CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

Mufti Perak diban dari memperbodohkan orang di Selangor....Syukurrr.

Close [Copy link]
Originally posted by ajinomotonosuga at 16-12-2005 05:38 PM
mentel cam depa seme tu meden..asa ARAB semenya islam semenya urup jawi semenya daging unta bakaq wakakaka

kalo parti tu parti islam semalaya, PAS ...semenya cite islam, semenya landasan syariat ...

mentel cam depa seme tu meden..asa ARAB semenya islam semenya urup jawi semenya daging unta bakaq wakakaka
- hang tuju kat maiden ka? (err ko dah tahu kisah disebalik arabtimes ke?:cak::cak::cak::cak:

Originally posted by natashadania123 at 16-12-2005 02:10 PM
semoga Allah memberi petunjuk kepada maideen dan geng2 seangkatannye....

Tu aja yang hang mampu? Cut & paste lagi dari mana mana website ka..beleh cerita pasal mayat mustafa Kemal Attaturk tak diterima bumi ka, atau pompuan bertukar jadi makhlok berbulu ka, tanda akhir zaman dah jelas dan nyata ka...

Aku dah agak dah.....okay lah lepas ni pergi lah cerita pasal aurat! hahahahahahalol:lol

Tak pon pasal hikmah berpoligami!

Maideen~Orang suruh pegi tunjuk pandai kat cermah PAS tak mau. Kat sana ramai lebai selekeh yang kagum dengan hang!;)

Originally posted by ajinomotonosuga at 16-12-2005 05:38 PM

kalo parti tu parti islam semalaya, PAS ...semenya cite islam, semenya landasan syariatNYA, semenya islam, ways of islam hahahahaha

ni sinonim mental blok ler meden..asal kelantan aaaaaa tu ler serambi mekah laaa ni ada bandaraya islam pulak tu para ulamak salu bermuktamar di sana..hahahaha ko pi sana lalatttttttttttt jek penuh ..islam ler tu lalat HIJAU haaaaaaaaaaaaaaaaaaa haha aduh duh nak jatuh dari kosi lak akuk !  

Tu yang ada hati nak mengajar orang memanjang tentang Islam aji....:kant:

Originally posted by snid at 14-10-2005 04:17 PM
Maideen...maideen... aku nak tengok berapa lama lagi ko boleh gelak camtu...

Tak kan tak kenal lagi ..dah bertahun tapi tak berubah-ubah..jangan sedar-sedar dah berada di alam barzakh dah ler...

Originally posted by deseree at 16-12-2005 10:51 PM

Tak kan tak kenal lagi ..dah bertahun tapi tak berubah-ubah..jangan sedar-sedar dah berada di alam barzakh dah ler...

Fuyoo....alam bazrah....ada bunyi arab tu...kagumnya aku...;)

apa namanya tadi? deseree? salam perkenalan deseeree...hahahahahalol

oit maiden...aku nak tanya sikit...apa bukti, hujah, dalil nko yang mengatakan yang mufti perak tuh akan memperbodohkan orang2 selangor???kenape??kat mane logiknyer....yang nko anti sangat ngn mufti perak nih, apehal....??sebab mufti perak nih suke cakap ikut suke jer....??

aloo maiden....seseorang ulamak takkan pandai2 bercakap kalo dier tak rujuk al-quran dan hadis2 sahih....lagi satu, nko nak ikut cakap sape lagi selain dari ulama??aku nak tanyer sikit....nko nih penah ikut mane2 ajaran tarekat ker??

Follow Us
Originally posted by dainese at 20-12-2005 05:16 PM
oit maiden...aku nak tanya sikit...apa bukti, hujah, dalil nko yang mengatakan yang mufti perak tuh akan memperbodohkan orang2 selangor???kenape??kat mane logiknyer....yang nko anti sangat ngn muft ...

Pada aku ianya adalah suatu kebodohan membuat fatwa memanjang berdasarkan hadis "Barangsiapa ikut cara sesuatu kaum dia terus jadi itu kaum". ;)

Lagi dalil dan bukti dia memperbodohkan orang ialah ko tengok lah jenis orang yang kagum dengan dia....semua jenis bodoh bodoh belaka.

Apa kena mengena nya ulamak dan tarekat? Dan kalau aku pernah belajar tarekat kenapa pula?

Bercakap tentang itu:

Syeik Bahauddin Naqsaband (Pengasas Tarekat Naqsabandi) dilaporkan berkata lebih kurang:

Ramai ulamak tidak setuju dengan cara kami mengajar yakni tidak menakut nakut kan dan tidak menghukum.

Tapi sebenarnya ulamak amat sedikit. Apa yang banyak ialah 'substitute' tapi bukan lah barang yang sebenarnya dan orang menganggap mereka ini adalah ulamak kerana kejahilan mereka dan mereka tidak pernah kenal ulamak.

Di negeri yang tidak ada kuda, kaldai akan di panggil kuda!

Itu Syeikh Bahauddin cakap lah.....prrrfffhhhhhh

nko nih laa maiden...aku betui2 tak paham ngan pemikiran nko....kite nih Islam....so, kalo orang tuh buat fatwa tak rujuk hadis, pas tuh bising satu dunia...kitab mane hang rujuk, dalil mane, ayat yang ke berapa...maknenyer, kalo mufti tuh nak buat fatwa ke, sure la dier kene rujuk al-quran, hadis....nko cakap nih macam orang yang tak percaya al-quran, hadis laa...
kalo nko kate mufti perak tuh bodoh, makneyer nko tuh lagi pandai dari mufti perak tuh....adekah sultan perak ngan rakyat2 perak semua tuh bodoh dalam maksud nko tuh???
pasal tarekat tuh plak....aku penah berkawan ngan orang yang belajar2 bab tarekat nih...sampai satu tahap, derang nih dah jadi macam orang yang mempertikaikan hukum Allah....pikir benda2 yang di luar jangkaan...yang paling senang, bagi aku...kite kene berpandukan Al-Quran sampai bila2....
ikut suka hang la maiden oiiii...nak kutuk ulamak ka apa ka....kalo hang rasa hang baguih, pi jumpa ulamak tuh...cakap apa yang tak betui selama nih...jangan dok jadik hero cerita hindu...pong..pang..pong..pang..dalam forum nih...hapah pun tak dapat......

Originally posted by dainese at 21-12-2005 09:48 AM
nko nih laa maiden...aku betui2 tak paham ngan pemikiran nko....kite nih Islam....so, kalo orang tuh buat fatwa tak rujuk hadis, pas tuh bising satu dunia...kitab mane hang rujuk, dalil mane, ayat  ...

Ya kita mengaku Islam, Mufti Perak tu pon mengaku Islam gak. Mungkin dia banyak kitab kuning dan kitab RM1.50 yang mengkagum kan ko. Mungkin ramai yang menganggap dia sebagai ulamak!

Bak kata Syekh Bahauddin lah....di negeri yang tidak ada kuda kaldai akan dipanggil kuda!

So apahal dengan tarekat yang ko iyo iyo benar tanya tadi? ;)

akulahini This user has been deleted
Originally posted by Maideen. at 21-12-2005 09:55 AM

Ya kita mengaku Islam, Mufti Perak tu pon mengaku Islam gak. Mungkin dia banyak kitab kuning dan kitab RM1.50 yang mengkagum kan ko. Mungkin ramai yang menganggap dia sebagai ulamak!

Bak ka ...

Maideen,

Yang pelik pulak tu, dia berkawan dengan orang yang belajar tarekat salah aje. Takkan lah takde orang yang belajar tarekat yang betul?

Originally posted by Maideen. at 21-12-2005 09:55 AM

Bak ka ...

laa..mane le pulak hang tau mufti perak tuh refer kitab kuning yang 1.50 tuh???hanh penag gie jumpe dier ker??dah penah gie library dier ker??kalo tak penah, jangan nak tabur fitnah ikut suke jer....orang ramai nak anggap dier ulamak tuh, terpulang pada pendirian orang tuh...mufti perak tuh sendiri rasenyer tak mengaku dier ulamak, maybe dier cakap dier tuh mufti....

pasai tarekat tuh, aku saje je nak tanye...aperkehalnyer yang nko tak suke aku tanye bab2 tarekat nih.??

Originally posted by akulahini at 21-12-2005 09:57 AM

Maideen,

Yang pelik pulak tu, dia berkawan dengan orang yang belajar tarekat salah aje. Takkan lah takde orang yang belajar tarekat yang betul?

Ntah lah akulahini...aku pon heran apasal dia tanya pasal tarekat? Apa yang dia tahu pasal tarekat? :hmm:

Dan actually aku tak ndak membuat dia sedih dengan quote apa yang Al Ghazali cakap pasal orang yang suka berfatwa ni, seperti yang pernah aku post kan...:ah::ah::ah:

maiden...saje je aku nak tanyer..hang nih pengikut 'Tariqat Naqsabandiah Al-Kholidiah ' ker???hang ingat aku tak tau ka pasal tarekat nih..nah salasilah dier...

INILAH SALASILAH TARIQAT NAQSABANDIAH PEKAN, PAHANG

1.DARIPADA JIBRIL SAHIBUL WAHI
2.SAIDINA MURSALIN WA HABIBI RABBAL 'ALAMIN SAIDINA WA MAULANA MUHAMMAD SAW
3.SAIDINA ABU BAKAR AL SIDDIQ
4.SYEIKH SULAIMAN PARSI
5.DARIPADA AYAHNYA SYEIKH KASIM ANAK MUHAMMAD ANAK SAIDINA ABU BAKAR
6.SYEIKH IMAM TARIKAT WAL HAKIKAT JAAFAR SIDDIK
7.SYEIKH ABU YAZID ALBUSTAMI
8.SYEIKH ABU HASAN AL KHURQANI
9.SYEIKH ABI ALI PARMADI
10.SYEIKH YUSUF AL HAMDANI
11.SYEIKH ABDUL KHALID AL FAJDAWANI
12.SYEIKH RIYUKURI
13.SYEIKH MAHMUD AL ANJAR
14.SYEIKH ALI RAMITNI
15.SYEIKH MUHAMMAD BABUS SAMASI
16.SYEIKH AMIR KALAL
17.SYEIKH BAHAUDDIN SYAH NAQSHBANDI
18.SYEIKH MUHAMMAD ALAUDIN AL ATTARI
19.SYEIKH YA'AKUB AL JARHI
20.SYEIKH UBAIDILLAH AL AHRAR
21.SYEIKH MUHAMMAD AL ZAHIDI
22.SYEIKH DARWIS MUHAMMAD
23.SYEIKH MUHAMMAD KHUJKI
24.SYEIKH MUHAMMAD AL BAQI BILLAH
25.SYEIKH AHMAD AL FARUQI
26.DARIPADA AYAHNYA SYEIKH MUHAMMAD MAKSUM
27.SYEIKH SYAFUDDIN
28.SYEIKH NUR MUHAMMAD AL BADAWANI
29.SYEIKH SYAMSUDDIN HABIBULLAH
30.SYEIKH ABDULLAH DAHLAWI
31.SYEIKH KHALID AL KARDI
32.SYEIKH ABDULLAH AFANDI
33.SYEIKH SULAIMAN AL KURUMI
34.SYEIKH SULAIMAN ZUHDI JABAL QUBIS MAKKATUL MUKARRAMAH
35.SYEIKH ABDUL WAHAB BABUS SALAM LANGKAT SUMATERA
36.SYEIKH MUHAMMAD NUR, RUMBAH, SUMATERA
37.SYEIKH HJ YAHYA BIN LAKSAMANA, KAJANG  
38.SYEIKH HUSSIEN, KPG. KUBANG GOLOK, BACHOK, KELANTAN
Nota:
Hj Yahya Laksamana menyampaikan tareqat berikut:
1. Naqsyabandi al Khalidi - sebagai induk  
2. Qadiriah wan naqsyabandi  
3. Suhrawardiah  
4. Sazaliah

Murshid:  
Ustaz Hussein, Kampong Kubang Golok, Bachok Kelantan  
Markas dan Pusat Suluk:  
Dikampong Batu Sembilan Belas, Bachok. Kelantan

[ Last edited by dainese at 21-12-2005 10:21 AM ]

Tapi kenapa ko tanya samada aku belajar tarekat? dan kenapa tarekat Naqsabandiah? Kenapa tidak Samaniah atau Ahmadiah?:hmm:

Tak boleh lah  ko kata ko saja saja ajer tanya....musti ada sebab ko tanya kan.

Mana lah tahu kang ada pulak yang tanya samada aku Pengikut Kumpulan Black Metal yang bermursyidkan Tn. Guru Haji Husin Lempoyang di Kampong Gajah Mati Terkangkang, Bukit Serai, Ulu Yam pulak kang...:bgrin:

[ Last edited by Maideen. at 21-12-2005 10:31 AM ]

7.Menolak fahaman dan amalan gerakan Islam liberal dan mencegah
daripada berkembangnya pemikiran Melayu liberal.

laaa...tak boleh ke aku nak tanye.....ape, salah ker???dah tuh nko dok asyik sebut name 'Syeik Bahauddin Naqsaband (Pengasas Tarekat Naqsabandi).....tu yang aku tanye.....

Tapi pelik gak..takkan yg dikatakan ulamak boleh diban di Selangor?..

hadari menolak islam liberal.....hehe....

Originally posted by dainese at 22-12-2005 06:36 PM
laaa...tak boleh ke aku nak tanye.....ape, salah ker???dah tuh nko dok asyik sebut name 'Syeik Bahauddin Naqsaband (Pengasas Tarekat Naqsabandi).....tu yang aku tanye.....

Hang jangan buhung lah...kan akan sebut nama Syeikh Bahaudin selepas hang tanya? ;)

Hadari BAN LIberal