CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4978|Reply: 19

Kisah Mit-Mit & Noi-Noi....

Close [Copy link]
Setelah beberapa hari memikir, akhirnya "Erm...dapat pun nama dia...Mit-Mit & Noi-Noi. Itulah nama yang akan ku panggil. Adik-adikku plak memarah aku sebab bagi nama tak bes. "Ade ke bagi nama cam tu, pilihlah nama lain". Aku buat pekak aje. Lantak ar.. suka akula nak bagi nama apa. Hari demi hari aku menjaganya. Walau bagaimana payah pun aku luangkan jua masa ku untuk mereka. Ada ketika menyampah gak. Ye la setiap kali nak makan aku kena susah payah tangkap mak dia. Mak bebudak ni plak, degil tul. Tak berperikebinatangan langsung. Kalau aku tak jaga elok-elok, for sure baby-babyku mati dipijaknya.

Namun, usaha aku berbaloi. Baby-baby ku telah membesar dengan sempurna. Siap leh lompat-lompat lagi tu. Macam-macam aksi diorang buat. Lucu gak. Ada sekali tu, emak aku letak la dalam poket baju masa aku tgh sesedap baring. Aku pun biarkan aje la. Ye la dah cecomel cam tu apa sangat la yang dia boleh buat. Aku tengok dia tido aje. Lebih kurang 5 minit kemudian, aku yang tak tahan ngan kecomelannya pun angkat la dia, and suddenly aku notice something. Dia kencing kat dalam poket baju aku. Cis...hampeh sungguh. Rupa-rupanya, tadi dia bukan tido tapi menghayati keselesaan buang air dalam poket aku. Huh... Malam tadi, aku bawak Mit-Mit & Noi-Noi naik atas katil mak aku. Agaknya dah puas memain, diorg rasa nak kencing.. apalagi diorang pun kencing la.. Hahahahahaha. Bising mak aku dibuatnya. Hampeh punye bebudak, diorg yg melepas aku lak yang kena cuci.

Hari ini tanggal 17/6/05... Aku xtra gembira cuz result tuk amik ujian bagi kemasukkan KPLI keluar n aku ant. yang layak. hehehehehehehe. Kena duk exam pun suka. Apa-apa ntah. Aku pun print ar surat n bawa balik ngan gembiranya (of coz la aku guna printer office.. bila lagi nak abiskan harta sykt.... heh). Sampai ajer kat umah, aku tengok rumah sedikit bersepah. dalam hati aku, hmm... ni mesti bebudak ni tak bangun lagi. Pas tu aku dengar adik aku yang perempuan nangis. Muka adik lelaki aku pun toye semacam (aku tak tanya dia cuz malam tadi gaduh..heh). Aku ingat diorg gaduh. Pas tu aku dengar adik perempuan aku dalam esak sebut nama Mit-Mit. Aku diam sekejap. Aku pun terus tengok kat cage diorg. All mess up. Aku pun tanya mana baby2 aku. Aku dengar adik perempuan aku cakap... diorang dah kena buang ke bawah.

Saper buang??? Budak yang mak aku jaga tu. (dia memang suka buang barang ke bawah..). Aku sangat-sangat marah. Sampai hati dia buang sesuatu yang bernyawa. Mit-Mit & Noi-Noi tak pernah kacau dia. Lagipun apa la seekor binatang yang baru hidup 3 minggu boleh lakukan. Cuba bayangkan bagaimana sakitnya jatuh daripada tingkat 8. Kena pijak sedikit dengan mak diorg pun diorg dah mengerang kesakitan... ini pulak daripada tingkat 8 ke bawah. tak dapat ku menahan tangisku..Kenapa la setiap benda yang aku sayang mesti diambil terus dariku. Jika ditinggal atau diputuskan hubungan oleh mereka yang masih bernyawa, aku tak pernah kisah kerna bukan jodohku... Ini MATI!!!!!! tak mungkin aku dapat cari pengganti yang sama serupa. Aku sangat.... terkilan. Kalau mati kerana aku tak jaga dengan baik tak per..ini..UMPAMA DIBUNUH. Pedihnya amat terasa. Kenapalah perlu berkali-kali aku menempuh kehilangan seperti ini. Penatnya........Dah bengkak2 mata aku menahan tangis...Menyesali.. Bertanya pada diri mengapa setiap yang aku sayang kesudahannya begini.. Serik.. memang aku serik.....Hanya tuhan yang tahu... MIT-MIT & NOI-NOI dua nama terpahat kukuh dalam hati. Walau hanya dua ekor binatang, mereka pernah bernyawa di muka bumi ini. Aku izinkan mereka pergi, dalam tangisku.....

Note : aku dapat dari email ni..aku sangat

Rate

1

Mr.Forensics This user has been deleted
erm masih tak dapat tau saper tu Mit-Mit dan Noi-Noi!!!jap nak baca semula:ketuk:

:cry: Sedih ek..

Ingatkan u yg tulis Tommy weh...

I raser la... kanak2 dan binatang dilindungi oleh Allah swt dr kesakitan malapetaka.  Mcm kena bius gitu...

mit mit tu kucing ke apa dear?
tak dpt imagine lah...
:stp:

kuchinglah kot

alaaaa takyah la nangis...takder jodoh la tuh

Follow Us
tapi kat situ ader perkataan CAGE...aku imagine mungkin ia adalah anak burung atau anak arnab..tapi tak logik pulak kan anak burung ataua arnab letak dlm umah?

nway nama pertama kali aku dengar nama binatang dengan kata ganda!it such a fun to think!

leh bubuh dalam animal lover punya bod forum...heehehhe..:lol

Originally posted by hardeyboyz at 21-6-2005 02:59 PM:
leh bubuh dalam animal lover punya bod forum...heehehhe..:lol

yes it shud be there and oso here

kisah kucing la tuh..

uhuuuhh...aku dah agakkk hehehe

alahai..... sedeynyer citer..... mmg arwah anak toten tu kena campak dari tingkat 8.... huhuhuhu.... mit mit & noi noi what a cute names....

miaoowwww...miaoowwww..!! hhhehehehe:bgrin:

ninjamerah This user has been deleted
aku agak hampster.

isk...sedeynye citer ni uhuk.....

sedih gak citer nie..terharu aku

waaa...sedeynye

sib baik sy teke btol

mati2 ingatkan cite btol cik Tommy

..

mit-mit & noi-noi tu hamster ke?

lady_arviena This user has been deleted
aku dapat rasakan hamster gak