CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MOONkerBULAN

nabi hidir....

Takder orang tahu macam mana rupa sebenar Nabi Khidir kecuali mereka-mereka yang berkenaan. Ada pendapat yang megatakan setahun sekali beliau akan pergi ke Mekah untuk berjumpa mereka-mereka yang berkenaan dan beribadat di sana.
Wallahualam.

Siapakah Khidhir? Malaikat? Wali? Nabi? Rasul? Jin?
Apakah dia sudah hidup ataupun sudah mati?

http://www.youtube.com/watch?v=ZG4wkjEWRjU

Originally posted by pasarmalam at 31-3-2009 15:22
Siapakah Khidhir? Malaikat? Wali? Nabi? Rasul? Jin?
Apakah dia sudah hidup ataupun sudah mati?

http://www.youtube.com/watch?v=ZG4wkjEWRjU

Bukankah riwayat sudah mengatakan yg die ni nabi..??
Nabi muhammad ialah nabi yg terakhir mustahil nabi khidhir masih hidup..

Originally posted by tuah_r at 25-10-2005 10:07
sepengetahuan saya, nabi khidir hidup lagi hingga ke zaman sekarang, org2 terpilih sahaja yg akan berjumpa dgn dier,samada utk menguji ataupon etc(aku pon taktau)

pernah dgr citer org yg solat ...

"macam mana kita nak tahu, kot2 org yg kita jupe itu benar2 nabi khidir a.s,  dan bolehkah makhluk2 lain seperti iblis dan syaitan menyerupai wajah dan suara nabi khidir a.s?

kemudia, jika dia hiudp hingga kini, adakah dia mengamalkan ajaran Nabi Muhammad S.A.W atau ajaran masa zaman dia dedolu ye?

Originally posted by indah_iman at 31-3-2009 18:15

Bukankah riwayat sudah mengatakan yg die ni nabi..??
Nabi muhammad ialah nabi yg terakhir mustahil nabi khidhir masih hidup..

"ai confuse lagi , adakah nabi Isa a.s itu masih hidup lagi?   "

Originally posted by bug_vengeance at 25-10-2005 22:16
aku pernah dgr gak dakwaan yg mengatakan nabi khaidir masih hidup
aku baca dia minum air telaga nabi adam ke ape ntah
bih kurang gitu la
dia kekal hidup

tapi ada gak ulama yg menafikan dakw ...

tak silap aku, Nabi Idris a.s yang masih hidup sehingga kini. Sebab aku macam ada terbaca kisahnya...

Follow Us
Originally posted by sayapghaib at 22-11-2006 20:08

selain itu ade lagi ilmu hebat yang tidak di hapuskan.ilmu angkat istana sekelip mata dari seorang abid iaitu ASIF BIN BARKHIYA.ustaz kawan aku cakap kalau dapat ilmu ni kira dasyat wooo.Asif ...

dapat ilmu ni gunung pon boleh di alihkan...

ada tak citer psl nabi hidir ni dimention dlm bible or torah(taurat)?
sesapa ada info? tq in advance.
just nk tau cmne versi derang psl nabi hidir ni.

tak pernah tahu details pasal kisah nabi ni..dgr nama je dulu...baru2 ni aku ada beli kisah rasul yg 3rts lebeh tu...blom baca lagi tak berkesempatan..tebal buku tu...murah je rm45 je..ada budak datang jual kat kete..sian plak aku tgk budak tu aku pon beli laa...aku derma skit kat dia...

Reply #70 clairekimberly's post

nanti ko balik kat rumah baca la buku tu nanti ada apa2 info menarik ko cerita la kat sini .... menarik thread ni

adoi la....x abeh2 lagi pasal nabi khidir ni. apa lagi gang2 sufism n tarekats2 sumer..berhujah le...
byk lagi ilmu/sirah ISLAM kita x cari. ni nk men'detail'kan kewujudan nabi khidir apsal? ape kejadahnye sumer ini?
huhu...solat pun eksiden2..dh nk 'panjat' langit yg luas nun. dh jom solat jumaat wei!! aku pun dh terlambat snanye ni !! hehe..
chow!

Reply #72 kiblatku30's post

Apa le ko ni buka le minda sikit apa salahnya cerita, bukan semua orang tahu kisahnya termasuk le aku

Reply #71 Mawlay's post

nanti kalau ada menda menarik yg berkaitan aku cite sini

Reply #72 kiblatku30's post

eh salah ke carik tahu sejarah nabi2 rasul2? takde pon quran kata tu salah...malah mengalakkan pon ada xpecially yg wajib...bab solat ibadat tu sendiri mo igt laa..bahu sendiri yg memikul...sundiri perbetulkan laa kalau ada kesedaran...balance laa beb...pelik lak aku dgn org yg feeling2 bijak pandai neh pastu cuba2 nak memperkecilkan perasaan ingin tahu org lain...susahnye hidup dlm komuniti org yg senantiasa nak memperlekehkan usaha org len...sebab pada dia..apa yg dia usahakan tu jee yg UTAMA apa yg cuba didakyahkan tu je laa yg HARUS org lain carik tahu...yg selebehnya hala2 takpenting gitu

QUOTE:
Originally posted by tuah_r at 25-10-2005 10:07 AM
sepengetahuan saya, nabi khidir hidup lagi hingga ke zaman sekarang, org2 terpilih sahaja yg akan berjumpa dgn dier,samada utk menguji ataupon etc(aku pon taktau) ...

aku rasa salah ni... sebab nabi muhammad adalah utusan terakhir. mana mungkin ada lagi nabi/rasul selepas baginda

terima kasih kerana anda telah memberi hujah bahawa bukan sahaja Khaidir tetapi Nabi Isa pon tidak akan turun lagi ..... Takda dah nabi lain akan turun selepas ini termasuk Nabi Isa ....

Balas #75 clairekimberly\ catat

ang silap paham.dia tak pecayo kot kisah2 nabi hidiq yang tak wujud pon selain yang dihabaqkan dlalam alquran?
aku pon polik, awat orang elayu suka sangat pasai kisah nabi hidiq ni konon dia idop lagi?tang mana kata dio nih mudah dijumpai la, perantau la, padahai alquran tak habaq pon bendo ni?
itu suma koporcayaan yahudi kristian la.ang cuba wiki pasai saint elijah, sejibiq macam cerita nabi hidiq yang konon tak mati lagi

Reply #77 nanat87's post

aku bukan nak carik tahu pasai nabi hidir tu hidup sampai laa ni kaa tau dah takde aku tak penah plak dgr versi ni seblom nehh ...aku cuma nak tahu kisah perjalanan dia...pada aku lebih afdhol kalau carik tahu sejarah2 yg berkaitan dgn ugama dari ambek tahu pasai sejarah melaka yg hala2 dongeng rakyat tu mana yg ang rasa baguih?bukan ke nabi itu ada beribu2...kalau taknak ambek tau takpe...nak ambek tau pon tak salah kan?

Memang nabi Muhammad utusan yang terakhir dan nabi yang terakhir diutuskan.Tiada nabi lagi/rasul lagi selepas nabi Muhammad.

Tapi nabi Khidir ni adalah nabi sebelum nabi Muhammad.Dan dia masih lagi ada lagi sehingga kini di sebabkan minum air yang boleh dia hidup lama.

nabi Khidir ni ibu jarinya lembut tidak bertulang.Kalau jumpa untunglah rezeki boleh blajar ilmu daripada dia.

Nabi Isa tetap akan turun kebumi sebelum hari kiamat.

aku ada membaca perihal dajal...baik buku atau internet...dajal itu jugak dikhabarkan masih hidup sampai skang..malah dajal itu juga wujud sebelum nabi muhammad...jadi apakah sebab dajal itu masih wujud?adakah dajal juga meminum air dari telaga yg sama seperti nabi hidir?dan mendapat kehidupan yg abadi?

aku pernah laa dgr someone ckp, kalau tak silap aku pasal nabi khhidir kut. Dia ckp nabi khidir tu tergolong dlm kalangan bunian gak laaa. Kalau bunian, maknanya jin laa kan... jin kan umurnya panjang2. Then lg satu, nabi khidir kan mempunyai ilmu yang tersangat-sangat tinggi hingga nabi sulaiman pun kalah ilmunya, so no wonder laa kalau dia discover a way how to live forever and ever and ever.... betul takk.