CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5518|Reply: 14

Aku dan sesuatu

Close [Copy link]
3rd August 2005  2.07 a.m

takleh tidor lak aku kali nih..ntahla,bermacam macam bende bermain dikepala otak aku ni.. nak dikatekan masalah bukan sebenarnye.. lebih senang jika aku klasifikasikannye sebagai peluang, peluang dimana aku dapat menggunakan otak aku ini utk berfikir sejenak. Dalam kehidupan serba canggih dan moden nih, benda baru muncul dalam sekelip mata, trend setter datang mencurah curah.. isu isu yg tak pernah kedengaran dek lubang telinga aku yg kecil nih pun sekarang nih dah hampir x muat ruang dek kerana banyak sangat isu yg sedang diperkatakan sekarang nih. Isu ayah pin laa, Isu bayi dilarikan la, Isu kemalangan helikopter la. hmm..

Jika dipandang dari sudut umum, apa kaitannye aku dgn semua ini? rasanya xde plak.. ayah pin tuh bukannye aku kenal, inikan sekali bertemu muka, bayi tuh pun bukannye ada relation atau tali persaudaraan dengan aku.. helikopter?? ermm jauh sekali nak naik menatang alah tuh... hmm.. ntahlaa.. agaknye benda2 nih dah ditakdirkan utk aku mengetahuinye.. sedikit sebanyak aku mendapat maklumat tentang apa yang sekarang terjadi pada duniaku ini..

Hidup sebagai seorang pelajar mmg tidak dapat lari dari kerja.. kerja kerja yg tidak mendatangkan duit sebaliknye menambahkan pengetahuan. betulkah?? kerja individu mahupun berkumpulan tetap dipanggil kerja... kerja yg separuh siap yg x siap yg lansung tak buat.. dipanggil kerja jugak.. hmm..
maybe hari hari yg akan datang nih aku akan pastikan aku tidak lagi membuat kerja kerja begini.. itupun kalau bukan compulsory.. kalau x kerana compulsory, masakan aku membuatnya.. secara logiknye, kerja kerja yg aku buat nih lebih dikategorikan terpaksa rela. kalau ikutkan hati xyah buat, tapi disebabkan banyak faktor mempengaruhi.. buat jugak..

[ Last edited by hardeyboyz on 3-8-2005 at 02:09 AM ]

3rd August 2005 1.50 p.m
hmm.. sepatutnya aku dah start meeting ngan group aku skrang nih.. janji selepas zohor.. tapi bayang pun x nampak lagi. aku fikirkan janjinye janji islam, tapi rupanya janji melayu + foreigner. padahal jawatan aku dalam group nih just as secretary, tapi ketua group pun x nampak lagi. aku gak yg sampai awal. "Belajarlah menepati masa" ,Aku teringat pesan ayah aku. " Tau cara nak tepati masa?", katanya lagi. Aku hanya menggeleng. " Sembahyanglah diawal waktu dimana azan dilaungkan". Bila aku terpikir kembali kata kata ayahku ini ada kebenarannya. Jika urusan kita dengan Allah pun kita boleh lengah2kan, inikan lagi urusan dengan manusia.

Begitulah kehidupan aku sehari hari di semester nih.. bangun pagi pergi kelas pergi meeting buat kerja, assignment, main game, ngorat awek, telepon sana telepon sini,  bisnes perfume. Kalau dipikirkan semula, aku x pernah setup jadual utk semua nih, main tibai je masa masa yg aku rasa pikirkan sesuai, kecuali untuk kelas la.

Masa berlalu bagaikan angin, 20 minit bagi budak2 group aku nih agaknye biasa kot. sat lagi kluar la pelbagai alasan alasan yg remeh temeh untuk menerangkan kelewatan masing2. agaknye kalau kene kasik surat tunjuk sebab, tiap tiap meeting akan ada surat tuh.tak apalah, aku akan terus tunggu, nasib baik la group work, kalau bukan group work, dah lama aku buat kerja individual. sekarang nih, apa yg aku harus buat adalah terus menanti...

[ Last edited by hardeyboyz on 3-8-2005 at 01:44 PM ]

heh

Sembahyang

Jumaat 9.00 malam 12/8/2005

Hari nih jumaat. UIA dah isytiharkan darurat utk kesemua staff dan juga student. Maknanya mid term aku utk hari ini telah dibatalkan. Rasa best sebab xde mid term bercampur dgn rasa xbest sebab akan ada juga mid term selepas ini. Cuma sedikit lega kerana aku mempunyai lebihan masa utk mengulangkaji apa yg patutnya telah aku kaji lebih dalam  sewaktu aku mempunyai kelapangan waktu itu.Walhal kalau difikirkan akan datang kembali penyakit malasku kerna tiada environment atau lebih tepat ku katekan 搈ood

banyak masa ko tulis ye..tahniahh..kong hee,...)

ko tulis je lah kat blog kau tu ...boleh lah baca sama-sama...

Follow Us
Originally posted by Atomic_Omnikid at 14-8-2005 10:36 PM
ko tulis je lah kat blog kau tu ...boleh lah baca sama-sama...

hehe.. kat blog tuh lain utk tatapan kawan kawan tertentu jerk.. ramai orang kenal.. so xleh nak posting suke suke.. kat sini no boundaries.. hehehe

27 SEPTEMBER 2010 9.15 a.m.

Pergh... Lama sungguh aku tak update thread nih.. maklumlaa.. banyak perkara yang benar benar menyibukkan diri sehingga terlupa kewujudan thread ini. adapun title aku sudah pun bertukar dari dahulunya seorang student.. kini sudah bergelar pegawai.. tabah plak sudah bergelar ketua keluarga a.k.a suami, tanggungjawab dan rutin seharian ku kini berubah secara lansung..

moga moga aku diberi kekuatan untuk mengharungi hari demi hari. Semoga hari hari mendatang senantiasa membawa sinar kehidupan kebahagiaan dalam hidup ku.

amin ya robbal alamin..

28 SEPTEMBER 2010 12.00 p.m

Hari ini cuaca agak mendung, walaupun kluar rumah lewat nak ke opis, tapi rasa macam pas subuh plak. mau taknye, gelap semacam ja..

Sampai je kat opis, macam biasala.. dok depan pc, bersila atas kusi, sambil belek email.. masuk keje je wajibul ghunnah cek emel.. kotkot ada urgency or apa apa event yg kene tau on the spot.

Keje dalam keadaan suhu seperti berada di dalam peti ais ini benar benr mencabar tahap metabolisma badan aku dalam menghasilkan haba bagi memastikan organ organ dalam badan aku nih berfungsi seadanya.

mujur la ada baju panas pemberian isteri terchenta, dapatla jadi penebat untuk mengekalkan kestabilan dan momentum kerja aku.

sekejap je masa berlalu..dah half day kerja utk hari ni.. jap lagi dah masuk lunch hour plak.
banyak lagi kerja dalam tunggakan ni..adeh

log out.

wah hardy....tak sangka rajin gak nulis...how's life??

wah hardy....tak sangka rajin gak nulis...how's life??
cmf_blingblings Post at 28-9-2010 12:15 PM

life like tis je la.. hehee.. dah lama x nulis..baru nak ringan2kan jari ni balik..

fewit...dey, ni naik blk umah ni sbb dpt ilham mase open hse baru ni ke?? hehehehehe..
jap nak panggei diorg yg lain masuk sini la...

pewitt sini rupanye tempat bertapa hehehe....

yeay!!

terbaikkkkkkkkkkkkkkk!!!

29 September 2010 12.44 p.m

Aku banyak mengelamun arini...fikiranku terawang awang memikirkan seribu satu persoalan yang tidak ku pasti akan temui jawapannya. mungkin jawapan yang ada pada persoalan yang sedang bermain di kepalaku ini bersifat temporary dan bukannya ultimate solution. Ayahku pernah berkata "berfikir sejenak adalah lebih baik dari sembahyang sunat 2 rakaat." maka itu aku berfikir.. tapi makin lama ku pikir makin jauh aku menggelamun memikirkan kejadian yang blom pasti akan berlaku..mungkin kerana aku nih jenis yang critical thinking, tu pasal la banyak je termenung bersendirian...

kadang-kadang apabila kita berfikir dalam situasi yang tegang.. maka kita tak jumpa apa penyelesaian yang kita nak..bukan makin selesai, tapi makin serabut jadinye. biasanya kita akan berfikir lebih lama jika isu yang sedang dalam perbincangan diantara kepala dan otak nih banyak mendatangkan side effect ataupun memberikan impak yang besar dalam apa jua keputusan yang  bakal kita buat nanti.

log out.