ni masaalah nye orang melayu, kalau orang beri nasihat tak nak terima, bila orang tegur melenting, melayu semuanya betul,baik, betul kata tun mahathir muhammad melayu mudah lupa, pasal melayu macam ko lah sampai sekarang melayu jadi kuli dalam negara sendiri, berapa gaji ko mat cukup ke makan anak dan bini kalau cukup bagus lah, negara mana ko dapat melacong, berapa ruamh ko ada, berapa simpanan ko ada, berapa kereta ko ada, kalau tak ada jadi melayu moden jangan jadi melayu 20 tahu kebelakang, wake up idiot.

tentang laws and ordinance tu .. baca betul ... law tu weak dari pelbagai sudut ... ngko tunggu je arr animal act .. bila dah run .. kita tengok ape yg leh buat ngan orang cam ko ... in the mean time .. enjoy your circus act .. ( no need to wait do it now my friends, i want to see what in your mind or macamana dalam kepala otak ko yang aku buat inaya kepada binatang, cuma aku nak ingatkan kepada ko tahap kesabaran aku ada had, aku sanggup berhenti kerja sebagai personal assistance kepada seorang tan sri kerana nak membela kucing terbuang ko kata aku salah , woi melayu bangsat ingat-ingat. do you thing i scared to any ordinent as long i know i didnt do wrong , go ahead i challange you dude.

tentang eutanasia ngan spay ngan castration tu .. cari balik la kat forum .. ade bende ni dah diskas ... kalu tak cukup lagi .. cuba fahamkan 2 perkataan ni .... iaitu menjaga ummah dan ... harus .( said what ever you want to said, thing what ever you want to thing , change the word what ever you want to change for me even gun in my head to aggry about spry or put to sleep sorry dude.

ni pun muskil tah tah orang lain... impersonation .. mengaku jamil konon .. tak ade bukti ape pun ... orang lain ko leh la tipu ... kalau aku ..... tak cukup lagi ilmu ngko mengabui mata orang lain ... ngan aksi sarkas ko tuh ...( ngape ko tak sanggup di malui ke,so jangan memalui bro, dari mula aku hanya nak lihat ko hentam aku, walaupun aku tak pernah buat salah dekat ko, tak pernah orang yang kenal aku kata aku buat tidak baik pada haiwan terutamanya kucing, sehinggakan kalau takat kampong baru, bukit bintang kalau nampak muka aku mereka akan panggil aku jika ada kucing terbuang, syukur ke haqdrat allah aku dilahirkan ke dunia ini, ko plak ape kebaikan yang ko buat nak cite, tak nak bagus lah lebih baik orang tak tahu, aku tolong kucing dah hampir 10 tahun tanpa pengetahuan orang ,cuma sekarang tiba-tiba media berebut nak publish, ko kate ko tak cemburu, hahaha kalau aku kerja di jabatan haiwan aku pun cemburu orang yang tak ada kena mengena dengan haiwan lebih baik dan dapat melatih haiwan lebih dari aku, sorry dude jgn marah, ko kate ada orang menyamar, nak kate ko ni bodoh ko marah, nak kate bangang ko meradang, sampai aku dah attach surat dari perdana menteri malaysia pun ko nak tegak benang yang basah lagi beb, what kind or person you are, let me give you some advise dude,

bukan beerti orang itu kerja di jabatan haiwan he is animal lover, you get pays to do that you know, berhenti kerja pergi selamatkan binatang terbuang anjing ke, kucing ke, ikan ke , katak ke tikus ke aku akan kata ko animals lover if not sorry dude .

Ok lah sibel inilah tulisan terakhir ko yang aku akan balas, bukan apa malas nak melayan cicak mengkarong macam ko, baik aku korek telinga kucing aku lagi baik bersih susah kena penyakit, ye la layan punya layan ko ni hanya mat dispatch kat jabatan haiwan je melopong den. aku ada beberapa pantun kat ko sibel

Kalau pergi ke kedai haiwan
kita lihat banyak binatang
Bukan beerti kerja di jabatan haiwan
orang itu penyayang binatang

pergi kedai beli dakwat
sambil membeli jangan kekwat
kalau kita tak boleh buat
jangan cemburu apa orang buat

Kalau tanam si pokok koko
Jangan tanam pisang berangan
Kalau takut dengan risiko
jangan bicara tentang perjuangan

ok sume maaf lah terpaksa melayan mamat sibel sekor ni, kepada peminat kucing yang lain kalau perlukan apa-apa nasihat tentang kucing jangan malu bertanya insyaallah jamil akan cuba jawab secara termampu apa yang jamil ketahui insyaallah.

wassalam

Jamil bin ismail
jamilkucing.

sherrina penah call SPCA pasal jumpa anak kucing matanya dah rosak. bila tanye ada vet ke, dorang kata kucing camtu kene kasik sleep aje. rasanya SPCA pun takde peruntukkan banyak untuk bantu mende2 camnie.....harapkan donation org ramai.

tapi apa yg Kitty kata tu ada munasabahnya. cam kucing kat ofis sherrina. asik beranak. yg hidup ntah berapa kerat.

tetarik lak aku ngan catlovers nyer cite ni...

errr en Jamil.. leh sy nanyer..
cite ler pengalaman sepanjang membela kekucin comei ni...
maksud sy.. pengalaman atau ader tak insiden2 cam time bebawak kucin tu jejalan ateh moto depa tejatuh ker .. kenek kidnap ker...
interested gak nengok kemain ngengada depa ateh moto tu hehe cute

nanti la satu ari aku nak p nengok depa ni.. ;)

hish..bro jamil...takkan sekor pun tak leh kot..:cak: nak gak bawak2 depa naik moto aku gak.. tapi kalu tak leh takpe..tak kisah..nanti kalu aku ada masa..aku nak lepak ngan ko la kejab..sambil2 leh menuntut ilmu mengajar kucing naik moto..leh erk bro...:nerd:

relex lah korang
jangan bertekak..

:bgrin:
meh peluk2 meh

:hug:

:love:

Salam semua.

Buat Sibel dan Catslover

Aku tengok cara korang berforum ni di luar batasan. Menggunakan perkataan