CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kirawang

kisah benarku..berniaga kecil kecilan..U Trust Public Mutual

Close [Copy link]
nak buat secara partime ok tak?....masalahnya yana ni tak tau apa2 pun pasal unit trust.

tak boleh ke cerita kat sini camana ko buat sales tu..buleh la kitaorang belajar sikit-sikit.. akoo pun tak la desperate sangat..cuma teringin nak tau pasal benda ni.. ala boleh la..cita la sikit..

Originally posted by kirawang at 14-12-2005 05:55 PM

formula ialah jaga duit customer betul2..macam kita orang kat public mutual return islamic ittikal more than 15 percent per year. bottom line return.

kau join public mutual, aku ajar kau. ak ...

Aku dah join SBB Mutual, camane lak aku nak join Public Mutual. Kesian lak kat existing customer aku. Tapi memang le sekarang nie memang ramai yang beli Public Mutual. Aku pun beli Public Mutual jugak. Camane aku nak buat yek ? Boleh kau bagi cadangan. Kalau boleh aku quit dan tukar ke Public Mutual.

berminat....camana ekkk???:stp:

berminat gak tapi x de transpot... orng kata sales transpot tu penting

hm....aku dah p dgr pasal unit trust ngan public  mutual ni kat damansara perdana...mmg minat nak amik test sume tu...bile dgr ko nyer strategi ni...cam minat plak nak dgr dr ko..ape cara ko guna ha?? boleh inform aku tak?? email: damai8002@yahoo.com

Follow Us
cik_hazz This user has been deleted
my hubby pon wat sales gak....income up to 10k permonth...alhamdulillah...

kalo keje opis biase jgn harap ler.....w/pn ade degree tp jd salesman......org kadang pndg rendah kt salesman..tp dia x tahu income salesman berkepuk...tu sumer rezeki.....

Mana lak peginye si kirawang nie ? Dah ramai yang berminat nie ........

Originally posted by mac_su at 29-12-2005 12:01 PM
Mana lak peginye si kirawang nie ? Dah ramai yang berminat nie ........

ada mac su, kirawang tengah sibuk kira pitis..hee.he..

sapa 2 berminat boleh pm me. actually ramai yang berminat dengan kirawang punya strategi. yang register dengan kirawang  pon dah ramai pasal iklan ni.

Yang dah confirm ambil exam 19 dan 21 jan nanti ialah mrs_teratai dan sirap limau.

sapa2 yang masih berminat boleh contact kirawang. again kirawang bukannya orang sales, tak pernah buat sales before, tp kirawang banyak plan strategy guna kan brain yang Tuhan dah bagi ni. Insyaalah, kirawang takan ragu2 nak turunkan ilmu ni pada mereka yang berminat, sama2 mendapat manfaat dunia dan akhirat.

To mrs teratai dan sirap limau, sorry gunakan nama both of u, good luck for the exam and jfn lupa e mail saya forecast sales tu.

Originally posted by cik_hazz at 29-12-2005 11:51 AM
my hubby pon wat sales gak....income up to 10k permonth...alhamdulillah...

kalo keje opis biase jgn harap ler.....w/pn ade degree tp jd salesman......org kadang pndg rendah kt salesman..tp dia x ...

itulah sikap orang melayu, jd sales man depa pandang rendah. Bangga gila kalau dapat jadi goverment servant. Duit tak cukup tiap2 bulan last2 minta bribe. (jgn marah this is fact, kawan2 kirawang yang mengamalkan ni)

sama jugak kirawang dulu, masa kirawang buat MBa kat uia, dia pakat gelak bila kirawang dah graduate nanti nak jadi sales man jula u trust. Last dalam masa 2 tahun kirawang pergi opis dia orang yang keje Branch manager kat maybank. Gaji dia tak sampai 8k.. kirawang tunjuk pay slip 25k plus every month, terbeliak mata dia orang. Bukan nak berlagak, moral of the story, tak blh looking down dengan sales man yang kerja tak ber air cond ni..

Originally posted by mac_su at 19-12-2005 10:35 AM

Aku dah join SBB Mutual, camane lak aku nak join Public Mutual. Kesian lak kat existing customer aku. Tapi memang le sekarang nie memang ramai yang beli Public Mutual. Aku pun beli Public Mutua ...

kesiannya kat kau mac su. macamana mung nihh..product sendiri pon mung tak percaya, mung suruh orang invest campany xxx, mu sendiri pergi invest dengan kita orang - public mutual. kelakar la kau ni....hee..hee..:stp:

Originally posted by wansha at 29-12-2005 12:51 AM
hm....aku dah p dgr pasal unit trust ngan public  mutual ni kat damansara perdana...mmg minat nak amik test sume tu...bile dgr ko nyer strategi ni...cam minat plak nak dgr dr ko..ape cara ko guna h ...

aku dah pm kau. siap dgncontact no phone sekali.

Originally posted by kirawang at 29-12-2005 07:49 PM

aku dah pm kau. siap dgncontact no phone sekali.

aik...takde pon pm???:stp:

aku tak nak jd agent..time constraint

aku pernah invest dengan public mutual  ittikal fund..memang menguntungkan. return more than 12 percent per year...sekarang ni dah jadi mutual gold dah...

pada yang rasa nak join tu aku rekomen la, pasal proven..aku tengok agent aku tu kaya raya..dia kawan lama aku.

Originally posted by wansha at 29-12-2005 08:55 PM

dah pm dan email. i rasa tadi mula mula tu email. pasal u bg e mail kan?

yes, pokcik.. our fund without switching ittikal fund return 53 percent dalam masa 3 tahun. detail blh visit oue website http://www.publicmutual.com.my/application/fund/performance.aspx

On top of that setiap serinngit invest dalam ittikal fund sapat coverage insurance Rm 1.

Originally posted by wansha at 29-12-2005 08:55 PM

ik adik, dah dapat belom?

Originally posted by kirawang at 29-12-2005 09:18 PM

ik adik, dah dapat belom?

dalam email tkde pong...pm adala...tp tkde pong contact no.???

tak dapat pun

kirawang tak dpt le,pls aku mmg berharap sgt ni....
kwn aku ada yg dah berjaya,tp bile aku ckp nak join,ckp nnti2 tp sampai skrg tak jumpa aku lagi,busy memanjang
perlu pertolongan...
baraka allahu fik
salam
ex uia gak-degree le

asan This user has been deleted
:cakuba-cuba gagal , cuba lagi gagal, cuba gak lagi gagal lai tapi jangan lupa kegagalan yang berteusan adalah keenganan untuk mencuba lagi dan teruskan mencuba mana tau nasib menyebelahi kita kali ini.